dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Rzuciłem jeszcze raz pobieżnie okiem.

    Nie będę docinkliwy.

    Zadam konkretne pytani:

    1. Skąd lód?
    Będziesz go zimą przywoził w bagażniku. Koszta takiej przywózki mogą być spore. Pamiętaj że musisz przywieźć tyle w miarę czystego lodu (czasem do czystego lodu są b. duże odległości) żeby wystarczyło od marca do listopada.
    2. Jak chcesz umożliwić sublimację w pomieszczenu lodowni nie używajac tradycyjnych materiałów?
    Te tradycyjne materiały zapewniały odpowiednią antyseptykę pomiesczenia i stałą wilgotność. Zamiana materiałów może skutkować, że cały zapas który do takiej lodowni włożysz pojdzie się je...
    No dobra brzydko naklikałem. Zgnije.
    3. Jeżeli już chodzi o zapas, to bardziej zastanawiąjący jest, żwłaszcza dla ludzi będących regularnie w cylku dziennym w okolicach dobrze zaopatrzonego sklepu spożywczego, sens utrzymywania wielkogabarytowej lodówki. Przecież można kupować na plasterki zarówno mięsiwo jak i nabiał. A do tego nie potrzeba wielkiej lodówki klasy A żłopiącej i tak kWh.

    Taka lodownia ma sens jak ktoś ma dostęp do taniego świeżego mięsa i jest zrobiona w sposób tradycyjny. A mięso zamierza się skonsumować np. do lipca.

    Jak sam pisałeś lodownie były przy dworach i pałacach. Tam zgrupowanie konsumentów było o wiele większe, siła robocza dostarzcajaca lód bezkosztowa, a w domkach jedno i wielorodzinnych krytych strzechą często się wpierdzielało jeno groch z kapustą i to bez omasty, a do takich produktów nie było potrzeby lodowni.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Faktycznie pobieżnie!
    Teraz mam problem - gdzie wywalić 60 ton lodu!
    Czystego!
    Problem grzania przez zamrażanie wody.
    Nie tylko mięsiwo można tam przechowywać. Truskawki i maliny też.
    Sublimacja zajdzie w punkcie potrójnym wody samoczynnie, a to jest miejsce o takich właśnie warunkach.
    Dlaczego mam nie mieszkać jak Pan Chrabia?
    Przecież mogę!
    Jak nie będę miał czego tam wstawić, to będę się mógł ochłodzić latem.
    Pozdrawiam Adam M.

    Cierpliwości. Pozwolę pozwiedzać. Chciałbym jak najszybciej!

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Najlepsze materiały do budowy tego typu pomieszczen to natryskowe piany poliuretanowe, szytwne -poliestrowe. Zamiennie płyty z poliuretanu.
    .
    Styropian Termomuru ma za wysoką dyfuzyjność . Systemy natryskowe produkuje ze 6 firm - Alfa Systems- Brzeg Dolny, JAG - Lisków, Polychem Poznań, Prodex Warszawa itd. Ważne jest użycie dodatkowo od środka folii aluminiowej - to paroizolacja, jak i "reflektor zimna". czasem są gotowe płyty, juz olaminowane jak nie można samemu doklejać na kleje poliuretanowe.łąćzenia uszczelniac taśmą samoprzylepną, aluminiową.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Witam
    Przyjmuję uwagi z wdzięcznością. Znam produkty czorta z Brzegu.
    Faktycznie. takie rozwiązanie chyba jest lepsze.
    Pozdrawiam Adam M.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Czort nazywa się Alfa Systems. Więc to czort po reformie.

    Złośliwi prawdziwego czorta, zgodnie z prawdą nazywają IG Farben. To już mniej wesołe (cyklon B).

    Zresztą to zakład , który własnościowo wrócił "do macierzy".
    Dziś wyczaiłem taniego producenta na te cuda systemów PUR. Nazywa się Saappur Milanówek. Ma stronę www. Mniejsza firma, wydaje się b. rozsądna, napewno tania.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Czort nazywa się Alfa Systems. Więc to czort po reformie.

    Złośliwi prawdziwego czorta, zgodnie z prawdą nazywają IG Farben. To już mniej wesołe (cyklon B).

    Zresztą to zakład , który własnościowo wrócił "do macierzy".
    Dziś wyczaiłem taniego producenta na te cuda systemów PUR. Nazywa się Saappur Milanówek. Ma stronę www. Mniejsza firma, wydaje się b. rozsądna, napewno tania.

    W tanich technologiach, to jeszcze się robi tak - klei styro,a na to natrysk ok.3cm PUR. Sposób głównie na ocieplanie kurników (to nie żart). Ozdobność powierzchni może pozostawić do życzenia.[/url]

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Witam
    Kiedyś to "Rokita" to było, "Inter Rokita" też było. Teraz jakieś "Alfa".
    Spora reforma!
    Widziałem dachy remontowane tą metodą.
    Pozdrawiam Adam M.

  8. #48

    Domyślnie

    Tak sie przysłuchuję (a właściwie przeczytuję) dyskusji i straszniem ciekaw jak postępy i czy coś już zostało wykonane przez Adama??
    Ciekawi mnie ta sprawa bo sam sporo "kombinuję" i na temat opłacalności nie będę dyskutował bo czasami faktycznie jeżeli masie trochę wolnego czasu i środków na materiały z odzysku to warto poeksperymentować właśnie dla własnej satysfakcji i samozadowolenia z wdrożenia nabytej latami wiedzy i zastosowania jej w praktyce na własnym podwórku
    Jestem akurat zawodowo związany z branżą chłodniczą i tu zwracam się do Adama (chociaż do innych "pomysłowych Dobromirów" też) że z chęcią pomogę w znalezieniu materiałów tanich lub z odzysku (a może nawet sam mam akurat takie na warsztacie) bo mam spore rozeznanie w rynku chłodniczym nie tylko na Śląsku
    Technicznie tez bym podyskutował ale najpierw chciałbym wiedzieć na jakim etapie jest "pomysł"
    Pozdrawiam konstruktorów

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Witam
    Wiem, że zaraz bądziecie (jest tu kilku oponentów) dobierali mi gustowny kaftanik, ale...
    Po prostu z braku kasy wykonałem komercyjnie parę robótek związanych z moimi pomysłami. Działają, bo niby dlaczego miałyby nie?
    Teraz zaczynam powoli (w ramach możliwości finansowych) popychać moje sprawy.
    Wydaje mi się, że dostatecznie scaliłem koncepcję domu, aby przejść do realizacji. Wielu ciekawych informacji doszukałem się na tym forum. Wiele podejść do cząstkowych problemów zweryfikowałem w trakcie dyskusji.

    Ogrzewanie:
    Będę grzał się lodem! Dlaczego? Bo mam takie możliwości. Bo wydaje mi się że umiem. Bo nikt w tym kraju tego nie ma (będę oryginalny ). Bo zdobycie urządzeń do realizacji tego celu jest w moim zasięgu.
    Planuję postawienie wytwornicy lodu łuskowego o wydajności ok 1.5m3/dobę.
    Wodę ciekłą będę czerpał z rzeczki, co stanowi "zwyczajne korzystanie z wód". Napęd sprężarki zrealizuję przez mechaniczne sprzężenie z turbiną/kołem wodnym. I tak muszę postawić budyneczek techniczny MEW na własne potrzeby. Tam postawię też opisywaną pompę ciepła. Dołożę jej jeszcze spory bufor wodny z odpowiednio dobranymi wężownicami. Do domku po drugiej stronie drogi ogrzewanie poprowadzę ciepłociągiem.
    A jakby tak w lipcu zabtrakło mi lodu do lodowni, to po prostu podstawię koszyk pod rynnę, którą będę spławiał lód.
    W efekcie po uruchomieniu całości będę miał ciepło, światło i wentylację gratis. Mam nadzieję, że rzeczka będzie robiła to co dotąd - będzie płynąć.
    Pozdrawiam Adam M.

  10. #50

    Domyślnie

    Pozdrawiam
    Trzymam kciuki żeby wszystko dzialalo Najbardziej interesujące bedzie połaczenie tego wszystkiego w jedną uzupełniającą sie całość. Zobaczenie tego wszystkiego warte będzie wyprawy przez cala Polskę, więc już prorokuję że drzwi u Adama nie bedą się zamykały
    "...w budownictwie o metr nie chodzi..."

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Witam
    Lubię ludzi. Towarzyski jestem i do tego gaduła.
    Pozdrawiam Adam M.

  12. #52

    Domyślnie

    Hej to tak żeby poszerzyć zastosowanie lodowni
    http://www.grotasniezna.pl/
    Hm pytanie się nasuwa o wyposażenie dodatkowe...
    "...w budownictwie o metr nie chodzi..."

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Śnieg sobie załatwię w dowolnej ilości. Ale tę resztę?
    Wiem , jak to się robi, ale czekać trzeba długo!
    Pozdrawiam Adam M.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witam
    Lubię ludzi. Towarzyski jestem i do tego gaduła.
    Pozdrawiam Adam M.
    Daj znac jak postawisz pierwszy parapet to zobaczymy jak stabilnie stoi a i cos na zab też się znajdzie
    pozdrawiam
    Wojtek

    GWC + rekuperator obrotowy + ogrzewanie podłogowe

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Żebyś Ty wiedział jak mnie skręca, żeby już zacząć!
    Na razie robię to co mogę, buduję się od drugiej strony. Jestem na etapie instalacji.
    Pozdrawiam Adam M.

  16. #56

    Domyślnie

    No, Adam, kolejna zima "za pasem". Jak tam się miewa Twoja lodownia ?
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Ma się coraz lepiej. Jeżeli śledzisz forum, to widziałeś fotki z dobrze zrobionej i sprawdzonej w praktyce. Ta 200 letnia. Plany się już zupełnie skrystalizowały. Wiadomo co, i jak. Nad tym - gdzie pracuję cały czas.
    Adam M.

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Podziwiam Twój zapał.
    I wcale nie życzę Ci, aby spotkał Cię los mojego szwagra. Otóż przez kilka lat (jest profesjonalnym elektronikiem) rozbudowywał instalację alarmową w swoim domu, aby się od wszystkiego zabezpieczyć (a ja mu w tym intensywnie pomagałem). W pewnym momencie zorientował się, że nawet on sam nie wie juz o niej wszystkiego, bo zapomniał. Oczywiście, o żadnej dokumentacji nie ma mowy. No i teraz uslyszał od swojego przyszłego zięcia, ze jak tylko zapiszą mu dom (a zapiszą, bo mają jedyną córę), to on to wszystko wyp...li, bo na cholerę ma mu co chwilę coś piszczeć, błyskać czy cóś. A zięć jest tlumaczem i takie bajery tylko go denerwują.
    Nie zapominajmy, że wieczni nie jesteśmy (życzę dłuuuugiego życia), a nawet najlbliżsi mogą nie podzielać naszych pasji. A smutno jest patrzeć na upadek tego, co budowaliśmy przez szereg lat.
    Wiem co mowię, bom już dziadek, a wnuki często odganiają mnie od komputera i wyganiają na wieś. I tam własnie też realizuję swoje skromne pasje, chociiaż już ze smutkiem, bo ani moich synów, ani córki, ani wnuków kompletnie to nie interesuje (częściowo dobrze, bo m.in. komponuję nalewki).

    PS. Szwagier mieszka w Dabrowie Gorniczej, może go spotykasz.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.199

    Domyślnie

    Niestety, jestem świadom tej pułapki życia. Wszelkie moje prace mają na celu zbudowanie konstrukcji o stopniu skomplikowania cepa. Szalenie ważne dla mnie jest, aby to, co stawiam było postawione we właściwym miejscu i w optymalnej pozycji. Materiały, jakie chcę zastosować powinny być z tych najprostszych.

    Miejsca na dom szukałem ponad 15 lat. Ciśnienia nie było, więc przebierałem i wybierałem. Lokalizację, jaką sobie wymarzyłem, znalazłem w ubiegłym roku.
    Tam grawitacja, kąt padania promieni słonecznych (skarpa) i ukształtowanie powierzchni pozwalają na uruchomienie tych procesów, które można zaobserwować np. w czajniku na kuchence. Tam można postwić dom, który sam, tylko dlatego, że jest, będzie w stanie zapewnić ciepło i wygody mieszkańcom, a przy okazji jeszcze na nich zarobić! Nie żartuję.
    Złośliwie, tam muszę pokonać niespodziewane problemy w postaci "a ja nie wiem czy to sprzedam". Kropla drąży skały, cierpliwość popłaca, a ja zabrałem się za budowę "od końca". Tworzę instalacje o wspomnianym wyżej stopniu skomplikowania. Już prawie są wszystkie. Tylko montować!
    Teraz kończę opracowanie sposobu pozyskiwania prawie za bezcen materiałów konstrukcyjnych o parametrach przewyższających opisywane tu, na forum.
    To forum wiele mi dało. Naczytałem sie o błędach i udanych rozwiązaniach. Z wielu wątków po małej cząstce adaptowałem do swoich konstrukcji.

    Forumowicze najczęściej nie mają czasu na takie podejście. Kupują jak najtaniej jak najlepsze materiały i najtańszą i najlepszą ekipą kleją je na kształt wybranego projektu. Jednym wychodzi lepiej a innym mniej dobrze. Wniosek kardynalny to że "oko pańskie konia tuczy" Nie wolno się odwrócić!

    Zawsze budowano z rozmysłem. Często z materiału leżącego "pod nogami". Budowano solidnie i trwale. Da się. Ja też tak zrobię, bo już wiem jak.

    Pozdrawiam Adam M.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    adam_mk,

    kazeinę masz w planach zaprządz do pracy ?


Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony