dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 171
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_gregor Zobacz post
    Jak duże masz te różnice poziomów? I czy to na ławach czy na ścianie fundamentowej?
    Max. 6cm. Przez źle wypoziomowane ławy szalunek też został ułożony bez zachowania poziomu
    Rozmawiałem ze swoim kierbudem i powiedział, że można docinać pierwszą warstwę bloczków w ten sposób aby wyjść z poziomem.
    Myślę, że tak będzie najlepiej.

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    No 6cm to już dużo żeby zgubić zaprawą. Gdybyś miał murowane ściany fundamentowe to byś zgubił spokojnie. Ale docinanie bloczków rozwiąże problem

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    W tym tygodniu udało mi się pociągnąć izolację przeciw wodną. Dysperbit nakładałem metodą natryskową używając do tego kompresora i pistoletu do nakładania tynku cienkowarstwowego Powiem szczerze, że efekt rewelacyjny, poza tym szybko. pierwsza warstwa zajęła mi około 1,5-2 godzin. Dziś wraz z moją szanowną małżonką przykleiliśmy styropian i w 95% obłożyliśmy folią kubełkową. Do klejenia użyłem pianki do styropianu na pistolet (szybko i wygodnie). W przyszłym tygodniu jak pogoda pozwoli chcielibyśmy fundamenty wypełnić piachem i rozłożyć bednarkę. Póki co to martwi mnie wjazd na drogę gruntową prowadzącą do naszej działki. Stoi tam woda i coraz ciężej przejeżdżać przez to bagno We wtorek idę do gminy rozmawiać o utwardzeniu tej drogi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0971.jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	46,1 KB
ID:	372794   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0973.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	372795   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0974.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	372796   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0975.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	64,7 KB
ID:	372797  

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Rozmawiałem ze swoim kier-budem i doszedłem do wniosku, że wylewkę po wypełnieniu fundamentów piachem oprę właśnie na ścianach fundamentowych. Taki zabieg wyrówna ich poziom. Użyję w tym celu mocniejszego betonu. Myślę, że B20 w zupełności wystarczy - cenowo nie ma dużej różnicy.

    Czy ktoś z Was spotkał się już z czymś tego typu:
    http://www.muratorplus.pl/technika/i...mur_80734.html

    Zastanawiam się czy użyć ich u siebie. Pozwoli to na ograniczenie strat ciepła przez fundamenty do minimum.

  5. #65
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cześć

    no nie wiem, chudziaki lubią sobie osiadać może jakieś rozwiązanie z wylewką zazbrojoną siatką pod ścianami ale bez środka?

    jeżeli zdecydujesz się na robienie razem to poczekaj na dodatnie temperatury i lej wodę na ten piach przez kilka dni i jakaś zagęszczarka. Nie wiem czy nie taniej/szybciej nie blokować sobie roboty i zrobić chudziak w dogodnym terminie

    ps. nie znam się, tylko przeczucie
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Cześć

    no nie wiem, chudziaki lubią sobie osiadać może jakieś rozwiązanie z wylewką zazbrojoną siatką pod ścianami ale bez środka?

    jeżeli zdecydujesz się na robienie razem to poczekaj na dodatnie temperatury i lej wodę na ten piach przez kilka dni i jakaś zagęszczarka. Nie wiem czy nie taniej/szybciej nie blokować sobie roboty i zrobić chudziak w dogodnym terminie.

    ps. nie znam się, tylko przeczucie
    Dzięki za porady
    To na razie pomysły. Póki co zamierzam zasypać fundamenty piachem, używając przy tym zagęszczarki oczywiście. Co do wylewki i reszty to z pewnością poczekam do wiosny. Muszę wszystko na spokojnie przemyśleć, żeby nie popełnić jakiegoś błędu. Na razie zbieram informacje i sugestie
    Pozdrawiam

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam.

    Na jaką wysokość Waszym zdaniem mam zakopać fundamenty optymalnie, żeby zabezpieczyć na zimę? Chodzi mi o to ile piachu muszę nawieźć żeby wystarczyło na mrozy? Wysokość ścian fundamentowych to 120 cm + 40 cm ławy fundamentowe. Ławy są w 100% zakryte ziemią.

    Pozdrawiam

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Ja obsypywałem tak aby od dołu ławy do poziomu zasypania było co najmniej tyle ile wynosi głębokość przemarzania gruntu dla mojego regionu.
    Oczywiście wyszło z lekkim naddatkiem.
    Pozdrawiam.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Fundamenty latami stoją nieocieplone. W środek wsyp piach i tyle.

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Ta głebokość przemarzania to jest teoretyczna bo ostatnio zim niema. Sam jestem na tym samym etapie i uznałem że jeśli będzie 40-50cm piasku ponad ławy fundamentowe to w zupełności wystarzy, żeby grunt pod ławami nie zamarzł i nie zaszedł proces wysadzinowy

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć

    Witam się w Twoim dzienniku po raz pierwszy ale będę częściej zaglądać
    Gratuluję fundamentów. Jak to mówią: "oby tylko wyjść z ziemi" Hasło często powtarzane przez kolejne osoby zaczyna denerwować, ale z perspektywy czasu widać, że jest to prawda.

    Nie wierzę, że kierownik doradza Ci wylanie chudziaka na ściany fundamentowe Nie mogę w tym momencie znaleźć, ale było o tym pisane w którymś wątku. Zmień kierownika albo przestań go słuchać, jeżeli zatrudniłeś go wyłącznie dla pieczątki. Zalanie chudego betonu na ścianach spowoduje pęknięcia przy nich na skutek osiadania gruntu. Zresztą kieruj się projektem, tam powinieneś mieć opisane co i jak wykonywać
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #72
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał chichot_23 Zobacz post
    Dzięki za porady
    To na razie pomysły. Póki co zamierzam zasypać fundamenty piachem, używając przy tym zagęszczarki oczywiście. Co do wylewki i reszty to z pewnością poczekam do wiosny. Muszę wszystko na spokojnie przemyśleć, żeby nie popełnić jakiegoś błędu. Na razie zbieram informacje i sugestie
    Pozdrawiam
    Zagęszczarki oraz wody, po tym jak zagęścisz to następnego dnia polej sowicie wodą i zobacz czy gdzieś nie ma szczelin pęknieć, jeżeli tak to nie jest jeszcze zagęszczone tak jak by mogło być.

    Sporo na ten temat czytałem bo na wiosnę czeka mnie zagęszczanie 1 narożnika pod płytę fundamentową o wysokości ~1m. Prace rozłożę na 3 miesiące tak by potem dom nie zjechał
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam wszystkich po małej przerwie "zimowej"
    Fundamenty zasypane piachem jeszcze zostało mi zagęścić wierzchnią warstwę zagęszczarką następnie kanaliza i chudziak.
    W tym roku póki co nie planuję jakiegoś wielkiego zrywu budowlanego
    planuję zmianę stropu na filigran. Przy moim projekcie firma produkująca te stropy z okolic Kielc wyceniła mi płyty z transportem i ułożeniem na ok. 7700 zł + beton na zalanie. Wydaje mi się, że jest to lepsza opcja dla samoroba niż monolityczny ze względu oczywiście na czas jego przygotowania i pracę jaką należy w to włożyć.
    Już nie mogę się doczekać cieplejszych dni, które pozwolą na spędzanie każdej wolnej chwili na działce

    Zdjęcia zimowe. W wolnym czasie dodam bez śnieżnej przykrywy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170129_151822.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	384243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170129_151941.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	384244   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170129_151943.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	384245  

  14. #74

    Domyślnie

    Witam!
    Fajny dziennik....
    Jako laik kilka pytań:

    1. Co jest lepsze budowanie z bloczków betonowych czy wylewać tak jak tutaj?
    2. Jaki dokładnie zastosowałeś styropian na ocieplenie fundamentów?
    3. Jedni ocieplają fundamenty wewnątrz, inni nie - jak to w końcu jest?

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał chichot_23 Zobacz post
    Fundamenty zasypane piachem jeszcze zostało mi zagęścić wierzchnią warstwę zagęszczarką następnie kanaliza i chudziak.
    Tak dla pewności zapytam czy zagęszczałeś warstwami i jeśli tak to o jakiej grubości i jaką zagęszczarką? Stała ta pospółka przez zimę? Czy też teraz niedawno zasypałeś?

  16. #76
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aniawojciechowska88

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-147
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    super dziennik. Jak idzie budowa? my z mężem zdecydowaliśmy się na atrakcyjny 1 ciekawi nas czy kosztorys z Pana projektu przekłada się na rzeczywistość czy można poprzycinać koszty tu i ówdzie.
    Pozdrawiam!

  17. #77
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Witam!
    Fajny dziennik....
    Jako laik kilka pytań:

    1. Co jest lepsze budowanie z bloczków betonowych czy wylewać tak jak tutaj?
    2. Jaki dokładnie zastosowałeś styropian na ocieplenie fundamentów?
    3. Jedni ocieplają fundamenty wewnątrz, inni nie - jak to w końcu jest?
    Witam
    Długo nie zaglądałem i nie dodawałem nowych postów. Czas nadrobić zaległości

    Odp 1

    Moim zdaniem lepiej jest budować z betonu lanego pod warunkiem że tak jak w moim przypadku szalunki wypożyczy betoniarnia w cenie betonu. Ściany są solidniejsze, jednolite, gładkie, a beton można zamówić wodoszczelny. Szalunki montuje się dość szybko i sprawnie. W zależności od wielkości projektu praca z ich ułożeniem zajmuje ok 2 dni i można je zalewać. następnie już po 24 do 48 h można fundamenty rozszalowywać. Cenę za m3 bloczka i betonu można sobie porównać. Osobiście polecam tą formę wykonania ścian fundamentowych.

    Odp 2

    Zastorowałem styropian EPS 100 0,036. Myślę że wystarczjący. Konsultowałem to z paroma osobami i tak mi właśnie polecono.

    Odp 3

    Ja osobiście nie ocieplałem od środka. Moim zdaniem jest to zbędne, ale to kwestia punktu widzenia. Spotkałem się również z opiniami, że z zewnątrz wystarczy ocieplić tylko do 80 cm w głąb. Moim zdaniem i tak pogłoga będzie izolowana dość grubą warstwą styropianu.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Tak dla pewności zapytam czy zagęszczałeś warstwami i jeśli tak to o jakiej grubości i jaką zagęszczarką? Stała ta pospółka przez zimę? Czy też teraz niedawno zasypałeś?
    Witam.

    Piach stał przez zimę i zagęszczałem na wiosnę, dokładnie 2 tyg temu. Do zagęszczenia użyłem zagęszczarki o masie 170 kg i lałem obficie wodą. Pospółka satała przez zimę i powiem szczerze że sama się dobrze zagęściła. Przed wylaniem chudziaka wyślę jeszcze zagęścić dodatkowo skoczkiem lub cięższą zagęszczarką. Nie zagęszczałem warstwami. Na koniec wbijałem pręt i dość ciążko to szło więc myślę że będzie ok.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniawojciechowska88 Zobacz post
    Witam serdecznie,
    super dziennik. Jak idzie budowa? my z mężem zdecydowaliśmy się na atrakcyjny 1 ciekawi nas czy kosztorys z Pana projektu przekłada się na rzeczywistość czy można poprzycinać koszty tu i ówdzie.
    Pozdrawiam!
    Również witam na placu budowy
    Prace przy budowie nie ida jeszcze pełną parą. Robię wszystko sam lub z pomocą najbliższych osób w miarę dostępnego czasu. W związku z powyższym zdołałem zasypać fundamenty i póki co przestój w budowie. Po powrocie do kraju kanalizacja, chudziak i izolacja pozioma z papy. Dopiero od tego momentu będę mógł coś więcej powiedzieć na temat moich spostrzeżeń co do kosztorysu w projekcie i rzeczywistości
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez chichot_23 ; 21-07-2017 o 10:27 Powód: Błąd w pisowni ;)

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Fotorelacja z zagęszczania i efekt końcowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170711_120028.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	73,1 KB
ID:	393548   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170711_120031.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	66,8 KB
ID:	393549   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170712_111528.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	64,4 KB
ID:	393550   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170712_111530.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	393551   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170712_111513.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	63,9 KB
ID:	393552  


Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony