dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 60
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1189
  1. #1041
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    amonras

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie budowa stawu

    Witam jestem tu nowy. Dostałem w darowiźnie 5ha pola. Znajdują się na nim 4 bagna. Chciałbym jedno największe bagno przerobić na staw. Mam pytanie czy jest taka możliwość ? Wymiary to 20x20 i głębokość z 1.5m miejscami. Jaki sprzęt do tego użyć? Czy potrzebne są mi jakieś pozwolenia ? Bagno jest porośnięte krzewami i olchami. Drzewa chcę ściąć. Ale czy sprzet, który będzie kopać staw poradzi z korzeniami ?

  2. #1042
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Musisz załatwić pozwolenie na budowę. Niektóre urzędy chcą jeszcze operat wodno - prawny.
    Drzewa zetniesz (też trzeba załatwić pozwolenie) a karpy próbuj wyrwać przy pomocy stalowej liny i spychacza.

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał amonras Zobacz post
    Witam jestem tu nowy. Dostałem w darowiźnie 5ha pola. Znajdują się na nim 4 bagna. Chciałbym jedno największe bagno przerobić na staw. Mam pytanie czy jest taka możliwość ? Wymiary to 20x20 i głębokość z 1.5m miejscami. Jaki sprzęt do tego użyć? Czy potrzebne są mi jakieś pozwolenia ? Bagno jest porośnięte krzewami i olchami. Drzewa chcę ściąć. Ale czy sprzet, który będzie kopać staw poradzi z korzeniami ?
    Koparka (około 24 ton) spokojnie poradzi sobie z korzeniami. U mnie bez najmniejszego problemu poradziła sobie z korzeniami 40 letniej gruszy ))

    Co do papierologii przeczytaj cały wątek i zapytaj się w Gminie, bo jak sam zobaczysz co gmina to przypadek

    Powodzenia
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  4. #1044
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adnxxx

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rokitki Szare
    Kod pocztowy
    50-207
    Posty
    1

    Domyślnie Co z nadwyżką wykopanego materiału?!

    Witam,
    Panowie i Panie mam pytanie (się zrymowało)

    Słuchajcie jestem w połowie wykopywania mojego stawu (pow. 1,5ha więc dość spory).
    Staw nie jest standardowy gł. 2-4max. Do tej pory ziemia, którą wykopałem służyła do obwałowania obiektu, podwyższyłem sobie też inną działkę (budowlaną) itp. W tej chwili natrafiłem na dość spore pokłady żwiru i piasku. Firma która zajmuje się wykopywaniem stawu zaproponowała, że odkupi ode mnie ten żwir, ponadto twierdzą, że odbędzie się to legalnie. Podobno mogę sprzedać to co wykopałem bez większego problemu (pytałem znajomego geologa, powiedział, że nie jest pewny ale nie ma przepisów regulujących co mam zrobić z materiałem, który wykopię podczas pogłębiania stawu - bo coś z tym w końcu trzeba zrobić).
    Teraz jestem w kropce, bo grosz by bardzo się przydał choćby na częściowe zarybienie na początek, z drugiej strony nie chce mieć na głowie jakiś kontroli z urzędu geodezyjnego czy innego, że prowadzę nielegalną żwirownię.
    Dziękuję za merytoryczne odpowiedzi!
    Robert

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał adnxxx Zobacz post
    Witam,
    Panowie i Panie mam pytanie (się zrymowało)

    Słuchajcie jestem w połowie wykopywania mojego stawu (pow. 1,5ha więc dość spory).
    Staw nie jest standardowy gł. 2-4max. Do tej pory ziemia, którą wykopałem służyła do obwałowania obiektu, podwyższyłem sobie też inną działkę (budowlaną) itp. W tej chwili natrafiłem na dość spore pokłady żwiru i piasku. Firma która zajmuje się wykopywaniem stawu zaproponowała, że odkupi ode mnie ten żwir, ponadto twierdzą, że odbędzie się to legalnie. Podobno mogę sprzedać to co wykopałem bez większego problemu (pytałem znajomego geologa, powiedział, że nie jest pewny ale nie ma przepisów regulujących co mam zrobić z materiałem, który wykopię podczas pogłębiania stawu - bo coś z tym w końcu trzeba zrobić).
    Teraz jestem w kropce, bo grosz by bardzo się przydał choćby na częściowe zarybienie na początek, z drugiej strony nie chce mieć na głowie jakiś kontroli z urzędu geodezyjnego czy innego, że prowadzę nielegalną żwirownię.
    Dziękuję za merytoryczne odpowiedzi!
    Robert
    Na pewno jakaś część społeczeństwa sprzedaje urobek za wykopanie takiego stawu. Może Ci się uda dogadać się z wykonawcą i sporządzić umowę barterową (wykopanie stawu za urobek). Z urzędem nie powinno być problemu, bo przecież niejeden kopiący staw nakazał wywóz urobku poza teren stawu i nic sobie i nikt z tego nie robił. Ile masz ogłoszeń na drogach, że ziemię przyjmę?

    Pzdr
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  6. #1046
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Znając polskie realia - biurokracja coraz większa - czasem warto pójść na skróty. Sądzisz, że ktoś będzie sprawdzał, jaką głębokość ma staw i czy kubatura wykopana pokrywa się z rozplantowaną ? Na celownik bierza się łatwe cele, tzn stawy wykonane nielegalnie.

  7. #1047

    Domyślnie Zasypanie stawu - potrzebne jakieś pozwolenie lub też opinia znawcy?

    Witam.

    Sąsiadka przez ulicę sprzedała fragment swojej działki na którym większość powierzchni z 1100 m2 zajmuje staw. Właśnie widzę że nowi właściciele zaczynają jakieś roboty przy tej działce a dokładniej rozbierają płot tuż przy stawie. Zastanawiam się czy sąsiad ma w planach zasypanie części ( lub całości stawu ) żeby się tam pobudować.
    Obawiam się teraz czy takie zasypanie stawu nie podniesie poziomu wód gruntowych i czy część z tej wody nie będzie chciała mi się wybić w domu ( na całe szczęście bez piwnicy a tylko stara piwniczka pod jednym pomieszczeniem głeboka może na metr.)

    Czy do zasypania stawu jest potrzebne jakieś pozwolenie ( podejrzewam że tak ) i czy nie jest potrzebna jakaś opinia rzeczoznawcy który określi czy takie działanie jest możliwe.

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Są to roboty budowlane.
    Potrzebne jest zezwolenie i operat wodno-prawny.
    Do poczytania, strona 5
    http://www.brzeskitydzien.pl/2010/79.pdf
    Ostatnio edytowane przez Zbigniew100 ; 17-01-2011 o 14:09

  9. #1049

    Domyślnie

    Czyżby nikt już nie kopał? Dzis rozpocząłem kopanie stawu o wymiarach 20x80 m i średniej głębokości 1,5-2m.
    Damian: u mnie właśnie zaczął kopać ten sam koparkowy co u Ciebie, a oto początek prac:
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02#

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał popiz Zobacz post
    Czyżby nikt już nie kopał? Dzis rozpocząłem kopanie stawu o wymiarach 20x80 m i średniej głębokości 1,5-2m.
    Damian: u mnie właśnie zaczął kopać ten sam koparkowy co u Ciebie, a oto początek prac:
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02#
    Gratulacje Maćku z okazji rozpoczęcia prac )

    Jak będę miał chwilkę to podjadę do siebie i wrzucę parę fotek (skończyłem już brzegi, posadziłem 150 świerków, itd..), bo jakoś temat nam bardzo wygasł.
    Z wędkarskim pozdrowieniem

    Damian

  11. #1051

    Domyślnie

    Ciąg dalszy prac:
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02#
    Dzięki Damian, wklej nowe fotki, pewnie masz już trawkę wokół stawu, a u mnie jak widać Masz może fotki ukazujące rybki w stawie?
    Jeszcze 3-4 dni i powinno być wykopane- póki co zamartwiam się czy wody w stawie będzie tyle ile trzeba, choć ta łąka zawsze była podmokła (staw znajduje się około 100m od rzeki). Staw miał być wykopany prawie do samej rzeki, ale finanse nie pozwoliły.

  12. #1052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    No to przy najbliższej powodzi zarybianie masz gratis.

  13. #1053

    Domyślnie

    oby tylko nie zarybiło wydrą Całe szczęście teren mam podniesiony o około 1 m także nie powinno pozalewać.

  14. #1054

    Domyślnie

    sorki być może za banalne pytanie ale nosze się z zamiarem wykopania stawu u siebie na łące gdzie często na wiosne utrzymuje sie woda az do maja, zależy od roku... a w ciągu ciepłego i suchego lata poziom wody znacznie sie obniża. chciałbym miec w miarę stały poziom lini wody... a że grunt rodzimy to piachy i żwiry to myślałem o wyłożeniu dna foliami.... coby za szybko woda nie uciekała... ale tu się rodzi pytanie... skoro wykładam folią dno, to czy nie odcinam sobie w drugą stronę możliwości aby wody gruntowe napełniały wykopaną nieckę i jak wtedy ma sie tam ta woda dostac ???

    jak to jest ?? może mię ktoś oświecić? hehe

    pozdr

  15. #1055
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Jeśli masz na polu zasoisko wody, to wykładanie folią nie ma większego sensu, bo parcie hydrostatyczne z gleby będzie ją podnosiło, a staw się nie napełni. Tego typu stawy mają niestabilny poziom, warto wykopać głębiej by w czasie suszy też była woda. Radzę zrobić odkrywkę i obserwować poziom wody w gruncie. Przynajmniej przez rok.

  16. #1056
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rybak wodny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chce wykopać staw 10x10 , lub troche większy, a głębokość to chyba ze 2m... jak myślicie, ile to będzie kosztować ?Jak coś mieszkam we Włocławku.. I nie wiem jak z odprowadzeniem wody, do rzeki mam za daleko, macie jakiś pomysł ?

  17. #1057

    Domyślnie

    Jeszcze parę dni i staw będzie ukończony. Póki co parę dni przerwy. Planuje powiększenie części stawu o jakieś 20x20m. Ciąg dalszy prac:
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02

  18. #1058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Rybaku wodny (a propos - są lądowi?) - nie ma sensu kolejny raz pisać tego samego. Nie idź na łatwiznę i poczytaj ten wątek. Znajdziesz odpowiedz na swoje pytania.

  19. #1059

    Domyślnie

    Właśnie zakończyło się kopanie stawu. Teraz czekam aż poziom wody w stawie się podniesie.
    https://picasaweb.google.com/Zulkowski/Staw02

  20. #1060

    Domyślnie

    Przyszedł czas na drugie zarybianie:13 kg narybku karpia. Znam już głębokość stawu i w najgłębszym miejscu ma ponad 3 m i tak stopniowo schodzi do 0
    https://picasaweb.google.com/Zulkows...21ZarybianieII

Strona 53 z 60

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony