dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie

    Czy można kłaść deski podłogowe gr. 25 mm na legarach , gdy pod deskami zainstalowaliśmy ogrzewanie podłogowe?

  2. #2

    Domyślnie

    Teoretycznie można , ale osobiscie odradzam , taka grubość deski będzie miała bardzo duży opór w przepływie ciepła , trzeba będzie podnieść temperaturę wody idącej do podłogi , deski od spodu będą mocno grzane a od góry chłodzone , nie będzie to korzystne dla tych desek , będą się krzywić , paczyć i rozsychać , ja mam przy ogrzewaniu podłogowym panele grubości 6mm, ( cieńszych nie było ) i widać różnicę w oddawaniu ciepła pomiedzy tymi panelami a terakotą , mimo że pod terakotą rurki są co 25 cm , a pod panelami co 20 cm to jeszcze musiałem poregulować trochę na rozdzielaczu .
    Piotrek

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi. Deski i panele nie wskazane na ogrzewanie podłogowe - w takim razie zostaje tylko terakota? Ale w salonie niezbyt efektownie jest dreptać po płytkach ceramicznych. Może ktoś jeszcze ma jakieś sprawdzone rozwiązanie?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Dlaczego niezbyt efektownie? Wszystko zalezy od upodobań. Widziałem naprawdę imponujące salony z terakoty. Jak bardzo chcesz - znajdziesz terakotę w kolorze i kształcie drewna - masz przynajmniej namiastkę.
    Ja planuję właśnie takie rozwiązanie. Po pierwsze ze względu na efektywność ogrzewania podłogowego, po drugie ze względu na wygodę. Nie będę się zastanawiał, czy mogę wyjść w kapciach/butach do ogrodu i później wrócić do salonu; nie bedę gonił dzieci obsypanych piaskiem z piaskownicy; nie bedę zamykał drzwi balkonowych podczas ciepłej letniej burzy, tylko dlatego, że drewno może zamoknąć. W mieszkaniu mam łączoną podłogę - terakotę i parkiet drewniany. Terakota w przedpokoju ma się dobrze - klepka zaraz za nią nadaje się już tylko do cyklinowania. Jest to kwestia wygody - i wyboru.
    Planuje za to położyć panele w sypialni i pokojach dzieci, gdzie również będę miał podłogówkę

  5. #5

    Domyślnie

    Deski odradzam, panele podłogowe - podobno są takie specjalne do ogrzewania podłogowego, ale drewno a przecież mdf z którego są zrobione panael to też drewno jest dobrym izolatorem i ogrzewanie nie było by efektywne (trzeba by podnieść temp wody co może być grożne ze względu na rozszerzalność temp. płyty grzewczej. Pozostaje terakota i inne kamienio podobne materiały no i może być fajna wykładzina jak kto lubi.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    AM - opisz jak połączyłeś terakotę i parkiet? Były/są jakieś problemy? Połączenie w linii prostej czy kombinowane? Moja żona lubi udziwnienia - łuki, skosy, itp., ale trochę się ich boję

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony