dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?

Głosujących
203. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • drewno

    62 30,54%
  • granit

    19 9,36%
  • marmur

    34 16,75%
  • konglomerat

    58 28,57%
  • pcv

    21 10,34%
  • postforming

    5 2,46%
  • p

    1 0,49%
  • 3 1,48%
Strona 1 z 28
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 559
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Parapety wewnętrzne

    Witam,
    mam wielką prośbę, może ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak w końcu powinny być zamontowane parapety wewnętrzne?? Generalnie są dwie teorie montażu:
    * parapet w pełni przykrywa grzejnik
    * parapet przykrywa grzejnik do połowy

    Jak naprawdę powinno to wyglądać

  2. #2

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie o parapety: czy można robić parapety wewnętrzne z litego drewna? Pytam, bo wielu twierdzi, że tylko drewno klejone się do tego nadaje.
    DarekRz

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze grzejników, ale u mnie parapet ma nawis 4 cm. A ha i są z drzewa jesionowego klejonego nie były takie drogie bo kosztowały tylko robocizne - drzewo mam swoje i sam je montowałem oraz malowałem

  4. #4

    Domyślnie u mnie w domu

    parapet wystaje około 5cm ze ściany...
    i mam parapety wykonane z LITEGO modrzewia (grubość ok. 45mm)
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    tez zapytam:

    jak jest dobrze parapet od góry przykrywa gzrejnik , czy jednak nie??

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam granitowe wystają ok 5 cm

  7. #7

    Domyślnie

    Dobre pytanie - tylko odpowiedzi, takiej na 100% nie ma. jak pytałam moich majstów to każdy mówił co innego i każdy miał w pewnym sensie rację, więc zrobiłam tak jak mi pasowało.
    Co do drewna litego, to warunki przy oknie (skoki temperatury, wilgotności chyba też) powodują, że drewno pracuje- a grube lite drewno tego nie lubi- chyba, że jest to jakiś mało "pracowity" gatunek lub jakoś specjalnie cięta deska- ale w tym względzie wszyscy byli zgodni - odradzali mi litą dechę

  8. #8

    Domyślnie

    Na 100% parapet nie może przykrywać grzejnika - powoduje to niekorzystne zawirowania powietrza - wtedy trzeba montować grzejnik o większej mocy - optymalnie parapet powinien zakrywać około (max) 50% powierzchni górnej grzejnika.

    Pozdrawiam
    Sebastian
    -----------------------------

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    U mnie parapet wystaje ok. 3-4 cm.

    Mam też inne pytanie odnośnie parapetów (nie chciałąm już zakłądać nowego wątku, więc może tu mi pomożecie - sorry gościu, mam nadzieję, że wybaczysz). Kupiliśmy mieszkanie już z wstawionymi oknami pcv i parapetami też pcv. Na ścianach regipsy. Problem polega na tym, że strasznie ciągnie od parapetu. Podejżewamy, że to wina montażu (za mało pianki???) Dodam, ze mieszkanie jest w budynku z roku 1920, więc pewnie z cegły (ale obok jest też kilka domów z kamienia) Słuchajcie, czy coś da np. wycięcie regipsu pod parapetem i ewentualnie nawalenie tam pianki? Co radzicie?
    Dzięki za wszystkie rady.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja miałem pierwotnie nisze na kaloryfery z parapetami o szer 30-40 cm - lite drewno, które się przez kilkadziesiąt lat nie odkształciło...
    Wkrótce będzie u mnie instalowane nowe ogrzewanie i na jego potrzeby szef "ogrzewaczy" polecił mi zamurować stare nisze - bo, jak już ktoś powyżej napisał, trzeba by wtedy przewymiarować bardziej grzejniki i współcześnie nisze nie są potrzebne. Stąd po zamurowaniu nisz parapety będą wystawać ok. 3-4 cm ponad nowymi grzejnikami...
    Pozdrowienia

  11. #11
    Jerrystp
    Guest
    Jerrystp

    Domyślnie

    Witam
    Mam zamiar wysunąć parapety ok 4 cm ze ściany, ale mam inny problem - jak głęboko wciąć się w ścianę po bokach i czy wyciąć w ścianie miejsce na parapet czy dociąć parapet (płyta wiórowa) żeby był trochę szerszy jak szerokość otworu na okno
    Pozdrawiam
    Jerry

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Sebastian

    moje grzejniki sa przewymiarowane: przystosowane do pieca kondensacyjnego....nie bardzo bym chciała aby z gory widoczny był grzejnik....ale kazdy mowi co innego...nawet fachowcy

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie parapety wystają po około 5 cm (nie zakrywają grzejników), po bokach po 3 cm więcej niż otwór okienny, ściany były podkuwane (bez cięć parapetów), parapety z konglomeratu.

  14. #14

    Domyślnie

    Proponuję podejrzeć stronę:
    http://www2.gazeta.pl/czasopisma/1,41826,1477410.html

    Pozdrawiam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Piotr

    dzieki

  16. #16

    Domyślnie Re: Parapety wewnętrzne

    Cytat Napisał Anonymous
    Generalnie są dwie teorie montażu:
    * parapet w pełni przykrywa grzejnik
    * parapet przykrywa grzejnik do połowy

    Jak naprawdę powinno to wyglądać
    - parapet przykrywa grzejnik do połowy

    Cytat Napisał Jerrystp
    mam inny problem - jak głęboko wciąć się w ścianę po bokach i czy wyciąć w ścianie miejsce na parapet czy dociąć parapet (płyta wiórowa) żeby był trochę szerszy jak szerokość otworu na okno
    Jerry
    - wciąc w ściane co najmniej grubośc tynku - proponuję 3 cm - parapetu nie docinaj


    Churchill

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Witaj Curchillu! Jak miło, że się odezwałeś po latach. A masz może jakąś radę na moje parapetowe dolegliwości? Kto mi coś doradzi???? (historia choroby wyżej)

  18. #18
    jerrystp
    Guest
    jerrystp

    Domyślnie parapety

    Witam
    Dzięki za rady, tak właśnie zrobię.
    Pozdrawiam
    Jerry

  19. #19

    Domyślnie Re: parapety

    Cytat Napisał jerrystp
    Dzięki za rady, tak właśnie zrobię.
    Pozdrawiam
    Jerry

    myśle, ze masz racje Jerry pozdrówka

    Cytat Napisał AgnesK
    Witaj Curchillu! Jak miło, że się odezwałeś po latach. A masz może jakąś radę na moje parapetowe dolegliwości?

    cała przyjemnosc po mojej stronie, Agnieszko ... lecz trudna rada - dół okna to najzimnieszy punkt mieszkania a regipsy tworza coś w rodzaju komina ...
    uszczekniając tam to zimne powietrze gdzieś w mieszkaniu wyleci ... pod oknem trzeba przewymiarowac grzejnik a regips rozszelnic gdzies pod sufitem ... tak mysle ...

    dziekuje za miłe słowa

    Churchill

  20. #20

    Domyślnie parapety

    wlasnie sie dowiedzialem, ze przed polozeniem parkietu musze zamowic jeszcze parapety
    poradzcie co wybrac
    nie chce na to wydawac wiele pieniedzy, gdyz chyba sa ciekawsze rzeczy do kupienia niz parapet
    pozdrawiam
    TK

Strona 1 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony