dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anza

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    jak pozbyć się zapachu xylamitu , którym dwadzieścia lat temu został zaimpregnowany strop?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Ksylamit jest środek do impregnacji drewna (b. stara technologia) do zabezpieczenia powierzchni drewna przed działaniem grzybów, pleśni, bakterii. Prawdopodobnie zabezpieczono tym środkiem stosowane do izolacji płyty pilśniowe pod podłogą. W przypadku ksylamitu nie chodzi tylko o sam zapach. Jest to środek trujący i w wielu budynkach wymienia się posadzki skażonych ksylamitem zgodnie z zaleceniem różnych Wojewódzkich Inspektorów Sanitarnych w oparciu o instrukcję ITB (nie pamiętam numeru). Uważam, że posadzkę należy wymienić. Szkoda zdrowia. W mniej groźnych przypadkach znajdziesz odpowiedź na stronie http://www.farby.brcs.pl/porady.html.
    (dotyczy malowania).

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Orochimaru

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Mam xylamit czarny (ten od podkładów kolejowych) i żeglarski (mniej śmierdzący) w ilościach po ok 150 litrów.
    Ojciec upiera się, żeby zaimpregnować żeglarskim więźbę, która jest nad poddaszem nieużytkowym. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś zna mniej więcej skład chemiczny tego i czym się on różni od tego czarnego?
    Wiem że to trucizna i omijać to z daleka, ale nie mam co z tym zrobić.
    Jaki to ma wpływ na folię wstępnego krycia?
    strop będzie przykryty folią, na to 20cm wełny i więźba o nachyleniu 14 stopni. poddasze będzie wentylowane kratkami w ścianach szczytowych, więc szkodliwość będzie ograniczona.
    Postaram się przekonać ojca do Boramonu C 30 zamiast tego, ale będę wdzięczny za odpowiedzi na w.w. pytania.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    cholera - trucizna trucizna ale jeszcze nie slyszalem o innym preparacie tak skutecznym jak Xylamit Zeglarski
    Szkoda ze juz go normalnie dostac nie mozna mam troszke dech do zabezpieczenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orochimaru
    Witam.
    Mam xylamit czarny (ten od podkładów kolejowych) i żeglarski (mniej śmierdzący) w ilościach po ok 150 litrów.
    Ojciec upiera się, żeby zaimpregnować żeglarskim więźbę, która jest nad poddaszem nieużytkowym. W związku z tym mam pytanie, czy ktoś zna mniej więcej skład chemiczny tego i czym się on różni od tego czarnego?
    Wiem że to trucizna i omijać to z daleka, ale nie mam co z tym zrobić.
    Jaki to ma wpływ na folię wstępnego krycia?
    strop będzie przykryty folią, na to 20cm wełny i więźba o nachyleniu 14 stopni. poddasze będzie wentylowane kratkami w ścianach szczytowych, więc szkodliwość będzie ograniczona.
    Postaram się przekonać ojca do Boramonu C 30 zamiast tego, ale będę wdzięczny za odpowiedzi na w.w. pytania.
    Z tego co pamiętam nie stosuje się ich w zamkniętcy przestrzeniach i chyba znam przypadek kiedy ktoś jeszcze pod koniec lat 80 zaimpregnował więźbę budynku wielorodzinnego - po kilku latach musiano przeprowadzać mieszkańców....

    http://www.sce.most.org.pl/dio.htm
    http://www.forumquovadis.pl/sanepid_domyzdr.html

    Pełno tego....
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tobiasz67

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-547
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja miałem podobny problem. Użyłem zestawu do neutralizowania ksylamitu złożonego z takiego impregnatu, specjalnego lakieru i farby, po malowaniu którą można nakładać wszelkie inne. Zapach ustąpił całkowicie, dopiero po zastosowaniu tego systemu. Wcześniej stosowałem preparaty właśnie polecane przez ITB i niestety zapach nadal wracał.
    Zestaw, o którym pisze dostaniesz w Zakładzie Doświadczalnym Farb i Lakierów Spektrochem - tel. 15 822 45 22, reszta danych na www.spektrochem.republika.pl
    Porozmawiaj o swoim przypadku, bo ze stosowaniem tych preparatów było kilka obostrzeń (nie na wszystkie podłoża)

    Pozdrowienia,
    'Tobi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony