dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 1 z 652
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 13036
  1. #1

    Angry Nie róbcie kominków w domu:)

    Muszę wylać żal. Kominek jest porażką gdyż zastosowanie jego jest żadne zaś wydatek duży. Zacznijmy od wydatków.
    1. Wkłąd + zabudowa 10tyś
    2. Komin - materiały około 3000PLN
    3. Dodatkowe zbrojenie stropów przy kominie, obróbki blacharskie - powiedzmy 1000zł.
    4. Jakieś ramki do kominka, portal - pewnie z 1000zł - jeszcze tego nie mam.
    Więc kominek 15 tyś.

    Następnie walory kominka.
    1. Smrod w domu przy rozpalaniu
    2. Syf w garażu od opału i zajęte miejsce.
    3. Wybieranie popiołu co każde palenie bo inaczej nie ma ciągu - syf w mieszkaniu
    4. Rozpalanie - poświęcony czas
    5. Smród spalin na podwórku - działalność szkodliwa wobec sąsiadów i samego siebie.
    6. Zajęte miejsce w pokoju - przynajmniej 2m2 gdzie nic nie można postawić
    7. Mostki cieplne z komina, doprowadzenia ciepła, potencjalne wejście robaków przez rury. wychładzanie przez kominek.

    Moim zdaniem porażka. nie polecam. Jedyny atut kominka to dla mnie spalenie desek z budowy i ciepło za darmo. Ale równie dobrze można ogłosić się na olx i sprzedać komuś deski na opał a za kasę opłacić gaz.

    Dziękuję za uwagę. Nie polecam kominka

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Ja byłem negatywnie nastawiony do kominka, lecz na razie mi się podoba. Smród przy rozpalania u nie nie występuje. Miejsce na opał przemyślane na etapie projektowania. Do wybierania poopiolu kupiłem odkurzacz, nie całe 200zl. Z czwórka i piątką nie da się nie zgodzić punkt 6 podobnie do 2.
    7. Zgadzam się.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  3. #3

    Domyślnie

    Gdyby mój kominek miał takie "walory" to też byłbym sfrustrowany. Na szczęście nie każdy ma gówniane urządzenie, żeby potem wylewać swoje frustracje na forum. Mi codzienna obsługa zajmuje 15 minut. A popiół wybieram jesienią i wiosną raz na miesiąc, w zimę trochę częściej bo więcej się pali. I to przy codziennym paleniu No ale Ty tego nigdy nie zrozumiesz skoro masz takie "walory"

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dlaczego tego postu nie było 5 lat temu?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pizza1.jpg
Wyświetleń:	3233
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	369971  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Nie kupujcie kominków okazyjnie w promocji " bo tanio "

    Kupujcie dobre kominki a będziecie zadowoleni

    -
    Darek B

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No to musze wyburzyc kominak za 6kzł
    1. nie występuje
    2. brak garażu drewno składowane w miejscu dla niego przeznaczonym
    3. wybieranie popiołu raz na miesiąc albo nie
    4. czas na rozpalenie kilka minut
    5. prawie brak dymu i brak smrodu sąsiedzi ze swoich pieców na ekogroszek to dopiero smrodzą
    6. tutaj się zgodzę nic nie da się na tej powierzchni postawić tak jak na powierzchni zajętej przez wypoczynek, stół itp.
    7. mostki z komina a z wentylacyjnego brak a z balkonu itd.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    Moj kominek nie jest ani w promocji ani tani. Konstrukcja jest taka że powietrze do spalania dostaje się między podłogą a ścianą przez szczelinę 0,5cm. Jeśli jest popiół po spaleniu 10kg brykietu to juz powietrze sie nie dostaje i nie ma palenia dlatego trzeba wybierać co palenie.

    Kolega ma kominek taki prymitywny z szybrem, dopuszczeniem powietrza z mieszkania przez kratkę oraz dużym rusztem do palenia i lepiej mu się to sprawuje niż kominek szczelny nowoczesny z bajerami typu powietrze pierwotne wtórne i inne pierdoły.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Nie kupujcie kominków okazyjnie w promocji " bo tanio "

    Kupujcie dobre kominki a będziecie zadowoleni

    -
    Znaczy się że 10 tys za wkład to mało ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Kominek ma tylko jeden negatyw - tony opału do przeniesienia. Reszta zależy od inteligencji - zdolności wykorzystania wiedzy własnej lub innych. Bywa, że jeden błąd = maksymalne niezadowolenie. 90% niezadowolenia to nieumiejętność palenia, w czym nie pomagają tuzy tematu kominki. Ich rada - mój kominek, wykonawstwo i palenie od góry, koniec rad i atak na tych co chcą pomóc tym z "złymi" kominkami.
    Rada dla założyciela wątku, spróbuj palić drewno w plasterkach. Dopiero gdy to nie pomoże słuchaj rad wykonawców i sprzedawców innych "lepszych" kominków.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moj kominek nie jest ani w promocji ani tani. Konstrukcja jest taka że powietrze do spalania dostaje się między podłogą a ścianą przez szczelinę 0,5cm. .

  11. #11

    Domyślnie

    Mam dysonans ogólnie pomiędzy włożonymi w to pieniędzmi a zastosowaniem. Palenie w tym nie jest tanie ani wygodne ani też niczemu nie służy bo można nagrzać czym innym. Więc po co kominek? Chyba po prostu taka moda? Dla 15 tyś można znaleźć lepsze zastosowanie a ile bym miejsca w pokoju odzyskał jakby tego badziewia nie było w salonie.

    A zamiast palenia w kominku do czego zbieram się zawsze jak sójka za morze wolę wcisnąć przycisk na pilocie klimy i za 10 min mieć ciepło zamiast bawić się w kotłowego. Naprawdę to wygodniejsze

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Naprawdę to wygodniejsze
    I myśleć nie trzeba!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moj kominek nie jest ani w promocji ani tani. Konstrukcja jest taka że powietrze do spalania dostaje się między podłogą a ścianą przez szczelinę 0,5cm. Jeśli jest popiół po spaleniu 10kg brykietu to juz powietrze sie nie dostaje i nie ma palenia dlatego trzeba wybierać co palenie.
    Co to za model kominka?

  14. #14

    Domyślnie

    Ma kozę 5 kW.

    Plusy:
    - w okresach przejściowych stanowi jako podstawowe źródło ogrzewania (rura dymowa ma ponad 2.5 m wysokości i zastanawiam się nad dodaniem radiatora więc oddaje naprawdę dużo ciepła),
    - widok żywego ognia jest nastrojowy,
    - miło usiąść i cieszyć się bezpośrednim ciepłem,
    - na tle ceglanej ściany stanowi element chyba główny wystroju wnętrza "salonu".

    Minusy:
    - komin stanowi potężny mostek cieplny (!!!),
    - po kilku paleniach trzeba czyścić z popiołu,
    - palę drewnem, brykietem i przekładam grubym węglem (typ orzech) wtedy jest naprawdę dobrze więc trzeba wydzielić miejsce na ich magazynowanie (u mnie łącznie ok. 1 m2 w tzw. kotłowni/pralni/składziku technicznym),
    - przy rozpaleniu czasem dym naleci do pomieszczeń,
    - biorąc pod uwagę bezpośrednie koszty palenia (na 1 m-c: 3 worki brykietu 3 x 6 zł, 3 worki 25 kg orzecha 3x26 zł, drewno na rozpałkę pomijam) jest droższa niż uruchomienie podłogówki zasilanego przez kocioł gazowy.

    Czy zrezygnuje z kozy? Nie. Efekt wizualny i bezpośrednie odczuwalny komfort cieplny jest bezceny
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 11-10-2016 o 22:56

  15. #15

    Domyślnie

    Nie bede wpisywał modelu kominka bo
    1. Moje podejście do kominka ogolnie jest negatywne jaki by on nie był. Więc nie ma co rzutować na konkretnego producenta. Większość wad które opisałem dotyczy każdego kominka

    2. Producent jest OK więc nie bede mu robił antyreklamy bo jak wiadomo jeden niezadowolony użytkownik może rzutować na wybory innych a ja po prostu nie lubię palić w kominku a producentowi życzę jak najlepiej bo jest w porządku. to że mi się źle pali nie wiem czy jest winą kominka.

    Kominek to syf i smród i tyle. Jest to niewspółczesne.

  16. #16

    Domyślnie

    I tak jak odradzam klominek to polecam klimę. Klima jest niemodna więc ludzie tego nie robią a inwestują w średniowieczne rozwiązania typu kominek. Jak chce nagrzać na 24C to włączam klimę i mam ciepło w krótkim czasie. No i wydatek na klimę to 6000 i raczej miejsca nie zabiera - co najwyżej szpeci.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Co to za model kominka?
    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moj kominek nie jest ani w promocji ani tani. Konstrukcja jest taka że powietrze do spalania dostaje się między podłogą a ścianą przez szczelinę 0,5cm. Jeśli jest popiół po spaleniu 10kg brykietu to juz powietrze sie nie dostaje i nie ma palenia dlatego trzeba wybierać co palenie.
    Pytanie o model kominka jest o tyle istotne, że
    popiół po spaleniu 10kg brykietu to juz powietrze sie nie dostaje i nie ma palenia
    albo jest to błąd użytkownika

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    I tak jak odradzam klominek to polecam klimę. Klima jest niemodna więc ludzie tego nie robią a inwestują w średniowieczne rozwiązania typu kominek. Jak chce nagrzać na 24C to włączam klimę i mam ciepło w krótkim czasie. No i wydatek na klimę to 6000 i raczej miejsca nie zabiera - co najwyżej szpeci.
    I trzeba było tak od początku, ale klima to troszkę inny temat. Nie byłeś przekonany do kominka, nie trzeba było go montować. Odradzasz bo chcesz reklamować klimę, bo u Ciebie nie działa? Po co ten temat?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #19

    Domyślnie

    Zgadzam się z Remiksem. Jeżeli ktoś robi kominek dla mody to potem są takie posty.

    Adam626 - do walorów swojego kominka dodaj jeszcze brak ciągu i brak możliwości palenia nawet suchym brykietem zgodnie z tym co piszesz w wątku obok. Kominek w Twoim wydaniu to farsa a nie kominek Stąd takie a nie inne Twoje odczucia Rozbierz go w cholere a wszystkie Twoje problemy znikną

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    I tak jak odradzam klominek to polecam klimę. Klima jest niemodna więc ludzie tego nie robią a inwestują w średniowieczne rozwiązania typu kominek. Jak chce nagrzać na 24C to włączam klimę i mam ciepło w krótkim czasie. No i wydatek na klimę to 6000 i raczej miejsca nie zabiera - co najwyżej szpeci.
    i trzeba serwisować 4x do roku (zgodnie z gwarancją i instrukcją obsługi)
    i jest źródłem grzybów i pleśni (jak się nie serwisuje, nie czyści i nie wymienia filtrów)
    i bierze trochę prądu
    i nie ma takiego klimatu jak ma kominek kaflowy

Strona 1 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony