dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 60
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1189
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Przy wierzcholku nie Z jaki typem przelewu: Zurich czy Wiesbaden?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    typ przelewu chwilowo jeszcze nieustalony, bo inwestor coś milczy

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Powódź może spowodować zjazd do zalewu

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    póki są brzózki jest się czego złapać

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No właśnie, musisz je zachować

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    ogrodzę teren siatką z drobnymi oczkami to nie poprzelatuje

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Żeby tylko cały teren nie zjechał, jak to bywało

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    tfu, tfu,tfu,pluję przez lewe ramie!

  9. #49

    Domyślnie

    To może zaproponuj mu wyspę - duży staw z małą działką , a potem zgódź się na pierwotną opcję

  10. #50

    Domyślnie

    On 2003-04-02 09:12, pitbull wrote:
    Na kazdej dzialce mozesz zrobic staw - jaki chcesz. moze byc powiazany z basenem przydowmowym. Nie kupuj dzialki przy rzekach i strumieniach ani na zbyt duzych stokach ze wzgledow powodziowych.
    Na każdej? i rodzaj gruntu nie będzie miał tu znaczenia? bo ja nie myślę o jakimś oczku wodnym, które można wyłożyć folią - tylko o stawie o pow. nawet do 1 ha. takie coś chyba trudno wyłożyć folią. I czy lepiej rozglądać się za działką bez stawu czy już z wykopanym? I gdzie mogę znaleźć przybliżony koszt wykopania takiego stawu?

  11. #51

    Domyślnie

    Jasne,że nie na kazdej działce mozna wybudować staw.Nie moze być np przepuszczalne dno przy niskim poziomie wody gr.
    Zwykle stawy są lokalizowane przy rzekach,lub strumieniach,chodzi przecież o doplyw wody.
    Przy analizowaniu kosztów największe znaczenie ma ukształtowanie terenu i związane z tym ilości robot ziemnych /pogłebianie dna,ogroblowanie/.

  12. #52

    Domyślnie

    kup działkę tak dużą jaka chcesz i wydziel mężowi 300m z malutkim oczkiem - każdy wtedy dba o swoje

  13. #53

    Domyślnie

    Staw to dość poważna inwestycja. Najpierw na ew. działce do kupna należy zbadać poziom wód gruntowych, oraz rodzaj gleby. Poziaom wód gruntowych po to by określić głębokość wykopu, rodzaj gleby by zastanowić się co z groblami itp. glina nie nadaje się na groble. To należało by sprawdzić przed zakupem działki. Jeśli działka będzie przy rzece to od stawu trzeba będzie płacić podatek i to bez względu na to czy będzie bezpośrednie połączenie do rzeki czy nie.
    Pozdrawiam,

  14. #54

    Domyślnie

    Dlaczego glina nie nadaje się na groble,a za staw przy rzece trzeba płacić /wyższy/ podatek ?

  15. #55

    Domyślnie

    Kopałem staw (kilka arów pow.) na swojej działce. Ponieważ staw nie jest połączony z rzeką czy rowem melioracyjnym, nie było potrzebne pozwolenie wodno-prawne, wystarczyło zgłoszenie do gminy i można było kopać. Jasne jest, że w przypadku braku dopływu wody musi być wysoki poziom wód gruntowych. Nie słyszałem natomiast o konieczności płacenia za staw, jeśli jest on położony w pobliżu rzeki. Koszt kopania stawu to w moim przypadku ok 100zł za ar, oczywiście ważna jest głębokość stawu.
    Pozdrawiam Krzysztof

  16. #56

    Domyślnie

    tczarku,nabraleś wody w usta i nie chcesz wyjasnic,skąd masz takie wiadomości.
    Dowiedz się,że grunt gliniasty jest dobrym materiałem na groble,natomiast podatek od polozenia stawu przy rzece może będzie wtedy placony,kiedy opodatkują ładny widok z okien domu.

  17. #57

    Domyślnie

    On 2003-04-09 12:35, krzyszt17 wrote:
    Kopałem staw (kilka arów pow.) na swojej działce. Ponieważ staw nie jest połączony z rzeką czy rowem melioracyjnym, nie było potrzebne pozwolenie wodno-prawne, wystarczyło zgłoszenie do gminy i można było kopać. Jasne jest, że w przypadku braku dopływu wody musi być wysoki poziom wód gruntowych. Nie słyszałem natomiast o konieczności płacenia za staw, jeśli jest on położony w pobliżu rzeki. Koszt kopania stawu to w moim przypadku ok 100zł za ar, oczywiście ważna jest głębokość stawu.
    Pozdrawiam Krzysztof
    Masz rację - Pytałam w gminie - do 500m2 można sobie wykopać staw bez zezwolenia - jedynie zgłaszając to w gminie. No, chyba żeby miał być połączony z rzeczką lub być większy niż 500m2 - wtedy trzeba dostać zezwolenie ze starostwa. A podatek podobno tak bardzo się nie zmienia i zależy od zarybienia - czy zarybia się gatunkami różnymi czy tzw szlachetnymi - wtedy są jakieś tam przeliczniki z ustawy.
    Za to bardzo mnie zainteresował koszt wykopania - czy dobrze zrozumiałam, że zapłaciłeś jakieś 100 zł za 100m2? W jakim rejonie Polski kopałeś staw - my jesteśmy z okolic Łodzi. Czy płaci się więcej za staw o dużej powierzchni i płytszy czy mniejszy ale głębszy? Gdzie mogłabym zasięgnąć bliższych informacji o wykopaniu stawu? Może mógłbyś mi kogoś polecić?
    Dzięki. Magda

  18. #58

    Domyślnie

    Za wykopanie stawu do głębokości 2m, w ubiegłym roku na moim terenie (lubelskie), można było zapłacić od 100 do 200zł za ar. Ja za staw ok 400m2 głębokości 2,5-3m z przerzucaniem ziemi zapłaciłem ok 800zł (bez rachunku). Do tego doszedł spychacz, który wyrównał mi działkę. Kopałem tzw. "włóką" jest to chyba najtańsza koparka, którą wykorzystuje się do kopania stawów. Namiary na człowieka mogę Ci dać, ale koszty dojazdu były by tak wysokie, że chyba musisz poszukać kogoś na swoim terenie.
    U nas na każdej wsi gdzie jest wysoki poziom wody (przepływa rzeka) można znaleźć takiego fachowca. Poszukaj w ogłoszeniach na swoim terenie.
    Z tymi opłatami, w zależności od gatunku ryb to ja bym się nie przejmował, chyba, że pracownik gminy jest z zamiłowania płetwonurkiem i na dodatek ma kamerę.
    Pozdrawiam Krzysztof

  19. #59

    Domyślnie

    super. bardzo dziękuję za wiadomości. faktycznie z lubelskiego nie będę ciągnąć koparki. teraz tylko muszę znaleźć działkę z wysokim poziomem wody gruntowej.Czy gdzieś jest to opisane - ten poziom wody gruntowej - np w geodezji? czy też mam sie kierować intuicją, radiestezją lub opowieściami "tu jest mokro" czy "tu jest sucho"?

  20. #60

    Domyślnie

    super. bardzo dziękuję za wiadomości. faktycznie z lubelskiego nie będę ciągnąć koparki. teraz tylko muszę znaleźć działkę z wysokim poziomem wody gruntowej.Czy gdzieś jest to opisane - ten poziom wody gruntowej - np w geodezji? czy też mam sie kierować intuicją, radiestezją lub opowieściami "tu jest mokro" czy "tu jest sucho"?

Strona 3 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony