dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 60
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1189
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Nic ciekawego się nie dzieje. Wody przybywa, ale bardzo leniwie. Taki stan miałem zwykla latem. Jaśli nie będzie padać, poziom wody się nie
    odbuduje.
    Pozdrawiam.

  2. #202

    Domyślnie

    U mnie idealnie tak samo.Wody przybywa ale na powierzchni 1500 m2 wiesz jak to wizualnie wygląda Liczę że do kwietnia coś popada i będzie OK.Narazie mam wody od 1 do 1.5 m
    Pozdrawiam
    Życie jest pełne niespodzianek!!

  3. #203

    Domyślnie W marcu kopac staw czy czekać?

    W marcu kopac staw czy czekać?

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Na co chcesz czekać ? Bierz się do roboty i już!

  5. #205
    weyn_rob
    Guest
    weyn_rob

    Domyślnie

    A dziś wpuściłem trochę ryb do stawu--karpie i liny

  6. #206

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Właśnie wczoraj nakarmiłem pierwszy raz ryby w moim stawie-ciekawe czy im smakowało-łubin+kukurydza+pszenica--wszystko to zgniecione na gniotowniku.
    A wody mam już do 2 m-nie jest tak źle chodź u nas mało padało.
    Pozdrawiam wszystkich miłośników stawów i wędkarstwa

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    W Borach Dolnośląskich wody brakuje. Na razie mam poziom "letni" co oznacza, że latem będzie mniej.
    Karpie koi się zdematerializowały- nie widzę innej możliwości, tylko zostały pożarte przez ptaki drapieżne jeszcze jesienią (a jest ich mnóstwo - bieliki, rybołowy, żurawie, czaple, kormorany itd...). Ostał się jeden. Rezygnuję z ryb jaskrawie ubarwionych, bo są zbyt łatwym łupem.

  8. #208

    Domyślnie

    Cześć Weynrobie fanatyku stawu Czy w swoim stawie masz tylko ryby krajowe ?
    Podobno wyszła jakaś ustawa,że zwierzęta pochodzenia zagranicznego ( a takim jest niewątpliwie węgorz) należy rejestrować w urzędzie gminy (jak psa) i od sztuki płacić podatek. Wyobrażam sobie kontrolę i liczenie Twoich węgorzy

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał ariete
    Cześć Weynrobie fanatyku stawu Czy w swoim stawie masz tylko ryby krajowe ?
    Podobno wyszła jakaś ustawa,że zwierzęta pochodzenia zagranicznego ( a takim jest niewątpliwie węgorz) należy rejestrować w urzędzie gminy (jak psa) i od sztuki płacić podatek. Wyobrażam sobie kontrolę i liczenie Twoich węgorzy
    Mi to nie grozi gdyz moje węgorze będą z mazurskich jezior--a więc juz spolszczone
    A jeżeli taki rodowód nie wystarczy to niech je liczą i opodatkują

  10. #210

    Domyślnie

    Cyprinius---czy zalecane sa jakieś pasze z witaminami lub lekarstwami do karmienia ryb w stawach w tym okresie??
    Czy mam im tylko sypać pasze i nic więcej??
    Wiesz że mam staw bez dopływu wody.

  11. #211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Bio

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Weynrobie ! W pierwszym lepszym sklepie akwarystycznym-(nie rób wielkich oczu ) dostaniesz sporo broszur na temat karmienia i leczenia ryb hodowanych w stawie.
    życzliwość jest w cenie, jednak czasami nerwy puszczają.....

  12. #212

    Domyślnie

    Weynrob, zajrzyj na http://www.akwa.aip.pl - tam też jest coś a propos rym typowych dla naszych wód.

  13. #213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Sklep akwarystyczny nie jest dla Ciebie . Puszczą cię z torbami.
    Jest cała gama pasz granulowanych służących do różnych celów. Obciążysz staw (rozkład odchodów) stosując granulat w mniejszym stopniu niż przy karmieniu tradycyjnym - zbożem.
    Poszukaj:
    www.cargill-polska.pl
    www.danafeed.dk
    www.aquapasze.pl
    aller aqua - polecam ; tel 59/8103501
    i inne.
    Współczynniki pokarmowe tych pasz wynoszą od 0,9 do 2,5 około.
    Pozdrawiam.

  14. #214

    Domyślnie

    Cyprinus--sądzisz że karmienie granulatami jest bardziej efektywne niz karmienie mieszanką kukurydzy-łubinu-pszenicy i soi??
    Czy granulaty są bardziej stabilne w wodzie od ww paszy?
    Wymienione składniki mam zgniecione na gniotowniku do ziarna-mało w tym jest części pylistych.

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Pasza którą dysponujesz jest bardziej stabilna, pozwala jednak na produkcję tylko do pewnego poziomu. Białko ryba pobiera z planktonu i bentosu. Zboża pozwalają nie zmarnować tego biełka na potrzeby bytowe, są źródłem bardziej energetycznych węglowodanów. Podając motylkowe zwiększasz ilość białka w pożywieniu ryb.
    Granulat pozwala produkować dużo, gdyż zawiera wszystko, czego ryba potrzebuje w ilościach zbilansowanych. Jest świetnie przyswajany - wsp. pokarmowy 0,8 - 2,5. Może być używany jako pasza lecznicza gdy zawiera leki, jako pasza kondycjonująca, uzupełniająca etc. Wadą jest cena i konieczność podawania przy użyciu karmika lub "z ręki" tak by była zjedzona od razu.
    Jeśli masz w stawie obsadę typu 1000 szt k2 / ha to nie musisz używać granulatów. Jeśli przegęściłeś - ryby będą słabo rosły (pojawią się niedobory białka ).
    Pozdrawiam.

  16. #216

    Domyślnie

    Cyprinus jak byś mi doradził--
    Czy zastosowac u mnie w stawie nawożenie mineralne ew organiczne?
    Czy w moim przypadku potrzebne jest podawanie rybom granulatu z jakimiś antybiotykami lub jakimiś lekami?
    Jak podejść do tematu wapnowania stawu?
    Pozdrawiam

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Jeśli produkujesz, powinieneś zapewnić rybow odpowiednią ilość pokarmu naturalnego. Nawożąc zwiększasz ilość fitoplanktonu, który jest pokarmem dla zooplanktonu, który jest pokarmem dla ryb.Nie robiąc analiz wody, lepiej stosować ostrożnie nawozy organiczne- np. obornik rozkładany w kupki. Wapnowanie służy odkażaniu stawu - duże dawki stosowane na dno, lub buforowaniu wody ( tworzący się kompleks węglan - kwaśny węglan stabilizuje odczyn na poziomio ok pH 7 ).
    Nie jestem w stanie przekazać recepty na sukces dla Ciebie tą drogą, niewiele wiedząc o stawie i zarybieniu. Poczyytaj coś , ew. rozwieję Twoje wątpliwości.
    Jeśli tylko wędkujesz, karm ryby, pilnuj odczynu i obserwuj, co się dzieje. Jakby co, pomogę.
    Pozdrawiam.

  18. #218

    Domyślnie

    Tak pi razy drzwi wygląda mój staw od strony zachodniej --moja działka to ten staw i to ciemne pole za nim

    jesze raz od zachodniej--tam daleko to ja

    tak od wschodniej

    A tak ja i sara
    Zdjęcia fatalnej jakości ale na poczatek dobre i to

  19. #219
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czermnica

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie staw

    WITAM .
    JESTEM TU PORAZ PIERWSZY ALE BARDZO INTERESUJE MNIE TEMAT PRZE WAS PORUSZANY , CZYLI KOPANIE STAWU . MAM POSIADŁOŚĆ OK 6HEKTARÓW Z LASEM I POSTANOWIŁEM WYKOPAĆ STAW . NESTETY NIE WIELE WIEM NA TEN TEMAT ANI KWESTIE PRAWNE , ANI BUDOWLANE . MOŻE KTOŚ BĘDZIE TAK MIŁY I OŚWIECI MNIE JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ. POZDRAWIAM .ADAM

  20. #220
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czermnica

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie staw

    WITAM .
    JESTEM TU PORAZ PIERWSZY ALE BARDZO INTERESUJE MNIE TEMAT PRZE WAS PORUSZANY , CZYLI KOPANIE STAWU . MAM POSIADŁOŚĆ OK 6HEKTARÓW Z LASEM I POSTANOWIŁEM WYKOPAĆ STAW . NESTETY NIE WIELE WIEM NA TEN TEMAT ANI KWESTIE PRAWNE , ANI BUDOWLANE . MOŻE KTOŚ BĘDZIE TAK MIŁY I OŚWIECI MNIE JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ. POZDRAWIAM .ADAM

Strona 11 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony