dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Wylewka

  1. #1

    Domyślnie

    Witam budowlańców!
    Przeszuakałem archiwum ale nie wpadłem na interesujące mnie rzeczy a mianowicie:
    - czy należy zazbroić wylewkę "matami"
    - czy można np. dać styropian FS20 i nie dawać mat, czy może dać FS15 i dać maty/
    - jakiej gruboście zastosować folię PE?
    Poradźcie.

    PS. Chodzi mi o wylewkę na gotowo


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: ciekawy dnia 2002-09-09 08:34 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    folia nie ciensza niż 0.2 mm, styropian raczej FS 20 lub jeszcze twardszy, a zbrojenie wtedy jeżeli wylewka jest b.cienka (4 cm) lub przewidujesz duże naciski (garaż?).
    Ja robię tak: folia, styropian, folia, wylewka (+ zbrojenie w garażu), na podłodze na piętrze położe płyty elestyczne (podobno lepiej tłumią dzwięki uderzeniowe).

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Mam inne pytanie z tej samej serii. W jaki sposób uzbroić wylewke z wodnym ogrzewaniem podłogowym?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja niedawno robiłem wylewkę na ogrzewaniu podłogowym - grubość min 6,5 cm, warstwy: folia, styropian z folią alu odblaskową najlepiej gr 5 cm na niej przewody grzewcze i wylewka gr min 6,5 cm, a do okoła (przy dolnej krawędi ścian) taśma dylatacyjna lub paski styropianu. Ja dałem taśmę dylatacyjną - spieniona pianka podobna do tej jaką stosuje sie do opakowań, grubości jakieś 10 mm może 15 - sprzedawana po 20 mb cena 42 zł. Ważne by również oddzielić taśmą dyl. płytę grzejną czyli tam gdzie jest ogrz. podłogowe od reszty posadzki i koniecznie urzyć plastyfikatora do zaprawy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony