dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 87
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1736
  1. #41
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    To są ceny za uruchomienie całej kotłowni. Pompa, zbiornik CWU, materiały instalacyjne, sprzęgło, robocizna. Na 1F wychodzi około 27 na 3F wychodzi 30 a 12kW 3F 33.
    No to już Ci tłumaczyłem,że musisz negocjować znając szczegóły i ceny bo już widzę,że sprzęgło to dodatkowy i nie potrzebny koszt a zasobnik sądzę,że też dali Ci w ofercie drogi.
    Za całość montażu ze wszystkim nie powinieneś zaplacić więcej niż 2tys.zl a zasobnik masz jak wyżej w cenie 1700zł czemu takiego sobie nie zażyczysz ?
    Rzuć szczególy tej oferty.

  2. #42

    Domyślnie

    Nie wiem czy mogę tak na forum podawać oferty jakie otrzymałem. Wiem, że owi sprzedawcy działają na tym forum.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  3. #43
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Nie wiem czy mogę tak na forum podawać oferty jakie otrzymałem. Wiem, że owi sprzedawcy działają na tym forum.
    Szczegóły oferty możesz bez podawania nazwy firmy czyli co i ile za co. To trochę wyprostujemy dla Ciebie i innych.
    Na pewno sprzęgło jest zbędne jak masz podlogowke czyli jak sprzęgło to i wpakowali Ci dodatkową pompke obiegowa oczywiście to też koszt,na pewno zasobnik cwu masz w ofercie drogi i tu jest pole do negocjacji bo Ty powinieneś sam wybrać sobie elementy systemu bo wiadomo że taki sprzedawca zedrze z Ciebie kasę bez sentymentów.

    Dlatego z ceną 30tyś.zł zostałeś potraktowany jak owca do strzyżenia.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-10-2016 o 15:21

  4. #44

    Domyślnie

    Czyli z jednej firmy mam ofertę na 9kw Tcap 1 faz - 27500 zł, 9kw Tcap 3 faz - 30500 zł, 12 kW tcap 3 faz - 33500 zł.
    Oferta jest całościowa za całą kotłownię: zbiornik 300L stalmet (2 węzownice), termostaty pokojowe (2 szt. na każde piętro po 1), zawór 3 drogowy winner, grupy bezpieczenstwa capricorn, sprzeglo/bufor 100L. No i w tym są wszystkie materiały instalacyjne i montaż.
    Sprzedawca nie chce zrobić oferty na poszczególne elementy tak żebym wiedział co jak i za ile - a mi się zapaliło światełko ostrzegawcze.

    Druga oferta jest bardziej przejrzysta:
    1. Pompa ciepła / hydrobox PANASONIC AQUAREA WH-UX12FE8 / WH-SXC12F9E8 T-CAP - 24820 zł
    2. Materiały do montażu pompy ciepła /instalacji chłodniczej do 5 mb - 720 zł
    3. stojak - 240 zł.
    4. Zasobnik CWU (emaliowany) GALMET 250 MAXI+czujnik temp. do pompy Panasonic, grzałka 3 kW z zewnętrznym termostatem -3560 zł.
    5. Materiały instalacyjne do podłączenia zasobnika C.O./C.W.U. /belka grupy bezpieczeństwa FLAMCO + naczynie ciśnieniowe C.W.U. AIRFIX18L odpowietrznik automatyczny AFRISO, - 890 zł.
    6. Robocizna - 3000 zł.
    7. termostat pokojowy salus - 280 zł
    8. 2 termostaty przylgowe dla pomp obiegowych przy rozdzielaczach podłogówki 300 zł.

    Trzeciej oferty nawet nie podaję bo to prawie 39000 zł.
    Za ostatnią ofertą jeszcze czekam.

    Wszystkie ceny brutto 8%.

    Jak widzicie ceny nie są małe, dlatego pewnie wybiorę ten pellet.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  5. #45
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Czyli z jednej firmy mam ofertę na 9kw Tcap 1 faz - 27500 zł, 9kw Tcap 3 faz - 30500 zł, 12 kW tcap 3 faz - 33500 zł.
    Oferta jest całościowa za całą kotłownię: zbiornik 300L stalmet (2 węzownice), termostaty pokojowe (2 szt. na każde piętro po 1), zawór 3 drogowy winner, grupy bezpieczenstwa capricorn, sprzeglo/bufor 100L. No i w tym są wszystkie materiały instalacyjne i montaż.
    Sprzedawca nie chce zrobić oferty na poszczególne elementy tak żebym wiedział co jak i za ile - a mi się zapaliło światełko ostrzegawcze.

    Druga oferta jest bardziej przejrzysta:
    1. Pompa ciepła / hydrobox PANASONIC AQUAREA WH-UX12FE8 / WH-SXC12F9E8 T-CAP - 24820 zł
    2. Materiały do montażu pompy ciepła /instalacji chłodniczej do 5 mb - 720 zł
    3. stojak - 240 zł.
    4. Zasobnik CWU (emaliowany) GALMET 250 MAXI+czujnik temp. do pompy Panasonic, grzałka 3 kW z zewnętrznym termostatem -3560 zł.
    5. Materiały instalacyjne do podłączenia zasobnika C.O./C.W.U. /belka grupy bezpieczeństwa FLAMCO + naczynie ciśnieniowe C.W.U. AIRFIX18L odpowietrznik automatyczny AFRISO, - 890 zł.
    6. Robocizna - 3000 zł.
    7. termostat pokojowy salus - 280 zł
    8. 2 termostaty przylgowe dla pomp obiegowych przy rozdzielaczach podłogówki 300 zł.

    Trzeciej oferty nawet nie podaję bo to prawie 39000 zł.
    Za ostatnią ofertą jeszcze czekam.

    Wszystkie ceny brutto 8%.

    Jak widzicie ceny nie są małe, dlatego pewnie wybiorę ten pellet.
    Druga oferta jak sobie zazyczysz 9kW bo 12kW jest za mocna będzie taniej o 3tys.zl,na zasobniku cwu możesz zbić następne 2tys.zl bo nie musi być maxi,na robociznie też możesz negocjować niżej bo w tych 3 klockach powinny byc juz materialy z poz.2 i 5 ,przy rozdzielaczach nie powinno być pomp obiegowych ani termostatow.
    Czyli jak widać 5-6tys.zł możesz śmiało cenę zbijac.

    Jak sobie zazyczysz zwykła 9kW 3f która ma podobne parametry do t-cap będzie kolejne 2-3tys.zl mniej.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-10-2016 o 15:52

  6. #46

    Domyślnie

    No tylko czy na pewno 12kW jest za mocna ? Wychodzi mi z OZC 9,65 i to bez CWU.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Skoro już się tak uczepiłeś tego pelletu to wstaw sobie takie cudeńko a za pozostałe 11tys. zł kup se Pan pelletu.

    http://allegro.pl/kominek-piecyk-pie...487680214.html
    Ostatnio edytowane przez Tomek B.. ; 01-10-2016 o 17:34

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Skoro już się tak uczepiłeś tego pelletu to wstaw sobie takie cudeńko a za pozostałe 11tys. zł kup se Pan pelletu.

    http://allegro.pl/kominek-piecyk-pie...487680214.html
    Kominek już mam. Nawet jakbym nie miał to w życiu bym sie na takie coś nie zdecydował.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Kominek już mam. Nawet jakbym nie miał to w życiu bym sie na takie coś nie zdecydował.
    W takim razie po co kolejny kocioł na paliwo stałe w formie pelletu? Próbujesz tutaj zareklamować kocioł na pellet, przekazując innym forumowiczom jaka to pompa ciepła jest droga?
    ''Kończ waść wstydu oszczędź''

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    W takim razie po co kolejny kocioł na paliwo stałe w formie pelletu? Próbujesz tutaj zareklamować kocioł na pellet, przekazując innym forumowiczom jaka to pompa ciepła jest droga?
    ''Kończ waść wstydu oszczędź''
    Nic nie reklamuje. Daleko mi od tego. Chcę wybrać optymalne zrodlo ciepla do mojego domu.
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Dlatego z ceną 30tyś.zł zostałeś potraktowany jak owca do strzyżenia.
    Mam pytanie do owiec .

    Ile powinien zarobić wilk na montażu PC?

  12. #52
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Mam pytanie do owiec .

    Ile powinien zarobić wilk na montażu PC?
    Nie mam pojęcia ile wilk powinien zarobić na montażu ale wiem,że ten wilk zarabia już ładnych kilka tysięcy na narzucie z samej pompy także pole do negocjacji jest naprawdę duże jak inwestor ma tego świadomość.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie mam pojęcia ile wilk powinien zarobić na montażu ale wiem,że ten wilk zarabia już ładnych kilka tysięcy na narzucie z samej pompy także pole do negocjacji jest naprawdę duże jak inwestor ma tego świadomość.
    To dzięki owcy można zostać podwójnym wilkiem bo trzeba strzyc wypłaty pracownikom albo zatrudnić ich na czarno albo oszukiwać na podatkach.
    Drogi Arturze życzę Ci takiego pracodawcy - w imię dobra klienta ostrzyże twoją wypłatę nie jedną wszystkie
    Co do tematu montażu to przypominam że pc nie jest gotowym urządzeniem jak np. samochód czy telewizor gotowym urządzeniem staje się na placu budowy w czasie rzemieślniczego montażu i mogę się założyć że produkcja w fabryce zajmuje mniej czasu i kosztuje mniej (robocizna) niż rzemieślniczy montaż na budowie.
    P.S. Nie wspominam o obowiązkach i odpowiedzialności jakie spoczywają na instalatorze jako końcowym sprzedawcy (gwarancja prawidłowy montaż dobór etc.)
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 02-10-2016 o 11:05
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    To nic mój architekt - wiedząc, że będzie ogrzewanie podłogowe wszędzie - zaproponował...uwaga uwaga...werble...
    8 cm. styropianu i 20 cm. chudziaka....
    Ja mam 20cm chudziała, ale warstwa ocieplenia w podłodze to ponad 50cm
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Też się trochę przeraziłem ze pc 12kw za 30tys, bo za taką cene można kopić panasa 16kw. Ale jeśli to a całą kotłownie to już wygląda sensowniej. Na pewno możesz zejść jeszcze z ceny ale nie zawsze się to opłaca. Zależy co Ci zaproponowali. Są tam rozdzielacze?

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    To są ceny za uruchomienie całej kotłowni. Pompa, zbiornik CWU, materiały instalacyjne, sprzęgło, robocizna. Na 1F wychodzi około 27 na 3F wychodzi 30 a 12kW 3F 33.
    Ogólnie wszystkie osoby wyceniły mi w zbliżonym pułapie, sprzedający z powyższych aukcji również.
    Dlatego teraz mam taki ból głowy, bo jak na przykład wezmę kotłownię na pellet, to nawet jakby ogrzewanie pompa było tańsze od ogrzewania pelletem o 1 tyś. złotych to pompa mi się zwróci po 13-14 latach (gdzie praktycznie będzie już do wymiany).
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #56

    Domyślnie

    A co polecicie dla ogrzania świetlicy wiejskiej, która trzeba doprowadzać w porze zimowej do jakiś 25 stopni dwa razy w tygodniu

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frodo1988 Zobacz post
    A co polecicie dla ogrzania świetlicy wiejskiej, która trzeba doprowadzać w porze zimowej do jakiś 25 stopni dwa razy w tygodniu
    Farelki. A przy nadmiarze pieniędzy klimę. Moc zależna od ocieplenia i kubatury.

  18. #58

    Domyślnie

    Co sądzicie na temat bufora ? Mogę wziąć wersje z i bez.

    Raczej zdecyduję się na wersję 9 kW 3F + 9kW grzalki. Instalator robił jakieś obliczenia/symulacje w programie panasonic aquarea i napisał mi, że wersja 9kW będzie działać na pełnej mocy do -14 a wersja 12 kW do -18 i bedzie miała jeszcze zapas mocy.
    Natomiast roczna eksploatacja ma być droższa o 300 zł przy wersji 12 kW.

    Bez bufora 9 mogę miec za 27,5 tyś. z buforem za 29,5 tyś.
    Bez bufora 12 mogę mieć za 30 tyś. z buforem za 32 tyś.

    Ile powinno być pomp obiegowych ?
    Buduję dom podobny do Kamea 2G. 160 m2 pow. uzytkowej. 202 m2 całość.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejtoya Zobacz post
    Co sądzicie na temat bufora ? Mogę wziąć wersje z i bez.

    Raczej zdecyduję się na wersję 9 kW 3F + 9kW grzalki. Instalator robił jakieś obliczenia/symulacje w programie panasonic aquarea i napisał mi, że wersja 9kW będzie działać na pełnej mocy do -14 a wersja 12 kW do -18 i bedzie miała jeszcze zapas mocy.
    Natomiast roczna eksploatacja ma być droższa o 300 zł przy wersji 12 kW.

    Bez bufora 9 mogę miec za 27,5 tyś. z buforem za 29,5 tyś.
    Bez bufora 12 mogę mieć za 30 tyś. z buforem za 32 tyś.

    Ile powinno być pomp obiegowych ?
    O buforze decyduje instalacja podłogowa. Jeśli jest mała to lepiej dać bufor.
    Jeśli ma duże opory to daje się bufor, który pracuje jako sprzęgło. W tym przypadku dochodzi kolejna pompa obiegowa.

    Pompa 12 kW teoretycznie powinna być tańsza w eksploatacji.
    Ale zmiennych jest za dużo by to policzyć.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    O buforze decyduje instalacja podłogowa. Jeśli jest mała to lepiej dać bufor.
    Jeśli ma duże opory to daje się bufor, który pracuje jako sprzęgło. W tym przypadku dochodzi kolejna pompa obiegowa.

    Pompa 12 kW teoretycznie powinna być tańsza w eksploatacji.
    Ale zmiennych jest za dużo by to policzyć.
    Dziwne co piszesz, bo mi instalatorzy mowia na odwrot - mala instalacja bez bufora. Duza instalacja z buforem
    Tutaj na forum tez ktos kiedys pisal tak samo. Fajnie byloby rozwinac temat, bo sam jestem ciekawy jak to jest..
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 3 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony