dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Skąd piszecie?

    Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów poza granicami Polski. Czy możecie w tym wątku napisać, gdzie teraz mieszkacie. A może kilka słów o sobie, o losach, które zawiodły blisko i daleko.
    Pozdrawiamy serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    no to moze ja zaczne nie ma sprzeciwu?
    obecnie mieszkam w Palma de Mallorca, kilkanascie lat moje miasto to byl wrocek do ktorego chetnie wracam na piasta w rynku.
    pochodze z wybrzeza srodkowego ( pojezierze drawskie )
    pozdrawiam kalisz pomorski i koszalin
    no coz losy ktore mna kieruja to praca zawodowa i chec poznania chociaz europy pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Sam nie wiem, czy to pytanie jest tez skierowne do mnie. Jestem zameldowany w Stargardzie Szczecinskim i od paru miesięcy mam tam tez wlasne mieszkanie. Ale od 1999r. właściwie to mieszkam i pracuje w Papenburgu (Dolna Saksonia). O tym, ze moje zawodowe zycie bedzie zwiazane z tym miejscem wiedzialem juz na samym poczatku studiow. Spotkalem wtedy czlowieka (daleki kuzyn), ktory zaproponowal mi wspolprace po zakonczeniu edukacji. Zasugerowal tez, abym wybral specjalnosc: konstrucje okretowe, co tez sie stalo.

    pozdrawiam
    Konrad

  4. #4

    Domyślnie

    A ja mieszkam na Węgrzech - ciepło i arbuzów pod dostatkiem.
    GG 5410889

  5. #5

    Domyślnie

    A ja wciaz jeszcze pisze do Was z miasta, gdzie czas faktycznie plynie szybciej, czyli z Nowego Jorku. Pochodze z Chelma (wschod Polski), bardziej zwiazana jestem z Krakowem (gdzie studiowalam, i gdzie mam mieszkanko), ale dom buduje (juz z mezem - oficjalnie od 14 lutego tego roku) kolo Ropczyc, niedaleko Rzeszowa.
    svenska

  6. #6

    Domyślnie

    Seattle WA , mimo najszczerszych checi nie moge sie zaadoptowac.
    Jestem "made in Poland" ,polskie serce,polska krew i polska dusza.Buduje w centrum Polski i poniewaz jestem "w goracej wodzie kapany" nie moge sie doczekac konca , choc jeszcze dobrze nie zaczalem.
    Milo mi sie z Wami spedza czas, pozdrawiam serdecznie
    matth

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie gyor

    Cytat Napisał Szaruś
    A ja mieszkam na Węgrzech - ciepło i arbuzów pod dostatkiem.
    budapesztu nie znam ale 3,5 roku mieszkałem w GYOR ładne miasto i ludzie przyjażni
    pozdrawiam janzar
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

  8. #8

    Domyślnie Gdzie przebywam?

    Hmmm, niedaleko w Szwajcari....ale mam zamiar tu wrocic.....i wlasnie dlatego buduje sobie piekny domek w swietokrzyskim.......kiedy niewiem i jestem bardzo zaineresowana wszystkim tz.BUDOWNICTWO. Pozdrawiam serdecznie

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dagapol

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Mieszkam w Londynie, a czasowo takze w Nowej Zelandii. Jest to troszke daleko, ale postanowilismy sie z mezem wybudowac w Reszowie. Sa juz fundamenty i lada chwila ruszmy ze scianami i cala reszta. Trzymajcie kciuki!

  10. #10

    Domyślnie

    Witam.
    Mieszkam za oceanem, na wschodnim wybrzeżu ale i tak stanowczo za daleko. Ale kiedyś planuje powrót i to jedna z przyczyn że goszczę na tym Forum.
    Zacząłem od planów aby budować dom, ale zostałem przekonany przez “pierwszą instancję” że skoro dom mamy i to po generalnym remoncie( częściowo przy pomocy Forum) to teraz być może będzie letnisko. Koniecznie w Beskidzie Niskim, bo tam wciąż moje serce. Już ma swoją nazwę “gniazdko” , działka minimum 50 arów i koniecznie w sąsiedztwie lasu. A jak będzie to zobaczymy bo widzę że mój powrót coraz bardziej się oddala. Na Forum będę zaglądał do chwili kiedy napiszę “mam”
    Pozdrawiam.
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

  11. #11

    Domyślnie

    Mieszkam kolo Wilna na Litwie, wies - Strypuny.

    Wybudowalem tutaj dom, no i mieszka sie wspaniale

    Pozdrowionka dla wszystkich zagraniczniakow.

    kaKa

  12. #12

    Domyślnie

    [
    quote="kaKa"]Mieszkam kolo Wilna na Litwie, wies - Strypuny.

    Wybudowalem tutaj dom, no i mieszka sie wspaniale :
    Mieszka się,mówisz-wspaniale.A jak się żyje na Litwie teraz.
    Napisz nam coś!
    pozdro
    ara
    cele budzą szacunek

  13. #13

    Domyślnie

    Aro, witaj.

    Jak sie zyje - opisywalem po troszku tutaj:

    http://www.murator.com.pl/forum/view...ghlight=litwie



    Jezeli tam nie wszystko znajdziesz co cie ciekawi - smialo pytaj. Zawsze bardzo chetnie opowiem.

    Pozdrowionka

    kaKa

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    A ja od 16 lat mieszkam w okolicach Dortmundu, ale buduje w Polsce (prawie Mazury, troche mniejsze jeziora) i nie moge sie doczekac powrotu do Polski.W maju jade na 2 tygodnie na urlop. Hurra!!!!
    Gabriela

  15. #15

    Domyślnie a my z mezem utkwilismy w usa -ale dzieki Bogu nie na stale!

    Wlasnie mamy pozwolenie na budowe i ruszamy!
    Nie cierpie miejsca w ktorym obecnie mieszkamy i nie chodzi tu o miasto czy stan (New Jersey)- tylko o to beznadziejne zycie tu w tym kraju, inni ludzie, inna kultura (jesli wogole mozna mowic o jakiejs kulturze)

    Jednym slowem ukryty komunizm pod haslem demokracji - panstwo kontrolowane jak przez wielkiego Brata - policjanta swiata..................bleeeeeeeeee.............. .

    do tego wszytskiego caly ten szereg glupich i niewytlumaczalnych praw tu obowiazujacych - no i meksykanie - ktorzy odpierdzielaja wszechobecna tandete - widoczna wszedzie do okola.............jednym slowem smrod........
    A mialo byc jak w Dynastii

    Tu juz dawno nie ma "ameryki" - "ameryka" jest teraz w Europie!!!!!!!!


    Jestesmy dumni ze jestesmy POLAKAMI - przynajmniej potrafie gotowac i sprzatac o czym amerykanka nie ma zielonego pojecia!
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie Re: a my z mezem utkwilismy w usa -ale dzieki Bogu nie na st

    Cytat Napisał dorotazab
    Wlasnie mamy pozwolenie na budowe i ruszamy!
    Nie cierpie miejsca w ktorym obecnie mieszkamy i nie chodzi tu o miasto czy stan (New Jersey)- tylko o to beznadziejne zycie tu w tym kraju, inni ludzie, inna kultura (jesli wogole mozna mowic o jakiejs kulturze)

    Jednym slowem ukryty komunizm pod haslem demokracji - panstwo kontrolowane jak przez wielkiego Brata - policjanta swiata..................bleeeeeeeeee.............. .

    do tego wszytskiego caly ten szereg glupich i niewytlumaczalnych praw tu obowiazujacych - no i meksykanie - ktorzy odpierdzielaja wszechobecna tandete - widoczna wszedzie do okola.............jednym slowem smrod........
    A mialo byc jak w Dynastii
    Tu juz dawno nie ma "ameryki" - "ameryka" jest teraz w Europie!!!!!!!!


    Jestesmy dumni ze jestesmy POLAKAMI - przynajmniej potrafie gotowac i sprzatac o czym amerykanka nie ma zielonego pojecia!
    skad w Tobie tyle goryczy i niezadowolenia?
    New Jersey to piekny stan , prawdopodobnie mieszkasz w Bergen County , to jeden z bogatszych stanow w USA.
    Trzeba to tylko umiec wykorzystac .Mieszkajac w wielokulturowej okolicy moze ciezko dostrzec zalety , ale tak jest na poczatku, kazdy z nas kiedy byl swiezakiem tak mial .
    Przychodzi jednak czas rozejrzenia sie dookola i wyciagniecia wnioskow dla siebie.
    Nie rozumiesz praw ?A gdzie znajdziesz prostsze niz w tym kraju?
    Meksykanie ?? Smierdza?
    Dla mnie to tacy sami ludzie jak inni , tyle , ze pracujacy za jeszcze mniejsze pieniadze , niz nasi Rodacy.
    Dynastii nikt chyba Ci nie obiecywal .Samo wylosowanie Green Card do niczego , nikogo nie upowaznia .
    Widzialam , ze wpisalas sie w watku o wykonywanych zawodach.
    Ok .Rozumiem rozgoryczenie , ale nie oceniaj swojej pracodawczyni tak surowo .
    Nie umie ona sprzatac , ani gotowac?
    Stac ja widac na sprzataczke i kucharke .Nie swiadczy to o glupocie ,
    Wytlumacz mi prosze jak to mozliwe , ze madrzejszy sprzata u tego glupiego , bo chyba czegos nie rozumiem .
    Zauwazam jeszcze jedna prawidlowosc .Ludzie , ktorzy w Polsce mieli problem z utrzymaniem siebie i swojej Rodziny ,maja go tez tutaj .
    Nie odbieraj tego osobiscie , to moja obserwacjie , wieloletnie .
    Jezeli masz problem , za ciezko Ci napisz do mnie , pomoge .
    Nie kazdy musi tu sprzatac i pracowac na dachach.
    Zajmuje sie organizowaniem pracy , zyje z tego.
    Najprostsze z mozliwych -jak dla mnie jest znalezienie zajecia .
    Wystarczy pomyslec , i juz nie stoi sie na rogu co rano , nie czeka sie na samochod , ktory zawiezie , odbierze i wysadzi pod domem lub na tym samym rogu.
    Jest to bardzo proste .
    Pozdrawiam Cie .Odezwij sie jesli chcesz , pomoge Ci .Zdaje sie , ze musisz tu jeszcze na ten dom zarobic , a mozna lzej i szybciej.
    Zupelnie poza tym -dziwie sie , ze tak nerwowo reagujesz na otoczenie .
    Glupi i niekulturalni ludzie sa wszedzie , w Europie tez , i w Polsce i tutaj .
    Moze zmien mieszkanie na lepsza lub jasniejsza rasowo okolice.
    Trzymaj sie cieplo

  17. #17

    Domyślnie zle mnie odbierasz

    Zle mnie zupelnie odebrasz!
    Po pierwsze to nie gotuje - tylko sprzatam a amerykanki sa niestety glupie (na pewno tez sa wyjatki ale procentowy udzial jest raczej maly) - i zdania nie zmienie - popatrz na problem edukacji - porownaj ja z poziomem jaki jest w Polsce.
    Jesli chodzi o to ze kazdemu sie tu nie podoba na poczatku - tu znowu wyjasnie ze juz tu 3 raz jestemza pierwszym razem bylo nawet ok a za kazdym nastepnym wieksze DNO!
    Pierwsze 2 razy to byly tylko wakacyjne pobyty, teraz przyjazd byl w celu zarobienia i odlozenia!
    Po trzecie nie mialam nigdy problemu z utrzymaniem rodziny w Polsce - bo to tutaj dopiero wyszlam za maz....
    Po kolejne - Polske bardzo dobrze wspominam - zawsze stac mnie bylo na prywatnego dentyste, na studia, firmowe ciuchy czy na wakacje, zawsze mialam mnostwo znajomych (tutaj aby ich miec to trzeba wyjsc do baru - speluny zazwyczaj gdzie siedza polacy ktorzy topia swe smutki w kieliszkach).

    A jesli chodzi o finanse to przypuszczam ze zaskoczylabym CIE - tu zupelnie bladzisz oceniajac mnie w tej kwestii - nasluchalam sie ze odlozenie 50 000 dolarow rocznie jest niemozliwe - jak uda mi sie 10 odlozyc to bedzie dobrze...hmmm....nie komentuje ale wroce wczesniej niz sie to komus wydaje.
    A jesli chodzi o zawod i umiejetnosci to niestety nie bede nostryfikowac dyplomu bo nie oplaca mi sie pracowac za 400 usd na tydzien w smiesznej placowce bankowej!
    Wole nie ukladac pasjansow a zarobic 2 razy tyle!
    Wiec podaruj sobie dobre rady - zachowaj je dla innych!
    Ja po prostu nie widze sensu nawet majac tu dom i jezdzac super smochodem nie czulabym ze moge zyc na luzie tak jak moge zyc w Polsce!!!
    Kocham Polske i Polakow i jestem z naszych rodakow dumna - chcialabym widziec amerykanow na miejscu polakow - ciekawe jak daliby rade hihi

    Pozdrowienia Dla Ciebie i pozostalych forumowiczow!

    PS: wiadomo ze jak ktos cos lubi to i tak przy swoim obstanie!!!!
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Pozwolisz , ze sie wycofam z tej dyskusji ..
    Dziekuje za pozdrowienia .

  19. #19

    Domyślnie A jesli chodzi o glupie prawa...

    A jesli chodzi o glupie prawa...
    To jak mi wytlumaczysz np: zakaz przebywania w parku pol godziny po zachodzie slonca co??
    Albo do ktoregos tam maja nie mozna przychodzic do szkoly w krotkich spodenkach - jedna z tutejszych szkol ma to w regulaminie - wiesz jak Polscy chlopcy dali sobie z tym rade - 2 lata temu jak byl cholerny upal przyszli na zajecia w spodnicach!!! hihi
    Zakaz np zwyklego spozywania piwa przed sklepem nawet jak je zakupisz to musisz idac z nim po ulicy niesc je w nieprzeswitujacej reklamowce!
    No i gdzie ta WOLNOSC???
    A i jeszcze jedno mieszkam w jednej z lepszych - nie "czarnych" dzielnic,
    Meksykanie to tacy sami ludzie - masz racje - dla mnie czarni to tez tacy sami ludzie tylo jedna uwaga - dlaczego doprowadzaja ten kraj do rozpadu - siedzac z 5 czy 7 dziecmi (zazwyczaj kilku ojcow) i biorac zasilki???
    POZDRAWIAM CIE
    MAM PO PROSTU WLASNE ZDANIE I WIEM ZE W POLSCE TEZ MNOSTWO TAKICH LUDZI JAK I TU ALE NIE WIEM CZMU JAKOS TU BARDZIEJ MNIE TO IRYTUJE!
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie Re: A jesli chodzi o glupie prawa...

    Cytat Napisał dorotazab
    A jesli chodzi o glupie prawa...
    To jak mi wytlumaczysz np: zakaz przebywania w parku pol godziny po zachodzie slonca co??
    Albo do ktoregos tam maja nie mozna przychodzic do szkoly w krotkich spodenkach - jedna z tutejszych szkol ma to w regulaminie - wiesz jak Polscy chlopcy dali sobie z tym rade - 2 lata temu jak byl cholerny upal przyszli na zajecia w spodnicach!!! hihi
    Zakaz np zwyklego spozywania piwa przed sklepem nawet jak je zakupisz to musisz idac z nim po ulicy niesc je w nieprzeswitujacej reklamowce!
    No i gdzie ta WOLNOSC???
    A i jeszcze jedno mieszkam w jednej z lepszych - nie "czarnych" dzielnic,
    Meksykanie to tacy sami ludzie - masz racje - dla mnie czarni to tez tacy sami ludzie tylo jedna uwaga - dlaczego doprowadzaja ten kraj do rozpadu - siedzac z 5 czy 7 dziecmi (zazwyczaj kilku ojcow) i biorac zasilki???
    POZDRAWIAM CIE
    MAM PO PROSTU WLASNE ZDANIE I WIEM ZE W POLSCE TEZ MNOSTWO TAKICH LUDZI JAK I TU ALE NIE WIEM CZMU JAKOS TU BARDZIEJ MNIE TO IRYTUJE!
    ok
    sprowokowalas mnie tym postem
    Napisalam do Ciebie , bo wydawalo mi sie , ze zbyt duzo rozgoryczenia w Twoim glosie .Chcialam Ci pomoc.
    Masz prawo miec swoje zdanie , we wszystkim .
    NA SZCZESCIE W TYM KRAJU NIKT CIE NIE POSLUCHA
    i prawa polskiego nie wprowadzi (UFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF)
    ja tu chce tutejsze prawo i tutejsze zasady

    polskie sa w Polsce i to widac (bez urazy dla kogokolwiek, zreszta do tamtych praw tez wracam)
    powiedzialabym pakuj sie dziewczyno , nie mecz sie
    ale rozumiem , ze musisz tu zarabiac
    najgorsze , ze prace daja Ci GLUPI amerykanie

    Zacznij sie bawic , zobacz Kalifornie , Floryde , jedz w Gory Skaliste , Hawaje sa piekne, jedz do Vegas , idz do restauracji dobrej ,itepe
    ps.ja nie nosze gorzaly w siatach , woze w bagazniku , a zreszta czy kazdy musi widziec co pijesz???

    ps 2 pod spelunami tez nie lubie stac
    ps3 po spelunach nie chodze , to nie wiem kto tam bywa

    ps4 polskie bary zmien na amerykanskie

    taaak , zrobmy se tu druga Polske

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony