dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 87
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1736
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Możesz rozwinąć o tych przeziębieniach, bo to ciekawe (dziwne) jest?
    Też jestem b. ciekawy argumentacji tych lekarzy... co jest z tym powietrzem nie tak? przecież nie jest wytworzone sztucznie, przechodzi tylko przez filtr

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    mam WM z reku - z jednej strony sobie mocno chwalę, z drugiej - mój syn ma zalecone przez lekarzy - jak najmniej WM, bo według nich (3 niezaleznie) to jest przyczyną ciągłych przeziębień...
    nie jestem pewien, ale to niestety nie ja jestem lekarzem....
    Z lekarzami jak " fachowcami" jak nie potrafią zdiagnozować to szukają żył wodnych. Przecież nie powie ,że nie wie . Bo co to za lekarz co nie wie .
    Jak może szkodzić świeże powietrze ?

    A tak naprawdę maja trochę racji .
    WM obniża wilgotność powietrza , a to jest szkodliwe dla śluzówki . Wystarczy nawilżać - utrzymywać wilgotnosc około 60 %. Pomoże
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 19-09-2016 o 09:19

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A tak naprawdę maja trochę racji .
    WM obniża wilgotność powietrza , a to jest szkodliwe dla śluzówki . Wystarczy nawilżać - utrzymywać wilgotnosc około 60 %. Pomoże
    Dziwne, bo większość posiadająca WM (i podłogówkę) podaje, że mają w zimie 40-50% wilgotności. Ja w zeszłym sezonie przy WG miałem ~20% pomimo że starałem się nawilżać.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    Niestety bardzo wiele osób tak zostaje nabitych w butelkę. Niedawno żona dała "do oceny" projekt naszego domu znajomemu architektowi -- ten zrobił Jej papkę z głowy (głównie odnośnie ogrzewania, że to niemożliwe aby 8kW pompa taki dom ogrzewała, że lepiej gaz zrobić, że lepiej komin i kominek na wypadek wojny, etc.), to musiałem potem siedzieć i te jego brednie prostować. Człowiek typowo, popatrzył na ilość podłóg i już wszystko wiedział.
    to też w zasadzie klasyka. I pomyśleć, że mój 6-letni dom ma projektowe obciążenie cieplne 5,5kw, a błędów w nim mnóstwo....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Z lekarzami jak " fachowcami" jak nie potrafią zdiagnozować to szukają żył wodnych.
    też tak to odbieram....
    też już spotkałem się z argumentacją - nie robię WM, bo syn jest alergikiem.....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clinu Zobacz post
    Też jestem b. ciekawy argumentacji tych lekarzy... co jest z tym powietrzem nie tak? przecież nie jest wytworzone sztucznie, przechodzi tylko przez filtr
    moja klientka twierdzi że dzieci pierwszą wiosnę "tak spokojnie przeżyły" mimo alergii - w filtrowanym powietrzu pierwszy rok w nowym budynku z rekuperacją
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Niedawno żona dała "do oceny" projekt naszego domu znajomemu architektowi -- ten zrobił Jej papkę z głowy (głównie odnośnie ogrzewania, że to niemożliwe aby 8kW pompa taki dom ogrzewała, że lepiej gaz zrobić, że lepiej komin i kominek na wypadek wojny, etc.), to musiałem potem siedzieć i te jego brednie prostować. Człowiek typowo, popatrzył na ilość podłóg i już wszystko wiedział.
    To nic mój architekt - wiedząc, że będzie ogrzewanie podłogowe wszędzie - zaproponował...uwaga uwaga...werble...
    8 cm. styropianu i 20 cm. chudziaka....

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    To nic mój architekt - wiedząc, że będzie ogrzewanie podłogowe wszędzie - zaproponował...uwaga uwaga...werble...
    8 cm. styropianu i 20 cm. chudziaka....
    To tylko pokazuje jaka jest wiedza pewnie około połowy drobniejszych architektów i konstruktorów projektujących domy jednorodzinne.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    WM obniża wilgotność powietrza , a to jest szkodliwe dla śluzówki . Wystarczy nawilżać - utrzymywać wilgotnosc około 60 %. Pomoże
    Tak samo wietrzenie obniża. Tak samo wentylacja grawitacyjna (sprawna) obniża. Przy czym wszystko w zimie... A na dobrą sprawę, to ogrzewanie zimnego powietrza go wysusza. Czyli powinni obwiniać wietrzenie i ogrzewanie, a nie WM.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clinu Zobacz post
    To tylko pokazuje jaka jest wiedza pewnie około połowy drobniejszych architektów i konstruktorów projektujących domy jednorodzinne.
    To również pokazuje jak mogą być bezmyślni inwestorzy i to przede wszystkim,nie mając pojęcia co budują i w co pakują kupę swojej ciężko zarobionej kasy bo to inwestor wykłada kasę a nie architekt.
    Kupując auto za kilka tysięcy złoty dokładnie oglądają wyszukujac najmniejszą wadę ale przy domu wartym kilkaset tysiecy zlewka na całego.
    Ostatnio edytowane przez zaś tam ktosik ; 19-09-2016 o 23:34

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Clinu Zobacz post
    To tylko pokazuje jaka jest wiedza pewnie około połowy drobniejszych architektów i konstruktorów projektujących domy jednorodzinne.
    Czemu sie dziwic, przeciez architekt nie jest specjalistą od audytingu energetycznego i systemów grzewczych i wszystkich pozostałych instalacji. Dlaczego ufa sie jego doradom i rozwiazaniom nie wiadomo. Jezeli architekt rozumie ze nie zna sie na wszystkim i rozwiazania w zakresie energooszczednosci budynku i sposobów jego grzania i chłodzenia oraz przygoowania cwu zleca projektantom odpowiednich specjalnosci to wszystko w porządku pod warunkiem ze owi specjalisci tez czują temat. Jezeli natomiast jest zadufany we własnej nieomylonosci i wszechwiedzy to stac go jedynie na takie porady jak w powyzszych postach.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaś tam ktosik Zobacz post
    To również pokazuje jak mogą być bezmyślni inwestorzy i to przede wszystkim,nie mając pojęcia co budują i w co pakują kupę swojej ciężko zarobionej kasy bo to inwestor wykłada kasę a nie architekt.
    Kupując auto za kilka tysięcy złoty dokładnie oglądają wyszukujac najmniejszą wadę ale przy domu wartym kilkaset tysiecy zlewka na całego.
    Nie przesadzaj, nie kazdy musi znac sie na wszystkim, chociaz zainteresowanie tematem przyszłej budowy wskazane. W Polsce mamy 38 mln specjalistów od wszystkiego. Inwestor zamierzając rozpoczecie budowy nie pojdzie po poradę do piekarza, lekarza, sprzataczki (nic nie ujmując tym profesjom) tylko skieruje sie architekta. Niestety poziom ich wiedzy nie pozwala prawidłowo doradzic i wykonac projektu pod wzgledem energoosczednosci i systemów grzewczych i przygotowania cwu, a inwestor ma weryfikowac otrzymany projekt u kogo?. Przeciez inny architekt ma podobne podejscie i koło błedne koło sie zamyka.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 20-09-2016 o 08:58

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czemu sie dziwic, przeciez architekt nie jest specjalistą od audytingu energetycznego i systemów grzewczych i wszystkich pozostałych instalacji. Dlaczego ufa sie jego doradom i rozwiazaniom nie wiadomo. Jezeli architekt rozumie ze nie zna sie na wszystkim i rozwiazania w zakresie energooszczednosci budynku i sposobów jego grzania i chłodzenia oraz przygoowania cwu zleca projektantom odpowiednich specjalnosci to wszystko w porządku pod warunkiem ze owi specjalisci tez czują temat. Jezeli natomiast jest zadufany we własnej nieomylonosci i wszechwiedzy to stac go jedynie na takie porady jak w powyzszych postach.
    Dobrze by było gdyby architekt adaptujący miał chociaż świadomość, że takie ocieplenie (10cm styro na grunt i 15cm na ścianę) to jest tylko minimum wymagane w warunkach technicznych, a nie optymalna grubość. Czasem nie chodzi o zadufanie w sobie, a bardziej ignorancję tematu... bo kiedyś uczyli na studiach, że ytonga to już ocieplać nie trzeba...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czemu sie dziwic, przeciez architekt nie jest specjalistą od audytingu energetycznego i systemów grzewczych i wszystkich pozostałych instalacji. Dlaczego ufa sie jego doradom i rozwiazaniom nie wiadomo. Jezeli architekt rozumie ze nie zna sie na wszystkim i rozwiazania w zakresie energooszczednosci budynku i sposobów jego grzania i chłodzenia oraz przygoowania cwu zleca projektantom odpowiednich specjalnosci to wszystko w porządku pod warunkiem ze owi specjalisci tez czują temat. Jezeli natomiast jest zadufany we własnej nieomylonosci i wszechwiedzy to stac go jedynie na takie porady jak w powyzszych postach.
    dużo znasz takich, co zlecają takie prace projektantom odpowiednich spechalności??
    z tego co tutaj ludzie piszą, to jednak standard jest trochę inny
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    dużo znasz takich, co zlecają takie prace projektantom odpowiednich spechalności??
    z tego co tutaj ludzie piszą, to jednak standard jest trochę inny
    Znam takich jakby to powiedziec z własnego doswiadczenia, ale faktycznie duzo ich nie jest. Oczywiscie ze standart jest inny bo kazdy najpierw sie kieruje do architekta i dobrze , ale ze architekt chce ochłonąc wszystko to dla inwestora jest zle. Jezeli inwestor jest bardziej zaangazowany w swoją budowe pod wzgledem merytorycznym to wymusi na architekcie rozwiązan energoszczednych, nie mając przy tym pewnosci ze ow architekt podejdzie do tematu w sposób dokładny i rzetelny. Czytając jednak posty inwestorów o błedach i niedociągnieciach architektów w tym zakresie wynika z nich to jest to nagminne i niezbyt pocieszajace dla inwestorów.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że często inwestor jest traktowany jak idiota -- bo przecież to nie inwestor skończył studia i to nie inwestor się tym zajmuje zawodowo. Dla mojej żony nie było argumentem, że siedzę i czytam "internety" od 3 lat, analizuję poczynania setki inwestorów (zarówno tych sensownych, jak i tych bezsensownych), liczę to wszystko dodatkowo sam (a także przy pomocy specjalistów) żeby się SAMEMU nie nabić w butelkę. Po drugiej stronie był architekt, który się ZNA i on ma rację -- nie ja. Dyskusja z żoną była prawie rozwodowa, a wszystko przez "projektanta", który nawet w swoim zawodzie nie robi i który nawet nie wie co to OZC. ZTCW takich "projektantów" jest na pęczki.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 20-09-2016 o 12:02
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #37

    Domyślnie

    Czas decyzji się zbliża. Muszę do jutra coś postanowić. Co do ulepszeń dam na pewno lepszy styropian na ściany.
    Pompa 9 kW 3 faz lub pompa 12 kW 3 faz lub piec na pellet Biawar Pellux 12 kW.
    Teraz wyceny kotłowni na gotowo (kolejno): 30 tyś lub 32,5 tyś lub 21 tyś.
    Co tu wybrać ? Ja już zgłupiałem całkowicie.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    (...)
    Pompa 9 kW 3 faz lub pompa 12 kW 3 faz lub piec na pellet Biawar Pellux 12 kW.
    Teraz wyceny kotłowni na gotowo (kolejno): 30 tyś lub 32,5 tyś lub 21 tyś.
    Co tu wybrać ? Ja już zgłupiałem całkowicie.
    30 tysięcy za pompę powietrzną???
    Też bym zgłupiał...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  19. #39
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Czas decyzji się zbliża. Muszę do jutra coś postanowić. Co do ulepszeń dam na pewno lepszy styropian na ściany.
    Pompa 9 kW 3 faz lub pompa 12 kW 3 faz lub piec na pellet Biawar Pellux 12 kW.
    Teraz wyceny kotłowni na gotowo (kolejno): 30 tyś lub 32,5 tyś lub 21 tyś.
    Co tu wybrać ? Ja już zgłupiałem całkowicie.
    A za te 30 klocków to oni Ci złote zawory dają czy co czy trafili na jelenia ?
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-tcap-t-cap-9kw-3-fazy-24h-i6535408441.html
    Do tego montaż 2tys.zł i zasobnik 2tys.zł i masz 25tys.zł a nie 30tys.zł
    http://allegro.pl/galmet-zasobnik-wy...523373275.html
    Nie potrafisz negocjować lub zmienić oferenta ?
    Rzuć rozbicie tej oferty na czynniki co i za ile.
    A czemu 3 fazy a nie 1 faza ? 1f jest tańsza a parametry ma takie same.
    A czemu nie zwykła 9kW ?
    http://allegro.pl/pompa-ciepla-panas...267367897.html
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-10-2016 o 13:29

  20. #40

    Domyślnie

    To są ceny za uruchomienie całej kotłowni. Pompa, zbiornik CWU, materiały instalacyjne, sprzęgło, robocizna. Na 1F wychodzi około 27 na 3F wychodzi 30 a 12kW 3F 33.
    Ogólnie wszystkie osoby wyceniły mi w zbliżonym pułapie, sprzedający z powyższych aukcji również.
    Dlatego teraz mam taki ból głowy, bo jak na przykład wezmę kotłownię na pellet, to nawet jakby ogrzewanie pompa było tańsze od ogrzewania pelletem o 1 tyś. złotych to pompa mi się zwróci po 13-14 latach (gdzie praktycznie będzie już do wymiany).
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

Strona 2 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony