dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie

    Jutro będą mi wstawiać okna (ściana jest wykonana z bloczków z betonu komórkowego gr.24cm, potem będzie docieplona styropianem), na co należy zwrócić uwagę aby nie popełnić błędów ?

  2. #2

    Domyślnie

    Mocowanie z KAŻDEJ strony w tym na dole [90% firm nie montuje okien na dole!!!!].
    Na bokach okna po trzy mocowania, balkon - cztery.
    Szczelina na piankę 15-20 mm.
    Parapet zewnętrzny POD okno [jak są to okna z PVC] - nie wyrażaj zgody na mocowanie parapetu do ramy okna, wkrętami i na silikon bo prawie nikt nie potrafi tego dobrze zrobić. Niby z początku jest dobrze ale po pewnym czasie styk taki rozszczelnia się i woda idzie pod okno.
    Koniecznie usuwać folię ochronną - najlepiej przed zapianowaniem szczelin - inaczej będą Ci folię wycinać nożem - kalecząc ramę lub pozostawią strzępki foli. Jak masz email to Ci wyślę artykuł - prawidłowy montaż okien. Uważaj żeby Ci nie zapaskudzili zaprawą okuć i uszczelek.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: plonskij dnia 2002-09-02 09:11 ]</font>

  3. #3

    Domyślnie

    plonskij - dzięki, mój e-mail to [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Za dwa tygodnie będą mi montować Urzędowskiego.Jak zapytałem firmę montującą jak to zrobią w ścianie 37cm z Hebla, to odpowiedzieli-tak jak sobie życzy klient. Myślę, że nie mają pewności do końca jak to się robi prawidłowo. Mnie chodzi przede wszystkim o to, jakie zastosować kołki do mocowania okien i drzwi. Plonskij czy możesz mi również przesłać ten artykuł?
    Jeszcze jedno-czy po zamontowaniu okien można przykleić przycięte na grubość 3-4 cm bloczki z Hebla tworzące jakby węgarek.A jeśli można to czy to zrobić przed podaniem pianki uszczelniającej(byłoby szczelniej przy ościeżnicy), czy zamiast tego przykleić styropian np. 4 cm.Jak lepiej?
    Pozdr Tad

  5. #5
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Cześć wszystkim
    plonski, ja też poproszę... [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Prześlij od razu wszystkim z Forum Ja też poproszę [email protected] Dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    Do Jerry Cool i krzyss. Wysyłam.
    "Prawidłowy montaż okien" na przykładzie montażu w moim mieszkaniu [sprzed kilku lat - w zamontowanych oknach nic się nie dzieje]
    "Nowoczesny montaż okien" na przykadzie zastosowania najnowszych materiałów.
    i DODATKOWO "Wady montażu okien" - może się Wam przydać do uniknięcia błędów montażu.
    Wszystkie teksty są obszerne i mają dużo zdjęć. Jakby nie przeszły to proszę o kontakt.
    Myślę, że FORUM powinno zorganizować skrzynkę pocztową na takie artykuły - w tym nie tylko moje. Przecież są inni co piszą np. o budowie domów drewnianych. Ja do FORUM mogę to przekazać bez żadnych problemów.
    Po przeczytaniu proszę o uwagi - w budownictwie stale coś się zmienia.
    Już te artykuły mam na pulpicie.
    Mam też inne artykuły niemieckie w tłumaczeniu na polski - to też ciekawa lektura. Np zagadnienia nadmiernej szczelności okien i związanej z tym wilgotności pomieszczeń.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, ale do mnie nic nie doszło Poślij ponownie w wolnej chwili.

  9. #9
    JerryCool
    Guest
    JerryCool

    Domyślnie

    Płoński , dzięki za materiały.
    Po tym jak ekipa (przeszkolona podobno u Urzędowskiego) zamontowała mi okno w salonie (rozmawialiśmy kiedyś o tym - przesówka 3x2,5) postanowiłem sam montować pozostałe okna, koszmar- kołki można wyjąc ze ściany palcami, kilka wkrętów pozaginanych młotkiem, pianka montażowa na moich pięknych mahoniowych (a raczej merantii) oknach , oczywiście bez taśmy ochronnej....
    Ale pomijając ten drażliwy dla mnie temat powiedz mi jak mam zamontować dolną krawędź okna do pustaka MAX ? Moja żona , która siedzi obok mądrzy się i twierdzi że "trzeba było otwór okienny wymurować z cegły pełnej" ja twierdzę że to bzdura bo:
    1. Nie widziałem nikogo kto murowałby w ten sposób otwory okienne.
    2. A jakbym murował dom z POROTERMU , to co? też miałbym pchać cegłę naokoło okna?
    No i jeszcze jeden problem, jeśli miałbym okna plastikowe to zamocowanie dolnej krawędzi okna za pomocą kotew (wiercenie w oknie i mocowanie na dyble wykluczam, bo nie zniósł bym widoku wiercenia dziur)uniemożliwia zamocowanie parapetu pod oknem.
    I wracając do tego okna w salonie, na dole nie ma żadnego mocowania i nie będzie bo:
    1. Nie można zamontować na kotwy bo nie ma ich do czego przymocować. W pokoju ma być ogrzewanie podłogowe a to jest mniej więcej 17cm do stropu, no i sam strop Teriva nie zapewniłby wystrczającego mocowania.
    2. Mocowanie na dyble wykluczam z powodu opisanego powyżej, a ponad to połowa tego okna ma przeszklenie stałe i nie ma możliwości wywiercenia otworu w ramie okna.

    Jeszcze jeden problem mam z zestawieniem drzwi balkonowych z oknem, mianowicie w hurtowni w której kupowałem okna twierdzą,że należy je skręcić wkrętami (zademonstrowali mi to na swoich oknach - z jednej i z drugiej strony były skręcone wkrętami do płyt gipsowych) W jakiejś gazecie widziałem to wykonane w ten sposób, że w wyprofilowania na ramie okiennej wstawia się listwy (drewniane?) skręca śrubami (jakimi?) zaś połączenie maskuje się listwą (ta akurat jest dla mnie dostępna od ręki). Jak to powinno wyglądać?



  10. #10

    Domyślnie

    plonskij,
    Czy mogę też prosić o te materiały ?
    Mój adres jest wmoim profilu...
    Dzięki !

  11. #11

    Domyślnie

    JERRY COOL - przyślę Ci rysunek jak się mocuje do maxa w progu.
    Sam widzisz jakich mamy partaczy montażystów. Ty wyciągałeś wkręty - ja widziałem mocowanie na gwoździe [nie wkręty].
    Mocowanie w progu do tak obniżonej posadzki to faktycznie kłopot. Można dać długi wąs z pręta osadzony w posadzce i przymocowany do ramy od spodu. Jak się robi z MAXA to w pewnych odstępach daje się cegły lite [pojedyncze]. Montaż okien - jak się pozna ogólne zasady - to jak uprawianie ..... - łatwe, przyjemne i się nie znudzi - trzeba tylko się nie spieszyć bo można spieprzyć. PVC lepiej jakoś zamocować - drewno nie ma konieczności - jest sztywne..
    Skręcanie przez ramy okna i drzwi jest najłatwiejsze. Tego drugiego sposobu nie znam - jak skręcić te listwy - przecież są schowane w ramach - chyba, że z jednej strony wystają. Z opisu wynika, że może to jest jednak zdylatowanie okien - też Ci prześlę ten rysunek.
    MACO - przyślęCi po południu.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    czy tez moge prosic o materiały nt. wstawiania okien.
    Za dwa tygodnie przyjezdza ekipa z oknami i nie chciałbym wyjść na lamera.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Plonskij - ja również poproszę ten rysunek, jak się mocuje do maxa w progu. Adres w profilu. Dzieki.

  14. #14

    Domyślnie

    Też poproszę o artykuły o montażu okien - z góry dziękuję. Asia

  15. #15

    Domyślnie

    Ja też bym poprosił, mam nadzieje, że nie będzie to zbytni kł[email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Jeżeli można też bym prosił o te artykuły - [email protected]
    Pozdrawiam Mariusz

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    U mnie okna będą za 2 tyg.Najbardziej się martwię o montaż tego na tarasie.
    Jeśli można bardzo proszę o ten artykuł.
    [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    Brakuje jeszcze odpowiedzi na pytanie czy mocowanie okna od spodu nie utrudnia montażu parapetów? plonskij co Ty na to?

  19. #19

    Domyślnie

    Są specjalne krótkie kotwy co nie wystają spod ramy. Można dać dyble przez ramy chociaż nie wszyscy je lubią. Jak ktoś nie lubi dybli lub ściana jest trójwarstwowa to pozostają te specjalne kotwy lub też zwykłe kotwy tak trzeba wygiąć, żeby nie przeszkadzały.
    Rama ma szerokość 60 cm - parapet wewnętrzny powinien podchodzić pod okno na ok. 1 cm [może też przylegać do ramy]. natomiast parapet zewnętrzny idący pod okno też zachodzi pod nie na ok. 1 mm Masz więc luzu 4-5 cm na uszczelnienie pod ramą i miejsce na kotwy.
    Jak chcesz to Ci przyślę rysunki jak to robią np. w Niemczech.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafin

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkim,
    W najblizszym czasie ekipa bedzie wstawiala mi okna PCV (blok z wielkiej plyty).
    plonski, prosze o przeslanie materialow: [email protected]
    Z gory dziekuje


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony