dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyciek87

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    19

    Domyślnie Chudziak wisi w powietrzu

    Witam,

    Dzisiaj kiedy kułem chudziak, żeby troszeczkę poprawić odpływ kanalizacyjny przekułem chudziak na wylot, do gruntu. Okazało się, że chudziak wisi w powietrzu, między gruntem a chudziakiem jest kilka cm wolnej przestrzeni, Co mogę z tym zrobić, jak naprawić ten problem najlepiej bez kucia całości.?

  2. #2

    Domyślnie

    Obawiam się, że nic innego jak skucie starego, pogłębienie wykopów o jakieś 20 cm i zalanie porządnie na nowo. Miałem podobny przypadek, a dla spokojności skończyło się tak jak na zdjęciach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	780
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	368435   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	368436  

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyciek87 Zobacz post
    Witam,

    Dzisiaj kiedy kułem chudziak, żeby troszeczkę poprawić odpływ kanalizacyjny przekułem chudziak na wylot, do gruntu. Okazało się, że chudziak wisi w powietrzu, między gruntem a chudziakiem jest kilka cm wolnej przestrzeni, Co mogę z tym zrobić, jak naprawić ten problem najlepiej bez kucia całości.?
    Nie wiem jak można inaczej, przed kilkoma laty był ten sam problem - chudziak to nie trudność niewielki koszt jak pamiętam "zarwali" całość i wylali na gruzie od nowa.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie kierbud w ogóle nie dyskutował, albo zrywam chudziak, albo on się nie podpisze pod dalszymi pracami. Niestety mimo, że to tylko chudziak roboty było dla 4 ludzi i koparki na 2 dni.

  5. #5

    Domyślnie

    A jaka jest przyczyna takiego zachowania chudziaka. Nieodpowiednie zagęszczenie ? nasyp pod chudziaka ze świeżego gruntu ? czy może nieodpowiedni grunt ? pytam bo niebawem też będę zalewał i chciałbym uniknąć takich problemów

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    A jaka jest przyczyna takiego zachowania chudziaka. Nieodpowiednie zagęszczenie ? nasyp pod chudziaka ze świeżego gruntu ? czy może nieodpowiedni grunt ? pytam bo niebawem też będę zalewał i chciałbym uniknąć takich problemów
    Nieodpowiednie zagęszczenie, niewłaściwy piach użyty do zagęszczenia pomijam - chyba, że toś używa czegoś innego niż piasku(np materiału izolacyjnego). Ale 98 % wiąże się to z niewłaściwym zagęszczeniem niż z użytym materiałem pod chudziaka.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyciek87

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    19

    Domyślnie

    Przyczyną jest zapewne złe zagęszczenie, bo wykop został zasypany piachem.

    Problem z chudziakiem wyszedł przy okazji pracy nad kanalizacją. W domu są już postawione ściany działowe, dach i wstawione okna...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nawiercanie i lanie rzadkiego betonu.

  9. #9

    Domyślnie

    Myślałem że chudziak nawet byle jaki będzie pomocny w wylewaniu ław i stawianiu fundamentów, a tu jednak można spartolić robotę na samym początku. Trzeba w takim razie dobrze przypilnować podbudowy i zagęszczenia.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Ja swojemu majstrowi powiedziałem, że przed wylaniem chudziaka będę badał stopień zagęszczenia (są metody i urządzenia do tego). Jak spartoli, to będzie płacił za opóźnienie wylewania. Koniec końców, nie sprawdzałem, ale majster przynajmniej zwrócił na tę część roboty większą uwagę. Fakt, potem spitolił co innego ale z zagęszczaniem się postarał.
    Generalnie chudziak jest często uważany za mniej istotny element budowy, który można zrobić byle jak. Bo jak się go zrobi źle, wyjdzie to dopiero przy dalszych etapach budowy, albo nawet już po zamieszkaniu. Wtedy murarzy już dawno na budowie nie będzie.
    Złe wykonanie chudziaka może powodować przykre konsekwencje: ściany działowe stojące na nim mogą pękać, przy robieniu podłogi trzeba się gimnastykować, jeśli chudziak jest krzywy.
    Pilnujcie swoich majstrów przy wylewaniu chudziaka! Większość patrzy na ściany, czy są proste, ale to po czym chodzimy też jest b. ważne!

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie barany wylały chudziak do wody podskórnej, która wybiła do wykopów fundamentowych. Pod tą pseudo wylewką,miałem mieszankę błotno - betonową. Jak ja to zobaczyłem to myślałem, że ich pozabijam. Rozstałem się z tymi panami w nerwowej atmosferze. Na szczęście teraz mam fachowców z prawdziwego zdarzenia. Fotka poniżej przedstawia wylanie betonu do wody.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	505
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	368534  

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anax Zobacz post
    U mnie barany wylały chudziak do wody podskórnej, która wybiła do wykopów fundamentowych. Pod tą pseudo wylewką,miałem mieszankę błotno - betonową. Jak ja to zobaczyłem to myślałem, że ich pozabijam. Rozstałem się z tymi panami w nerwowej atmosferze. Na szczęście teraz mam fachowców z prawdziwego zdarzenia. Fotka poniżej przedstawia wylanie betonu do wody.
    Mądry Polak po szkodzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...23#post7189723

  13. #13

    Domyślnie

    1. Opinia geologiczna (wskaże czy wymieniono odpowiednio grunt i/lub odpowiednio go zagęśzczono)
    2. Poinformowanie KB
    3. Zgłoszenie do ubezpieczalni KB
    4. Skucie chudziaka
    5. Odpowiednie zagęszczenie
    6. badanie geologiczne

    To tak w skrócie i uwierz mi jest to jedyna metoda. Ja robiłem dokładnie tak samo a miałem już kafelki na podłodze

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Koszt badania sondą ręczną to było u mnie 160 złotych ! Czyli nic! Majster jak się dowiedział, że będę sondował, to bardzo solidnie zagęszczał - 2 dni jeździł zagęszczarką. Ciągle się dziwię, że mimo takiej szerokiej edukacji i dostępu do wiedzy inwestorzy nie interesują się swoją budową i swoimi pieniędzmi ?!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P030713_17.51.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	368553
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Koszt badania sondą ręczną to było u mnie 160 złotych ! Czyli nic! Majster jak się dowiedział, że będę sondował, to bardzo solidnie zagęszczał - 2 dni jeździł zagęszczarką. Ciągle się dziwię, że mimo takiej szerokiej edukacji i dostępu do wiedzy inwestorzy nie interesują się swoją budową i swoimi pieniędzmi ?!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P030713_17.51.jpg
Wyświetleń:	455
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	368553
    A takie badanie to kto może zrobić, geolog ?

  16. #16

    Domyślnie

    Witam!
    U mnie też nie zagęszczono. Zostaje tylko kucie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Narożnik 1 c.jpg
Wyświetleń:	493
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	368693  

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,
    Rozwiązaniem są geopolimery
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	69893969_527320241409835_8442062153648701440_n.jpg
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	435764
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-10-2019 o 09:15

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomeksup

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-963
    Posty
    56

    Domyślnie

    A takie badanie to kto może zrobić, geolog ?
    Każdy , np fryzjer. Zależy czy sprawdzisz kompetencje. Badanie proste na pierwszy rzut oka. Jednak interpretacja wyników już nie. Osobiście widziałem debili opowiadających bzdury o wynikach z takich badań.

  19. #19

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	74179154_1337502603094854_9209930992536518656_n.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	436560

    Taka sytuacja, bez kucia...

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Te geopolimery podniosły opadniętą podłogę? Ciekaw jestem co z izolacją przeciwwilgociową zerwana na 100%.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony