dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 122
  1. #41

    Domyślnie

    a teraz znowu zostane zaatakowana - pfff co mi tam
    Dziekuje Moderatorom za czujnosc - w koncu sprawiedliwosc!

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorotazab
    a teraz znowu zostane zaatakowana - pfff co mi tam
    Hej !Witam
    ale atak nie nastapi z mojej strony.Przesledzilem troche Twoje,Wasze konkluzje na temat Ameryki-USA,zycia tu albo "przezywania"zycia.Nie zabieram glosu w swiadomosci tego,ze byc moze nie dalbym rade na odpieraniu atakow i uszczypliwosci ze stron Osob, z ktorymi w niektorych wypowiedziach zgadzam sie.I jak kiedys nadmienilem na stronach tego forum,traktuje to miejsce jako skarbnice skompensowanej wiedzy potrzebnej w zyciu kazdego budujacego sie w Polsce i nietylko a nie miejsce na wzajemne opluwanie sie i docinanie.Uwazam tez,ze wiele osob wypowiada sie wtedy tylko ,kiedy glowe ma schowana za pulpit komputera.Ale to miejsce jeszcze nie jest tego przykladem (w 90%) oby jak najdluzej.
    A co do USA... tez mysle ,ze tylko samochody zmieniaja sie.

  3. #43
    krzymi
    Guest
    krzymi

    Domyślnie

    A ja pisze spod smiuskich Alpow niemieckich.Aniedlugo z nad morza polskiego.

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wiktoria
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    117
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Ja jestem z Melbourne w Australii i w sumie raczej czytam niz pisze
    W najblizszym czasie ruszamy z budowa domu

  5. #45

    Domyślnie

    Pisze z Redmond w stanie Waszyngton. Miszka nam sie tu wspaniale ale tez myslimy o powracie. Dzialka uzbrojona czeka na rozpoczecie budowy. Jestesmy w trakcie poszukiwania dobrego biura projektow na terenie miasta Lublina. Pozdrawiam wszystkich jak najserdeczniej.
    Ps. Mieszkam tuttaj 18 lat i spotkalem wielu wspanialych Amerykanow. Wiekszosc z nich jest zangazowana w naprawe tego panstwa i aktywnie uczestniczy w ruchu antywojennym. Czest nadminiaja w rozmowach ze mna , ze to Polska wyjedzie z Iraku ostatnia.

  6. #46

    Domyślnie

    Od rowno 20 lat w Chicago, USA. Wyemigrowalem bo SB mialo mnie prawie "na widelcu" (prowadzilem jedno z wiekszych wydawnictw niezaleznych).
    Mam zamiar wrocic do kraju na emeryture, mieszkac w dworku (ktory sobie wybuduje), otoczonym pieknym parkiem, chodowac pszczoly, robic nalewki i zabawiac wnuki i przyjaciol.

    P.S.

    Ten kraj ma swoje wady i zalety, ale nie ma cichych pol, wsrod ktorych dym z ogniska snuje sie wolno kolo placzacych wierzb... a za tym mi teskno
    Czlowiek planuje - Pan Bog sie smieje; ale przynajmniej jest wesolo!

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pluton
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Pisze z przemilego miasteczka Hitchin w hrabstwie Hertfordshire w Anglii.
    Przyjechalem tu na poczatku 2005 roku i pracuje jako elektryk. Planuje powrot do Krakowa w lecie 2007 roku.
    Przymierzamy sie z zona do budowy domku, a na razie zalatwiamy kupno dzialki.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KLAMKA

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    7

    Domyślnie pisze z slicznego kraju Francji

    nie mialam takich problemow jak dorota z integracja - no coz wiele mnie ominelo :) moze dlatego ze wcale nie mialam zamiaru przenosic Polski do innego kraju - nie stac mnie na budowe domu w Polsce i tutaj :)) wiec pozostaje tutaj - zreszta wole klimat lagodny - zima w moim regionie trwa krotko a taka sniezna to az jeden dzien a moze i nawetdwa - pozdrawiam

  9. #49

  10. #50

    Domyślnie

    mieszkam z zona i dwuletnim synkiem w Cork, poludniowa Irlandia.
    Jakkolwiek Irlandia i irlandczycy sa generalnie ok. to odliczamy dni do powrotu do Polski - po prostu nie jestesmy stworzeni do emigracji, nie czujemy sie u siebie, strasznie brakuje nam polskich krajobrazow, polskiej mentalnosci ( tak, tak !!!), oczywiscie rodziny i przyjaciol.

    Tesknota za krajem nie ozncza, ze idealizujemy Polske, nie, widzimy jeszcze mnostwo rzeczy do poprawienia, wiele rzeczy nas irytuje - ale wierzcie mi nie ma idealnego miejsca na swiecie, zawsze gdzies znajdzie sie hamstwo, brud, bezndziejni politycy, Polska na prawde nie jest tu jakims wyjatkiem w skali nawet Europy, tej Unijnej tez. Polska na prawde sie zmienia, i to bardzo szybko i jestem przekonany, ze na lepsze.

    Dlatego bardziej zwracamy uwage na pozytywy Polski, nie wpadajac przy tym w nadmierne krytykanctwo Irlandii oraz innych krajow, podchodzimy do sprawy racjonalnie.

    Co do tych wszystkich narzekajacych bez konca na Polske - reprezentujecie jedna z naszych cech narodowych, ale niestety ta, ktora jest negatywna: tendencja do jeczenia i narzekania na wszystko bez wzgledu na fakty - to jest cos co powinno zniknac!
    less is more

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MasterPL

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Arizona! Na polnocno zachodniej czesci Phoenix!

  12. #52

    Domyślnie

    Bruksela to moje miasto.
    Ale już niedługo!!!!

    Własny kąt w Polsce już się buduje.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    niedaleko londynu ale jeszcze pare lat i do polski spowrotem w przyszlym roku zamiezam budowac dom
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  14. #54

    Domyślnie

    Od 20 -stu lat w niemczech kolo Karlsruhe. Budujemy niedaleko W-wy. Powrot jak Bog da na starosc.

  15. #55

    Domyślnie

    witamy budujacych za granicą
    ja jestem z pod bydgoszczy a grześ z za leszna, po kilku latach pracy tu w luxemburgu tez postanowiliśmy postawić domek w polsce. nie mogliśmy zdecydować się gdzie (u mnie czy u niego?) więc wypadlo w połowie drogi czyli pod poznaniem . podobnie jak większość osób tu piszacych zaczynamy i już nie możemy doczekać się przeprowadzki!!!!
    codziennie licze odlożone pieniążki i ile jeszcze nam brakuje i uwierzcie mi ze jak tylko uzbieramy ta sumke to pakujemy walizki i wracamy do kraju najszybciej jak sie da. bardzo tęsknimy za rodzinami, znajomymi za wszystkim co nasze. nigdy nie moglabym tu zostac na stałe, tu zawsze będziemy obcy, inni, gorsi.
    na pewno jest nam ciężej budować od tych którzy są na miejscu ale mamy nad nimi jedną przewagę: to nie by będziemy spłacać kredyt przez 30 lat i tym sie pocieszam . pozdrawiam wszystkich a w szczególnie sąsiadów z brukseli

  16. #56

    Domyślnie

    Hej Rodacy z Wielkie Księstwa Luksemburg!
    To do was uciekają podatnicy z Belgii! Co wy tam takiego macie - oczywiście oprócz niższych stawek podatkowych - że tak wielu ludzi chawli sobie życie właśnie w Luksemburgu?

    A Wy jeszcze planujecie zrezygnowac z tego "raju" na rzecz Polski?!

    ale przyznam, że ja robie tak samo......
    Mieszkam.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    damianka27

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Witam wszystkich ja pochodze z mazowieckiego ale kilka lat temy przywialo mnie do Malopolski a potem jeszcze dalej mnie ponioslo i obecnie jestem z moja druga polowka w Irlandii. My tez jak wybudujemy domek chcemy wracac do domu. Jednak nie ma jak u siebie. Bedziemy budowac sie w okolicach Krakowa - piekne okolice

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    a to i ja sie dopisze
    obecnie mieszkamy w Dortmundzie - moj Wojtek juz hmmm niedlugo bedzie 20 lat on przyjechal tu za tzw.chlebem a ja...za nim prawie 3 lata temu do Polski planujemy wrocic na zasluzony odpoczynek,czyli kiedy wypracujemy sobie takie srodki finansowe,coby na jako-taka godna starosc starczylo a ze do wieku emerytalnego nam jeszcze ciutka brakuje jeszcze sporo lat spedzimy w Niemczech...

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiA & Wojtek
    a to i ja sie dopisze
    obecnie mieszkamy w Dortmundzie - moj Wojtek juz hmmm niedlugo bedzie 20 lat on przyjechal tu za tzw.chlebem a ja...za nim prawie 3 lata temu do Polski planujemy wrocic na zasluzony odpoczynek,czyli kiedy wypracujemy sobie takie srodki finansowe,coby na jako-taka godna starosc starczylo a ze do wieku emerytalnego nam jeszcze ciutka brakuje jeszcze sporo lat spedzimy w Niemczech...
    skad ja to znam ?
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał frosch
    Cytat Napisał MiA & Wojtek
    a to i ja sie dopisze
    obecnie mieszkamy w Dortmundzie - moj Wojtek juz hmmm niedlugo bedzie 20 lat on przyjechal tu za tzw.chlebem a ja...za nim prawie 3 lata temu do Polski planujemy wrocic na zasluzony odpoczynek,czyli kiedy wypracujemy sobie takie srodki finansowe,coby na jako-taka godna starosc starczylo a ze do wieku emerytalnego nam jeszcze ciutka brakuje jeszcze sporo lat spedzimy w Niemczech...
    skad ja to znam ?
    Frosch - a co jest Tobie tak bardzo znajome???
    Dortmund?
    przyjazd za chlebem?
    czy moj Wojtek?


    jak sie przekonalam,to "scenariusz" bardzo popularny ostanio
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony