dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Jakiej gr. płyta OSB na użytkowy strych??

    No właśnie...nie mam zamiaru tam trzymać...odrazu uprzedazam ani starych pralek, ani lodówek...Wiecie jak to jest...może jakieś starse czasopisma...jakieś takie pierdułki dyrdymałki...no i co ważne, abym mógł się na tym swobodnie poruszać na nich, coby się pod nogami nie uginała...
    No i ew. jak dobrze pod nimi podbić łaty...mówią mi aby co te 60 cm...chyba tak by było dobrze...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Minimum 18mm. My na użytkowym poddaszu mamy 22, a na strychu 18 i jest OK

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie jak sam tak sobie myślałem, to też tak właśnie myślałem o tej 18 mm....
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam płytę 12 i łaty co około 40cm - jest dobrze ale podobno 12 to za mało.
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    18 mm - wystarczy a i cenowo atrakcyjnie, bo grubość taka standardowa. Warto tez chyba, tak dla psychicznego spokoju zagęścić odległość między łatami.

  6. #6

    Domyślnie

    Oj 12 to chyba faktycznie zdecydowanie za mało...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  7. #7

    Domyślnie

    Mam 18 mm podparte co 50 cm i jest OK.

  8. #8

    Domyślnie

    Moge zapytac, jaki przekroj lat dajecie pod OSB na poddaszu uzytkowym i na czym te laty maja sie opierac? Na rownej powierzchni jak np wylewka czy tez maja byc ulozone na drewnianych belkach stropowych w poprzek? ja mam ten 2-gi przypadek wlasnie. Cala historie choroby opisalem tu: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=41938

  9. #9

    Domyślnie

    Ja dam chyba 3,5 x 5, bo pomiędzy nie będe chciał dać jeszcze 5 cm wełny.
    W moim przypadku podłoga będzie na jętkach.
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  10. #10

    Domyślnie

    No tak, taka podloge o ktorej piszesz to ja mam juz ulozona - to poszycie stryszku nieuzytkowego na rozne graty. A ja teraz klade podloge na belkach stropowych czesci uzytkowej poddasza (po nadbudowie).

  11. #11

    Domyślnie

    kolega zadał mi pytanie .Jaka powinna być grubość ściany zewętrznej z płyty OSB do domku letniskowego z poddaszem użytkowym (jest aktualnnie dobra cena w Praktikerze ale na 12cm czy to nie za cienka ?
    Na to jeszcze pójdzie stelarz i saiding.
    Pozdrowionka

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkop
    kolega zadał mi pytanie .Jaka powinna być grubość ściany zewętrznej z płyty OSB do domku letniskowego z poddaszem użytkowym (jest aktualnnie dobra cena w Praktikerze ale na 12cm czy to nie za cienka ?
    Na to jeszcze pójdzie stelarz i saiding.
    Pozdrowionka
    Twoje pytanie jest malo precyzyjne.
    Grubość płyty OSB w konstrukcji szkieletowej budynku przy rozstawie słupkow w ścianie co 60cm to 12mm.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Pamiętajcie tylko o tym, że trzeba zrobić otwory na swobodą wędrówkę pary wodnej bo inaczej płyty spuchną.
    Jak pisał Wojciech Nitka - albo otwory 20mm co 2m albo płyty kładzione z przerwą


    Pozdrawiam

    Ja bym położył 22 mm lub min. 18 mm, zależy jaka byłaby różnica w cenie.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    My mamy malutki stryszek, po którym trzeba poruszać się na kolanach. Jest na nim centrala reku i turbina dgp. Wymiary podłogi jakieś 6x6m. Legary są tylko wzdłuż 7x22cm co jakieś 80cm. Na to płyta OSB 12mm. Jest w porządku, ale na większy stryszek 12ki bym nie dał. Wydaje mi się jednak, że stwierdzenia "18ka to minimum" są przesadzone. 18ka jest już naprawdę OK. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić może i rozważyć 15kę. Wiele zależy od gęstości legarów.

  15. #15

    Domyślnie

    dzięki Jajmar, on ma wlasnie stelaz co 60 cm. Pozdrowionka

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Pamiętajcie tylko o tym, że trzeba zrobić otwory na swobodą wędrówkę pary wodnej bo inaczej płyty spuchną.
    Jak pisał Wojciech Nitka - albo otwory 20mm co 2m albo płyty kładzione z przerwą
    To otwory maja byc co 2 m? Wystarczy? Chyba lepiej, jesli co 20 cm ?
    To z kolei strasznie te plyte podziurawi. Moze jakis kompromis - np co 40-50 cm w kazda strone. A czy robic tez otwory w plycie osb , jesli pomiedzy osb a jetkami sa legarki wys 6 cm?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Z tego co ja zrozumiałem co 2 m linia otworów w odstępach co 20-30 cm

    o 20 cm o 20 cm o 20 cm o ...itd


    2m


    o 20 cm o 20 cm o 20 cm o ...itd


    2m

    itd


    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam projekt D-09 i na poddaszu nieużytkowym również zamierzam urządzić schowek, a podłoga będzie z płyt OSB ubitych na deskach postawionych pionowo co 50 cm (deska 12 cm / 2,5 cm) deski oparte na wiązarach. Pomiędzy deskami ułożona wełna grubości 10 cm i w ten sposób pomiędzy płytą OSB a wełną jest 2 cm pustki (12cm-10cm). Płyty będą układane z pasów szerokości 40 cm (płyta ma 125 cm podzielona na 3) układanych w poprzek desek i odstęp pomiędzy pasami około 1,5 cm na wentylację wełny.
    Płytę planuję o grubości 1,5 lub 1,8 cm
    Tu jest parę informacji o wytrzymałości płyt:

    http://www.osb.com.pl/szkolenie_pliki/frame.htm

    Pozdrawiam
    Krzysiek - - Redii
    Pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Tym, którzy zamierzają nieużytkowe (czytaj: nieogrzewane) poddasze wyłożyć płytą proponuję tu zajrzeć - http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=42662

  20. #20

    Domyślnie Re: Jakiej gr. płyta OSB na użytkowy strych??

    Cytat Napisał Senser
    No i ew. jak dobrze pod nimi podbić łaty...mówią mi aby co te 60 cm...chyba tak by było dobrze...
    Też mam podobny problem ze stryszkiem nad poddaszem uzytkowym - kierownik zalecił płyty 2 x 16 mm (jedne "w te", a drugie "w tamte" (w praktyce jest osiągalna 15 mm) - rozumiem, że bez łat ?
    Ale co wtedy z wentylacją z niższego poziomu o której piszecie ?
    Jakie przerwy pomiędzy płytami zostawiać ?
    Czy dawać folię z obu stron wełny - tzn. i od poddasza i od stryszku
    i czy jedna i druga warstwa to przepuszczalna ?

    Ale pojawia się tu następny problem - grzbiety jętek / kleszczy po wstępnych oględzinach nie są niestety w jednej płaszczyźnie - to by z kolei wskazywało jednak na konieczność zastosowania łat i odpowiednich "podbitek" celem ich wypoziomowania.

    Ale wtedy jeszcze to 2 x 15 ?

    Pzdr

    JKK

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony