dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 15
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 296
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr J.
    Na tej stronie nie ma parkietu przemysłowego Merbau. Chodzi mi o cene materiałów poza drewnem (kleje lakiery), a nie o reklame strony.
    OK, sorry, chciałam tylko pomóc. Jezeli Tobis ie nie przyda to może innym.

    Aga Z

  2. #42

    Domyślnie Parkiet przemysłowy

    Znacie jakieś strony ze zdjęciami i ofertamami parkietów przemysłowych ? Jak sprawują się takie parkiety ?

  3. #43

    Domyślnie

    Mam w domu przemysłowy merbau lakierowany. Sprawuje się bez zarzutów.

  4. #44

    Domyślnie

    a jakie są wady i zalety w porównaniu do tradycyjnego parkietu z tego samego drewna ?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał XGrzesX
    a jakie są wady i zalety w porównaniu do tradycyjnego parkietu z tego samego drewna ?
    Hmmm. Z pewnością był tańszy od klepek i to jego główna zaleta. Kompletnie inaczej wygląda i nie każdemu moga sie podobać takie małe paseczki drewna - klepki wyglądają "poważniej". Być może, ponieważ jest więcej połączeń, teoretycznie przemysłowy ma większe prawodpodobieństwo powstawania szczelin. Ale to tylko mój domysł nie poparty doświadczeniem. Parkiet przemysłowy można układać w takich "plastrach" (jeśli nie chce się mieć wzoru zachodzących na siebie klepek) i wtedy robi się to znacznie szybciej. Na odmianę jeśli chce się mieć wzór to roboty jest znacznie więcej niż w przypadku tradycyjnego bo i klepki malutkie i jest ich więcej. Aha - no i te klepki sa "na styk" a nie na pióro i wpust.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rafgam

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał XGrzesX
    a jakie są wady i zalety w porównaniu do tradycyjnego parkietu z tego samego drewna ?

    Dużo bardziej wytrzymały - stąd nazwa mozaika przemysłowa - z powodu ustawienia "na sztorc". Dzieki temu może być wiele razy cyklinowany. Inną zaletą jest też to, że znacznie mniej widoczne są na nim wszelkie uszkodzenia, rysy itp bo "gubią się" w licznych połączeniach małych kawałków
    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafgam
    Dużo bardziej wytrzymały - stąd nazwa mozaika przemysłowa - z powodu ustawienia "na sztorc".
    Szczerze mówiąc za bardzo nie rozumiem, czemu parkiet przemysłowy jest bardziej wytrzymały. Co daje ustawienie "na sztorc" ?
    Przecież właściwości parkietu wynikają głównie z właściwości drewna z którego jest zrobiony, czyli parkiet przemysłowy z dębu powinien chyba mieć podobne włąściwości do zwykłego parkiet dębowego (pomijam tutaj możliwość większeń liczby cyklinować przemysłówki).

  8. #48

    Domyślnie

    Przedstawiam, zdjęcia podłóg przemysłowych jatoba i lapacho.





    pozdrawiam

    mj

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Jutrzenka
    Przedstawiam, zdjęcia podłóg przemysłowych jatoba i lapacho.
    pozdrawiam

    mj
    Pierwsze i czwarte zdjecie to jatoba?

    Ten ciemny parket z pierwszego zdjęcia baaardzo mi sie potoba.

  10. #50

    Domyślnie lapacho, ipe , jatoba

    upssss gapa ze mnie 0d 1-3 to jatoba , nr to lapacho (ipe)

    mj

  11. #51

    Domyślnie

    dam znać za kilka dni
    bedzie mozna kupic u mnie super mozaike przemysłową.......
    REGULAMIN FORUM

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał izba
    dam znać za kilka dni
    bedzie mozna kupic u mnie super mozaike przemysłową.......
    A z czego będzie ta super mozaika ? No i dlaczego taka super ?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Podłączę się do wątku z takim pytaniem: czy są parkiety przemysłowe inne niż ciemne? Z tego, co widzę, wszędzie króluja takie ponure (dla mnie) odcienie, jak te widoczne na zdjęciach wyżej, a ja lubię podłogi jasne, ciepłe (olcha, buk itp.). Jedyne odstepstwo jakie do tej pory widziałem, to dąb, ale dębu nie lubię, powiedzmy, że źle mi się kojarzy.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #54

    Domyślnie

    widzialam osobiscie przemyslowy esion ,a to raczej jasne drewno, wiec odpowiadajac na twoje pytanie... tak , są !
    pozdr
    Pola

  15. #55

    Domyślnie

    mialo byc jesion , oczywiscie

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafgam
    Dużo bardziej wytrzymały - stąd nazwa mozaika przemysłowa - z powodu ustawienia "na sztorc".
    A czy parkiet sztorcowy i przemysłowy to to samo ? Pytam bo widziałem parkiet przemysłowy o wymiarach 14x20x200. I ten parkiet ma grubość 14 mm, zatem nie kładzie sie go na sztorc, tylko szerszym bokiem (20 mm). Czy takie "nie sztorcowe" ułożenie parkietu ma wpływ na jego paramentry ?

  17. #57

    Domyślnie

    zamowilam przemyslowy jesion,chyba bedzie mi sie podobal...egzotyki za ciemne,choc przemyslowe sa bardzo ciekawe

  18. #58

    Domyślnie parkiet przemysłowy - parkiet sztorcowy

    cześć, w zasadzie w Polsce używa się obu nazw zamiennie ponieważ nikt na produkcji oraz przy imporcie gatunków egzotycznych nie jest w satnie dopilnować żeby wszystkie lamelki były ułożone sztorcowo.
    Co więcej co z lamelkami, które mają ułożenie słojów pośrednie?
    Inna nazwa którą można jeszcze spotkać to mozaika przmysowa lub sytorcowa i nie należy tu mylić z "mozaika parkietową".

    pozdrawiam

    mj

    co do oferty jasnych parkietów przyemysłowych to może być klon lub guatambu (klon biały z Ameryki Południowej).

    Dla zainteresowanych w tym asortymencie mam obecnie: teak, lapacho, merbau, orzech amerykański. Ceny (ponieważ nie są związane z wątkiem) wyłącznie przez email: [email protected] .

  19. #59

    Domyślnie

    W zasadzie zdecydowałem się już prawie na przemysłowy teak, ale okazało się, że teak jest mniej twardy od dębu i jesionu i teraz mam wątpliwości. Teak ma twardość 1000 (w skali Janki) a Dąb i Jesion około 1300.

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiapro1
    zamowilam przemyslowy jesion,chyba bedzie mi sie podobal...egzotyki za ciemne,choc przemyslowe sa bardzo ciekawe
    A czy wiesz gdzie w internecie mogę znaleźć jakieś zdjęcia na których jest ten parkiet ?

Strona 3 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony