dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jajo

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy możecie mi poradzić, która technologia jest lepsza (cena/jakośc)?


  2. #2

    Domyślnie

    Ja polecam porotherm - a więcej na ten temat znajdziesz w wymianie doswiadczeń pod tytułem portherm.
    A swoja drogą my z mężem budujemy niedaleko - w Oławie
    Pozdrowienia
    Agnicha

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jajo

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    To dwa całkowicie porównywalne materiały. Jeżeli chcesz mieć o około 15 - 20% taniej, to buduj z poromuru. O poromurze mówi się niewiele, a szkoda. Jest bardzo przyjazny w budowaniu i sprawdza się. Dwa lata temu dałem się namówić i ....jestem bardzo zadowolony.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jajo

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was buduje w pobliżu Wrocławia?
    Szukam wszelkich informacji, buduję dopiero pierwszy dom i jeszcze niewiele wiem
    Jeśli ktoś z Was buduje w gminie Czernica, dajcie proszę znać, będę wdzięczny za chociaż możliwość rozmowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tez buduje niedaleko - gmina Jelcz-Laskowice. Mamy wiec mozliwosc doskonalej wymiany informacji na temat okolicznych hurtowni i wykonawcow

  7. #7

    Domyślnie

    Acha - a co do technologii to ja stawiam jednowarstwowego Ytonga. Slyszalem ze Porotherm jest rownie ciekawy w wersji jednowarstwowej ale mi taniej wyszedl Ytong. W przypadku scian dwuwarstwowych to ja budowalbym z silikatow + ocieplenie. Wyjdzie na pewno taniej niz roznego rodzaju ceramika porowata.

  8. #8

    Domyślnie

    proponuję spojrzeć kompleksowo na cały system (ściany zewętrzne,wewnętrzne,nadproża stropy).przy takim spojrzeniu Porotherm wychodzi taniej przy nieporównywalnie lepszych parametrach

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Nie wiem skąd aż tak duża różnica w cenie na korzyść poromuru.
    Swego czasu porównywałem cenniki Jopka i Wienerbergera i Poromur był wręcz droższy przy nieco gorszej izolacyjności!!!
    Alek

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yonda

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Widzę, że sporo osób buduje się pod Wrocławiem Ja również zamierzam rozpocząć budowę tej wiosny i również w gminie Czernica (Dobrzykowice) tak więc wszystko co najlepsze to jeszcze przede mną ))
    Od dwóch dni czytam wszystkie wątki na forum i muszę powiedzieć, że bez zadawania pytań znalazłem odpowiedzi na większość nurtujących mnie pytań - tylko czeba cierpliwie pogrzebać
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Ja nie na temat, ale chciałem pozdrowić przyszłych sasiadów z gminy Czernica. Mam działkę w Chrząstawie. Piękna okolica, nieprawdaż?

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorus

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Hej!
    A może spojrzysz na Poroton (z tego, co wiem, jest to na dzień dzisiejszy jeden z tańśzych pustaków porowatych). Mi w hurtowni (mieli i porotherm i porotn) polecali tylko i wyłącznie Poroton (mówili, że jest mniej kruchy - co okazało się prawdą: jak przywieźli materiał tylko 5-6 pustaków były popękane (na 1800 szt)) - więc jak na razie jestem zadowolony.
    Gregorus

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,
    Ja kupiłam Thermopor i też mam nadzieję,że się sprawdzi.Czy ktoś z niego budował?
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Gregorus.
    a czy powiedzieli ci w hurtowni ze poroton nie może byc stosowany do sciany zewnętrznej, bo myślę że budowałeś z 36,5 tzn jednowarstwowo

  15. #15

    Domyślnie

    zresztą nie ma znaczenia czy jednawarstwa czy dwie.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregorus

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Do Ketiso..
    I w tym się pomyliłeś - bo buduję ścianę dwuwarstwową.......
    Nie rozumiem tylko Twojego ostatniego postu - 'zresztą bez różnicy, czy jednowarstwowo, czy dwuwarstwowo.......'
    Gregorus

  17. #17

    Domyślnie

    niezrozumienie wynika z nieścisłości nomenklatury nazewniczej.
    ja pisałem 1 lub 2 warstwowo w kontekście konstrukcji, ty zaś rozumowałeś wraz z dociepleniem. tak więc moje dwa to twoje trzy. twoje rozwiązanie w tych okolicznościach jest najmniej szkodliwe, bo cegła nie jest bezpośrednio narażona na mróz,ale gdy wyjedziesz na ferie zimowe i zostawisz temp dyżurną np 8 C to kto wie.
    Hej!

  18. #18

    Domyślnie

    Ketiso,
    Proszę wytłumacz o co chodzi w Twojej wypowiedzi, że Poroton nie nadaje się na ściany zewnętrzne. Czy chodzi Ci o pozostawienie go bez ocieplenia jako jednowarstwowe? Czy może być używany do ścian dwuwarstwowych? Skąd masz takie dane? Właśnie zastanawiam sie nad wyborem poroton czy porotherm - jestem bliższa wyboru porotonu, bo po pierwsze tańszy, a po drugie w hurtowniach twierdzą, że mniej kruchy (plamnuję ścianę dwuwarstwową). Natomiast nikt mi nie polecał poromuru, twierdzili, że jest zły jakościowo.
    Będę wdzięczna za odpowiedź.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Asia dnia 2002-04-13 14:29 ]</font>

  19. #19

    Domyślnie

    O ile pamiętam moje wycieczki po hurtowniach w Polsce zachodn. to i Porotherm, i Poroton są produkowane przez tegoż samego Wienerbergera...
    Z tym, że Poroton w Niemczech, czytaj byłym DDR, a Porotherm to nasz, słowiański, czysto polski...

  20. #20

    Domyślnie

    Ja kupiłem w Niemczech bo wyszło taniej i z transportem ale nazywa się porotherm.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony