dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 60
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1189
  1. #181

    Domyślnie

    Super pomysł.I tania metoda!
    A jak wygląda trwałość takiej sprężarki tłoczącej powietrze a nie freon?
    Przez co wydostaje się to powietrze pod wodą?Przez normalną rurę poprostu podziurawioną?

  2. #182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, jaki gaz tłoczy sprężarka. Myślę, że wytrzymałość będzie duża.
    Jeśli zaś chodzi o rurę, jest to rura ze spienionego tworzywa stosowana do napowietrzania wody w zbiornikach, w których transportuje się ryby. Pewnie takiej nie zdobędziesz, więc spróbuj ponacinać żyletką przewód gumowy lub zastosuj bardzo duży kamień akwarystyczny.

  3. #183

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest w lodówkach ale u mnie w chłodni agregat tłocząc freon tłoczy zarazem olej do smarowania sprężarki-olej lata razem z freonem.Może w lodówce zupełnie inaczej?
    Dlaczego twierdzisz że pewnie nie zdobędę takiego przewodu do napowietrzania -dla chcącego nic trudnego powiedz mi tylko czego dokładnie szukać
    Dzisiaj byłem u mnie nad stawem i jak będzie dalej taka pogoda to powinien w dużym stopniu odmarznąć-już lód stopniał po około metrze od brzegów-dobre i to.

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Nie jest to artykuł powszechnie sprzedawany w sklepach. Jak mówiłem rzewód perforowany do napowietrzania wody w transporcie ryb. Może też być dyfuzor talerzykowy z dużej oczyszczalni ścieków. Powodzenia.

  5. #185

    Domyślnie

    Znalazłem taki przewód!Sprzedaje go firma SDK s.c. a cena to 9 zł za mb.
    Jest tylko jedyny problem-na moim stawie dzisiaj ZERO lodu! Ale jeszcze ile zim przed nami!

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Używałem tych przewodów, są bardzo dobre. Firma SDK z Ostródy ma w ofercie dużo specjalistycznego sprzętu do transportu, podchowu , odłowu ryb.

  7. #187

    Domyślnie

    Nie orientujesz się ile go zamówić na 1600 m2 stawu o głębokości ok 2 m?

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Długość ma mniejsze znaczenie niż wydajność kompresora i częstotliwość napowietrzania. O ile pamiętam chcesz mieć dużo ryb, więc będziesz musiał regularnie napowietrzać. Częstotliwość proponuję ustalić empirycznie. Z długością bym nie wariował. W basenie transportowym montuje się go około 4 metrów, ale tam ma też znaczenie równomierność rozprowadzenia tlenu, a wozi się zazwyczaj 1000 kg ryb w 2000 l zbiorniku. W twoim przypadku góra 5 m.

  9. #189

    Domyślnie

    Dostałem odpowiedź z firmy SDK s.c. a brzmi ona tak
    "Średnica wewnętrzna tego węża jest 10mm, zewnętrzna 18mm. Wąż posiada około 500 mikrootworów na 1 mb., które otwierają się pod wpływem ciśnienia powietrza.
    Ile potrzeba węża na 1600m2 stawu nie odpowiem, jednak w takim przypadku uważam że najefektywniejsze napowietrzanie zapewni jeden aerator"
    I teraz jest problem
    -koszt aeratora to ok 1700 zł-ale zastanawiam się czy on sprawdzi się zimą do natleniania wody-czy nie zrobi się z tego piękna lodowa"fontanna"-bo latem to na pewno rewelacja-widziałem jak działa w hodowli jesiotrów.

  10. #190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    weyn.rob, cyprinus - taka wymian poglądów podoba mi się , Tak trzymać

    Pozdrawiam

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Mam malutki staw o kubaturze mniej więcej 80m3. Ale raczej jest to zbiornik wód gruntowych wykorzystywany zimą jako malutka tafla lodowiskowa do gry w hokeja. A gramy ja, żona i synowie .
    Niestety ale brak na naszej działce naturalnego cieku wodnego.

    Ps. Zawsze byłem zwolennikiem rzeczowej polemiki bez zacietrzewienia i "wycieczek osobistych".

  12. #192

    Domyślnie

    Ja też jestem zwolennikiem rzeczowej dyskusji ale czasami staje się to bardzo ciężkie.
    Ja mam wykopany staw bez dopływu wody i jest OK-podstawa to w miarę wysoki poziom wody gruntowej no i oczywiście glina jako podłoże!
    Co do hokeja na Twoim stawie to na jakiej pozycji gra Twoja żona?

  13. #193
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Gramy "jeden na jeden" czyli gra na każdej pozycji. 4 osoby na tej małej tafli to juz jednak tłok

    Poziom wód gruntowych jest niestety wysoki. Tak wysoki, że nawet nie mogłem wykonac typowej bakteryjnej oczyszczalni ścieków lecz musiałem "zadowolić" się droższą korzeniową.
    Gdy zakończę wszystkie sprawy dot. zagospodarowania (czytaj uporządkowanie) najbliższego otoczenia budynku to z pewnością zdecyduję się na jakiś większy staw. Miejsca mam sporo. Na razie te "odłogi" zalesiam.

  14. #194

    Domyślnie

    Niestety wysoki--to już fakt--więc go wykorzystaj i kop staw.
    Duża działka+duży dom+DUŻY STAW to po prostu rewelacja na którą mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.
    Mi do szczęścia brakuje jeszcze pierwszego elementu-ale myślę że to tylko kwestia czasu.
    A u mnie w stawie codziennie wody coraz więcej i to mnie cieszy

  15. #195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Wracając do napowietrzania, aeratory stosuje się w chowie ryb, gdy występują niedobory tlenu ( szczególnie pstrągi - jest to droga do intensyfikacji prod. ) . Stosuje się je również w magazynach karpiowych. Aerator zwykle ma pływaki, ale trzeba go wiązać by nie popłynął. W czasie mrozów namarzają na nim kropelki spadającej wody i zaczyna tonąć. Znam SDK i jego właścicieli osobiście, kupiłem u nich onegdaj kilka , skądinąd dobrych, aeratorów i jeszcze parę rzeczy. Robi Ci się chyba mętlik w głowie, więc radzę: aeratory są bdb, ale do większych przedsięwzięć. Na Twoje potrzeby w zupełności wystarczy kompresor. Jest wygodny w obsłudze, nie niepokoi ryb i nie przechładza wody tak jak aerator. Możesz zostawić o na wiele godzin zimą i nie musisz go pilnować.
    Wybór należy do ciebie.
    Pozdrawiam.

  16. #196

    Domyślnie

    Jestem podobnego zdania i zamówię sobie ten przewód.Proste w użyciu i tanie.A za zaoszczędzone pieniądze można sporo ryb wpuścić.

  17. #197

    Domyślnie

    Dostałem dziś odpowiedź na pytanie jak to jest z tymi aeratorami zimą a brzmi ona tak:
    "Część hodowców stosuje z powodzeniem aeratory zimą, jednak przy dużych mrozach myślę że należy obserwować pracę aeratora, ponieważ nie mam wiadomości i doświadczenia co się może wydarzyć,- gdzie będzie zbierał się lód, jak to wpłynie na oblodzenie i temperaturę wody w zbiorniku."
    Ale faktycznie nie wyobrażam sobie jego pracy przy np -20 'C.Tak więc wygląda na to że pozostaje przewód perforowany za 9 zł/mb.

  18. #198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Przy silnym mrozie zaczyna namarzać na nim woda, pochyla się i po czasie zaczyna tonąć - dlatego nie można zostawić go samopas. Sprawdzone na własnej skórze. Poza tym sądzę, że wywoływany przez aerator silny ruch wody może zakłócić termikę małego stawu, co może spowodować gorsze przezimowanie ryb.

  19. #199

    Domyślnie

    No i to jest właśnie argument za perforowanym przewodem
    Sorry że znów jestem-ale bez forum żyć nie potrafię.

  20. #200

    Domyślnie

    Powróciłem ze starym nickim <weyn.rob>!!
    Pozdrawiam prawie wszystkich

Strona 10 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony