dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Czy należy w ogóle wykonywać przeciwwilgociowe izolacje pionowe ścian fundamentowych i izolację poziomą między ścianą fundamentową i łąwą w budynku niepodpiwniczonym?
    Czy w takim przypadku ostatecznie nie wystarczy izolacja termiczna na zewnątrz ściany fundamentowej i porządna izolacja pozioma na poziomie zerowym?

    Pozdrawiam, Jurek z Koszalina.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    izolacja termiczna to jedno a przeciwwilgociowa to drugie, wierz mi nie opłaca sie na tym oszczędzać. Badziewne okna możesz ostatecznie wymienić, z zle zaizolowanym fundamentem jest już gorzej

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie izolację pomiędzy ławą i ściana fundamentową. Oczywiście kolejna izolacja jest pomiędzy ściana fundamentową i ścianą zasadniczą budynku. Ściana fundamentowa jest zaprojektowana jako trójwarstwowa, gdyż ściana budynku też jest w tej technologii. Izolacja przeciwwilgociowa jest przewidziana na warstwie osłonowej w połączeniu z izolacją poziomą ławy i izolacją poziomą na ścianie fundamentowej. Powyżej poziomu gruntu izolacja przechodzi za warstwę klinkieru stanowiącego cokół.

  4. #4

    Domyślnie

    nie ma co oszczedzac na fundamentach, mnie sie tez tak wydawalo, ale na szczescie wykonawca wybil mi te oszczednosci z glowy

  5. #5

    Domyślnie

    Przyznaję rację. Mnie fundamenty kosztowały znacznie więcej niż założyłem ale mam nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Ja chyba nie mam izolacji na ławie, bo ekipa była badziewna (dwa lata temu). Miałam folią wyłożony cały wykop i pionowo od zewnątrz styropian i w to lałam "z gruszki" (oczywiście zbrojenie itp...). I na to ekipa mówiła, ze jestem za nowoczesna ! Potem jak wymurowali ściankę to zaizolowali. Ale teraz zdecydowaliśmy, ze jednak chcemy dom mieć trochę wyżej nad poziomem terenu , to nowa ekipa wymurowała nam jeszcze trochę i znowu dała izolację...

  7. #7

    Domyślnie

    To przed chwilą ja - Bela.

  8. #8

    Domyślnie

    Co do izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych to poprawnie jest wykonac izolację poziomą na ławie fundamentowej pod ścianę a drugą na poziomie izolacji przeciwwilgociowej posadzki. Całość uzupełnia izolacja pionowa ściany fundamentowej. Wszystkie muszą być razem połączone i wtedy spełniają swoja rolę (należy przewidzieć odpowiednie zakłady izolacji poziomych do połączenia z pionową i posadzkową). Nie opłaca sie oszczędzać ale tez nie ma co popadac w znaczne koszty 2x papa izolacyjna poziomo i jakaś emulsja )wcześniej zagruntowana) pionowo.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony