dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Mieszkanie czy domek?

Głosujących
141. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Mieszkanie w bloku

    11 7,80%
  • W

    130 92,20%
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21

    Domyślnie

    Domek nawet mały ,a mieszkanie w bloku już nam ,bokiem' wychodzi.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Wychowałem się w bloku z płyty. Wydawało mi się, że tylko mieszkanie w dobrej lokalizacji, ale
    - ceny m kw w W-wie są olbrzymie
    - za tą samą kwotę mogę mieć ok.2 razy tyle mkw co w bloku (nie mówiąc o grażu, miejscu do grilla i braku ciszy nocnej oraz sąsiada, co przychodzi do mnie zawsze o 24 jak sa goście i mówi, że jest za głośno - nawet jak uprzedzałem, że przyjdzie więcej osób )
    - zobaczyłem jak wyglada ojca kanadyjczyk na działce i zapragnąłem zamieszkać w domku, a nie w bloku i jeździć sporadycznie na działkę
    - poza tym duża płyta na prawdę jest do d...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Wychowałęm się w domku, mieszkałęm w bloku w dużym mieście, teraz w bloku na peryferiach .
    Czo ma więcej piszać - przecież się buduję, a czemu? Sąsiedzi, sąsiedzi i jeszcze raz soąsiedzi - ile razy można bawić się u sąsiada na imieninach nie wychodząc z mieszkania, robić wspólnie remont (duchowo i akustycznie), oglądać TV, ustalać grafik sprzątania klatki schodowej który nigdy jest niedowyegzekwowania (mimo wcześniejszej zgody), wymieniać wymienione żarówki na klatce (taki mały cód - wkręcasz 40W a wykręcasz przepalone 75W), itd.

  4. #24

    Domyślnie Re: Mieszkanie w bloku, czy własny dom?

    Cytat Napisał AMReclik
    Proszę o wypowiedź, czy zdaniem szanownych forumowiczów lepiej jest kupić (i zamieszkiwać) mieszkanie w bloku (wielka płyta), czy wybudować sobie własny, niekoniecznie wielki - domek jednorodzinny. W miarę możliwości proszę przedstawić argumentację.
    Pozdrawiam, MArcin
    A ja bym wolał zamieszkać w mieszkaniu w wielkiej płycie niż wybudować niewielki dom jednorodzinny i w nim nie zamieszkać.
    Czytajmy uważnie pytania.

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    w Łodzi mieszkanie w wierzowcu o pow 70 m2 kosztuje 90 a nawet 110 tyś

    i to blok, zwykłe komunistyczne blokowisko, taki wczesny Gierek... jak miałbym to umieścic w ramach historycznych.

    Oczywiscie są deweloperzy którzy buduja piekne osiedla strzeżone itp 90m2 na przykład piękny rozkład taras bajery ... tylko 2500zł/m2

    wiem że za 90tyś domu sie nie zbuduje... ale "jak stac na krowe to stać na cielaka"

    wszystko jest kwestią kasy i możliwosci posiadania kasy.

    jak nie ma miedzi to sie w mieszkaniu na d... siedzi...

    ale domek to wolnosc... to prawda

  6. #26

    Domyślnie

    Oddałam głos. Zdecydowanie wolę mały, ciasny, ale własny domek z kawałeczkiem ogródka. I to by było na tyle.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam !!!
    DoPablo --Czy ty się aby nie pomyliłeś :napisałeś że w Lodzi mieszkanie 70 m kosztuje 90 tyś .Rety to gdzie ja żyję ???W Lublinie ku mojej uciesze moje mieszkanie o pow. 47m zostało wycenione na 130 tyś ( komunistyczny blok z 1973 roku . !!!!!! )

    A dlaczego będę budował swój dom ???
    - chce mieć własny ogród
    - chce mieć więcej powierzchni użytkowej a nie 40 parę metrów
    - chcę mieć taras
    - chcę na nim pić zimne piwo jak wrócę z pracy
    - chcę patrzeć jak moje dziecko bawi się na moim trawniku
    - chcę oglądać nocne niebo przez teleskop
    Wystarczy ??? Zyje się tylko raz !!!

    pozdr D.RZ

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Darek- to rze jest tak wycenione to nie znaczy ze tyle dostaniesz

    a jezeli masz chwile to popatrz w gratke

    ja teraz wszedłem na strone i co widze: budynek z lat 90, na 2 pietrze metrów 67, stan łazienki super, panele, aneks kuchenny, forma własnosciowa, wys czynszu 380 zł

    95000 zł

    takie są ceny, to za ile ci wycenią nie znaczy ze tyle dostaniesz...

    a swoja droga nie wiedziałem ze Lublin jest taki drogi

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Wybieram domek z tych samych powodów co Darek Rz. Poza tym budując dom możemy wybrać technologię, kolor ścian, stolarki... Kupując mieszkanie nie mamy na to wpływu.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam !!!!

    Do Pablo - Nawet sobie nie zdajesz sprawy jaki Lublin jest drogi . W kilku biurach nieruchomości powiedzieli że za 130 tyś moje 47 m mieszkanie biorą od ręki . (dodam że jest w doskonałej lokalizacji ) >koleżanka sprzedawała obok mnie w gorszej lokalizacji 48m -- bez remontu 4 piętro blok z 1970 roku trwało to trzy dni . Wzięła 105 tyś .

    pozdr D.RZ

  11. #31

    Domyślnie

    Jak na taką sonde w takim forum to chyba wynik łatwy do przewidzenia...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  12. #32

    Domyślnie

    To tak jakby zapytać czy chcesz być piękny, mądry, bogaty, zdrowy i szczęśliwy, czy brzydki, głupi, biedny, chory i nieszczęśliwy? Jeżeli kogoś mądrego zapytamy to wynik wiadomy do przewidzenia. Ale gdy zapytamy czy chcesz być bogaty czy szczęśliwy, to nikt tego nie przewidzi jak dana osoba odpowie, (bo nie wie jak bardzo bogaty miałby być)

  13. #33

    Domyślnie

    Domek, domek i tylko domek!!! To sprawa bezdysyjna. Po pierwsze: własne przestrzeń, intymność, spokój, cisza, swoboda, po drugie: nie trzeba drałować na któreś tam piętro i z powrotem (np. z psem albo ze śmieciami), po trzecie: własny ogród, latem rzecz niezastąpiona, po czwarte: garaż, po piąte: kominek, itd, itd., mogłabym wymieniać bez końca!!!
    Pozdrawiam wszystkich miłośników własnego domku!
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    wyniki, no cóż.. to się chyba nazywa deklasacja
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert skitek
    wyniki, no cóż.. to się chyba nazywa deklasacja
    ... bo i pytanie było tendencyjne
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    hmmm...śmieszne pytanie jak dla mnie Choć znam takich, dla których odpowiedź nie byłaby taka oczywista Ja niestety jeszcze w bloku - ale już mi uszami wychodzi - głupieję już i wariuję ale jeszcze trochę...jeszcze trochę

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    maksiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    382

    Domyślnie

    Własny domek z kawałkiem trawnika, domek to domek.. zadne mieszkanie tego nie zastąpi, mieszkalem długo w bloku (duża płyta), od 5 lat mieszkam w domku, roznica jest kolosalna
    m.

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Domek,bo gdzie ja te swoje tulipany i krokusiki porozsadzam?
    I ma być wreszcie psiak i króliczek - baranek
    Fajna ankieta

  19. #39

    Domyślnie

    Co za łoś zaznaczył blok w sondzie? Pozdrawiam go

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    AMReclik - a jakiego rezultatu tej ankiety się spodziewasz zadając to pytanie na Forum budujących?

    To tak jakbyś przed głodnym szympanasem postawił banana i kość i z wypiekami na twarzy oczekiwał co wybierze...

    Gdybyś zaś jako respondenta wybrał psa to zaręczam, że wynik sondy byłby odwrotny niż u szympansa.

    Pozdrawiam a w ankiecie której wynik jest ułożony udziału nie biorę.
    Głosuję za szympansem
    Wybieram domek.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony