dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Blizniak

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dawid1991

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie Blizniak

    Witam Na dzialce obok mnie buduje sie pan ktoremu dzialke sprzedala moja ciotka. Na poczatku w planach mial byc blizniak jednak w koncu moja ciotka sie rozmyslila natomiast moi rodzice dom wybudowali. Budowa rozpoczela sie w 1991 a zakonczyla w 1995 i w tym roku sie wprowadzilismy do domu. Ten pan budowe zaczal w 2014. Jego czesc domu delikatnie sie zmienila wiem jednak z planow ze mial on wybudowac 4 sciany a wybudowal 3, nie wykopal fundamentu pod czwarta sciane, stropy przykleil do mojego budynku. Wiem ze miedzy jego stropem a moja sciana powinien byc zachowany odstep i zrobiona powinna byc dylatacja. Chcialem sie z panem dogadac jednak nic z tego nie wyniknelo i zglosilem sprawe do nadzoru budowlanego. W miedzyczasie od tego jak pan dowiedzial sie o kontroli zamaskowal to wstawiajac pustaki miedzy stropami i teraz nie widac tego ze stropy przyklejone sa do mojej sciany. Panie ktore kontrolowaly budowe stwierdzily ze wszyatko jest ok i nie uwierzyly kiedy powiedzialem im o stropach. Powiedzialy mi ze nie beda tego ruszac i ze na pewno kierownik budowy wszystkiego dopilnowal. Ja jednak wiem na pewno ze jest cos nie tak. Sam nie znam sie na budowlance poprosilem wiec kolege zeby to obejrzal i powiedzial mi ze jest to niezgodne z prawem. Nie wiem teraz co robic dalej czy moge jeszcze jakos zaskarzyc decyzje tych pan czy moze zglosic sie do jakiegos prawnika zajmujacego sie budowlanka aby zajal sie ta sprawa? Prosze o podpowiedz czy jest jeszcze moze jakas inna droga aby jakos rozwiazac sprawe na moja korzysc. Z gory dziekuje za zainteresowanie sie moim postem i podpowiedzi. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje sie to niemożliwe. Przecież gość musi mieć jakis projekt i dziennik budowy. I przyszły te babki i nie zauważyły że facet nie postawił jednej ściany nośnej? Albo dostały w łape ale coś tu nie gra bo nie wierze w to...

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dawid1991

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie wiem jak to przeszlo moze dostal ten kierownik zeby im to podbic ja o sprawie dowiedzialem sie kiedy odwiedzil mnie kolega zobaczyl na budowe przyjzal sie temu i powiedzial ze jego zdaniem na pewno cos jest nie tak ja pozniej poszedlem do tego pana na poczatku powiedzial mi ze wszystko jest ok bylem w urzedzie zobaczyc jego plany przyszedlem do niego powiedzialem mu ze zglosze sprawe do nadzoru budowlanego odrazu zmienil zdanie i chial sie ze mna dogadac powiedzial mi ze woli dac mi kase niz placic kare ja chcialem z nim to spisac u notariusza ale jakos bardzo mu to nie pasowalo troche sie wszystko przeciagnelo on zdazyl to zamaskowac i teraz nie wiem co robic dalej

  4. #4

    Domyślnie

    Nie można zamaskować braku ściany nośnej przecież nie postawił działówki od środka swojego domu przy waszej ścianie na całej wysokości boku domu? bo nie bardzo rozumiem jakby to miało inaczej wyglądać. Nawet jeśli kierownik jego budowy poświadczył nieprawde w papierach to pierwszy lepszy inspektor połapałby sie w tym w pięć minut chyba że był opłacony...

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dawid1991

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak jak pisalem stropy zostaly doklejone do mojej sciany byly do niej rowniez doklejone jakies 3-4 slupy z zelbetu na ktorych opiera sie strop i to sa niby elementy nosne puste miejsce miedzy tymi slupami zostalo wypelnione pustakami od parteru po sam dach a musial by byc odsloniety przynajmniej jeden aby mozna bylo zobaczyc ze miedzy jego stropami slupami a moja sciana nie ma dylatacji. Z tego co wiem gosc ma duzo pieniedzy jest budowlancem moze miec jakies znajomosci w branzy.

  6. #6

    Domyślnie

    czyli postawił taki gigantyczny ciężar na wylewce bez fundamentu i nic mu to nie pęka? Może ma i znajomości ale pisząc pismo odpowiednio "wysoko" niewiele mu to pomoże. Jak sprawa zrobi się głosnejsza to ludzie zaczną sie bać o swoje stołki i zrobia rzetelną kontrolę.
    Nie rozumiem na czym gość zaoszczedził... bo wychodzi że tylko na tym kawałku fundamentu przy twojej ścianie... nie rozumiem po co mu to było...
    Przy kontroli wystarczy skuć dosłownie 5cm tynku na łaczeniu stropu ze ścianą. Będzie widać że ściana została domurowana pod stropem.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dawid1991

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Wlasnie ja sam tego nie rozumiem wpakowal sie niepotrzebnie w niezle bagno jestem z Bielska Bialej tak wiec kolejne pismo powinienem pisac do Katowic? W poniedzialek wybiore sie jeszcze do nich zeby wydali mi pismo ze przeprowadzili kontrole i co stwierdzili powiem tej pani ze mam 100% pewnosci ze cos jest nie tak i ze tej sprawy nie zamierzam tak zostawic mam nadzieje ze sie przestraszy i bedzie inaczej rozmawiac.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dawid1991

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bylem dzis w nadzorze u pani ktora prowadzila kontrole chcialem aby wydala mi na pismie co stwierdzili w kontroli ta jednak na poczatku powiedziala mi ze nic takiego nie wydaja nastepnie po konsultacji z inna pania ( mozliwe ze byla to jej przelozona) powiedziala mi ze czynnosci nadal trwaja powiedziala ze czeka na wpisy od kierwonika budowy byla ona jednak dziwnie zdenerwowana nie chciala dac mi dojsc do slowa w dodatku mowila ze to ja sie nakrecilem tak wiec zapewne ona sama wie ze cos jest nie tak. Nie wiem teraz gdzie mogl bym wyzej pisac do nadzoru w Katowicach? Bo na miejscu nie ma juz chyba innych instytucji ktore mogly by sie zajac ta sprawa?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony