dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
 1. #1

  Domyślnie

  Spotkałem się ze stwierdzeniem, że minimalna odległość pomiędzy drenami rozsączającymi oczyszczone ścieki a poziomem wód gruntowych wynosi 1,5 m.Gdy ta odległość jest mniejsza, należy zastosować studzienkę z pompą i podwyższone pole rozsączające. Dlaczego ? Będę budował taką oczyszczalnię, a odległość o której mowa na moim terenie wynosi 0,5 - o,7 m. Czy wydłużenie ciągu rozsączającego nie wystarczy? Czy wzmiankowana odległość jest podyktowana względami ochrony środowiska, czy też jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni?

 2. #2

  Domyślnie

  Chodzi tu o ochronę środowiska. Ponadto, przy tak małej odległości może się zdarzyć,że drenaż zostanie zalany przy podniesieniu się poziomu wód gruntowych, co może się okresowo zdarzać.

 3. #3
  Guest

  Domyślnie

  Możesz zastosować izolowane złoże filtracyjne o układzie pionowym lub poziomym, trzeba jednak mieć gdzie odprowadzić oczyszczone ścieki (rzeka, rów melioracyjny, staw...)

 4. #4

  Domyślnie

  To jest oczyszczalnia z filtrem gruntowym. ze zabiornika nie wychodą ścieki oczyszczone tylko podczyszczone. Czyszczą sie dopiero przechdząc przez warstwę gruntu - piasek, żwir itd do wód gruntowych - dlatego min. warstwa to 1,5 m. jak zawsze sa dwa wyjścia - albo w nasypie, albo izolowane złoże filtracyjne (list jw) albo jeszcze złoże biologiczne (w skrócie:zbiornik o dużej pojemności wypełniony plastikowymi kształtkami, zalany ściekami i na to zaszczepione specjalne bakterie) - ale odprowadzać wodę po oczyszczeniu gdzieś trzeba i to jest problem nr1

 5. #5

  Domyślnie

  Proponuję zmienić oczyszczalnię na urządzenie najnowszej generacji, którą opuszcza woda II lub czasami nawet I klasy czystości. Odpowiada to klasie czystości wód stojących w jeziorach. Oczyszczalnia zaopatrzona jest na wierzchu w wodny ogród, co niezwykle urozmaica wizualnie działkę. Rosną tam prześliczne rośliny. Drenaż jest krótki, gdyż służy tylko do "wlania" wody do gryntu. Wodą z tej oczyszczalni można podlewać rośliny ozdobne na całej działce.

  <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ekodom dnia 2002-06-02 21:08 ]</font>

 6. #6

  Domyślnie

  Tylko co robisz z tą wodą w zimie ??

 7. #7

  Domyślnie

  Woda cały rok wnika do gruntu. Sprawdzone.

  <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ekodom dnia 2002-06-02 21:09 ]</font>

 8. #8

  Domyślnie

  Ciekaw jestem, co to za oczyszczalnia - daj namiar na producenta.Ile to kosztuje?

 9. #9

  Domyślnie

  oczyszczalnia na dzień dzisiejszy kosztuje 10 tys.PLN+VAT

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony