dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie

    ja widzę nikt nie zna dokładnie przepisów prawa budowlanego i nie potrafi mi pomóc ;(
    A ja naprawdę bardzo bym chciał sie dowiedzieć czy jeżeli płot po jednej stronie będzie miał 220 cm to czy po drugiej stronie(sąsiada), jeżeli różnica poziomów działek wynosi 60 cm może byc o te 60 cm wyższy bez dodatkowej zgody sąsiada?
    czekam na info.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tomasz wasielewski dnia 2002-11-15 13:10 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tomasz wasielewski dnia 2002-11-15 13:11 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tomasz wasielewski dnia 2002-11-15 13:13 ]</font>

  2. #2

    Domyślnie

    wydaje mi sie,ze nie. Sa specjalne przepisy dot. wielkosci plotu i jego wygladu. I np. bez zgody urzedu nie mozna obudowac sie 2m betonem , tylko siatka albo czyms "przezroczystym" o wys. jak sie nie myle 160cm +podmorowka. Poza tym "zyczliwemu" sasiadowi wszystko moze przeszkadzac, wiec lepiej wszystko zalatwic zgodnie.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-11-08 08:08, tomasz wasielewski wrote:
    Wobec tego aby płot z mojej strony mógł mieć wysokość 2,20 metra musi mieć 2,80 metra od strony sąsiada. Czy płot takiej wysokości można postawić bez zgody sąsiada?
    [quote]

    Rozporządzenie MGPiB w pargrafie 42 p.1
    określa ilość prześwitów w ogrodzeniu i narzuca co najmniej 25%
    ażuru w ogrodzeniu lecz nie określa wysokości górnej ogodzenia.
    Z moich doswiadczeń wynika, że ewentualny spór z tego tytułu urząd woli scedować na sad i proces cywilny pomiędzy zwaśnionymi stronami ...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    winston

    Zarejestrowany
    Jun 2002
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdzieś wczesniej o tym napisałem i z tego co pamietam na ogrodzenie po wywyżej 2.2 m trzeba mieć pozwolenie. poniżej tej wysokości jak zapewne wiesz trzeba tylko zgłosić ten fakt.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony