dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Może.
    Wiele razy próbowałem wykręcić jaką śrubkę ze stopu Alu na którą zadziałała wilgoć i temperatura.
    Stalowe, to jeszcze, jeszcze, ale mosiężne...

    Kleją to do obudowy klejem biurowym białym czy przykręcają?
    I co? Nie "kwitnie"?

    Latać to nie musi. Nie waga jest tu najważniejszym kryterium.
    Dla mnie - namiastka urządzenia DOBREGO.
    Pracuje do końca gwarancji i jeszcze ze trzy dni dłużej...
    Ale tak się teraz robi wszystko. Mądre głowy już o to dbają.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    a czy ktoś korzysta z kotłów marki defro - czy ma ktoś doświadczenie z tym producentem odnośnie kotłów gazowych ?
    chyba są od niedawna na rynku kotły gazowe -ale możę ktoś już coś możę się wypowiedzieć
    z góry dziękuję
    Czy Defro nie stac na PP?, pytasz juz od co najmniej miesiaca na FM o kotły gazowe Defro, nikt nie odpowiada, kilka postów miales skasowane. Dział marketingu Defro ma tak małe srodki na reklamę ze musi korzystac ze spamowania na FM?.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zobacz sobie jeszcze wątek o zużyciu prądu przez PC
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    a czy ktoś korzysta z kotłów marki defro
    Są koszmarne. Pod żadnym pozorem nie kupuj!

  5. #25
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    a średnia żywotność ogólnie kotła gazowego szacowana jest przez producentów na?…… pytam bo mam nowy kocioł i chcę się przygotować na ilośc spokojnych dni i nocy i policzyć sobie mniej więcej kiedy i dlaczego

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    a średnia żywotność ogólnie kotła gazowego szacowana jest przez producentów na?…… pytam bo mam nowy kocioł i chcę się przygotować na ilośc spokojnych dni i nocy i policzyć sobie mniej więcej kiedy i dlaczego
    W zasadzie nie zna się dnia ani godziny. Każde urządzenie może się uszkodzić. Można mówić tylko o prawdopodobieństwie uszkodzenia. Nawet gdy prawdopodobieństwo jest równe zeru to i tak zdarzenie JEST MOŻLIWE.
    Wybierając kocioł gazowy i nie tylko, dobrze jest sprawdzić jak daleko ma się serwis do niego, no i jeszcze jak "skuteczny" w usuwaniu awarii.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Są koszmarne. Pod żadnym pozorem nie kupuj!
    A widzisz? Kolega Cię nie posłuchał. 10 grudnia pytał, a za 11 dni już miał mimo takich opinii
    Ja - podobnie jak on - nie mam wątpliwości i kasuję reklamy...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #28
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    wczśniejj miałem imergas i po 12 latach się zepsuło mu teraz wszedłem w rodzimą markę mam nadzieję że wytrzyma też 12 lat
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 11-02-2022 o 14:58

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SZUKAMINFO

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Są koszmarne. Pod żadnym pozorem nie kupuj!
    Skąd taka opinia? Jakieś konkrety? Doświadczenia?

  10. #30

    Domyślnie

    SZUKAMINFO, takie czytanie postów po fakcie często nie oddaje kontekstu (np. ironii, żartu itp.), tym bardziej, że zacytowany tekst został już usunięty przez moderatora.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    W ostatnim czasie jedna z firm mocno spamuje na forum. A mytu tego nie lubimy... i lepiej odpuścić, niż zakładać kolejne klony. Jak kiedyś sprawdzę nicki po IP to będzie ciekawie...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kiedyś zgadałem się z ludźmi, mają stary kociołek do CO, taki ponad 20 letni. Producent dalej niż Niemcy, nie widziałem urządzenia, słyszałem że stosują jakieś sztuczki z kluczem aby działał. Skoro grzeje, to komora cała mimo tylu lat. Może dlatego działa, że taki stary?

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Groinstal

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Kod pocztowy
    05-807
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    a średnia żywotność ogólnie kotła gazowego szacowana jest przez producentów na?…… pytam bo mam nowy kocioł i chcę się przygotować na ilośc spokojnych dni i nocy i policzyć sobie mniej więcej kiedy i dlaczego
    10 lat.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Podsumuję z "niewielkim" opóźnieniem wątek. Większa naprawa jak widać wystąpiła po 13 latach użytkowania.
    Muszę zwrócić nieco honor Vailantowi gdyż nie było żadnych problemów z zakupem wymiennika. Generalnie kocioł ma budowę modułową i części są dostępne.
    Wymiana czegoś to proste czynności mechaniczne. Ceny części są na tyle niskie że jest sens ekonomiczny naprawy kotła. Po wymianie wymiennika kocioł pracuje dalej prawidłowo.
    Zainstalowany był w 2003r pewnie czekać go będzie kiedyś wymiana wentylatora może pompy może zaworu trójdrogowego. Jednak są to części w miarę niedrogie.
    Kocioł jest serwisowany co roku od kilkunastu lat moimi rękami. Żeby miał wysoką sprawność ma czyszczony wymiennik po stronie ogniowej co roku, zaś po stronie wodnej co 4-5 lat. Ma w instalacji wodę z inhibitorem korozji i jakimś szuwaksem zmniejszającym odkładanie się kamienia. W grzejnikach nic się nie dzieje na filtrze odkłada się b.mało płatków z korozji grzejników. Oby tak dalej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony