dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 296
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie PARKIET PRZEMYSŁOWY - rodzaje drewna, układanie, wykończenie, ogrzewanie podłogowe

    byłem dziś w pawiloniku u parkieciarzy i pytałem jakie drewno egzotyczne można by dać na ogrzewanie podłogowe (moja żonka bardzo tego pragnie i nie mam wyjścia). Zaproponowali mi parkiet przemysłowy (takie maleńkie deseczki - grubość około 15-20 mm). Twierdzą, że na podłogówkę parkiet z takich małych listewek jest lepszy niż z wielkich dech, bo nie będą się robiły szczeliny. Oczywiście parkiet przemysłowy to chyba najdroższa z możliwych podłóg. I teraz nie wiem, czy po prostu chcąj na maksa na mnie zarobić, czy rzeczywiście z jakichś powodów parkiet przemysłowy lepiej na podłogówce się będzie sprawował niż długie dechy? Wie coś ktoś na ten temat?
    Pozatym może mi ktoś powie coś o cenach tych parkieciarzy (pierwszych lepszych z brzegu)
    Do obrobienia 20 m2. Układanie parkietu przemysłowego 'na rozsypankę' - czyli deseczki poprzesuwane względem siebie - każdą trzeba kłaść oddzielnie (roboty od cholery) - 70 zł / m2, materiał 80 zł / m2, chemia 80 zł/m2.

  2. #2

    Domyślnie

    Moi parkieciarze:
    40PLN/m polozenie + olistwowanie + cyklinowanie + lakierowanie
    40PLN/m chemia (lakier 2KPU+podkład+klej+grunt+środek szpachlujący)
    60PLN/m jesion II 6*36

    Ale przede wszystkim obawiał bym się kłaść TAK gruby materiał na "podłogówkę". We wszystkich materiałach zalecane jest MAX. 14mm drewna.... Istotny jest stosunek oporu cieplnego PODŁOŻA do podłogi - czy masz 20cm styropianu (np. Jezier) pod podłogówką?

    Ja na szczeście nie mam podłogówki..... więc mogę kłaśc na podłodze co chcę....

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie tak, w przypadku podłogówki istotna jest grubosć warstwy.
    Osobiście uważam, że lepiej na wodnym ogrzewaniu podłogowym sprawdzają się pokrycia warstwowe z warstwami o prostopadłym układzie słojów typu finish parkiet itp. Sprawdzone - po 2 sezonach żadnych śladów pracy materiału (szczelin czy innych deformacji) niestety ceny materiału i dobrego montażu ...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Ceny które podałeś za parkiet przemysłowy troche mnie zdziwiły. W któryms z Muratorów był artykuł z którego wynikało że jest jednym z TAŃSZYCH pokryć cena materiału w okolicach 20-25 zł/m2). Potwierdzały to moje rozmowy z producentem.
    Parkiet przemysłowy, czyli sztorcowy jest wprawdzie dosyć gruby, ale jak sama nazwa wskazuje, ułożony prostopadle do podłogi co zmniejsza jego izolacyjność cieplną. To jest cecha , która przy podłogówce jest niewątpliwie zaletą.(A skoro żona naciska to i tak nie masz wyjscia!).
    Popytaj o ceny u konkurencji , bo wg mnie twoi parkieciarze lekko naciagają.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    może się niejasno wyraziłem, ale to parkiet przemysłowy z drewna egzotycznego.
    Byłem u 2-giego parkieciarza i wycenę otrzymałem podobną (niespełna 250 pln za metr na gotowo - all inclusive). Same deseczki (14 mm grubości) kosztują coś z 80 zł za metr. Układanie we wzór na rozzypankę (każda deseczka oddzielnie - straszna dłubanina) to też 80 zł. Układanie modułami - 40 zeta.

    Zastanawia mnie cały czas to czy więcej małych deseczek na podłogówce spisze się lepiej niż mniej dużych desek?

  6. #6

    Domyślnie

    Drewno przy grubości ok. 15 mm staje się izolatorem ciepła. Ja bym polecał na ogrzewanie parkiet o grubości 10-11 mm i produkowany w technologii warstwowej. Co do cen to wszystko zależy od gatunku drewna i jego wymiarów. Cena 80 zl za przemysłówke z drewna egzotycznego to dobra cena. Chemia wydaje mi się trochę droga, a robocizna jest OK.

    pozdrawiam

    mj


    PS. ja moim klientom nie polecił bym przemysłówki na ogrzewanie podłogowe

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Jutrzenka
    PS. ja moim klientom nie polecił bym przemysłówki na ogrzewanie podłogowe
    No to powiedz co byś polecił. Ja miałem wątpliwości co do tej przemysłówki, dlatego zapytałem. Chętnie się dowiem z jakim rodzajem drewna miałbym najmniej problemu.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    No a co powiecie na lamele. Są cieńsze ( ok. 8mm) od przemysłowego a wygląd podobny. Cena przy drewnie krajowym też podobna więc z egzotycznego pewnie też porównywalna.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #9

    Domyślnie parkiet przemysłowy - lakierowac czy olejowac?

    Kladziemy w mieszkaniu parkiet przemyslowy. Nie wiemy tylko jak go zabezpieczyc:

    1) polakierowac - ale boimy sie, ze w ciagu 2-3 lat sie powyciera na przejsciach (doswiadczenie z innego mieszkania).

    2) olejowac - ale boje sie, ze konserwacja i mycie bedzie uciazliwe - teraz myjemy podlowe raz na 1-2 tyg zwyklymy detergentami ze zwyklych sklepow (typu pronto). I ze wzgledu na obsesje dotyczace kurzu i duzy talent do brudzenia raczej chcemy utrzymac taka czestotliwosc.

    Co o tym sadzicie? Znacie jakies argumenty za/przeciw jednemu i drugiemu?
    joxanna

  10. #10

    Domyślnie parkiet przemysłowy - lakierowac czy olejowac?

    Kladziemy w mieszkaniu parkiet przemyslowy. Nie wiemy tylko jak go zabezpieczyc:

    1) polakierowac - ale boimy sie, ze w ciagu 2-3 lat sie powyciera na przejsciach (doswiadczenie z innego mieszkania).

    2) olejowac - ale boje sie, ze konserwacja i mycie bedzie uciazliwe - teraz myjemy podlowe raz na 1-2 tyg zwyklymy detergentami ze zwyklych sklepow (typu pronto). I ze wzgledu na obsesje dotyczace kurzu i duzy talent do brudzenia raczej chcemy utrzymac taka czestotliwosc.

    Co o tym sadzicie? Znacie jakies argumenty za/przeciw jednemu i drugiemu?
    joxanna

  11. #11

    Domyślnie

    Siostra ma parkiet olejowany.Wygląda wspaniale.Z tego co pamiętam,trzeba go czymś specjalnym przejechać tylko raz w roku.Czyli za bardzo uciążliwe to nie jest.

  12. #12

    Domyślnie

    Stoję przed tym samym dylematem .... i szukam parkietu przemysłowego - jaki masz i co najważniejsze, za ile i gdzie go kupiłaś.
    Ja jestem bardziej przekonana do oleju - łatwo naprawić "miejscowo" jakąś szkodę (plamę, przypalenie lub jakąś rysę). Lakier w przypadku uszkodzenia trzeba naprawić na całej powierzchni, a u mnie przy 50m2 to spory koszt.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...no to może Was "pogodzę" - proponuje zastosować woskowanie !
    Szwagierka ma to od kilkunastu lat i jest ok.
    Pozdro
    J

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    nnatasza,
    ostatnio ktos mowil ze parkiet przemyslowy widzial w castoramie (merbau) za jakies 50zł/m2. Ja na pewno widzialem w cenach od 60 , ale to śląsk
    (i oczywiscie bez ulozenia)

  15. #15

    Domyślnie

    50zł to miła cena ... ja ostatnio widziałam w castoramie za 69 ale to też nie jest źle. Szukałam, szukałam i nigdzie nie znalazłam taniej

  16. #16

    Domyślnie

    Z cenami to roznie - zalezy od drewna i wielkosci elementow. My szukamy debu. Wczesniej myslelismy o drewnie egzotycznym, ale przekonala nas kolezanka-architektka, ze w egzotykach, to, co sie ceni najbardziej, to ladny uklad slojow, a w przypadku parkietu przemyslowego to i tak nie bedzie widoczne. Natomaist jesli chodzi o twardosc (drugi argument czesto cytowany w kontekscie egzo parkietu), to dab jest wprawdzie bardziej miekki od egzo, ale wystarczajaco twardy do normalnego uzytkowania w mieszkaniu.

    No wiec zdecydowalismy sie na dab, ktoremu troche zmienimy kolor na zolciejszy/czerwienszy - no wlasnie, albo olejem, albo bejca przed lakierowaniem.

    Za to koszty nam wzrosna bo szukamy duzych elementow (nie pamietam dokladnie, ale chyba maja 2 cm szerokosci, 2 grubosci i 30 dlugosci) - taki parkiet jest drozszy, w przypadku debu okolo 70-75 zl na Bartyckiej.

    A z olejowaniem/ lakierowaniem? Wczoraj ogladalismy parkiet z lakierem elastycznym (dulux z diamentem). Kolega sobie chwali - nie rozsycha sie itp, dzieki elastycznosci. Poki co tez nie wyciera sie. No i mozna myc detergentami. Troche sie przychylamy. Szukam arguementow za olejem!!!!
    joxanna

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    ...no to może Was "pogodzę" - proponuje zastosować woskowanie !
    Szwagierka ma to od kilkunastu lat i jest ok.
    Pozdro
    J
    Obowiązek regularnego wcierania past woskowych na kolanach też sobie chwali? I wpadania w panikę przy rozlaniu choć kropli wody? Czy te aspekty woskowanej podłogi pomija milczeniem?

    J.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    A stosowanie innych środków nie wymaga regularnego powtarzania ?
    Nic się nie ściera !?
    Wosk na ciepło wcierany na nowo położoną posadzkę zamyka pory drewna, uszczelniając je i tworząc warstwę ochronną, o charakterze elastycznym. Polakierowanie posadzki nie zabezpiecza przed zalaniem wodą i tego konsekwencjami!
    Jak każda posadzka, jeśli chcesz utrzymać ją w należytym stanie wymaga pracy i czasami ( ale dlaczego zaraz na kolanach !!? ) trzeba "karku nagiąć"
    J

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    A stosowanie innych środków nie wymaga regularnego powtarzania ?
    Nic się nie ściera !?
    Wosk na ciepło wcierany na nowo położoną posadzkę zamyka pory drewna, uszczelniając je i tworząc warstwę ochronną, o charakterze elastycznym. Polakierowanie posadzki nie zabezpiecza przed zalaniem wodą i tego konsekwencjami!
    Jak każda posadzka, jeśli chcesz utrzymać ją w należytym stanie wymaga pracy i czasami ( ale dlaczego zaraz na kolanach !!? ) trzeba "karku nagiąć"
    J

    Każdy środek się ściera i każdy trzeba konserwować. Tylko, że jeden szybciej/częściej, drugi wolniej/rzadziej. A woski do podłóg wypadają na tym tle najgorzej chyba. Już olejowane podłogi są lepsze, a wygląd surowego drewna też zachowują.
    A co do wody - polakierowanie oczywiście nie zabezpiecza przed konsekwencjami zalania, ale jak najbardziej zabezpiecza samą powierzchnię drewna przed kontaktem z wodą, podczas gdy przy podłogach woskowanych nawet małą ilość wody trzeba szybko ścierać, bo plamy zostaną.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jarek P. popieram!

    uwielbiam ten zapamietany z dziecinstwa zapach pasty do parkietu, ktorą się wcieralao szmatą a jakze, na kolanach, a jakze przed roznymi swietami w roku, trochę mniej mile wspominam kazdorazowe drutowanie tegoz parkietu przed pastowaniem, dlatego u sibei w domu całyms ercem ejstem za lakierem np. matem lub półmatem.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony