dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa2016

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    72

    Domyślnie Jaki komin aby uniknąć problemów?

    Widzę, że ludzie robią różne typy kominów, jedni z klinkieru inni chyba cegła jeszcze inni dają płytki. Są i też takie gdzie widać jedynie tynk. Przyszedł i u mnie czas, gdzie wykonawca, który jedynie buduje u mnie komin bez obróbki pyta jaka będzie docelowa obróbka, żeby było wiadomo jak ma je wyciągnąć nad dach i jak przygotować przed położeniem dachówki. Nie mam jakichś preferencji w tym względzie poza tą, aby możliwie ograniczyć ilość potencjalnych problemów jakie można później mieć z kominem. Kierownik proponuje, że najprościej i najlepiej ponoć tynk z jakimiś żywicami i na górę kamienna płyta dobrze wystająca poza obrys komina. Co o tym sądzicie? Co tu jeszcze brać pod uwagę?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ewentualnie całość z blachy i pozbywasz się problemów na dłuuuugie lata.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz244

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Szepietowo
    Kod pocztowy
    18-210
    Posty
    80

    Domyślnie

    ja zdecydowałem sie na obróbkę komina blachą

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja zrobiłem z blachy w łuskę kwadratową. Trochę odpadów miałem i komin wyszedł prawie za free
    Ostatnio edytowane przez jarekpolak ; 19-09-2016 o 18:58

  5. #5

    Domyślnie

    komin z cegły, czy jakis systemowy?


  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja mam systemowy i setki kominów systemowych okuwałem już blachą i wszystko jest dobrze. Jeśli dasz blachę to nie ma znaczenia z czego jest komin.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa2016

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    U mnie to jakiś Shiedel czy coś w tym stylu. Nie pamiętam jak to się dokładnie pisze. Oprócz tego będzie też jednak wentylacja.

  8. #8

    Domyślnie

    oklej styropianem, na to siatka, klej i jakiś tynk lub płytki a'la klinkier bądź coś innego a'la kamień. unikniesz kłopotu ze stopą(czy jak to sie zwie) jako podstawę na cegły, jak masz dach skośny to styropian utniesz równo z krokwiami, nie będzie mostków, nic Ci nie będzie wystawać z sufitu itp.
    tak to wygląda przed tynkiem bądź płytkami Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budowa 005.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	368020
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 20-09-2016 o 20:42


  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa2016

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Wygląda bardzo dobrze. Dziękuje o przekazuję wykonawcy.

  10. #10

    Domyślnie

    tylko jakbyś chciał montować do tego jakieś anteny lub coś podobnego, to będzie kłopot. raz, ze komin systemowy, dwa to styropian. na zdjęciu jest mój komin oklejony 10cm styropianem EPS100 klejony na grzebień, czyli cała powierzchnią, na to klej, siatka i klej. Czapa lana z betonu i zbrojona prętami fi10-12(takie mi zostały), czapa wylewana przed styropianem.
    gdybyś chciał więcej info to pisz, mam jeszcze zdjęcia z różnych etapów.


  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Zadbaj o kapinosy na czapce to bardzo ważna rzecz której sporo wykonawców Ci nie zrobi, powiedz, że mają być zrobione.
    Druga sprawa NIE POWINNO się ocieplać komina styropianem wszystko się zgadza ale dołóż do tego z 50 zł i połóż wełnę a nie styropian i wtedy siatka klej i tynk albo płytka.
    Tynk wytrzymuje niby najkrócej, płytka po jakimś czasie jak słabo zrobiona mówią, że tez może odpaść.
    Blacha jest mało estetyczna, najlepiej zrobić z klinkieru przynajmniej koniec komina tylko to już wychodzi drogo bo cegła musi być pełna i wtedy nie robisz już ocieplenia tylko zostawiasz samą cegłę.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Może i "najlepiej klinkier" tyle, że nie każdemu musi się to podobać a chodziło chyba o zminimalizowanie możliwości przecieku. Przy klinkierze prawdopodobieństwo przecieku rośnie, szczególnie przy "głębokiej fudze"

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kominy buduje się z materiałów niepalnych. Styropian więc odpada...Co do estetyki, jest to kwestia gustu. Ja jeden obłożyłem łupkiem. Inne mam otynkowane...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07524..JPG
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	368131   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Daszek na wymiar..jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	368132  

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jarekpolak
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ładne. Kwestia gustu, jednak ja już jestem znudzony kominami z klinkieru i popieram wszystkie metale, łupki i inne panele.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adas80

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    no właśnie , jak to jest z tą głęboką fugą przy klinkierze pełnym , bo mi właśnie taką murarz zrobił ok. 0,7 cm, Jak zobaczyłem to mało go nie udusiłem, nie za bardzo wiem co teraz mam z tym zrobić. może ktoś mi coś doradzi.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Kominy buduje się z materiałów niepalnych. Styropian więc odpada..
    Zgadzam się, że kominy buduje się z materialów niepalnych.
    Komin systemowy jest zbudowany z materiałów niepalnych typu ceramika, wełna mineralna i pustak. Styropian służy tylko do oklejenia i optycznego pogrubienia, bo czysty komin jest cienki jak papier(optycznie) i głupio wygląda na dużym dachu


  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Tak czy inaczej na komin trzeba stosować wełnę a nie styropian czy to systemowy czy z cegły.

  18. #18

    Domyślnie

    Drogi Sławko,
    Styropian na kominie systemowym to poważny błąd. W oznaczeniu komina systemowego ostatnie cyfry to 50 i oznacza to odległość w mm od elementów palnych (komina a a nie rury kominowej).
    W przypadku pożaru sadzy jest duża szansa że ten styropian zamieni się w płonącą pochodnię od której zapali się więźba dachowa. Jeżeli twierdzisz że styropian jest niepalny lub samogasnący to go sobie zapal np. gazetą ... efekt cię zaskoczy ...
    W przypadku pożaru domu żaden ubezpieczyciel nie wypłaci ci ani złotówki jak odkryje że sobie styropian przykleiłeś na komin,


    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Zgadzam się, że kominy buduje się z materialów niepalnych.
    Komin systemowy jest zbudowany z materiałów niepalnych typu ceramika, wełna mineralna i pustak. Styropian służy tylko do oklejenia i optycznego pogrubienia, bo czysty komin jest cienki jak papier(optycznie) i głupio wygląda na dużym dachu
    Johan

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinez44 Zobacz post
    ...W przypadku pożaru sadzy jest duża szansa że ten styropian zamieni się w płonącą pochodnię od której zapali się więźba dachowa...
    Czy aby wiesz o czym piszesz? To są demagogiczne argumenty. Komin systemowy ma rurę ceramiczną izolowaną wełną mineralną (nie pali się ale się topi) a to wszystko w niepalnej osłonie systemowej więc od czego ma się zapalić styropian? Deskowanie dachu lub łaty też by musiały być odsunięte o 0,5 m od komina to niby jak wykonać krycie dachu. Do tego ta powszechnie używana folia, która lepiej pali się od styropianu. Przestańmy zatem bajdurzyć o zagrożeniu palnością od komina systemowego. Kolejna rzecz to izolacja komina wełną nad dachem i tynkowanie. To bardzo złe rozwiązanie nie gwarantujące szczelności w miejscu wcinki wprowadzającej obróbkę blacharską. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Niepalnej .
    Nie pali lale się topi.
    Niepalnej osłonie systemowej.

    Pytania:

    Zwykła cegła też jest niepalna , tylko czy to zabezpiecza na 100 % przed pożarem od komina ?

    Pożar sadz ??

    Nagrzewanie się komina podczas pożaru sadz ?

    Czy nadal myślicie że styropian to dobry pomysł na docieplanie komina ?
    Darek B

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony