dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: PC PW Hewalex

  1. #1

    Domyślnie PC PW Hewalex

    Prosiłbym o wyrażenie opinii użytkowników, serwisantów, wykonawców na temat pomp ciepła tej marki.
    Instalator, którego mi polecono dosyć mocno zachęca mnie na wybór urządzenia tego polskiego producenta zachwalając go.
    Czy to dobry wybór?Czy ich pompy ciepła wypadają jakoś gorzej lub znacznie gorzej niż produkty tych znanych producentów?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kacy21

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Użytkuję hewalexa od 2019 roku, kolega od 2016. Pompa robi swoją robotę. nic się nie dzieje. W ubiegłym roku popracowali nad oprogramowaniem, były 2 czy 3 aktualizacje. Grzałem tylko 2 sezony ale widzę, że na nowym firmware w ostatnią zimę za co i cwu zapłaciłem tyle samo co w poprzednim sezonie, chociaż zima była większa, temperaturę podniosłem o 0,5 stopnia, prąd podrożał i jest jedna osoba więcej w domu.
    Dostęp przez internet do wszelkich ustawień i bieżących parametrów instalacji, bardzo jasny i przejrzysty. Dobry kontakt z serwisem producenta (kiedys mailowo o coś pytałem i dostałem szybko bardzo rzeczową odpowiedź) Ja polecam, ale na forum, jak obserwuję od kilku lat, nie ma dealerów hewalexa więc nikt Ci nic dobrego nie napisze, bo nie ma w tym interesu.

  3. #3

    Domyślnie

    Twoja opinia jest cenna, ale to jednak trochę za mało. Czekam na więcej

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Twoja opinia jest cenna, ale to jednak trochę za mało. Czekam na więcej
    więcej pewnie nie dostaniesz, odpuść i wybierz coś sprawdzonego, w temacie Panasa każdy ci pomoże jak zapytasz, a przy takich wynalazkach ze wszystkim będziesz musiał dzwonić do montera.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kacy21

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dodam jeszcze słowo o 5 letniej gwarancji bez wizyt serwisanta ($) przez ten okres, bo Hewalex ma podgląd do parametrów pracy przez internet (ekontrol). Po 5 latach trzeba sobie ekontrol opłacić i dalej masz. Raz w miesiącu dostajesz na maila raport od hewalexa ze stanu pracy, wykresami itd.
    W ekontrol jest wszystko klarownie rozpisane i rozrysowane, nie na potrzeby pytania o cokolwiek montera. Można samodzielnie rozkminić.

  6. #6

    Domyślnie

    Masz, używasz pompy hewalex?

  7. #7
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    Prosiłbym o wyrażenie opinii użytkowników, serwisantów, wykonawców na temat pomp ciepła tej marki.
    Instalator, którego mi polecono dosyć mocno zachęca mnie na wybór urządzenia tego polskiego producenta zachwalając go.
    Czy to dobry wybór?Czy ich pompy ciepła wypadają jakoś gorzej lub znacznie gorzej niż produkty tych znanych producentów?
    Hewalex to typowa chinszczyzna, podobnie jak inne "polskie" firmy mianujące się "producentami pomp ciepła".
    Tutaj nie chodzi jedynie o awaryjność ale o "chińskie dane techniczne",które papier przyjmuje bez zmrużenia oka
    Jeśli akceptujesz taką ściemę, za kilka zlotych mniej to bierz.
    O awaryjność się nie martw, jak coś Ci padnie to wymienisz.

    Renomowani producenci pomp ciepła mają swoje laboratoria, poligony doświadczalne gdzie badają i określają dane techniczne swoich pomp, zapytaj się czy Hewalex posiada podobne "poligony"...
    Renomowani producenci nie wypuszcza badziewia bo takim sposobem stracą miliony klientów i miliardy EU ,Hewalex straci tylko kilku i kilka tysięcy PLN...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 26-08-2021 o 23:02

  8. #8

    Domyślnie

    Z ciekawości jaka cena tej pompy i moc? ile fazowa?
    porównamy do Panasonica

  9. #9

    Domyślnie

    Konkretnej ceny za Hewalexa nie mam, ale instalator zachęcał do tego sprzętu właśnie z uwagi na "niebylejakość" tych znanych, popularnych, masówek. Mówił o tym, że jako instalator i serwisant widzi dużą różnicę w jakości wykonania i dbania o detale z przewagą dla Hewalexa właśnie. Hewalex ma ten podgląg pracy online tzn. producent wymaga podłączenia pompy online dzięki czemu nie wymaga regularnych serwisów dla utrzymania pięcioletniej gwarancji. Nie upieram się, ale chcę poznać opinię o tej "alternatywie".

    Z OZC wykonanego przez Asolta wynika, że potrzebuję pompy o mocy 8kw. Jednocześnie ogrzanie domu jest troszkę utrudnione ponieważ nad częścią dzienną jest antresola, natomiast nad drugą częścią domu - nad częścią prywatną - mamy pomieszczenie, które obecnie będzie pełnić rolę strychu, magazynu, a za kilka lat będzie to ogromny 60 czy 70 metrowy "pokój" nastolatka z własną łazienką... czyli najbliższe lata ogrzewam to pomieszczenie na pół gwizdka lub mniej (?), a docelowo użytkujemy normalnie.
    Jakie są pewniaki jeśli chodzi o PC PW? Nie chcę się doktoryzować z ustawień i działania tej pompy... owszem zagłębie się w szczegóły, ale nie będę jak wielu na forum montował tysiąca czujników, sprawdzał kierunki wiatru, frontów, wilgoci i cholera wie jeszcze czego aby uzyskać 1,67% lepszą wydajność pompy.

  10. #10

    Domyślnie

    Każdy instalator będzie zachwalał to co sprzedaje/montuje/ma na to uprawnienia.
    Widzisz jaki masz odzew w temacie na temat tej pompy, tak są znane.
    Wybierz coś pewnego i nie kombinuj po taniości bo zakładam, że jeśli tak się upierasz i dopytujesz to o ten czynnik chodzi.

    W razie problemów z ustawieniem czy czymkolwiek będziesz mógł liczyć tylko na instalatora, a wątpie aby z każdą pierdoła chciał ci pomagać.
    Przykład - w temacie Panasa zadasz pytanie i masz odpowiedz do końca dnia bo tych pomp tyle jest.

    Wybierając pompe przerobiłem z 6-8 firm i o tym Hewales pierwszy raz słysze.

  11. #11

    Domyślnie

    nie, czynnik finansowy nie jest najistotniejszy. Wręcz jest drugo lub trzeciorzędny. Akurat cały osprzęt i graty związane z hydrauliką, ogrzewaniem i klimatyzacją mam za maksymalnym rabatem. Warto iść w Zubodana?

  12. #12
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    nie, czynnik finansowy nie jest najistotniejszy. Wręcz jest drugo lub trzeciorzędny. Akurat cały osprzęt i graty związane z hydrauliką, ogrzewaniem i klimatyzacją mam za maksymalnym rabatem. Warto iść w Zubodana?
    Zubadan jest technicznie na tym samym poziomie co inne markowe pompy, nie będę ich wymieniał bo jest ich sporo.
    Przy tego typu pompach może decydować cena i ja bym to brał jako priorytet.
    Ale dotyczy to tylko tych markowych pomp.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawiddur Zobacz post
    nie, czynnik finansowy nie jest najistotniejszy. Wręcz jest drugo lub trzeciorzędny. Akurat cały osprzęt i graty związane z hydrauliką, ogrzewaniem i klimatyzacją mam za maksymalnym rabatem. Warto iść w Zubodana?
    Zubadan i Panas T-Cap-- to ten sam sprzęt tylko tak jak piszą CENA - Sprężarka do Zubadan np. kosztuje 5k a do Panasa 3k Odnośnie osiągów to, to samo,a i użytkowników Panasów jest na FM bardzo duuuuuuużżżżżżo
    Wybór należy do ciebie.Powodzenia.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony