dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 272
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 5425
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    Cytat Napisał monah
    cichaczem zakraść się w nocy i podrzuci
    wychodzi sobie sąsiad rano w gaciach przed dom, w ręce kubek kawy, ziewa i drapie się... wiadomo gdzie, patrzy... a tu taka niespodzianka na podjeździe!
    stosunki dobrosąsiedzkie gwarantowane
    ja to bym się zaczął nerwowo rozglądać za psem....
    ja raczej za dinozaurem

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah
    Cytat Napisał inez5
    A jednak ktoś - poza mną - go ogląda
    no przeca, że ogląda!
    ooooooo! to jednak zaglądasz czasem
    Wichrowe wnętrze
    WICHROWY KOMENTARZNIK
    Happiness is a journey ... not a destination!

  3. #1043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    Cytat Napisał inez5
    Właśnie jadę by nadzorowac montaż wiatrownic
    na "Wichrowym Wzgórzu" to chyba będą "wichrownice"
    ....browar, to pewnie byłaby bardziej adekwatna nazwa
    dekarze bedą do 17.00 (bo wieje i nie mogą pracowac tak szybko ) więc sprawę załatwi mąż, a ja ...zerkam tu do was
    i nie mogę sie przestac "zachwycac" tą....
    Jak zobaczyłam, to aż mi tchu zabrakło!
    Jaki chory umysł to wymyślił, a jaki zrealizował A moze to ten sam autor?

    To jest straszniejsze od pisuaru!

    Monah twój pomysł jest bliski memu serduchu ja juz bym wiedziała komu go podrzucic ciemna nocą

    a moze tak pod Urząd Miasta?!
    Wichrowe wnętrze
    WICHROWY KOMENTARZNIK
    Happiness is a journey ... not a destination!

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał inez5

    a moze tak pod Urząd Miasta?!
    ja widziałem fajne miejsce na Wiejskiej...

  5. #1045

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    Cytat Napisał inez5

    a moze tak pod Urząd Miasta?!
    ja widziałem fajne miejsce na Wiejskiej...
    jeśli to taki duży biały namiot cyrkowy to zgłaszam sie do pomocy w przetarganiu na ochotnika wraz z rodzinką i psem
    Wichrowe wnętrze
    WICHROWY KOMENTARZNIK
    Happiness is a journey ... not a destination!

  6. #1046
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    grilowania czas zacząć...










  7. #1047

    Domyślnie

    Świński bojler jest super.

  8. #1048

    Domyślnie

    po prostu nie daję juz rady... przez Was popłakałam się ze śmiechu, a ogladam ten watek dopiero od pół godziny.
    jeszcze tu wrócę

  9. #1049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lidszu
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    12.889
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    A co powiecie na taki domek ? Moim zdaniem świetnie by się nadawał na przedszkole....

    może trochę kiczowaty ale kto powie że to nie prawdziwe dzieło sztuki?

    moja 5 letnia córka, powiedziała: "mamo jaki piękny domek dla księżniczki, ja też chcę taki !!!"
    no i co mam zrobić ?

    a kupa zwala z nóg i nie chciałabym takiej spotkać w swoim ogródku

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    A co powiecie na taki domek ? Moim zdaniem świetnie by się nadawał na przedszkole....

    może trochę kiczowaty ale kto powie że to nie prawdziwe dzieło sztuki?

    Dziewczynki zachwycone jako domek, chłopcy krzyczą ffffffffffuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, fakt domek dla lalek, ale jak podobny do tych jakie dorośli kupują dziewczynkom sklepach z zabawkami

    Kupka całkiem ładna, podobne w miniaturce podrzucaliśmy na wycieraczki i różne inne miejsca ach jakie były reakcje , piękne czasy
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  11. #1051
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IWANKA

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    wydaje mi sie definicja kiczu jest dosc wzgledna, bo akurat taki domek baby Jagi jw. to juz skrajny przykład !

  12. #1052
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    kurde a jak głupia mam w kuchni jeden zlew, jeden piekarnik i wogóle wszystko po jednym-a tu trzeba alternatywne sprzety chować w szafkach a eksponować wypolerowane cuda A propos-na wsi u mojec ciotki (wies bogata, jeden przez drugiego...) to mają ...całe kuchnie podwójne! co tam zlew w szafce! Jedna kuchnia robocza, gdzie noga sąsiadki nie postanie, zwykle w piwnicy a druga wypasiona , nieskalana brudem-kawusia, ekspresik, gazetka na stole i ciasto przyniesione pędem z dołu widziałam na własne oczy. LOdówka nawet nie chodzi.... Woda w zlewie jest. Domownicy w celu napicia sie kawy złażą dwie kondygnacje w dół-zeby nie zasyfić designerskiej kuchni. I najsmieszniejsze jest to, że sąsiadki przed sobą udają takie zorganizowane, dsokonałe gospodynie ze sterylnymi kuchniami i swiadomie sie godzą na taka grę pozorów. Jedna ze straszych mieszkanek powiedziała mi, ze one chca byc "bardziej miastowe niż miestowe" dla mnie kicz klasy A bo nie tyle wizualny co moralny
    O rany, nadchodzi nowy trend na wsi. Bo to już ugruntowane tradycją, że salon jest 'od święta", nawet zdarza się, że zamykany przez większość część roku! Na codzień jest właśnie kuchnia ze stołem z obowiązkową ceratą.
    A propos był kiedyś w Muratorze (gazeta) poruszany problem domów na wsi - że brak projektów spełniających oczekiwania, a wybranie takiego typowego, 'miastowego' kończy się zamykaniem salonu i tłoczeniem się rodziny na codzień w nie za dużej kuchni. Tylko jestem ciekawa jak miałyby wyglądać te domy spełniające oczekiwania? Podwójne salony a teraz i kuchnie?
    Ogólnie to chyba nie kicz, nawet moralny. To po prostu taka mentalność dzielenia domu na część 'codzienną" i 'odświętną". Utrwalona przez pokolenia. Jak jadę na wieś to to akceptuję, choć nie popieram, coś jak akceptacja dziwnych zwyczajów np. tubylców za granicą. Ale ta podwójna kuchnia mimo wszystko mną wstrząsnęla.

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał d5620s
    -na wsi u mojec ciotki (wies bogata, jeden przez drugiego...) to mają ...całe kuchnie podwójne! co tam zlew w szafce! Jedna kuchnia robocza, gdzie noga sąsiadki nie postanie, zwykle w piwnicy a druga wypasiona , nieskalana brudem-kawusia, ekspresik, gazetka na stole i ciasto przyniesione pędem z dołu widziałam na własne oczy. LOdówka nawet nie chodzi.... Woda w zlewie jest. Domownicy w celu napicia sie kawy złażą dwie kondygnacje w dół-zeby nie zasyfić designerskiej kuchni. I najsmieszniejsze jest to, że sąsiadki przed sobą udają takie zorganizowane, dsokonałe gospodynie ze sterylnymi kuchniami i swiadomie sie godzą na taka grę pozorów. Jedna ze straszych mieszkanek powiedziała mi, ze one chca byc "bardziej miastowe niż miestowe"
    muszę powiedzieć, że nieźle mnie to zszokowało.
    dobrze to określiłaś - kicz moralny.
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    ja w sprawie "podwójnych kuchni".
    Nie wiem skąd się to wzieło i ja niestety juz nie mam szans od swoich dziadków się dowiedzieć, ale w ich wiejskim domu były zawsze dwie kuchnie i nie z powodudizajnu lecz z innych względów mnie niestety nieznanych - jedna była letnia, druga zimowa. Obie urządzone podobnie.
    O co więc chodzi - może ktoś z Was wie, może to wlaśnie zakorzenione jest w "wiejskiej" mentalności, może stąd te "miastowe" kuchnie "na pokaz" ??

  15. #1055
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Co ciekawe, gdy poruszyłam temat podwójnych kuchni, mój mąż też twierdzi że u niego na wsi zawsze były dwie kuchnie, tez się nazywały 'letnia' i 'zimowa', chociaż bardziej pasowałaby nazwa "brudna' i 'czysta', bo jedna służyła głównie do przygotowywania posiłków dla ludzi (to ta 'zimowa' wykorzystywana też w lecie) a druga głównie paszy dla zwierząt typu 'parowanie' ziemniaków. Dla niego to nie nowość, dla mnie tak, bo na 'moich' wsiach zawsze była jedna kuchnia. Sądzi też, że przyrost kasy na wsi wpłynął też na 'wielkomiejskie' zachcianki ,realizowane jednak z dotychczasowym podejściem -vide salon od święta to może być i kuchnia od święta.Co ciekawe -nie wpadli dotychczas na podwójne łazienki

  16. #1056
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Co ciekawe -nie wpadli dotychczas na podwójne łazienki
    A ja, i owszem, gdzieś czytałam o taki pomyśle - w domu musiała być łazienka, reprezentacyjna, żeby "ludzie se nie myśleli, ze nas nie stać" - nigdy nie używana, bez doprowadzonych mediów, a druga łazienka to był tradycyjny wychodek na zewnątrz - używany z całą mocą!

  17. #1057
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar
    A teraz coś z ozdób ogrodowych

    Krasnale, bociany, drewniane studzienki i wiatraczki wymiękają....
    Już widzę przerażenie w oczach sąsiada gdybym na podwórku zainstalował sobie takie coś











    łomatko .................ale kto miał taką wielką dupę

  18. #1058
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Co ciekawe, gdy poruszyłam temat podwójnych kuchni, mój mąż też twierdzi że u niego na wsi zawsze były dwie kuchnie, tez się nazywały 'letnia' i 'zimowa', chociaż bardziej pasowałaby nazwa "brudna' i 'czysta', bo...
    Znam ideę kuchni letniej i zimowej i to właśnie działało zgodnie z nazwą. W lato gotowało się w letniej żeby nie nagrzewać niepotrzebnie mieszkania a zimą gotowało się w zimowej, żeby wykorzystać ciepło do dogrzania mieszkania. To były czasy kuchni węglowych.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #1059

    Domyślnie

    no to może teraz trochę dizajnerskiego kiczu? zamierzonego kiczu? Moooi, Ibride, Mariscal, Mendini... chcielibyście mieć taki kiczyk u siebie?

    pytanie za 100 punktów: KITSCH or COOL?

    czekam na opinie

















    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    świniaka z tacą chcę ale pod warunkiem że jest transportuje tą tackę o własnych (chocby elektronicznych) siłach

Strona 53 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony