dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 272
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5425
  1. #1

    Domyślnie szczyty kiczu i kuriozum

    Przyszło mi na myśl, aby rozpocząć taki wątek, kiedy w wątku " telewizor w pokoju dziennym" pojawił się pomysł o postawieniu na kominku telewizora i akwarium

    Wiadomo, że o gustach sie nie dyskutuje, ale ciekawa jestem, czy drażnią Was te same rzeczy.
    Dla mnie np. nie do wytzymania są wszelkiego rodzaju wielkokolorowe ozdóbki na kominku, szafkach, gdzie się da, generalnie zapychanie każdej "dziury" ozdobnikami i "pierdołami"

    Co jest dla Was szczytem kiczu i bezguścia? przykłady na zdjęciach mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    Hm, rzeczywiście ciekawe... Ja nie potrafię nic wymyślić. Jak zaczęłam się zastanawiać to wyszło mi, że ja nie widzę kiczu czy bezguścia, a jedynie rzeczy, które mnie osobiście się nie podobaja. Ale nie nazwałabym ich kiczem. Chętnie poczytam i pooglądam jak inni to odbierają.

  3. #3

    Domyślnie

    tolerancja, jak zawsze ma pewne granice, różne dla wielu osób, jednemu coś sie nie będzie podobało, a dla drugiego będzie to kiczem

  4. #4

    Domyślnie

    Jak wiadomo, kicz to jest coś co podoba się przeważającej części populacji. Mój teść urządza sobie w domku na działce coś co nazywa muzeum kiczu, są tam głównie pamiątki produkowane w rożnych stronach świata na użytek turystów: "antyczne greckie" figurki, podobizny Sfinksa, kufle z regionalnymi napisami i ornamentami i cała masa innych durnostojek.
    Tomasz M.

  5. #5

    Domyślnie

    Oj zone stąpasz po cienkim lodzie! De gustibus...
    Ale spytam z ciekawości, ma ktoś może gipsowe odlewy krasnali, kaczuszek, jelonków na trawniku przed gankiem?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartcat
    Ale spytam z ciekawości, ma ktoś może gipsowe odlewy krasnali, kaczuszek, jelonków na trawniku przed gankiem?
    Nie mam jeszcze ganku Ale mam sąsiada... i sąsiad ma krasnale Na szczęście płot jest mało przezroczysty, bo ja za krasnalami nie przepadam...
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tzw. gnomy?
    Ja nie mam jeszcze nawet trawniczka

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartcat
    Oj zone stąpasz po cienkim lodzie! De gustibus...
    Ale spytam z ciekawości, ma ktoś może gipsowe odlewy krasnali, kaczuszek, jelonków na trawniku przed gankiem?
    Tak, zdaje sobie z tego sprawę, ale moim celem nie było wyśmiewanie kogokolwiek, czy wytykanie, że ma taki, czy inny styl, tylko dlatego, że różni się od mojego.
    Na pewno znajdą się Oburzeni, którzy są posiadaczami tego, co innym sie nie podoba i zostanie określone mianem "kiczu".
    Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, czy to się komuś podoba, czy nie. Na przykłada posiadacze krasnali, czy figurek mogą śmiało napisac, że dla nich kiczem jest np. minimalizm i surowe proste wnętrza.


    ps. dopisuję do listy świątki i figurki wkomponowane w dom np. za szybką, a pod spodem pęk sztucznych kwiatów i niudolnie zrobione oczka wodne, gdzie po bokach wystaje tworzywo sztuczne i folia

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Rzeczywiscie temat delikatny,zwlaszcza kiedy sie go omawia na szerszym forum.Kiedys na podobnym forum pewien gosc okreslil sciany w kolorach totalnym bezgusciem.Zostal niemal zlinczowany.Narazie szczytem kiczu jaki mi sie osobiscie nasowa sa sztuczne kwiaty na werandzie,badz balkonie.Tak sobie wisza nawet w mrozy.....

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kicz traktowany na serio jest potworny. Kicz swiadomie i z premedytacją wystawiany może być interesujący.
    Jest jeszcze kicz zapomniany. U mnie na stylowej komodzie stoi na przykład taki koszmarny Mikołaj który się kiwa. Dostał go Krzysiek i polubił a potem postawiliśmy go tam i zapomnieliśmy. Teraz na niego spojrzałam i zastanawiam się, co myślą sobie o nas ludzie, którzy przychodzą ogladać mieszkanie.

  11. #11

    Domyślnie

    Mój sąsiad ma gipsowy odlew lwa przy kominku, ten lew zajmuje prawie 1/4 salonu...

    Ewa

  12. #12

    Domyślnie Re: szczyty kiczu

    hmmm... delikatna sprawa, można kogoś urazić, ale :
    - betonowy płot
    - krasnale i tym podobne
    - sztuczne rośliny, kwiaty w domu
    - stół ze słoniem jako podstawą (serio! widziałam takowy!) a la Dynastia

  13. #13

    Domyślnie

    ...a jak sie Wam podoba dywan na dywanie !?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał captroy
    ...a jak sie Wam podoba dywan na dywanie !?
    bardziej obrazowo proszę

  15. #15

    Domyślnie

    Dla mnie przynajmniej blisko szczytu są takie klimaty:
    (wrzucałem już te zdjęcia kiedyś do wątku "trzeba mieć fantazję")







    Poza tym budowle w "stylu romskim" - mają swój rozmach (o ile oczywiście właściciele się sprężyli i je wykończyli)

    Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  16. #16

    Domyślnie

    O JA CIE!!!!!!!!!!!!!! CZEGOŚ TAKIEGO JESZCZE NIE WIDZIAŁAM!!!

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał captroy
    ...a jak sie Wam podoba dywan na dywanie !?
    Że co, przepraszam?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał RYDZU
    Dla mnie przynajmniej blisko szczytu są takie klimaty:
    (wrzucałem już te zdjęcia kiedyś do wątku "trzeba mieć fantazję")

    Poza tym budowle w "stylu romskim" - mają swój rozmach (o ile oczywiście właściciele się sprężyli i je wykończyli)

    Pozdrawiam
    Rydzu, a to nie są zdjęcia z Disneylandu?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berenika
    Rydzu, a to nie są zdjęcia z Disneylandu?
    Nie nie - to nie Disneyland - to lokalny folklor
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wnętrza to najwięcej kiczu można znaleźć w HAmeryce.
    Sama widziałam całą komodę zastawioną świętymi figurkami, naogół plastikowymi, (ludzie głęboko wierzący), ale czy ilośc krzyżyków i świętych figurek w domu jest świadectwem, jak bardzo są wierzący. A do tego firanki czy nie wiem jak to nazwać, coś w rodzaju lambrekinu tak gęsto i bogato upiętego, że wyglądał jak kłęby firanek uczepione do okna.

Strona 1 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony