dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 233 z 334
Pokaż wyniki od 4.641 do 4.660 z 6661
  1. #4641
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Kilka godzin, dokładnie, nawet tak z pół dnia, aby miały zapas na cały tydzień

  2. #4642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki Słoneczko , ale jednak sobie nie wyobrażam, chyba będę musiała kupić sobie balię , bo mam ich więcej niż trzy i do wiadra mi się nie zmieszczą.
    Czyli mam problem .

  3. #4643
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    Soniko,

    ja mam taką wysoką osłonkę donicową, do której wlewam wodę i wstawiam storczyki od pół do godziny - raz na tydzień.
    Teraz nie mam co pokazywać, bo akurat rosną pędy kwiatowe (albo łodygi )

  4. #4644
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika
    Dzięki Słoneczko , ale jednak sobie nie wyobrażam, chyba będę musiała kupić sobie balię , bo mam ich więcej niż trzy i do wiadra mi się nie zmieszczą.
    Czyli mam problem .
    Nie możesz wstawić do wanny albo do brodzika?

  5. #4645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    albo do miski??

  6. #4646
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    ja też nie wiem jak sie obchodzić ze storczykami ...naprawde
    powiedziano mi kiedyś ,że storczyki nie lubią opieki ....ze to pasożyty i nie należy poświecac im za dużo uwagi.....bardzo mi to pasuje
    podlewam je raz w tygodniu ...raz na 2 tyg . podlewam ze specjalnym nawozem do orchideii ....te śmieci w ktorych rosną storczyki raczej są suche .Wode po podlaniu odlewam z osłonek po kilku godzinach albo na drugi dzien .

  7. #4647

    Domyślnie

    Widziałam na allegro takie specjalne doniczki do storczyków. Myślicie, że warto je kupić. Narazie trzymam je w tym w czym były i nie wiem czy tak ma zostać ? czy je przesadzć?
    ***************************************
    ....jutro jest wolne od błędów....
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106507

  8. #4648

    Domyślnie

    Soniko mam nadzieję, że niedługo pokażesz balustradę ?
    ***************************************
    ....jutro jest wolne od błędów....
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106507

  9. #4649
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Piszcie dziwczyny, piszcie. Moze się odważe i kupię wreszcie sobie te piekne kwiaty! narazie się od Was uczę
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  10. #4650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Piszcie dziwczyny, piszcie. Moze się odważe i kupię wreszcie sobie te piekne kwiaty! narazie się od Was uczę
    ja też się szkolę

  11. #4651

    Domyślnie

    Witaj Soniko!
    dziękuję za odpowiedź. Tak się domyśliłam, że zdjęć już nie ma. A czy byłoby wielkim nietaktem poprosić o dwa, trzy zdjęcia kominka na priva. Jestem właśnie na etapie robienia kominka. Muszę wymyśleć coś szybko. Bardzo podobał mi się kominek Reziego, ale jego zdjęć też nie mogę znaleźć. Z tego co wiem, co wyczytałam na forum kominki to Ty tez masz coś w tym stylu. Czyli prosto, bez udziwnień, wykorzystując urok kamienia.
    Proszę doradźcie też czym mam pomalować resztę kominka. bo kominkarz mi mówi, że nie może to być emulsja, ale raczej jakiś tynk akrylowy, łatwy do umycia.

    pozdrawiam

  12. #4652
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wreszcie paniała, mam po prostu włożyć storczyki do naczynia z wodą i niech piją.
    A ja myślałam, że "zanurzyć" znaczy po szyję i wkładałam je po kolei do wiadra i jeszcze musiałam obkładać z góry kamieniami, bo mi wypływały do góry .
    Istne kino .


    aabeti, poszukam zdjęcia i wkleję, albo Ci wyślę na priv.
    Co do farby to nie mam pojęcia, nasza płyta jest duża, sięga prawie sufitu.

  13. #4653
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Dobra technika
    Obiecuję, że jak tylko zrobię drzwi do szafy w sypialni to kupię storczyka i dołącze do Waszego klubu Narazie zginąłby w bałaganie rzeczy
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #4654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Dobra technika
    Obiecuję, że jak tylko zrobię drzwi do szafy w sypialni to kupię storczyka i dołącze do Waszego klubu
    Znaczy, będziesz kąpać storczyki w szafie

  15. #4655
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie Ale one są takie piękne, że potrzebują oprawy. U mnie narazie jest środek szafy bez drzwi i pomimo tego, ze rzeczy są poukladane to mam wrażenie, że jest tam ciagle bałagan. Jak to przesłonię to będę mogła powiedzieć: tak, teraz jest czas na pieknego kwiatka
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #4656
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie


  17. #4657

    Domyślnie

    Storczykomanki, to i ja sie do klubu przylacze . Mialam kilka storczykow, ale zostal mi jeden, bo reszta nie wytrzymala podrozy z Brukseli . Teraz czekam az beda nowe kwiatki (jezeli beda). Czy wy swoje storczyki trzymacie w przezroczystych doniczkach? Podobno korzenie musza otrzymywac troche sloneczka.

  18. #4658
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sonika

    dankaf, Alunko - piękne macie ogrody , aż miło popatrzeć
    Dziękuję bardzo.Takie 4x3m ale mogę coś pogrzebac

    Róża drobnokwiatowa śliczności. Obcinasz zwiędnięte kwiaty Danusiu?
    Oczko wcale nie takie małe i tak pięknie zarośnięte.
    Nie wiem jak wybrnę z tego problemu u siebie, bo ten rant nie za bardzo wygląda
    Przekwitnięte różyczki zaraz obcinam a że jest ich trochę to zostawiam męża na troszkę czasu i znikam..........................
    Oczko nie jest duże-tak na oko 2m dł. x 1.20m szer.i płytkie dwu-stopniowe czyli na 50cm oraz 30cm.
    Szkoda że nie możesz schowac tego rantu oczka w ziemi.Ale jak zaczną rozrastac się roślinki nie bedzie tego tak widac.Fajnie też wygladają kamienie które można ułożyc-niektore mają sliczne formy.Miedzy szczeliny posadzic kaktusiki i wtedy wygląda to naturalnie.Jak zrobie fotkę to Ci pokaże może wpadnie Ci coś w oko.W albumie jest też ten mini irysik o którym pisałam wczesniej.Na wodospad posadź bluszcz-fajnie zarosnie i możesz go sobie przycinac żeby było widac spływającą wodę.

  19. #4659

    Domyślnie

    Soniko, napisz proszę jaką trawę posiałaś. Pamiętam Twoje zapytania do Toli na ten temat ale nie mogę znaleźć na co w końcu się w tej kwestii zdecydowałaś. Albo podaj mi linka, gdzie opisałaś zakładanie trawnika.
    Z góry dziękuję

  20. #4660
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Ja jeszcze w kwestii storczyków. W ubiegłym roku skusiłam się na dwa i odpukać ... zakwitły mi ponownie.

    Moja metoda to: okno wschodnie, doniczka włożona do osłonki , a na jej dnie kamienie. Ja podlewam co coś w czym są korzenie storczyków, woda swobodnie przepływa i zostaje w osłonce. Nie wylewam tej wody. Podlewam gdy jest jej po prostu już mało ( raz w tygodniu albo rzadziej ). Czyli w zasadzie stoczyki cały czas stoją w wodzie. Aha i jeszcze jednak rada : storczyki nie lubią przeciągów i przestawiania. Sprawdziłam to na moich.

    Są to bardzo przyjemne kwiatki i na pewno nie zakończę mojej hodowli na dwóch sztukach.

    Pozdrawiam ze słonecznej północy

Strona 233 z 334

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony