dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    czesc
    mam do wszystkich pytanie odnośnie komina od kominka.Więc w gotowym domu facet postawil mi komin(podwójne rury izolowane) ale jak teraz rozebralem sufit z płyty G-K to okazuje sie ze ten komin przylega bezposrednio do 2 belek więźby dachowej.Lekko jestem zszokowany-pomocy !czy to może spowodowac jakies zagrożęnie(MAM NA MYŚLI POŻAR TFU TFU)

  2. #2

    Domyślnie

    to zalezy jaka izolacje zastosowali i na jakej wysokosci komina styka sie rura kominowa z krokwiami. u mnie rure kominowa kwasowke , zabudowalem w pustakach wentylacyjnych a potem caly komin jeszcze pelna czerwona cegla. Poza tym przy paleniu w kominku drewnem nie masz tak wysokich temperatur jak np. przy piecach gazowych.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Trajan, a nie odwrotnie ?

  4. #4

    Domyślnie

    pewnie, że odwrotnie. Temeratura spalin z pieca gazowego to nic. Można to sprawdzić organoleptycznie ręką. Ciepło ze spalania gazu jest odbierane przez wodę w wymienniku i tylko cześć ucieka ze spalinami. Komin metalowy do kominka stykajacy się z drzewem to nieporozumienie. Chyba, że nie widzisz wszystkiego i jest to juz jakiś komin preizolowany.

  5. #5

    Domyślnie

    swoja wypowiedz o temperaturach oparlem na wiedzy przekazanaej przez majstrow ktorzy wykonywali u mnie kominy. macie jakas lekture do przeczytania na ten temat ???? z chcecia pocztam bo widze ze na budownie wciskaja mi kit.
    dzieki i pozdrawiam.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    odnosnie tego komina-to podwojna rura w srodku izolowana wełna(oryginalna)a przylega ona do krokwi juz na nieuzytkowym poddaszu <>80cm ponizej wyjscia przez dachówki.Przy mocnym paleniu jak przyłozyc reke to troche parzy po paru sekundach-ale czy nie zapali to to więżby.??

  7. #7

    Domyślnie

    Izolowana, czyli nie jest tak źle. To może teraz zwróć się do jakiegoś kominiarza o podpowiedź (i tak w końcu musisz mieć opinię kominiarską). Może to wystarczy, a może jeszcze trzeba krokwie obić blachą. Wiem,że blach przewodzi ciepło, ale działa również jak radiator - rozproszy je. Kiedyś stosowało się koce azbestowe ciekawe co teraz zastępuje abest.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    dzieki zq informacje o tym kominie blisko belek!Wołałem kominiarza ,ten komin przeczyscil i powiedzial ze sie nie powinno,ale skoro jest...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony