dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 21
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 411
  1. #361
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Mi wsio ryba czy tak czy siak, Link do steru wkleiłem w poście #354 na dole.
    Sorki jakoś nie dopatrzyłem. Wygląda na to że możesz sterownikiem zasilać bezpośrednio wyciąg pod warunkiem że łączna moc obciążenia nie będzie większa niż 500W. Czyli łączysz L-L, N-N, PE-PE Wyciąg podłączony tylko do tego przewodu ze sterownika. Oczywiście możesz też użyć przekaźnika, wtedy zasilasz przekaźnik ze sterownika a L wentylatora przerywasz stykami przekaźnika.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #362
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Sorki jakoś nie dopatrzyłem. Wygląda na to że możesz sterownikiem zasilać bezpośrednio wyciąg pod warunkiem że łączna moc obciążenia nie będzie większa niż 500W. Czyli łączysz L-L, N-N, PE-PE Wyciąg podłączony tylko do tego przewodu ze sterownika. Oczywiście możesz też użyć przekaźnika, wtedy zasilasz przekaźnik ze sterownika a L wentylatora przerywasz stykami przekaźnika.
    Tylko nie mogę rozmienić, czy w opcji z nasadą wodną można ten wentyl. obsługiwać.
    Tak podłączyłem L-L, N-N, PE-PE i jest brak napięcia na przewodzie.
    okap TEKA GFG2 CZARNY
    ma taką naklejkę.

    To prawdopodobne dane ze strony:
    Moc silnika [W] 175
    Liczba silników 1
    Wydajność maksymalna [m3/h] 388
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 05-03-2018 o 09:44
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #363
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    animuss sorki ale ja za Ciebie nie będę czytał instrukcji. Zająłeś się montażem to kombinuj, na początek przeczytaj, pkt. 5.3 Klapa nasady wodnej NW, instrukcji.
    CONFIG=1 powinno być sterowanie okapem.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #364
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    animuss sorki ale ja za Ciebie nie będę czytał instrukcji. Zająłeś się montażem to kombinuj, na początek przeczytaj, pkt. 5.3 Klapa nasady wodnej NW, instrukcji.
    CONFIG=1 powinno być sterowanie okapem.
    Gdybym rozkminił instrukcję to bym nie pytał.
    Czytałem całą i zrozumiałem że albo nasada CONFIG=5 albo wentylator CONFIG=1.

    Napisałem do Tatarkowa:
    Witam!

    Podłączenie wydaje się właściwe, chociaż czujnik drzwiczek ma jedynie dwa przewody...
    Poza tym trudno określić jak jest realizowany u Pana w układzie system zasilania nasady wodnej. Czy ze stałym przepływem spalin, czy automatycznym przekierowywaniem spalin ze skrótu kominowego na zasilenie nasady?
    W przypadku jeżeli jest automatycznie realizowany napęd klapy kominowej za pośrednictwem serwomechanizmu - to nie będzie możliwości obsługi wentylacji.

    Funkcję pracy z podłączeniem do wentylacji mechanicznej wybiera się w parametrach poziomu 5.
    Trzeba przejść do parametru 93 CONFIG i wybrać właściwą do instalacji konfigurację sprzętową.
    Następnie po aktywacji odpowiedniej konfiguracji - w parametrach poziomu 3 będzie możliwa regulacja szczegółowych ustawień pod wybrany wariant konfiguracji.
    Np. przy wyborze wersji CONFIG 1 ( wyciąg kuchenny - wentylacja i pompa bufora ) w poziomie parametrów nr 3 będą możliwe do ustawienia cztery parametry pracy układu: 50, 51, 52 i 70.

    Pozdrawiam
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  5. #365
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Gdybym rozkminił instrukcję to bym nie pytał.
    Czytałem całą i zrozumiałem że albo nasada CONFIG=5 albo wentylator CONFIG=1.

    Napisałem do Tatarkowa:
    Chyba dobrze zrozumiałeś, mnie tez tak się wydaje. Ale nasada to chyba CONFIG=3. Ustawisz CONFIG=1 i powinien okap działać jak trzeba. Pytanie czy masz sterowaną klapę nasady. Do tego idiotyczny tekst T... o tym że czujnik drzwi ma dwa przewody, ta odpowiedź raczej dyskwalifikuje serwis.
    Nie znam tego sterownika, aby Ci coś doradzić muszę go poznać wirtualnie a troszkę potrwa Może Piotr coś doradzi skoro to instaluje. A może na wyjściu sterownika nie ma podawanego napięcia a tylko są styki przekaźnika. choć to z instrukcji nie wynika.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #366
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Chyba dobrze zrozumiałeś, mnie tez tak się wydaje. Ale nasada to chyba CONFIG=3. Ustawisz CONFIG=1 i powinien okap działać jak trzeba. Pytanie czy masz sterowaną klapę nasady. Do tego idiotyczny tekst T... o tym że czujnik drzwi ma dwa przewody, ta odpowiedź raczej dyskwalifikuje serwis.
    Nie znam tego sterownika, aby Ci coś doradzić muszę go poznać wirtualnie a troszkę potrwa Może Piotr coś doradzi skoro to instaluje. A może na wyjściu sterownika nie ma podawanego napięcia a tylko są styki przekaźnika. choć to z instrukcji nie wynika.
    Tak, miałem wpisać CONFIG=3
    Mam ze stałym przepływem i nie mogę zamiennie nastawić wentylatora zamiast klapy, bo klapa spięta jest z temperaturą spalania i wody.
    Sprawdziłem na CONFIG=1 automatycznie pojawia się napięcie na przewodzie wyciąg kuchenny.
    Gowniany sterownik za tyle kasy.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 06-03-2018 o 00:13
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #367
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Tak, miałem wpisać CONFIG=3
    Mam ze stałym przepływem i nie mogę zamiennie nastawić wentylatora zamiast klapy, bo klapa spięta jest z temperaturą spalania i wody.
    Sprawdziłem na CONFIG=1 automatycznie pojawia się napięcie na przewodzie wyciąg kuchenny.
    Gowniany sterownik za tyle kasy.
    Ha, ha, ha już kiedyś pisałem że te stery to wyciąganie kasy Instrukcję trzeba było czytać przed zakupem. Pozostaje Ci dorobić dodatkowe sterowanie okapu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #368
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Ha, ha, ha już kiedyś pisałem że te stery to wyciąganie kasy Instrukcję trzeba było czytać przed zakupem. Pozostaje Ci dorobić dodatkowe sterowanie okapu.
    To reszta.

    Witam!
    W takim przypadku jak najbardziej będzie możliwość obsługi tego okapu.
    Co do czujnika drzwiczek- to myślałem, że to nasz kontaktron, a on ma jedynie dwa przewody.
    Pozdrawiam
    Parametry CONFIG 3 dotyczą obsługi nasady wodnej która jest na wydzielonym obiegu spalin i gdzie spaliny są przekierowywane wyłącznie kiedy jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Tutaj realizowane jest to napędem siłownika, który przenosi siłę na klapę kominową przekierowującą spaliny w odpowiedni obieg - bądź na masę akumulacyjną, bądź na nasadę wodną.
    W tym przypadku jaki Pan opisał w grę wchodzi wyłącznie praca na parametrach CONFIG 1 lub 2 w zależności od rodzaju urządzenia odbierającego ciepło do z nasady do bufora.

    Pozdrawiam
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #369
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    To reszta.
    Nie wiem czy odpowiadający Ci ze strony T.. ma jakiekolwiek pojęcie o czym pisze, czy to Ty coś pomieszałeś, co ma wspólnego kontaktron czy czujnik drzwi. Sterownik powinien otrzymać sygnał z czujnika drzwi (otwarte, zamknięte) i na tej podstawie wysterować przekaźnik albo podać napięcie na P2. Ktoś tutaj pomieszał wszystko
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie zapomnijcie, że przy drzwiach wejściowych też czyha napięcie....

  11. #371
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie zapomnijcie, że przy drzwiach wejściowych też czyha napięcie....

    Piotr sterownik w takiej cenie powinien mieć moc obliczeniową jak kilka maszyn obliczeniowych typu ODRA (nie każdy pamięta). I bez problemu obsługiwać nawet ten czujnik przy drzwiach wejściowych. Współczesne instalacje inteligentnego domu wykrywają otwarte okna. drzwi, obecność domowników itp.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #372
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post

    Piotr sterownik w takiej cenie powinien mieć moc obliczeniową jak kilka maszyn obliczeniowych typu ODRA (nie każdy pamięta). I bez problemu obsługiwać nawet ten czujnik przy drzwiach wejściowych. Współczesne instalacje inteligentnego domu wykrywają otwarte okna. drzwi, obecność domowników itp.
    Odrę pamiętam....W dwóch pokojach stała i mnóstwo spirytusu zużywała...Kolega informatyk mi sie rozpił...

  13. #373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja nawet tę Odrę w Pałacu Kultury, na którymś tam piętrze widywałam W dwóch pokojach to ona się nie mieściła Tam była sala wielkości parteru mojego domu. No, prawie. Było pewnie z 80m2, a szafy tego sprzętu stały wzdłuż 3 ścian i jeszcze coś tam na środku. Pomijając oczywiście maszynki do perforowania kart. Hałasowało okropnie. Chodziliśmy tam z naszym matematykiem sprawdzać czy dociera do nas jak się pisze prościutkie programy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #374
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie wiem czy odpowiadający Ci ze strony T.. ma jakiekolwiek pojęcie o czym pisze, czy to Ty coś pomieszałeś, co ma wspólnego kontaktron czy czujnik drzwi. Sterownik powinien otrzymać sygnał z czujnika drzwi (otwarte, zamknięte) i na tej podstawie wysterować przekaźnik albo podać napięcie na P2. Ktoś tutaj pomieszał wszystko
    Czytaj całość od dołu.
    Cytat Napisał Tatarek handlowy;
    Obecnie mamy w biurze programistycznym 6 projektów do zamknięcia, z czego 3 bardzo pilne - tak że nie ma na to żadnych szans przy zamkniętych stoftach. Do tego dochodzi jeszcze sporo indywidualnych wersji programowych pod producentów wkładów, które są obecnie jeszcze w fazie testowania i niebawem konieczne będzie zamknięcie i tych programów...
    Natomiast wersja CONFIG1 jak najbardziej obsłuży nasadę - jednak bez automatycznego napędu klapy kominowej.
    Co do obsługi samej wentylacji - to dodaliśmy te funkcje dodatkowo niejako na wyrost, ponieważ to producent rekuperatora, bądź wentylacji musi zapewnić odpowiednie jej sterowanie, biorąc pod uwagę różnicę podciśnienia...jednak ze względu na cenę tych rozwiązań - nie bardzo są chętni do ich doposażania w regulację zwiększającą i to znacząco koszt zakupu urządzenia.
    A dużo zachodu żeby pogrzebać w sofcie, bym podesłał sterownik.
    Np. dorzucić nasadę do CONFIG 1
    Cytat Napisał Tatarek handlowy:
    Parametry CONFIG 3 dotyczą obsługi nasady wodnej która jest na wydzielonym obiegu spalin i gdzie spaliny są przekierowywane wyłącznie kiedy jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Tutaj realizowane jest to napędem siłownika, który przenosi siłę na klapę kominową przekierowującą spaliny w odpowiedni obieg - bądź na masę akumulacyjną, bądź na nasadę wodną.
    W tym przypadku jaki Pan opisał w grę wchodzi wyłącznie praca na parametrach CONFIG 1 lub 2 w zależności od rodzaju urządzenia odbierającego ciepło do z nasady do bufora.
    Z tego co zrozumiałem, to albo obsługa nasady wodnej, albo okapu.
    Wbijając ster CONFIG 1 pojawia się napięcie na przewodzie podłączonym do P2, ale nasada wodna jest na CONFIG 3
    więc przechodząc na trójkę napicie znika.
    A w CONFIG 3 jest klapa, a klapa spięta jest z temperaturą spalania i wodą.
    Ja potrzebuję przy nastawach na CONFIG z nasadą wodną, możliwość wyłączania okapu kuchennego w momencie podniesienia drzwiczek kominka do góry (wkład kominkowy gilotyna), wyłącznikiem krańcówki, realizowanej przez stycznik sterownika.
    To samo dotyczy wentylacji mechanicznej, ja akurat mam grawitacyjną ale teraz sporo domów ją posiada i będzie coraz więcej, więc w każdym z CONFIG powinna być taka możliwość
    .
    Cytat Napisał Tatarek handlowy:
    W takim przypadku jak najbardziej będzie możliwość obsługi tego okapu.
    Co do czujnika drzwiczek- to myślałem, że to nasz kontaktron, a on ma jedynie dwa przewody.
    Pozdrawiam
    Nasada ze stałym przepływem bez klapy kominowej sterowanej za pośrednictwem serwomechanizmu.
    Czujnik drzwiczek ma 3 przewody, ale dwa są wykorzystywane w sterowniku, bo to krańcówka, jak tu zwiera, to tam rozłącza. To krańcówka Schmersal M2S660-11-k-y
    Cytat Napisał Tatarek handlowy:
    Podłączenie wydaje się właściwe, chociaż czujnik drzwiczek ma jedynie dwa przewody...
    Poza tym trudno określić jak jest realizowany u Pana w układzie system zasilania nasady wodnej. Czy ze stałym przepływem spalin, czy automatycznym przekierowywaniem spalin ze skrótu kominowego na zasilenie nasady?
    W przypadku jeżeli jest automatycznie realizowany napęd klapy kominowej za pośrednictwem serwomechanizmu - to nie będzie możliwości obsługi wentylacji.

    Funkcję pracy z podłączeniem do wentylacji mechanicznej wybiera się w parametrach poziomu 5.
    Trzeba przejść do parametru 93 CONFIG i wybrać właściwą do instalacji konfigurację sprzętową.
    Następnie po aktywacji odpowiedniej konfiguracji - w parametrach poziomu 3 będzie możliwa regulacja szczegółowych ustawień pod wybrany wariant konfiguracji.
    Np. przy wyborze wersji CONFIG 1 ( wyciąg kuchenny - wentylacja i pompa bufora ) w poziomie parametrów nr 3 będą możliwe do ustawienia cztery parametry pracy układu: 50, 51, 52 i 70.
    Witam.
    Kupiłem U Was sterownik RT-08GeX HYBRID
    Chciałbym nim realizować dodatkowo wyłączanie wentylatora wyciągowego w kuchni połączonej z salonem w momencie otwierania drzwiczek kominka.
    Sterownik na teraz steruje kominkiem z nasadą wodną, a wyłącznik drzwiczek reaguje poprawnie w monecie otwarcia.

    W wyłączniku drzwiczek wykorzystałem z 3 żył tylko 2 przewody podłączyłem je w sterowniku do X jeden jest wolny.
    Mam też doprowadzony przewód od sterownika pod styki P2 do okapu wentylacyjnego w kuchni przewodem 3x1,5
    Jak to skonfigurować żeby działało .
    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 11-11-2019 o 17:31
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  15. #375
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Animuss co ja Ci mogę odpowiedzieć, może jak producent radź sobie pan sam Nie rozumiem dlaczego nie możesz ustawić CONFIG-1 skoro nie masz klapy nasady wodnej.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dziękuję Właśnie maluję znajomemu podobne słoneczniki na jednej z szyb ganku.

    Te sterowniki to jakaś zmora. Autorus skolei ma problem z ustawieniem sterownika obsługującego rekuperator
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #377
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Animuss co ja Ci mogę odpowiedzieć, może jak producent radź sobie pan sam Nie rozumiem dlaczego nie możesz ustawić CONFIG-1 skoro nie masz klapy nasady wodnej.
    Mogę ustawić i ustawiłem, bo nie mam innego wyjścia, ale w sterze jest inna grafika dla CONFIG z nasadą.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  18. #378
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Kominek został obłożony kamieniem, trzeba jeszcze dopieścić tynk i pomalować.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 11-11-2019 o 17:29
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  19. #379

    Domyślnie

    Jak się spisuje kominek? Jak jego wydajność?
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  20. #380
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Jak na razie jestem bardzo zadowolony z tego, co wyszło, a wyszło urządzenie mniej obsługowe
    niż się spodziewałem, wystarczy wkładać opał rozpalać i wynosić popiół.
    W pierwszym roku spaliłem 1 paletę brykietu RUF, do tego z 1,5 m3 drewna.
    W tym roku mam już dostęp w dużych ilościach do wysezonowanego prawidłowo drewna, które 2 lata temu rąbałem.
    Po lecie kominek pracował jako jedyne źródło ciepła i wydłużył czas odpalenia kotła C.O. do 1 listopada.
    Cieszę się, że w trybie ciągłym nie dochodzi do przegrzania pomieszczenia z kominkiem, ciepło z kominka zostaje rozproszone po całym domu, w dodatku kominek dogrzewał pomieszczenia pod wynajem i nagrzewał ciepłą wodę.
    Szyba zespolona również się sprawdza, po rozpaleniu pięknie się oczyszcza, jeszcze nie było potrzeby czyszczenia.
    Nasada wodna była świetnym pomysłem, nic dziwnego, że Brunner produkuje piece, czy kominki tylko z nasadami wodnymi.


    Muszę jeszcze napisać coś ważnego, w transporcie z tak daleka cały wkład się niestety rozregulował , chodzi o przednią szybę, gilotyna, w trakcie montażu musiałem wyregulować prowadnice i docisk, na początku obawiałem się czy robię dobrze, czy przypadkiem nie trzeba nic tam gmerać,że tak ma być bo po rozpaleniu wiadomo że stal się rozszerza, ale dziś jestem pewien że podjąłem słuszną decyzję.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 11-11-2019 o 18:48
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 19 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony