dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Do Sejmu trafił projekt ustawy zmieniający ustawę o podatkach i opłatach lokalnych (artykuł w dzisiejszej Rzeczpospolitej). Opłata maksymalna za grunty pozostałe, włąśnie takie na których stoją nasze domy, wzrasta z obecnych 0,09 zł do 0,30 zł, co oznacza wzrost o 233%.

  2. #2

    Domyślnie

    Winietki, 22% VAT, kataster i jeszcze podatek gruntowy !!!!! No to ładnie to zaczyna wyglądać Niech no znajdę tego, kto tę ekipę rządzącą wybrał!

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba byłem czarnowidzem. Moja gmina rozłożyła jednak szok. Podatek od gruntów wynosi w mojej gminie obecnie 0,20 zł za mkw. Oznacza to wzrost o 100% od poprzedniego roku (0,10 zł). W przyszłym roku wzrost będzie już tylko o 50%.

  4. #4

    Domyślnie

    No i jak wyglądamy obszarnicy ? Własną ciężką pracą kupiliśmy i wybudowaliśmy sobie coś z czego można nas teraz łatwo obłupić. Co też grupa trzymająca władzę chętnie czyni.

    Wychodzi, że w Polsce bezpiecznie może czuć się tylko menel albo cwaniaczek-"słup" z dolarami w skarpecie.

    A katastralny dopiero przed nami, to dopiero będzie jazda !

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    a tak na marginesie, to jak wyglada sprawa wymierzania podatku gruntowego?
    Gdy kupilismy ziemie rolna, nikt nigdy od nas niczego nie chcial. Przysylano nam rozne dokumenty z gminy, ale zadnych zadan zaplaty. Obecnie zmieniono kwalifikacje gruntow w okolicy i mamy dzialke budowlana, ale gmina nadal niczego nie przysyla. Czy istnieje grozba, ze kaza nam placic wstecz???

  6. #6

    Domyślnie

    Bo o ile dobrze kojarzę gmina nie przysyła, tylko Ty masz ich pisemnie powiadomić na specjalnym druczku do 14dni od daty zaistnienia zmiany. Oczywiście "nowy" podatek naliczą Ci dopiero z początkiem następnego roku, ten masz gratis

    Myślę, że powinieneś to załatwić, nie będą sie chyba czepiać, mnie się nie czepiali, a też złożyłam po czasie...

  7. #7

    Domyślnie

    a od gruntu rolnego podatek tez sie placi? niewiele tego mamy (800m), ale jak sie czepna...

  8. #8

    Domyślnie

    A w mojej gminie w zeszłym roku płaciłam niecałe 89 PLN za rok a w tym dostałam 240 PLN! Pani w urzędzie wyjaśniła, że to i tak poniżej maxa - 0,28 PLN za metr podczas gdy w Poznaniu jest 0,30 PLN. Grunt to dobrze sprzedać temat - przez porównanie z dużym miastem! To jest qrde marketingowe podejście do tematu !
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  9. #9

    Domyślnie

    Żeby nie być gołosłownym mam przed sobą decyzję Urzędu Gminy Rokietnica ( okolice Poznania) i sprawa u mnie wygląda tak: grunty 0,25zł/m2, budynek mieszkalny 0,52zł/m2.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    To już dostaliście za ten rok? Ja jeszcze nic nie mam.... Aż się boję

  11. #11

    Domyślnie

    dostałam wczoraj, ale spokojnie.... I wpłata ma być do 15.03, więc jak nic do tego monentu nie dostaniesz to zadzwoń do urzędu, u nas te kwity roznoszą ludzie z urzędu, za potw. odbioru

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie też straszny wzrost w porównaniu do roku 2003. Z 98 zl do 315.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewas1
    U mnie też straszny wzrost w porównaniu do roku 2003. Z 98 zl do 315.
    skurczybyki u mnie podniesli stawke na 0,3 gmina dlugoleka precz z pania wojt w nastepnych wyborach glosu nie dostanie

  14. #14

    Domyślnie

    bo to ta sama gmina ,

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewas1
    bo to ta sama gmina ,
    wyglada na to ze placimy wiecej niz w Warszawie,
    precz z taka wojt

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W mojej gminie nic się nie zmienilo. Placimy 114zł za calość, tak jak w tamtym roku. Odliczyli nam nawet za odstapienie od drogi powiatowej. Ziemia budowlana jest tylko w obrębie budynku, potem sporo nieuzytków , reszta róznej klasy rolna, razem 54 ary.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    W mojej gminie nic się nie zmienilo. Placimy 114zł za calość, tak jak w tamtym roku. Odliczyli nam nawet za odstapienie od drogi powiatowej. Ziemia budowlana jest tylko w obrębie budynku, potem sporo nieuzytków , reszta róznej klasy rolna, razem 54 ary.

    tak a u mnie za 6 arow 170 PLN

  18. #18

    Domyślnie

    Ja dostałem wczoraj.
    0,5PLN/m2-budynki, i inne.
    0,1PLN/m2-grunty pozostałe.
    Marek.

  19. #19

    Domyślnie

    Gmina Gdynia w zeszłym roku 0,15 za m kw a w tym roku 0,25. Drobny wzrost o 66% .

  20. #20

    Domyślnie

    Dostałam kilka dni temu. Listem poleconym. Znaczki za 5,35 zł. Kwota do zapłaty 0,00 zł Co prawda, to jeszcze puste pole

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony