dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Gdzieś na stronie ROCKWOOL wyczytałem, że na poddaszu nie trzeba stosować folii paroizolacynej, przynajmniej w większości pomieszczeń gdzie niema dużej produkcji pary.
    Ja natomiast twierdzę po lekturze MURATORA, przegroda zewnętrzne powina być tak zbudowana aby maksymalnie ograniczyć dostęp pary wodnej do przegrody i umożliwić maksymalną ucieczkę pary wodnej z tejże przegrody. I tu moje pytanie: czy zamiast foli paroizolacyjnej można zastosować folię paroprzepuszczalną w granicy 25 g /m2/h, przy założeniu, że mamy dach ocieplony wełną szklaną i zastosowaną folię wysokoparoprzepuszczalną 1300 g/m2/h?

    Piotr

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Teoretycznie moglbys tak zrobic ale i tak nie wierze ze przez folie paroszczelna nie przenika para (chociazby przez laczenia i styki z elementami konstrukcyjnymi). Nadmiar pary powinien byc maksymalnie odprowadzany przez wentylacje. Jestem za stosowaniem jednak folii paroszczelnej.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Połóż wszędzie folię paroizolacyjną.Bedziesz miał spokój - bo jak wełna ci zawilgotnieje, to możesz mieć problemy. Moim zdaniem w każdym pomieszczeniu jest wilgoć i lepiej chronić ocieplenie poddasza przed nią. Na pewno nie stosuj paroprzepuszczalnej od strony pomieszczeń - ta folia ma swoje inne zastosowanie.
    Do odprowadzenia wilgoci z pomieszczenia słuzy sprawna wentylacja.

  4. #4

    Domyślnie

    Do Piotra_PA
    Też o tym czytałem i dokładnie jak Ciebie zastanwia, bo jak do tej pory zawsze trzeba było te folie kłaść. A może jednak nie jest to konieczne ??? (pomimo głosów "za" ).

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    A może chłopaki chcecie mieć zamrożony sufit? To wtedy niee wstawiajcie folii paroszczelnej. Oszczędność rzędu stówki, no może trochę więcej, a ile radości ze szronu w pokojach))

  6. #6

    Domyślnie

    lody lody sprzedaję z sufitu.

    Inwestycja nie wart oszczędności. Lepiej mieć spokój położyć folię wpp i pp, pi nawet gdyby pół forum mówiło że nie kładli. Gorzej potem - będziesz zrywać sufity np. płyty gipsowe trzeba będzie wyrzucić, weź to potem szlifuj. Pył jak diabli a po zamieszkaniu to kaplica.

    Summa summarum:
    Groszowe oszczędności do potencjalnie dużych problemów

  7. #7

    Domyślnie

    OK. Zgadzam się z wami. Ale czy nap. zastosowanie foli o paroprzepuszczalności np. 10 g / m2 / 24 h będzie wpływać pozytywnie. Corotop folia paro Aktive Control gdzie przepuszcalność pary wynosi 5-6 g/m2/24 h ma to ozytywnie wpływać na powietrze między płytami a folią.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego niektórzy rozważają stosowanie folii paroprzepuszczalnej nawet jeśli jej przepuszczalność jest niewielka? Skoro dla ochrony wełny trzeba ją jak najlepiej izolować, to trzeba również zastosować folię paroizolacyjną, która jest na ogół tańsza niż paroprzepuszczalna.
    Zdecydowanie odradzam aksperymentowanie z tymi foliami. Oszczędności wątpliwe, a jeżeli nawet są możliwe to rzędu kilkuset złotych. Chyba nie warto?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony