dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 60
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1189
  1. #21

    Domyślnie

    proszę powiedzcie jak wykopać staw.Jaki kształt, głębokość ,sprzęt do kopania-najtaniej.Na co zwrócić szczególną uwagę.Jak zapobiec kradzieży ryb.Dziękuję anusz.

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    Podaj chociaż jaka ma być powierzchnia,warunki terenowe,poziom wody gr.,zrodło wody itp.

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Sprawa jest ryzykowna,a koszty wysokie.
    Przy poziomie wody gr na gl o.8m nalezy zrobic wykopy na gł ok 2.0m,aby uzyskać przynajmniej 1.20 gł wody,a to daje 1600-2000m3 gr. A co będzie jak poziom wody gr w czasie suszy obniży się np o 0.5m,albo więcej?
    Radzę Ci zrobić wykop /nawet ręcznie/na ile się da głęboki i przez lato obserwować poziom wody,a decyzję podejmiesz jesienią.A co z ziemią z wykopów,rozplantowanie,czy wywozka? Jezeli bez wywozki do warstwy wierzchniej spycharka,a głębiej koparka włókowa KM-251 Waryński,wprawdzie od lat nie produkowana,ale stare egzemplarze są jeszcze w kazdym rejonie,a do tego typu prac jedyne.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam
    ostatnio oglądałem siedlisko na kaszubach, gdzie przygotowywano średniej wielkości stawek.... zdziwiło mnie, że dno wyłożono surową cegłą (niewypaloną tzw. "surówką")... (?!) właściciel przekonał mnie, ze tak wyczytał w fachowej prasie, TV niemieckiej i widział taki staw w Niemczech... ,a wg kalkulacji taka metoda nie jest droższa, nawet jest tańsza od wyłożenia dna grubą folią... ,a zalet ma o wiele więcej...
    Dno wykłada się cegłą pełną jeszcze nie wypaloną, więc grubość ma ok. 6cm, (6x12x24) ,a cena z małej okolicznej cegielni to 20-25 gr/szt.
    Ja osobiście nie wiem, czy to najlepsze (i najtańsze) rozwiązanie, ale chyba oryginalne i na pewno trwałe.
    Pozdr

    PS. mimo, ze w planach nie mam budowy "glinianki", jestem ciekaw waszych opinii nt. wad i zalet takiego rozwiązania

  5. #25

    Domyślnie

    Aha, gwoli wyjaśnienia - to był staw "ozdobny" (naprawdę spory) ,a nie hodowlany...
    pozdr

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    by takie oczko wodne miało sens, jaką minimalnie powierzchnię i głębokość powinien mieć staw ozdobny z trwałą roslinnoscia i rybkami?
    pozdrawiam arek

  7. #27

    Domyślnie

    Co prawda głównie do obróbki ścieków lecz też mam jeziorko wodne. Na wierzchu oczyszczalni - walec o średnicy 2 m jest zbudowane, nie zamarzające zimą jeziorko. Rośnie w nim roślinność bagienna: pałki. wierzba i jeszcze jakieś inne. Również fajne kwiatki. Koszt eksploatacji 10 PLN miesięcznie - niezależnie od ilości mieszkańców. Nie stosuję żadnej chemii. Wszystko odbywa się siłami natury.

  8. #28

    Domyślnie

    Zupełnie zapomniałem. Wczoraj zobaczyłem po raz pierwszy (dzieci widziały wcześniej) wiewiórki przychodzące napić się wody z mojego jeziorka.

  9. #29

    Domyślnie

    ekodom,
    piszesz o tej oczyszczalni w kilku miejscach... Ale chyba nigdzie nie podajesz więcej informacji oprócz ceny.
    Czy to jest jakaś nowa akcja reklamowa ?
    Czy możesz podać firmę, sposób, więcej danych na jej temat ?

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    jestem coraz bardziej wzruszona tą oczyszczalnią
    czy można by ją nazwać-dzielna samarytanka
    nie, nie mogę.....te wiewiórki zrobiły swoje...idę sobie popłakać nad strumykiem....

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    Ten kto nie zna sie na żartach jest cymbałem, ale to jest problem nie do rozwiązania.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    o kim to?

  13. #33

    Domyślnie

    A tak sobie ten tego.

  14. #34

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    jak zachowuje sie takie dno z gliny?
    i gdzie i za ile ewntualni mozna kupic taka cegle surowa w okolicy Wawy?

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    W czasopiśmie Ogród /listopadowym/ opisany jest sposób wykonania oczka wodnego uszczelnionego surową gliną a nie folią.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja zaplanowałem sobie oczko wodne o rozmiarach 6x4 m. Dół wykonałem Fadromą jeszcze w fazie pierwszych prac budowlanych tak, że pozwoliłem sobie na 2m głębokości.





    Kiedy przyszedł czas na zagospodarowanie oczka oczyściłem dół z roślin i kamieni. Wyłożyłem go pozostałym po budowie styropianem o gr. 1cm , a na styropian położyłem luzem, warstwę przy warstwie, papę izolacyjną (też pozostałość). Dopiero na tak wyłożone dno rozciągnąłem folię 9x7m



    Latem kąpię się w oczku (głębokość lustra wody po pracach kształtujących dno 1,30 m), żona kiedyś też się wykąpała, ale jak wpuściłem węgorze to przestała





    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jaś Kowalski dnia 2002-12-19 20:30 ]</font>

  18. #38

    Domyślnie

    cześć. jesteśmy całkiem nowi i jeszcze zupełnie zieloni. na razie szukamy dla siebie działki. do niedawna szukaliśmy domku do remontu, ale już zrezygnowaliśmy i raczej się pobudujemy. tylko na razie nie możemy dojść do porozumienia w sprawie działki. ja - "leśne" dziecko chcę działkę gdzieś na wsi i koniecznie dużą i koniecznie chcę mieć na niej staw. on - wybija mi to z głowy, bo -kto będzie na tej działce pracował (ja!)i sprzątał (ja?), -jaki jest koszt wykopania i utrzymania takiego stawu - itp. Niby wiem, że najlepsze są kompromisy. ale jaki może być kompromis między 15-20 tys powierzchni a 800m? albo kompromis między stawem a oczkiem wodnym? czy na każdej działce można wykopać staw - czy też muszę poszukać jakiejś specjalnej (np z rzeczką obok albo z jakiąś specjalną glebą)- bardzo proszę o radę bardziej doświadczonych forumowiczów. nie chciałabym kupić działki na której nie można zrobić stawu (dużego)

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Na kazdej dzialce mozesz zrobic staw - jaki chcesz. moze byc powiazany z basenem przydowmowym. Nie kupuj dzialki przy rzekach i strumieniach ani na zbyt duzych stokach ze wzgledow powodziowych.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Ja mam działkę na stoku góry, przy jej wierzchołku. Czy grozi mi powódź

Strona 2 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony