dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie


    Witam budujacych. Mam pytanie, czy do ocieplenia lepiej
    jest uzyc styropian zwykły czy z krawedziami frezowanymi?
    Jeżeli ten z frezowanymi jest lepszy (cena jest prawie ta sama)
    to dlaczego prawie wszyscy uzywają zwykłego??
    Mike

  2. #2

    Domyślnie

    używają bo jak im zostanie ciut z wylewek to mają wyrzucić? To działa w drugą stronę.

    Ponieważ ja mam ściane trójwarstwową z ociepleniem styropianowym wewnętrz - więc nie ocieplam na zewnątrz - to nie wypowiadam się co lepsze.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Po pierwsze zależy o jakim ociepleniu mówisz.
    Inne kryteria stosuję przy izolacji termicznej podłogi, inne przy ścianach. Oczywiście od strony właściwości jest to ten sam styropian. Co do ceny - można się spierać - przy dużej ilości styropian frezowany zawsze będzie droższy - czy różnica będzie istotna - zawsze ocenia inwestor i jego kieszeń.
    Podaję moją subiektywną ocenę:
    Do izolacji podłogi wezmę styropian niefrezowany ponieważ:
    - różnica w cenie dla twardszego styropianu (FS20 może FS30) jest dla mnie istotna
    - planuję położenie dwóch warstw styropianu, i umieszczeniu w jednej warstwie niektórych instalacji. Warstwy będę kładł "na przemian", żeby uniknąć mostków
    - dodatkowo na to wszystko będę kładł styropian systemowy z folią do ogrzewania podłogowego
    - wydaje mi się, że ułożenie styropianu bez frezu będzie łatwiejsze

    Do izolacji ścian zewnetrznych planuję jednowarstwowy styropian frezowany ponieważ:
    - będzie jednowarstwowy (minimalizuję mostki cieplne)
    - chyba łatwiej się układa (w pionie) i lepiej się trzyma (ocena subiektywna)

    U kogoś innego argumentacja może być inna, potrzeby inne i decyzje odwrotne niż u mnie (i też będzie dobrze)
    Pozdrawiam

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: am dnia 2002-09-20 21:10 ]</font>

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Do am

    Piszesz, że frezowany styropian układa sie łatwiej bo w pionie? O ile wiem, do ociepleń zewnetrznych układa się płyty styropianowe poziomo, niezależnie czy mają frez czy nie. Chyba, że moja wiedza jest przestarzała.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    NIe jestem pewien, czy mówimy o tym samym. Mam na mysli izolację scian zewnętrznych (gdzie powierzchnia izolowana jest pionowa). Na takich ścianach układa się płyty równolegle do pionowej powierzchni, czyli w pionie. Frez (w mojej ocenie) trochę ułatwia tą pracę, ponieważ po przyklejeniu płyty jest ona dodatkowo podtrzymywana przez sąsiadujące płyty z frezem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony