dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 87
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 1736
  1. #1101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Kaizen-daj spokój , OZC przy doborze PC
    Czemu przyjmujesz za pewnik, że PC? Tylko pytanie jaka? Właśnie o to chodzi, że do takiego wniosku można dojść na podstawie tego kalkulatorka skoro bardzo energooszczędny na samo CO potrzebuje 9MWh. A to nieprawda.
    Psuje to też wyobrażenie o budownictwie energooszczędnym. Co? To żadna różnica, jak ja spalam 3 tony węgla - i o co ta afera i dopłaty?

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    jest zazwyczaj potrzebne do doboru PC pod względem mocy w najniższych temp...
    Zlituj się- przecież na tej stronce już to było kilka razy.
    A jak widać ciągle są tacy, co chcą wybierać źródło ciepła na podstawie tych danych.

    Czemu mnie uciszasz?
    Bronisz wprowadzania w błąd?
    O litość to należy prosić Juzefa, żeby ukrył tę liczbę.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-01-2020 o 15:40

  2. #1102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Kaizen-nie wiem czy jeszcze pamiętasz ,ale :
    -Temat główny tego forum to "pompy ciepła"
    -ten topic to "Dobór pompy wg OZC" (wnioskując z głównego wątku-chodzi o pompy czyli PC...)
    Dlatego nie specjalnie się przejmuję innymi źródłami ciepła czy planowanym rocznym zużyciem-wg mnie ważna jest tu sprawność (bo nie ma tu tematu czym i jak ogrzewać).
    Co do kalkulatorka kol Juzefa -przecież sam napisał ,że jest niedokładny względem rocznego zużycia-ale jest moim zdaniem wystarczająco dokładny do określenia potrzebnej mocy PC dla kogoś o naprawdę przeciętnych możliwościach intelektualnych (nie trzeba być geniuszem ,żeby samemu wysnuć sensowne wnioski)
    Bardzo dużo osób skorzystało z tego narzędzia (łącznie ze mną przy 4 budynkach ) i jakoś nie słyszałem ,żeby narzekali...
    To czym ludziska chcą grzać to ich sprawa-popatrz na wątek obok ,gość stawia chałupę 90m2 i ma zamiar strzelić sobie gruntową PC-a co nie może , skoro chce ?
    To niech ma !
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #1103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    -ten topic to "Dobór pompy wg OZC" (wnioskując z głównego wątku-chodzi o pompy czyli PC...)
    To trzeba wykasować wszystkie posty o cieplowlasciwie, bo to nie jest OZC.
    Niedokładny? 20. 30% - można powiedzieć "niedokładny" "szacunkowy". Ale ponad 4x i to przez podstawowy błąd w metodologii (nie uwzględnianie zysków) to nie jest niedokładność.

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    To czym ludziska chcą grzać to ich sprawa-popatrz na wątek obok ,gość stawia chałupę 90m2 i ma zamiar strzelić sobie gruntową PC-a co nie może , skoro chce ?
    Jak podejmuje świadomą decyzję na podstawie rzetelnych informacji - jego wola. Jak go ktoś wprowadza w błąd, bo powszechnie poważane narzędzie na którym jedzie 3/4 pompiarzy w Polsce, to uważasz, że to w porządku?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-01-2020 o 22:13

  4. #1104

    Domyślnie

    Kiedyś Arturo rozwalał niemalże każdy wątek "udzielając" się , a teraz widać Kaizen tym się zajmuje.

    Bardzo nie lubię jak ktoś na siłę , nie proszony zagląda komuś to portfela ...
    Co do pomp ciepła to większość producentów ma swoje "typoszeregi" i tak naprawdę np. pompa 5 , 7 , 9KW to identyczne pompy jedynie ze sztucznie ograniczoną mocą max zapewne w oprogramowaniu. Taniej jest wyprodukować 1-2 podstawowe modele niż wiele różnych.

    Tak samo jest na rynku procesorów gdzie ten sam procesor jest sprzedawany w różnych cenach (różne częstotliwości pracy).

    Tak naprawdę nawet jak inwestor "wtopi" to co najwyżej lekko przepłaci przy zakupie.
    Moja pompa LG 9KW była droższa od wersji 5KW o 1000 zł , co przy cenie kilkunastu tysięcy za pompę nie jest jakąś gigantyczną różnicą.
    Pomiędzy pompą 7KW a 9KW różnica była 500 zł.

    Czasami ludzie chcą mieć mocniejszą pompę. U nas grzejemy wodę raz dziennie (bojler 300L) i potrzeba nam dużej mocy aby szybko nagrzać wodę ...
    Dodatkowo grzejemy głównie w II taryfie ..

    Przy pompie nie ma potrzeby aby bardzo dokładnie znać zapotrzebowanie energetyczne domy , bo pompy są w typoszeregu więc czy to będzie 7,5kW czy 8,5KW dużo nie zmieni i nawet jak klient kupi pompę 9KW zamiast 7KW to też nic to nie zmieni ...

    Dla większości nie są ważne cyferki i teoretyczne gdybania a to ile faktycznie zapłacą , bo to co na papierze bardzo często nijak ma się do rzeczywistości ..

    U nas płacimy za cały rok za ogrzewanie i ciepłą wodę poniżej 900zł na rok. Dom ogrzewany w całości do jednakowej temperatury (powyżej 22 stopnie), Limitów zużycia wody nie ma i każdy zużywa tyle ile chce i kiedy chce .
    Gdyby to samo chcieli mieć przy czystym prądzie rachunek zapewne wyszedł by minimum 2700 zł.
    Kominek nie używany albo bardzo sporadycznie (dla klimatu) , bo nie ma kiedy zapalić ani nawet zbytnio sensu ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 21-01-2020 o 06:53
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #1105
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Przy pompie nie ma potrzeby aby bardzo dokładnie znać zapotrzebowanie energetyczne domy , bo pompy są w typoszeregu więc czy to będzie 7,5kW czy 8,5KW dużo nie zmieni i nawet jak klient kupi pompę 9KW zamiast 7KW to też nic to nie zmieni ...
    no to tutaj się nie zgodzę

    widziałem już ludzi, którym instalator wcisnął 4-6kw a dom... dom niedogrzany, bo z samego durnowatego cieplowlasciwie.pl wychodzi 10kw, a z OZC 11 ponad
    i ta pompa w zimie może mieć duuuży problem

    jak o 1kW i to w stronę że przesadzamy z mocą, to ok, pompa się wybroni, szczególnie że przy powietrznych nie jest ważna cyferka w nazwie, a moc przy odpowiednio wybranej temperaturze zewnętrznej. To ze dana pompa ma info w nazwie 9kw nie oznacza, ze przy -15 ona daje te 9 kW.. ale o tym pewnie wiesz
    Ostatnio edytowane przez okobar ; 21-01-2020 o 11:36
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #1106
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Witam,
    wielokrotnie już tu o tym było :
    cieplowlasciwe.pl potrzebne jest „pompiarzom” do oszacowania mocy PC , a nie do rocznego zużycia...
    Niedokładność może być w granicach 10-30% i tyle wystarcza do doboru max mocy PC- przecież typoszeregi pomp są co 2-3 kW (np 5,7,9,12kW).

    Tyle
    Zdecydowanie nie, nie zaczyna się od d.. strony.
    Zanim dojdzie się do pompy, trzeba wiedzieć czy zapotrzebowanie domu na energię czyli zużycie tej energii na ogrzewanie nie preferuje prądu jako najtańszego i najbardziej optymalnego źródła ciepła.
    Znając zapotrzebowanie domu na energię,następnym etapem jest wybór źródła ciepła, ostatnim etapem powinien być dobór mocy grzewczej.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-02-2020 o 20:12

  7. #1107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zdecydowanie nie, nie zaczyna się od d.. strony.
    Zanim dojdzie się do pompy, trzeba wiedzieć czy zapotrzebowanie domu na energię czyli zużycie tej energii na ogrzewanie nie preferuje prądu jako najtańszego i najbardziej optymalnego źródła ciepła.
    Znając zapotrzebowanie domu na energię,następnym etapem jest wybór źródła ciepła, ostatnim etapem powinien być dobór mocy grzewczej.
    Masz rację -tylko wydłubałeś mój wpis dotyczący przydatności kalkulatorka cieplowlasciwe.pl (chodziło o niedokładne zużycie energii i "rozsądny" rozrzut przy obciążeniu cieplnym).
    Pzdr

    PS
    Po kolorze Twojej flagi myślę ,że jednak bierzesz pod uwagę opcję ... jak by tu napisać ... a : nie od tej strony...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #1108
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Masz rację -tylko wydłubałeś mój wpis dotyczący przydatności kalkulatorka cieplowlasciwe.pl (chodziło o niedokładne zużycie energii i "rozsądny" rozrzut przy obciążeniu cieplnym).
    Pzdr

    PS
    Po kolorze Twojej flagi myślę ,że jednak bierzesz pod uwagę opcję ... jak by tu napisać ... a : nie od tej strony...

    Wszak nie było mnie tutaj dosyć długo i muszę uzupełniać zaległości

  9. #1109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wszak nie było mnie tutaj dosyć długo i muszę uzupełniać zaległości
    To się trochę wypościłeś...
    Z drugiej strony to chyba zauważyłeś , że na naszym FM pewne kwestie regularnie (i najwyżej na zmianę) się powtarzają...
    Bo tu jest , jak jest -śpiewał kiedyś pewien polityk
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #1110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze odpowiedniej pompy ciepła. Zamówiłem audyt energetyczny pod pompę ciepła. Z niego wyszło:

    "Zapotrzebowanie na energie końcową EK dla budynku wynosi niewiele ponad 40 kWh/m2rok. Przy założeniu, że musimy ogrzać 220m2 do budynku należny dostarczyć minimum 8800 kWh energii cieplnej w ciągu roku. Na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej dla rodziny 4 os. - około 2500 kWh. Łączna ilość energii cieplnej: około 11,5 kWh/rok."

    Kierowałem się w kierunku Mitshubishi Zubadan 8 lub 11,2 z buforem 200 litrów i zbiornikiem CWU 200 litrów lub Panasonic T-Cap 9 kW. A Wy co byście poradzili?

  11. #1111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    "Zapotrzebowanie na energie końcową EK dla budynku wynosi niewiele ponad 40 kWh/m2rok. Przy założeniu, że musimy ogrzać 220m2 do budynku należny dostarczyć minimum 8800 kWh energii cieplnej w ciągu roku. Na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej dla rodziny 4 os. - około 2500 kWh. Łączna ilość energii cieplnej: około 11,5
    Jakie jest EUco+w?
    I czemu "przy założeniu"? To nie został policzony konkretny dom, o konkretnej powierzchni ogrzewanej, konkretnej powierzchni przeszkleń skierowanych w konkretne strony świata itd.?

  12. #1112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Tak pewnie Pani napisała - wszystko było liczone pod mój dom.

    Chodzi o ten wskaźnik?

    Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na
    energię użytkową EU = 88,27 kWh/(m² rok)

  13. #1113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    Wskaźnik rocznego zapotrzebowania na
    energię użytkową EU = 88,27 kWh/(m² rok)
    Skoro EK miała być 40kWh/m2 to mi się nie składa. Przy PC PW EK to 1/3 EU. Więc jak z 40kWh/m2 wyszło im 88? Jakby to EU było razem z CWU - to jeszcze bardziej by się nie zgadzało, bo z sumarycznego EU 51,5 jak wyjść na EP=40?
    Wrzuć najlepiej zdjęcie/skan tych wyliczeń.
    Czy może liczony był jakiś kombinowany system ogrzewania, a nie 100% PC PW?

    To stary dom? EU=88 razem z CWU to przy grzaniu gazem dom nie spełniałby nawet aktualnego minimum dla EP (a co dopiero jak to bez CWU).

    Czy osoba, co to liczyła jest na tej liście?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-02-2020 o 21:34

  14. #1114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    To nowy dom w trakcie budowy. I to całkiem nieźle ocieplony według mojej opinii (ytong 24 cm, styropian grafitowy 20 cm, dach wełna 40 cm, podłoga styropian 15 cm na parterze, 10 cm na piętrze).

    Tej osoby nie ma na liście.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	440630

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie2.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	440631

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie3.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	440632

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie4.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	440633

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie5.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	440634
    Ostatnio edytowane przez KubaCK ; 09-02-2020 o 17:44

  15. #1115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Czy osoba, co to liczyła jest na tej liście?
    Czy budynek nalezy do firmy?, w/w lista dotyczy audytorów efektywnosci energetyczej a dokladniej:
    Certyfikowani Audytorzy/Eksperci ds. Energetyki są specjalistami, którym przysługuje prawo wykonywania czynności i sporządzania dokumentów przewidzianych w Programie priorytetowym "Poprawa efektywności energetycznej Część 4) Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiebiorstwach".

    Od kiedy charakterystyki energetyczne i swiadectwa muszą byc wykonywane przez tych akurat audytorów, a nie przez chociazby tych :

    https://rejestrcheb.miir.gov.pl/rejestr-uprawnionych

  16. #1116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze odpowiedniej pompy ciepła. Zamówiłem audyt energetyczny pod pompę ciepła. Z niego wyszło:
    To nie jest jest audyt, a swiadectwo energetyczne, notabene budynku jeszcze nie ukonczonego.

  17. #1117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KubaCK

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-734
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mam mętlik w głowie - czepiacie się nazewnictwa, padają pytania o Firmę.

    Jestem prywatnym inwestorem, buduje pierwszy dom w życiu dla siebie. Nie przysługują mi dotacje na źródło ciepła wiec badanie jest tylko i wyłącznie na użytek doboru mocy pompy.

    Zleciłem audyt / pomiar / szacowanie / nazwijcie jak chcecie żeby być pewnym jakiej mocy pompę kupić. Znalazłem Firmę w internecie i jej to zleciłem. Uznałem to za prosta czynność - pewnie i tak robi to program komputerowy do którego trzeba mieć licencje wiec nie skupiałem się na szukaniu referencji.

    Czy bazując na tych danych mogę dobrać pompę czy są przygotowane blednie? Jasno określiłem do czego potrzebuje ich wiec będę się domagał aby takie dostać jeżeli są błędne.

  18. #1118
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    Mam mętlik w głowie - czepiacie się nazewnictwa, padają pytania o Firmę.

    Jestem prywatnym inwestorem, buduje pierwszy dom w życiu dla siebie. Nie przysługują mi dotacje na źródło ciepła wiec badanie jest tylko i wyłącznie na użytek doboru mocy pompy.

    Zleciłem audyt / pomiar / szacowanie / nazwijcie jak chcecie żeby być pewnym jakiej mocy pompę kupić. Znalazłem Firmę w internecie i jej to zleciłem. Uznałem to za prosta czynność - pewnie i tak robi to program komputerowy do którego trzeba mieć licencje wiec nie skupiałem się na szukaniu referencji.

    Czy bazując na tych danych mogę dobrać pompę czy są przygotowane blednie? Jasno określiłem do czego potrzebuje ich wiec będę się domagał aby takie dostać jeżeli są błędne.
    Z tego audytu nie wynika nic oprócz potencjalnego przyszłego zużycia energii przez dom, nie ma wartości pod którą mógłbyś dobrać odpowiednią moc grzewczą pompy.
    Tak po prostu.
    Dla Ciebie ważne jest projektowe obciążenie cieplne domu, wyrażone w kW, wtedy mógłbyś się pytać o dobór mocy pompy.
    Jeśli nie ma, bo nie ma, to reklamuj usługę i zadaj takiego wyliczenia.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-02-2020 o 21:57

  19. #1119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KubaCK Zobacz post
    Znalazłem Firmę w internecie i jej to zleciłem. Uznałem to za prosta czynność - pewnie i tak robi to program komputerowy do którego trzeba mieć licencje wiec nie skupiałem się na szukaniu referencji.

    Czy bazując na tych danych mogę dobrać pompę czy są przygotowane blednie? Jasno określiłem do czego potrzebuje ich wiec będę się domagał aby takie dostać jeżeli są błędne.
    Nie wiadomo na jakiej podstawie uznales ze to prosta czynnosc. Owszem liczy za pomocą programu, ale sam program tego nie wyliczy. Wazna jest jakosc wprowadzonych danych która bazuje na doswiadczeniu audytora i dokladnosci danych ktore otrzymał od inwestora. Sprawa licencji na oprogramowanie nie dotyczy inwestora i nie jest z niczym zwiazana .
    Brak zaintersowania sie referencjami skutkuje kolejnym postem na FM, a przeciez firma powinna objasnic uzyskane wyniki.
    Tak na marginesie to moc pompy ciepła okresla sie na podstawie obliczen OZC a scislej na podstawie projektowego obciazenia cieplnego budynku. Jeszcze jedno obliczenia OZC sa podstawą do projektu podłogówki a nie tylko jak blednie zalozyłes tylko do doboru mocy pompy.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 09-02-2020 o 22:09

  20. #1120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z tego audytu nie wynika nic oprócz potencjalnego przyszłego zużycia energii przez dom, nie ma wartości pod którą mógłbyś dobrać odpowiednią moc grzewczą pompy.
    Tak po prostu.
    Dla Ciebie ważne jest projektowe obciążenie cieplne domu, wyrażone w kW, wtedy mógłbyś się pytać o dobór mocy pompy.
    Jeśli nie ma, bo nie ma, to reklamuj usługę i zadaj takiego wyliczenia.
    Skoro zlecił wykonanie swiadectwa energetycznego, a nie audyt bo to nie jest audyt to niech sie nie spodziewa uzyskac wartosci projektowego obciazenia cieplnego, gdyby zlecił wykonanie OZC to i owszem. Obawiam sie ze reklamacja moze nie byc skuteczna

Strona 56 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony