dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 120
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    ...do mycia auta rewelacja bo zużywa stanowczo mniej wody ale trzeba uważac bo lakier może prysnąć.
    stanowczo mniej niż ?

    i co z tym lakierem ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #22

    Domyślnie

    nie macie błota przed domem (garażem), nie więdną iglaki od detergentów???
    Lepiej pojechać na myjnie 10 zł to jest 60 myć (za lichą firmową myjkę 600zł) mycie przez 3lat bez bałaganu .

  3. #23

    Domyślnie

    nie macie błota przed domem (garażem), nie więdną iglaki od detergentów???
    Lepiej pojechać na myjnie 10 zł to jest 60 myć (za lichą firmową myjkę 600zł) mycie przez 3lat bez bałaganu .

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał markes
    nie macie błota przed domem (garażem), nie więdną iglaki od detergentów???
    Lepiej pojechać na myjnie 10 zł to jest 60 myć (za lichą firmową myjkę 600zł) mycie przez 3lat bez bałaganu .
    z tym ze ta myjka służy do mycia wszystkiego a już stary beton czy cegły myje rewelacyjnie(próbowałem na starych dechach-efekt nieziemski)wody zużywa mniej niż tradycyjne mycie wężem a na lakier nie można dawac strumienia pod kątem prostym i zwartego bo prysnie .Za 10 zł to na Ciebie nawet nie spojrzy gosciu z myjni.Latem jak naklei robali to tylko myjka

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Dlaczego takie bzdury tu wypisujecie ze myjka można autko umyć, spłukać i owszem ale umyć to już niestety nie!!!
    Mam porządną myjkę Karcher’a i dodając super środki chemiczne tejże samej firmy stwierdzam, że choćby skały srały to tym autka się nie umyje.
    By umyć trzeba niestety gąbką solidnie pomachać.
    Jeśli ktoś twierdzi, że jednak potrafi to zrobić to z przyjemnością podstawie do testu swoje wozidle (do umycia nie do spaplania)
    pozdro

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał XanX
    Dlaczego takie bzdury tu wypisujecie ze myjka można autko umyć, spłukać i owszem ale umyć to już niestety nie!!!
    Mam porządną myjkę Karcher’a i dodając super środki chemiczne tejże samej firmy stwierdzam, że choćby skały srały to tym autka się nie umyje.
    By umyć trzeba niestety gąbką solidnie pomachać.
    Jeśli ktoś twierdzi, że jednak potrafi to zrobić to z przyjemnością podstawie do testu swoje wozidle (do umycia nie do spaplania)
    pozdro
    A TY TO JAKIŚ INNY JESTEŚ?? TOŻ KAŻDY TO WIE ŻE TAK POTOCZNIE SIE MÓWI ALE TY MUSISZ SIE WYRWAĆ JAK TAKI JEDEN Z KONOPII.ZĘBY MYJESZ TY CZY SZCZOTKA??

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigmario4
    Cytat Napisał XanX
    Dlaczego takie bzdury tu wypisujecie ze myjka można autko umyć, spłukać i owszem ale umyć to już niestety nie!!!
    Mam porządną myjkę Karcher’a i dodając super środki chemiczne tejże samej firmy stwierdzam, że choćby skały srały to tym autka się nie umyje.
    By umyć trzeba niestety gąbką solidnie pomachać.
    Jeśli ktoś twierdzi, że jednak potrafi to zrobić to z przyjemnością podstawie do testu swoje wozidle (do umycia nie do spaplania)
    pozdro
    A TY TO JAKIŚ INNY JESTEŚ?? TOŻ KAŻDY TO WIE ŻE TAK POTOCZNIE SIE MÓWI ALE TY MUSISZ SIE WYRWAĆ JAK TAKI JEDEN Z KONOPII.ZĘBY MYJESZ TY CZY SZCZOTKA??
    czytając twoje i innych odpowiedzi można dojść do błędnych wniosków, (patrzaj wyżej) więc hamuj troszeczkę wieszczu prawdy jedynej i nie tocz piany (gdyż myjka jest w tym lepsiejsza)

  10. #30

    Domyślnie

    Mam od 5 lat myjkę KARCHER, przywiozłem używaną z Holandii. Silnik 3 fazowy 5,5KW, ciśnienie robocze 130 bar.
    Ani razu się nie popsuła chociaż jest często używana (3 samochody 2 razy w tygodniu + różne sprzęty) ale to dlatego, że była z pewnego źródła - generalnie nie jestem zwolennikiem używanego sprzętu.
    Myjka służy mi do wstępnego opłukania samochodu z kurzu i brudu. Następnie natryskuję pianę taką jak w myjni i myję go gąbką (nakładam rękawiczki gumowe bo piana jest agresywna) dzięki temu nie rysuję lakieru) następnie spłukuję pianę i natryskuję wosk, ponownie spłókuję i wycieram do sucha. Dobra myjka kosztuje ponad 2 tysiące, profesjonaly Weidner na zimną wodę (Mercedes wśród myjek) dużo więcej.
    Czy zakup opłaca się Kowalskiemu? Jeśli tylko ma myć auto to nie. Za dużo bałaganu, rozkładania, składania, niszczenia zieleni itp. Dobre środki czystości też nie są tanie a jesienią, zimą i wiosną mycie nie jest najprzyjemniejszą czynnością - można zachorować i wydać fortunę na leki... Lepiej i taniej wychodzi myć auto na myjni ręcznej i tylko obserwować pracę.
    Myjka przydaje się do mycia posadzek, kosiarki, narzędzi, kaloszy, piwnicy i róznych innych zastosowań (choćby wspomniane osy lub odświerzenie powietrza latem gdy jest straszny upał
    ale należy o nią dbać. Nie jeździć po przewodach bo popękają, chować do garażu i chronić przez mrozem. Za 200 czy 400 zł nie jest możliwe zrobienie dobrej pompy a tylko jej plastikową namiastkę. Aha - myje się wodą a nie ciśnieniem więc warto aby myjka miała wydatek wody 15-20 l/minutę. Ale z opinią jak z d...

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    XanX To jak wytłumaczysz te cuda które robią na moich oczach na myjniach pod supermarketami pod nazwą BEZDOTYKOWE MYCIE SAMOCHODÓW. a

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał AxLe
    XanX To jak wytłumaczysz te cuda które robią na moich oczach na myjniach pod supermarketami pod nazwą BEZDOTYKOWE MYCIE SAMOCHODÓW. a

    Mistrzu a powiedz mi, jakiej myjki tam używają?? Takiej za 500zł?? Bo jak tak to ci za skubańca jasnego nie uwierzę, Mam myjkę, która podobno daje 150 bar (tak pisze w instrukcji) powiedzmy, że przesadzili, o 20% więc niech ma te 120 bar, używając polecaną chemię przez Karcher’a do mycia karoserii samochodowych (alkaliczna piana aktywna) nie jestem w stanie umyć auta tak zwaną metodą bezdotkową (bez względu co to oznacz). Jest jeszcze coś takiego jak super kwaśny środek do czyszczenia pojazdów budowlanych i usuwania cementu, ale tego mi nie polecali gdyż po kilkunastu umyciach można szukać dobrego lakiernika, może tym ci myją??
    Wątek dotyczy właśnie takich myjek i odpowiedniej chemii.

  13. #33

    Domyślnie

    na myjniach bezdotykowych używają środka do rozkonserwowywania nowych samochodów (zmywa przede wszystkim tłuszcz) jest on do jednorazowego użytku tylko w naszym kraju zaadaptowano go do mycia samochodów zmywa konserwacjie woski i niszczy lakier czy widzieliście gdzieś na zachodzie myjnie bezdotykowe albo umyjcie tak ciemne auto jak moje zobaczycie jaka to kicha

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    No nie wiem...pierwszy raz zobaczyłem jak myją w ten sposób auta we Włoszech. Po kilku latach te myjnie pojawiły się też i w Polsce. Najpierw myłem u nich, ale póżniej kupiłem używanego Karchera(120 bar) a od nich kupuję tylko zagęszczony preparat. Myję tak już 4 lata dwa razy w tygodniu i lakier lśni jak nowy.

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    wtrace pare groszy
    wiec mam myjke
    kupiona za 50 euro
    w sumie myjka jak myjka, jest ok
    ale szkopul tkwi gdzie indziej
    jesli chodzi o mycie auta, to cala zabawa z podlaczaniem myjki, z tancem z myjka na okolo auta itd nie ma sensu
    po prostu po dwoch takich myciach zrezygnowalem, i myje dalej wezem
    po prostu nei mam sily za kazdym razem tego podlanczac
    jesli ktos mysli o myciu auta myjka, to proponowalbym umieszczenie i podlaczenie jej stacjonarnie jakos w okolicach garazu i zrobienie takiego wysiegnika jak maja na majniach samoobslugowych, bo taniec z myjka na okolo auta to koszmar

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mam myjkę kercher z castoramy za jakieś 600. Powyżej są posty o wadliwości tychże. Popieram. Po pierwsze jak kupicie myję na f-rę na swoją firmę to zapomnijcie o gwarancji. Po drugie też po zimie zaczął mi przeciekać pistolet. dałem do Castoramy i po 3 miesiącach skarg i walki (chyba żebym się odczepił) wymienili mi pistolet ale na używany. Jak że działa to się już tym dalej nie pasjonowałem.
    Ponadto myjka ta nie służy do mycia samochodów (tzn. jeśli ktoś myśli że popsika samochód myjką i będzie on pięknie błyszczał to się myli) Owszem można nim popłukać, popsikać na koła itp., ale gąbkę i wiadro z wodą z płynem i tak trzeba użyć0
    Myjka ta najlepiej sprawuje mi się ( i z tego jestem ardzo zadowolony) w myciu tarau i chodnika. Mam z bruku klinkierowego i zawcze po zimie czy jakiejś dłuższej przerwie jak ładnie świeci słoneczko biorę kercha i myję chodnik, atras itp. Potem mam chodnik jak nowy. Poza tym przydaje sie do mycia kosiarki itp oraz do mycia elewacji.

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał AxLe
    No nie wiem...pierwszy raz zobaczyłem jak myją w ten sposób auta we Włoszech. Po kilku latach te myjnie pojawiły się też i w Polsce. Najpierw myłem u nich, ale póżniej kupiłem używanego Karchera(120 bar) a od nich kupuję tylko zagęszczony preparat. Myję tak już 4 lata dwa razy w tygodniu i lakier lśni jak nowy.

    Ej Mistrzuniu może podzielisz się tą arcy magiczną chemią, jestem skłonny zakupić z litra, co by w końcu umyć „bezdotykowo”
    Podaj nr konta to wpłacę kasę (koszt litra, zapakowania, wysyłki i dobrego pivka za wysiłek)
    pozdro

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Xanx Mistrzuniu kolorowy dla Twojej wiadomości możesz TO CUDO kupić w Łodzi na ul Kużnickiej numeru nie pamiętam, jest to mała uliczka więc powinieneś znależć. Jest tylko jeden problem, trzeba tego CUDA kupić min 30 litrów

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał AxLe
    Xanx Mistrzuniu kolorowy dla Twojej wiadomości możesz TO CUDO kupić w Łodzi na ul Kużnickiej numeru nie pamiętam, jest to mała uliczka więc powinieneś znależć. Jest tylko jeden problem, trzeba tego CUDA kupić min 30 litrów
    tak też myślałem pewnie jeszcze świstaka i 20 m sreberka dokładają, no ale cóż różne g…. po świecie się wala i jestem skłonny zaryzykować, podaj dokładny namiar, (tj. adres) tel. do magów sam sobie znajdę i szarpnę się na te 30l. Powinni bez problemu wysłać bo jakoś nie chce mi się z małopolski zaiwaniać.

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał AxLe
    Xanx Mistrzuniu kolorowy dla Twojej wiadomości możesz TO CUDO kupić w Łodzi na ul Kużnickiej numeru nie pamiętam, jest to mała uliczka więc powinieneś znależć. Jest tylko jeden problem, trzeba tego CUDA kupić min 30 litrów
    bym zapomniał, bo jeśli kupujesz aż 30 l to może te 1/2 l byś odsprzedał, chyba nie stanowi to jakiegoś problemu??

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony