dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z jakiego materiału macie wykonane parapety wewnętrzne?

Głosujących
203. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • drewno

    62 30,54%
  • granit

    19 9,36%
  • marmur

    34 16,75%
  • konglomerat

    58 28,57%
  • pcv

    21 10,34%
  • postforming

    5 2,46%
  • p

    1 0,49%
  • 3 1,48%
Strona 2 z 28
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 559
  1. #21

    Domyślnie

    A jak sobie wyobrażasz dom bez parapetów?
    A poza tym to zakładając parapet masz trochę kucia ścian, więc napewno przed parkietem i przed malowaniem ścian.......

  2. #22

    Domyślnie

    a na cos szczegolnego mam zwrocic uwage? jak dotad parapet byl dla mnie miejscem na kwiaty i dla kota...parapet dobry jak kazdy inny, innymi slowy
    pozdrawiam
    TK

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    Przed położeniem parkietu radzę parkiet położyć w pokoju na jakieś trzy tygodnie żeby nabrał odpowiednią wilgoć pomieszczenia pużniej nie będzie tyle pęknięć i mniej pracy.

    Pozdrawiam Olsen

  4. #24

    Domyślnie

    Czy można na parapet w kuchni zastosować (odpowiednio docięty) blat kuchenny (laminowany).

  5. #25

    Domyślnie

    Hej
    Dawno, dawno temu, w czasach już nie totalnych braków, ale jeszcze nie uginających się półek pod dobrem wszelakim, zrobiłem parapety z tzw "formatek meblowych". Są to różnej grubości płyty wiórowe laminowane. Mają także z jednej strony "obrobiony brzeg" (półokrągłe zakończenie) i można je kupić w różnych szerkościach. Pamiętam, że były ofoliowane. W mieszkaniu, które obecnie okupuję leżą pod oknami już prawie 10 lat i nic się ich nie ima (woda z kwiatków itp). Jedyny problem to "zagospodarowanie" docinanych brzegów w przypadku wystającego parapetu (trzeba je czymś zakleić)
    A teraz jakie parapety są na topie ??
    pzdr C

  6. #26
    K.Udałow
    Guest
    K.Udałow

    Domyślnie

    Wewnęrzne parapety widywalem robione z plyty (Chyba MDF), nawet fornirowanej z wierzchu. Drogie jak skurczybyk. No i drewniane (klejone warstwowo) też się widuje.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Ja mam drewniane, sosnowe, klejone warstwowo, firmy Humdrex. Kupiłam je tylko zaimpregnowane i pomalowałam lakierobejcą lakma. Wyglądają dobrze. 1,5 roku temu kosztowały ok. 150 zł/m2. Malowane były droższe o jakieś 20 zł. Wychodziło taniej niż laminowane wiórowe, albo w tej samej cenie. Tańszy był plastik. Ale zawszeć drewno, choćby sosna, to szlachetny materiał.
    Można też zrobić parapety z corianu, kamienia (granit, marmur) albo obłożyć płytkami (w kuchni lub łazience). Wszystko to kwestia ceny. Najlepiej odwiedzić parę firm sprzedających okna lub lepszych hurtowni budowlanych i zobaczyć co tam mają.

  8. #28

    Domyślnie

    Ponieważ parapet okienny w kuchni będzie ok 15 cm powyżej blatu wydawało mi się bezpiecznym estetycznie rozwiązaniem zastosowanie tego samego materiału. Czy ze względów technicznych można?

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Zależy z czego masz blaty, ale chyba można
    Są to różnej grubości płyty wiórowe laminowane. Mają także z jednej strony "obrobiony brzeg" (półokrągłe zakończenie) i można je kupić w różnych szerkościach. Pamiętam, że były ofoliowane. W mieszkaniu, które obecnie okupuję leżą pod oknami już prawie 10 lat i nic się ich nie ima (woda z kwiatków itp). Jedyny problem to "zagospodarowanie" docinanych brzegów w przypadku wystającego parapetu (trzeba je czymś zakleić)
    Jak z tego wynika technicznie nie ma przeciwwskazań nawet do płyt wiórowych. Jak masz coś innego na blacie to tym bardziej można

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Wg mnie b.ładnie wygląda konglomerat marmuru. I takowy też sobie zakupię w kolorze jaśniutkim- kawka z dużą ilością mleczka. Koszt takowego to za m2- 380zł. bez opustu. Może coś wytarguję. Marmuru się boję bo strasznie to nietrwałe i kruche- pęka straszliwie. Granit to koszt powyżej 500zł. (ten kolor) Zewnętrzne parapety mam z granitu tyle, że szarego (250zł./m2)

  11. #31

    Domyślnie

    Witam,
    Od kiedy płyta laminowana będzie droższa niż drewno?
    Ja zakupiłam właśnie takie parapety z płyty laminowanej z jednej strony zaokrąglonej. Typowa szerokość takiej płyty to 30 cm - jest to płyta specjalnie przeznaczona pod parapet- nawet Castorama to ma (no może niezbyt ładne, ale ma). Przy zamawianiu zleciłam ich docięcie i oklejenie krawędzi bocznych. Metr bieżący takiej płyty to koszt max 30 zł. Płyta ta jest pokryta fabrycznie folią ochronną co badrdzo się sprawdziło w czasie umieszczenia tych parapetów pod oknem a także podczas innych prac budowlanych. Dopiero po zakończeniu malowania dośc łatwo odkleiłam ją od parapetu.

  12. #32

    Domyślnie

    Hej
    I to jest właśnie to o czym mówi Księgowa !!
    A na miejscu Marbo sprawdziłbym tylko czy nie będzie ten blat za gruby (parapety są chyba cieńsze niż blaty kuchenne).
    Mam pytanie: czy wypuszczacie parapet do wewnątrz poza płaszczyznę ściany i na ile. Grzejników żadnych nie będzie.
    pzdr C

  13. #33
    M
    Guest
    M

    Domyślnie DO MARBO

    MARBO !!!! zrob tak aby blat kuchenny byl jednoczesnie parapetem, czyli wsiuniety pod okno badz zachodzacy troche na profil okna . ja tak mam i wyglada naprawde super . jedyny minus to chyba to ze mam blat na niestandardowej wysokosci bo 85 cm (ale to chyba zadna wieksza wada) za to jak wyglada !!!! SUPER !!!

  14. #34

    Domyślnie

    U Marbo taki blat łączony wyszedłby pewnie na wys. 90-95 cm. U nas robimy wszystko na ok. 90 cm i to jest bardzo dobre rozwiązanie (sprawdzone w obecnym mieszkaniu) - dla pleców- przynajmniej kiedy użytkownik ma +175 cm wzrostu.
    Tomasz M.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Może sama płyta nie jest droższa niż drewno.
    Parapety z płyty mają różne szerokości, co 5 cm i chyba na 30 cm się kończy (tego nie jestem pewna). U mnie miały być szersze niż 35 cm i cena w związku z tym była wyższa niż 30 zł. Przy takim parapecie płacisz prawdopodobnie za przycięcie i oklejanie, a to podnosi cenę.
    Wyszło mi z obliczeń, że mój parapet drewniany szerokości 30 cm i długości 1,5 m kosztowałby 63 zł. Moje mają różne szerokości. Zamawiałam je na wymiar, mają zaokrąglone brzegi i grubość 4 cm (te z płyty są cieńsze).
    Dodam jeszcze, że swoje parapety kupowałam 1,5 roku temu, a wtedy relacje cenowe były takie jak mówię (może nie tańsze, ale na pewno w podobnej cenie). Od tej pory mogły ulec zmianie. Są też droższe parapety drewniane innych firm. Ten o którym pisałam nie był malowany, ani niczym oklejany. Są takie, które są oklejane z wierzchu cieniutką sklejką i lakierowane.

  16. #36

    Domyślnie

    Specjalnie dolną krawędź okna podnosiłam do góry względem poziomu blatu. Ponieważ w okolicy okna będzie zlewozmywak nie podejmuję ryzyka zastosowania tam drewnianego parapetu.
    Ze względów kasowych nie wchodzi też w rachubę blat i parapet granitowy. Pozostały mi kombinacje - parapet z płytki, jak będzie na ścianie bądź parapet z tego materiału co blat ( dokładnie taka sama grubość , kształt krawędzi i kolor). Z przycięciem i obrobieniem brzegu nie będzie problemu. Nurtuje mnie jedynie to czy jeżeli będzie on obsadzany na jakimś kleju (jakim?) nie ulegnie uszkodzeniu. W końcu blat kuchenny leży na szafkach co najwyżej jest punktowo przykręcany ale nie klejony na płaszczyźnie. [/list]

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Marbo
    Jeśli chcesz mieć parapet z płyty, a pod blatem szafki, to pomyśl, żeby był trochę szerszy. Jeżeli oczywiście jest na tym samym poziomie. Możesz go trochę wkuć przy oknie, albo jeśli masz płytki we wnęce okiennej - "obrobić" płytkami. U nas parapety były osadzane tak jak okna, na pianie montażowej. Potem można wykończyć je gipsem, a w małych szczelinach akrylem (nie polecam silikonu, bo strasznie się paprze).
    U mnie okno jest troszkę wyżej niż blat, we wnęce i na parapecie (zamiast parapetu) mam płytki. Stanowi to w pewien sposób całość z ciągiem płytek, które są między szafkami.

  18. #38

    Domyślnie

    Dla mnie parapety to jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych pomieszczenia. Dla mojej żony najważniejsze są drzwi wewnętrzne. Najważniejsze to żeby się dogadać ze swoją drugą połówką. Pamiętajcie o tym przy doborze parapetów (przy drzwiach też).

  19. #39

    Domyślnie Parapety wewnetrzne...

    Już prawie zamówiliśmy, tylko mamy w poniedziałek rano podać ich głębokość. Bo z tym jest problem. Pod oknami będą grzejniczki radsona. Grzejnik + mechanizm zawieszenia dają ok 13,5 cm odległości od ściany. Wyciągać parapet nad grzejnik, czy nie wyciągać? Oto jest pytanie...

    Wnęka okienna ma 24 cm. Bez przykrywania grzejnika (ok 5 cm wypustu) da 29 cm parapetu, z przykryciem grzjnikow - ok. 38 cm. A może coś pośredniego - typu wypuszczone 10 cm?

    Pomóżcie, bo boimy się by sprawy nie sknocić
    Adam Kochanowski
    www.ilkus.pl - Wirtualny Olkusz - moje nowe miasto - nie tylko wirtualnie

  20. #40

    Domyślnie

    Grzejnik powinien być przykryty parapetem i wystawać jeszcze ok. 2 cm. Wynika, że powinniście zamówić parapety 40 cm szerokości.

Strona 2 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony