dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61

    Domyślnie

    Adam
    Twoje plany brzmia bardzo interesująco i choć sam pewnie z niewielu będe mógł skorzystac bo juz dom na wykończeniu to bardzo chętnie poznam Twoje rozwiązania - te nowe o których jeszce nie wiem
    Nie wiem czy bywasz w Warszawie ale jesli miałbys czas i chęci to zapraszam
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Tak! Jak będę musiał pokleić drewno...
    Adam M.

  3. #63

    Domyślnie

    Plany się już zupełnie skrystalizowały. Wiadomo co, i jak.
    ROTFL !

    Pogadamy ponownie za rok
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  4. #64

    Domyślnie lodownia w hipermarkecie

    Cytat Napisał adam_mk
    Jakość karpia można sprawdzić kupując porcję w dowolnym Hipermarkecie (Też czasem jest z ubiegłorocznego sezonu przedświątecznego). Schrony przeciwbombowe odpadają. Budowane były w innym celu i można je zaadoptować tylko na pieczarkarnię.
    Adam M.
    z tym karpiem z ubiegłego roku to w pełni sie zgadzam u nas w chełmie w Albercie piecze sie przewaznie przeterminowane mieso w ten sposób nie ma strat albo sa bardzo małe nie kupujcie pieczonego mięsa w supermarketach!!!
    opisała bym inne praktyki ale wogóle nic byście tam nie kupowali

  5. #65

    Domyślnie

    Adam, kolejny (trzeci już !) roczek mija. Jak tam lodownia ?

    (ale upierdliwy jestem, co nie ? )
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Zostanie mi trochę pustaków szalunkowych IZODOM 2000 (przy dostawie 180m2 ścian miałem dostawę gratis). Mogę je wykorzystać np. na zrobienie lodowni.
    Muszę to przemyśleć. Miejsca na działce, gdzie mogę ją zlokalizować nie ma już zbyt wiele, ale coś się da jeszcze wykombinować .

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Tomku_J
    Twoja ciekawość jest prawie zrozumiała. Po moim dokładnym przestudiowaniu 200 letniej lodowni i jej rozwiązań ten pomysł bardzo dobrze został wpasowany w plany.
    Będę się grzał lodem, więc lodu będę miał tyle, ile będę potrzebował, nawet w lipcu. Już wykonuję sobie pływające jak korek betony (lekkie) bardzo termoizolacyjne. Rozwiązałem problem budowy estetycznej ściany hydro i termoizolacyjnej za grosze.
    Problem wentylacji czy ogrzewania to już nie problem.
    Dobrze idzie.
    Teraz muszę się zająć 100 letnią budą, gdzie mam firmę. Cegły lecą mi tam na łeb.
    Z tamtych planów nie rezygnuję. Mnie też wkurza, że to wszystko tak wolno idzie.
    Puki co, buduję stale te opisywane urządzenia i systemy to tu to tam.
    Pozdrawiam Adam M.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Twoja ciekawość jest prawie zrozumiała.
    Adam, owszem, nieco bawi mnie to przedłużanie się prac w nieskończoność, ale moja ciekawość w żadnym wypadku nie jest złośliwością, ja naprawdę chciałbym zobaczyć, jak to funkcjonuje w praktyce. I na równi z technikaliami będzie mnie interesowało, jak ty sam obiektywnie ocenisz używanie lodowni na co dzień.

    Tak więc powodzenia i do pogadania za rok !
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    Tak więc powodzenia i do pogadania za rok !
    Odgrzewam po 2 latach. I jak tam lodownia ?
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    damian88max

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J Zobacz post
    Odgrzewam po 2 latach. I jak tam lodownia ?
    panie to ja odgrzeję po 12 latach ciekawe co słychać pewnie nic nie wyszło

  11. #71

    Domyślnie

    O wow, pierwsze słyszę.

  12. #72

    Domyślnie

    Trzymam kciuki, zaoferowałbym się z pomocą , ale do pustyni daleko. tylko uwaga takaże kiedy lodownie święciły triumfy to lód zabierany był w lutym kiedy z mrozu drzwea w lesie trzaskały. Dziś zatargasz lód o max temperaturze te -10 stopni no do -20 najniżej. XIX wiek to drewniane lodówki z wsadzanym blokiem lodu na samej górze komora przechowalnicza była poniżej . a najniżej wanienka na roztopioną z lodu wodę. A ja celuję raczej w komorę spiżarkę powyżej ziemi tj z wężownicą na głębokość kilku metrów i wentylacją jej zakamarków powietrzem w cyklu zamkniętym .
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 17-12-2021 o 17:13

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony