dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 87
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1736
  1. #861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Gdzie te moce i COP-y lepsze? Patrzę w polski katalog na KIT-WXC09H3E5 i WH-MXC09H3E5 i widzę dla +7, +2, -7 dokładnie to samo: 4.54/3.59/2.85
    Ok,trzyfazowa SDC ma dobre parametry -w niższych temp powinien być lepszy T-cap.
    Przeszkadza mi nadal wył sprężarki przy -20 st.No , ale to moje odczucia.
    Gość ma wszystko jak na tacy- musi się tylko zdecydować na czym mu zależy...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 15-02-2019 o 20:34 Powód: Uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #862

    Domyślnie

    Ale wiesz, że ja pytałem o to gdzie te lepsze COP-y i moce monobloka? A te dwa modele co podałem to T-CAP split i T-CAP mono?

  3. #863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ale wiesz, że ja pytałem o to gdzie te lepsze COP-y i moce monobloka? A te dwa modele co podałem to T-CAP split i T-CAP mono?
    Sorki, zasugerowałem się SDC- oczywiście jeden czort T-cap split i mono.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #864
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ja wybrałbym SDC 9kW (skoro asolt tak policzył, a nie "oszust" architekt). Nie brał bym T-CAP. Grzanie cały czas. Komfort dużo lepszy niż przy 2T, a koszty niewiele większe. T-CAP to dwa śmigła. Duża PC jak 12kW. Popatrz na zdjęcia.
    a asolt doradził mi z Panasa jednak TCapa przy tym zapotzrebowaniu na moc .

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    Mam OZC 8.1 i Tcapa 9 kw. Przy -16 pracowała 11h. Praktycznie w każdych warunkach zewnętrznych mieszczę się w 2 taryfie. Musi być naprawdę długotrwale mroźno na zewnątrz żeby pompa zahaczyła o 1T. Jak nie masz grubych wylewek i grzanie w 2T odpada to Tcap jest za mocny. Chyba że kilka tys zł nie robi Tobie różnicy, a za to będziesz miał stałą moc (8,9kw) do
    - 20 w trybie pompy.
    Wylewki mam na parterze w granicach 8-9cm a pietro 7-8cm , czy takie parametry zaliczysz do grubych ?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-02-2019 o 09:05 Powód: Łączenie postów.

  5. #865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ja wybrałbym SDC 9kW (skoro asolt tak policzył, a nie "oszust" architekt
    Nie wiem dlaczego pochwalasz niedokladność, nierzetelność, a czasem zwykłe oszustwo, a jednoczesnie starasz sie pomagac na forum najlepiej jak potrafisz. Jest to dla mnie całkiem niezrozumiałe. Ja sobie zapisuję co ciekawsze przypadki oszustw bo inaczej tego nie mozna nazwac. Ostatnio miałem dwa takie przypadki gdzie obliczone Eu wynosiło
    10 kWh/m2 czyli duzo ponizej progu pasywnosci, co ciekawe dwa rózne projekty tego samego architekta, oczywiscie te budynki widziały pasywnosc jak kolokwialnie mówiąc świnia niebo. Nie szkodzi to jednak dac tego oszusta w cudzysłowiu bo przeciez Kubson sie nigdy nie myli, a asolt nie wie co pisze.

  6. #866
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ja nie jestem fachowcem od OZC ale moim zdaniem już dawno powinno się obniżyć próg - 20 stopni ..
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  7. #867

    Domyślnie

    Próg zależy od strefy i nie wszędzie wynosi -20. Poza tym jest tylko pewnym punktem odniesienia.

  8. #868

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    Kolego a jak to będzie teraz wyglądało, jeśli wg OZC wykonanego przez kolegę asolta, wychodzi mi 9.08 kW bez CWU?
    A jakie jest zapotrzebowanie na ciepło??
    Zobacz jakie temperatury przeważają w Twoim mieście.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #869
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    a asolt doradził mi z Panasa jednak TCapa przy tym zapotzrebowaniu na moc .



    Wylewki mam na parterze w granicach 8-9cm a pietro 7-8cm , czy takie parametry zaliczysz do grubych ?
    U mnie piętro to samo co u Ciebie.
    Parter od 10 do nawet 14 miejscami (nierówności chudziaka)

  10. #870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    A i jeszcze jedna ważna informacja. Moje OZC 8.1 jest dla -24 ( V strefa)

  11. #871
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał olszan Zobacz post
    A i jeszcze jedna ważna informacja. Moje OZC 8.1 jest dla -24 ( V strefa)
    Dzięki, u mnie III STR3FA I 9,08KW dla - 20

  12. #872
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    A jakie jest zapotrzebowanie na ciepło??
    Zobacz jakie temperatury przeważają w Twoim mieście.
    O tą wartość z OZC chodzi? Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 16686 kWh/rok

    Lokalizacja to Łódź, gdzie mogę sprawdzić te temp przeważającej?

  13. #873

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd:16686 kWh/rok
    Lokalizacja to Łódź, gdzie mogę sprawdzić te temp przeważającej?
    Pisałem już o tym w poście nr #854 oraz #860
    Najniższa temperatura w sezonie grzewczym w ŁODZI to -12 C.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #874
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    O tą wartość z OZC chodzi? Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 16686 kWh/rok

    Lokalizacja to Łódź, gdzie mogę sprawdzić te temp przeważającej?
    Najważniejszą wartością przy doborze pompy jest PROJEKTOWE OBCIĄŻENIE CIEPLNE BUDYNKU i to w/g niego dobierasz urządzenie. U Ciebie wylewki są takie sobie i zaryzykuję stwierdzenie że II taryfa będzie mało komfortowa. Powinieneś rozpatrzyć raczej grzanie non-stop. Biorąc to pod uwagę oraz rejon T-cap 9kW będzie lekko przewymiarowany a SDC 9kW na styk. W naszym rejonie -20 zdarza się w ciągu roku bardzo rzadko i trwa dosłownie kilka godzin.
    Pytanie jeszcze dla jakiej temperatury wewnętrznej Andrzej liczył. Musisz to wziąć pod uwagę bo jeśli dla 20 stopni to raczej żona Cię z domu wymelduje.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Ja nie jestem fachowcem od OZC ale moim zdaniem już dawno powinno się obniżyć próg - 20 stopni ..
    Jaki to problem napisac do PKN (Polski Komitet Normalizacyjny) oraz do Min. Infrastruktury który wydaje rozporządzenia w zakresie WT. Uzasadnic, a moze przychylą sie do Twoich objasnien i zmienią temperatury obliczeniowe dla poszczegolnych stref klimatycznych.

  16. #876

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Ja nie jestem fachowcem od OZC ale moim zdaniem już dawno powinno się obniżyć próg - 20 stopni ..
    Tak....chciałem napisać to samo co asolt wyżej, pisz...może dzięki Tobie, kolejne pokolenia nie będą musiały się stosować do takich idiotycznych norm, bo będą nowe, lepsze
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #877
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jaki to problem napisac do PKN (Polski Komitet Normalizacyjny) oraz do Min. Infrastruktury który wydaje rozporządzenia w zakresie WT. Uzasadnic, a moze przychylą sie do Twoich objasnien i zmienią temperatury obliczeniowe dla poszczegolnych stref klimatycznych.
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Tak....chciałem napisać to samo co asolt wyżej, pisz...może dzięki Tobie, kolejne pokolenia nie będą musiały się stosować do takich idiotycznych norm, bo będą nowe, lepsze
    Rozumiem że waszym zdaniem to sensu oczywiście nie ma .. bo :
    - jeden straci dochód z wciskania świstka za 500 który z rzeczywistością nie ma nic wspólnego
    - drugi no właśnie nie wiem JTKirk czy aby na pewno nie jesteś stronniczy / czytaj instalator-sprzedawca / ??
    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    bo Panas to dla mnie pewna i sprawdzona marka a Hitachi to jedna wielka niewiadoma.
    - nie masz jednego ani drugiego a więc nie jesteś obiektywny jesteś stronniczy


    Jednoznacznie widzę jak bronicie właśnie takich bzdur . I nie ma się co dziwić że ludziska w latach 2000-2010 ładowali groszkowce 24-30 KW - bo przecież ( oczywiście tym zamożniejszym jak na tamte czasy ) jeden taki lub podobny zrobił świstek jak na tundre a drugi taki lub podobny sprzedał krowe - brawo chłopaki

    bez obrazy ale to moje zdanie
    Ostatnio edytowane przez toommm ; 16-02-2019 o 16:28 Powód: dopisek
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  18. #878
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Pisałem już o tym w poście nr #854 oraz #860
    Najniższa temperatura w sezonie grzewczym w ŁODZI to -12 C.
    Tak wiem , tylko wtedy ładnie mi to zilustrowąłeś dla OZC 7.1kw(wyliczone na podstawie ciepłowłasciwe.pl) a teraz wydaje mi sie ze mam wyliczone przez asolta rzetelniejsze OZC 9,08kW,
    Jak ten wykres teraz powinien wygladać ?
    Jaka bedzie temp graniczana (ambiwalentana ? tak to sie nazyywa )
    Czy prosta zapotrzebowania budynku na moc ma przebiegać róznolegle do poprzedniej ( dla 7kW) tylko przesunieta powyzej na osi kW?

  19. #879
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzynio51

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-469
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Zwykła, w sensie nie T-Cap. Ale w Twoim domyśle, zwykła czyli nie Inwertorowa, tym bardziej da radę
    Czym w zasadzie różni się 9kw Tcap 1f od 9kW SDC 3f pod wzgledem wydajności , bo z tego co wiedze w katalogu obie mają stała moc 9kW od -2 do +7 i COP takie same ?

  20. #880
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olszan

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzynio51 Zobacz post
    Czym w zasadzie różni się 9kw Tcap 1f od 9kW SDC 3f pod wzgledem wydajności , bo z tego co wiedze w katalogu obie mają stała moc 9kW od -2 do +7 i COP takie same ?
    SDC przy - 15 dla 35 stopni ma moc 8,3kw. Tcap ma 9kw. Przy -20 tcap ma 8,9kw a w SDC nie wiem ale dalej spada. Pewnie ok 7-7,5. Tcap pracuje do -28 a SDC do -20( tak jest w tabelce)

Strona 44 z 87

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony