dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Mieszkanie czy domek?

Głosujących
141. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mieszkanie w bloku

    11 7,80%
  • W

    130 92,20%
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 88
  1. #1

    Domyślnie Mieszkanie w bloku, czy własny dom?

    Proszę o wypowiedź, czy zdaniem szanownych forumowiczów lepiej jest kupić (i zamieszkiwać) mieszkanie w bloku (wielka płyta), czy wybudować sobie własny, niekoniecznie wielki - domek jednorodzinny. W miarę możliwości proszę przedstawić argumentację.
    Pozdrawiam, MArcin

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Skoro do wyboru jest mieszkanie w najgorszym z możliwych bloków albo własny domek to nie pozostawiasz wyboru.
    Na inaczej postawione pytanie może bym odpowiedział, że lepsze jest mieszkanie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar andrzejka
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    8.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Ja głosuję na mały domek. A argumenty?
    Najważniejszy to chyba "wolnosć Tomku w swoim domku".
    Mam dość chodzenia z prośbą o naprawienie dachu bo przecieka, ścian bo przemarzają itp....itd....

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    AMReclik - a jakiego rezultatu tej ankiety się spodziewasz zadając to pytanie na Forum budujących?

    To tak jakbyś przed głodnym szympanasem postawił banana i kość i z wypiekami na twarzy oczekiwał co wybierze...

    Gdybyś zaś jako respondenta wybrał psa to zaręczam, że wynik sondy byłby odwrotny niż u szympansa.

    Pozdrawiam a w ankiecie której wynik jest ułożony udziału nie biorę.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    AMReclik - a jakiego rezultatu tej ankiety się spodziewasz zadając to pytanie na Forum budujących?

    To tak jakbyś przed głodnym szympanasem postawił banana i kość i z wypiekami na twarzy oczekiwał co wybierze...

    Gdybyś zaś jako respondenta wybrał psa to zaręczam, że wynik sondy byłby odwrotny niż u szympansa.

    Pozdrawiam a w ankiecie której wynik jest ułożony udziału nie biorę.
    masz racje Wowka - tak samo pomyślałam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Mi też buzial się uśmiechnął




    ....oto jest pytanie ...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Pytanie jest stronnicze! Znajdź tu takiego, który się buduje i powie że lepsze mieszkanie (zwłaszcza w wielkiej płycie)

    A w ogóle to chodziło o odgłos konia paszczą....
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    tak, pytanie ciekawe, szczegolnie na forum budujących
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie Re: Mieszkanie w bloku, czy własny dom?

    Cytat Napisał AMReclik
    Proszę o wypowiedź, czy zdaniem szanownych forumowiczów lepiej jest kupić (i zamieszkiwać) mieszkanie w bloku (wielka płyta), czy wybudować sobie własny, niekoniecznie wielki - domek jednorodzinny. W miarę możliwości proszę przedstawić argumentację.
    Pozdrawiam, MArcin
    Myślę że to nie sa kryteria które należy brać pod uwagę. Osobiście uważam że najważniejsza jest strona praktyczna mieszkania. Owszem w bloku nie ma takiej swobody, człowiek nie czuje się jak na swoim, wszyscy chyba znają zebrania członków wspólnoty/spółdzielców itp. Patrzyłbym na miejsce zamieszkania raczej z perspwktywy zaspokojenia swoich/rodziny potrzeb na miejscu. Gdybym miał wybierać domek na za przeproszeniem zadupiu i mieszkanie w bloku w cywilizowanym miejscu to oczywiście lepiej jest mieszkać w bloku. Myślę że 3 najważniejsze sprawy związane z mieszkaniem to 1) lokalizacja 2) lokalizacja i 3) lokalizacja
    Pozdrawiam

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Obawiam się, że miarodajnych wyników, to tu nie uzyskasz - wszak większość forumowiczów buduje, więc już dokonała wyboru
    Tym niemniej dołączam do "domkowych" - ogród, pościel na dworze, śniadanie na tarasie, duży pies...eeee, co ja będę sie rozpisywała.

    Oczywiście jak cos Ci się psuje to masz kłopot, którego nie rozwiąże za Ciebie miły pan ze spółdzielni raz dwa przysyłając ludzi.
    Ale trudno. Obowiązków więcej, swobody więcej, miejsca więcej, koszt niższy, przynajmniej wg moich wyliczeń.
    Porównałam co moge miec w ciekawym miejscu Wawy za 300 tys w bloku, a co wybudować na przysłowiowym końcu świata za te same pieniążki.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  11. #11

    Domyślnie

    To nie jest dobre pytanie na tym forum. Wyniki będą bardzo tendencyjne i bardzo łatwe do przewidzenia. Po prostu jest to forum budowlane, a nie mieszkaniowe.
    Pozdrawiam

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Wiadomo, że dom.
    A jeśli ten projekt w Twojej stopce to jest przyszły projekt Twojego domu to ciekawy jestem ile by kosztowało mieszkanie o takim samym metrażu - nawet z w.płyty? Pomijam oczywiście aspekty: sąsiadów, garażu, ogrodu, zwierzaków, grilla, ....itd.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Protestuję!
    Pytania są tendencyjne!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    AMReclik - a jakiego rezultatu tej ankiety się spodziewasz zadając to pytanie na Forum budujących?

    To tak jakbyś przed głodnym szympanasem postawił banana i kość i z wypiekami na twarzy oczekiwał co wybierze...

    Gdybyś zaś jako respondenta wybrał psa to zaręczam, że wynik sondy byłby odwrotny niż u szympansa.

    Pozdrawiam a w ankiecie której wynik jest ułożony udziału nie biorę.
    Nie zgadzam sie!
    Wynik wcale nie jest taki oczywisty! Może na forum Muratora - gdzie większość forumowiczów jest zainteresowana budową domu, ale forum przeglądają również osoby, mieszkające w bloku, a szukające jedynie pomocy np. w remoncie mieszkania.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    100 % na TAK To jak wybory prezydenta na Białorusi

  16. #16

    Domyślnie

    Są pewne wyjątki które potwierdzają regułę, że każdy marzy o małym białym/żółty, różowym....../ domku. Takim wyjątkiem jest moja przyjaciółka - wychowała się w centrum dużego miasta i tylko tam się dobrze czuje w dużym, wygodnym mieszkaniu.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    To tak jakbyś spytał: Felicja czy Maybach A do tego na codzień jeździł autobusem.
    Wszystko kwestia:
    -kasiorki
    - trybu życia i pracy (jak cię nie ma 320 dni w roku, to po co dom)
    Pytanie do Autora - czy masz jakieś argumenty za wielką płytą inne niż wymieniłam? Jeśli nie - buduj chałupę i tyle
    BabaB

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    W moim domku nie przylezie mi oblech sąsiad i nie powie, że mu psy (jamniki) tupią!
    I nie będzie mi mędził, że samochód mam stawiać na parkingu przodem do tyłu!

    Tylko dom!

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Tereska

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    49

    Domyślnie

    Chciałabym mieć i mieszkanie i własny dom, ale w wielkiej płycie nie mieszkałabym nawet za dopłatą.

  20. #20

    Domyślnie

    Jak zobaczyłem wyniki ankiety to się uśmiałem! Czy mogło być inaczej???

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony