dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 87
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.736 z 1736
  1. #1721

    Domyślnie

    Witam panowie jestem na etapie wymiany kopciucha na pompę ciepła.Mam do was prośbę a moc pompy do domu o powierzchni 88m2bz czego 30m2 grzejniki reszta podłogowka dostałem wyceny o mocy 8kw stiebel i 10,5 kw Bosch teraz właśnie niewiem czy nie są to zaduze moce do tak małego domu.dziekuje i pozdrawiam

  2. #1722
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Nie. Na dole bezpośrednio pod anhydrytem mam 25 cm betonu a na górze tylko 5-6 cm anhydrytu na styropianie.
    I obydwie kondygnacje mają takie samo obciążenie na m2, ściany i strop o tej samej masie? Czy "góra" to poddasze o znacznie wiekszym obciążeniu cieplnym i o znikomej bezwładności przegród, bo to GK i wełna?

  3. #1723
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Góra to skosy a ścianki i ściany dokładnie tak jak na dole. W skosach i stropie minimum 25 cm piany. Obciążenie góry mniejsze.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 03-09-2021 o 16:10

  4. #1724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Góra to skosy a ścianki i ściany dokładnie tak jak na dole. W skosach i stropie minimum 25 cm piany. Obciążenie góry mniejsze.
    Jakim sposobem obciążenie góry mniejsze? Na parterze od góry masz przecież górną kondygnację - przestrzeń ogrzewana więc strat brak. Od dołu ogrzewanie, wiec powietrze stygnie tylko przez pionowe ściany zewnętrzne. Na poddaszu powierzchnia przegród zewnętrznych większa a ich lambda raczej nie większa, bo dach z 25cm piany to U=0,166 a nawet silka + 20cm EPS to 0,151 (a BK +20cm EPS to 0,14).

    No i masa akumulacyjna... Ściany BK z tynkiem to >10kWh/K, strop monolityczny >10kWh/K. GK i piana to raptem 0,5-1kWh/K. Ścianki działowe z tynkiem góra drugie tyle.

    Zresztą prosta sprawa - jakoś w upały ludzie zazwyczaj skarżą się na większy upał na poddaszu, niż na parterze. I to pomimo tego, że to na parterze zazwyczaj jest kuchnia i pomieszczenie techniczne będące znacznymi źródłami zysków bytowych. Często też przeszklenia większe na parterze. Właśnie przez mniejszą akumulację, większa powierzchnię i gorsze U.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-09-2021 o 17:10

  5. #1725

  6. #1726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pomoze ktoś?
    Widzisz temat wątku?
    Wrzuć OZC. Dla jasności CW to nie OZC.

  7. #1727

  8. #1728

  9. #1729

    Domyślnie

    Witam panowie jestem na etapie wymiany kopciucha na pompę ciepła.Mam do was prośbę a moc pompy do domu o powierzchni 88m2bz czego 30m2 grzejniki reszta podłogowka dostałem wyceny o mocy 8kw stiebel i 10,5 kw Bosch teraz właśnie niewiem czy nie są to zaduze moce do tak małego domu.dziekuje i pozdrawiam
    Daruj sobie te wynalazki. U mnie też na początku roku przedstawiali podobne. Chcieli sprzedawać smarta wyglądającego jak Mercedes, ale cena była Maybacha.

    Znajdź w sieci tabele doboru pomp ciepła Panasonic.
    Potrzebujesz ponad 5kW przy -20C i około 1,2kW przy 0-1 C. Narysuj sobie wykres zawierający te dwa punkty. Na podstawie tej prostej będziesz mógł wyznaczyć moc pompy ciepła która cię interesuje. Możesz sobie określić czy do-20 gonić będzie sam kompresor z pompy o mocy 7-10 kW, czy przy pomocy grzałki wystarczy ci 3kW pompa za ⅔ ceny .
    Mi zakładali chłopaki z Kielc. W u ciebie w stalowej też by ogarnęli. Znajdziesz ich na allegro i olx.

  10. #1730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karola44-81 Zobacz post
    ...
    Potrzebujesz ponad 5kW przy -20C i około 1,2kW przy 0-1 C. .....
    Skąd to wiadomo?, Przypuszczenia, szacunki, pobozne zyczenia?

  11. #1731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakim sposobem obciążenie góry mniejsze?
    W czym problem? U mnie obciążenie cieplne poddasza wg OZC to 2010 W, a parteru 2125 W.

  12. #1732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    W czym problem? U mnie obciążenie cieplne poddasza wg OZC to 2010 W, a parteru 2125 W.
    Na m2 pomieszczenia o tej samej temperaturze obliczeniowej?

  13. #1733

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na m2 pomieszczenia o tej samej temperaturze obliczeniowej?
    Będzie trudno to przeliczyć, bo na parterze mam pomieszczenia o temperaturach obliczeniowych 18, 20 i 24 stopnie. Na poddaszu 20 oraz 24 stopnie. Ale wg OZC wygląda tak:
    Obciążenie [W]/ powierzchnia [mkw] / obc. Jednostkowe [W/mkw]
    Parter 2125 / 77,91 / 27,275
    Poddasze 2010 / 72,37 / 27,773

  14. #1734
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Będzie trudno to przeliczyć, bo na parterze mam pomieszczenia o temperaturach obliczeniowych 18, 20 i 24 stopnie. Na poddaszu 20 oraz 24 stopnie.
    To weź pomieszczenie na dole i na górze o tym samym przeznaczeniu i tej samej temperaturze.

  15. #1735
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ayala73

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Skarżysko Kościelne
    Kod pocztowy
    26-115
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Takie porównanie 3,5t to spalałem na prawie 250m2 przy 23,5*C w środku
    Niestety mam w tej chwili bardzo przewymiarowany piec bo aż 19kW, stąd chyba tyle opału mi idzie

  16. #1736

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To weź pomieszczenie na dole i na górze o tym samym przeznaczeniu i tej samej temperaturze.
    Co i po co chcesz udowodnić? Ale chcesz, to masz:
    Łazienka na dole, powierzchnia 3,87 mkw, strata 294 W => 75,9 W/mkw
    Łazienka na górze, powierzchnia 12,92 mkw, strata 638 W => 49,3 W/mkw

    Natomiast jeden pokój na poddaszu ma obciazenie 30,9 W/mkw, a pokój dla gości na parterze ma 28,8 W/mkw


    Tylko po co to? Ma to znaczenie tylko do doboru mocy grzejnika (podłogowego lub konwekcyjnego), bo żadnego innego zastosowania takiej statystyki nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 05-09-2021 o 09:39

Strona 87 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony