dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 652 z 652
Pokaż wyniki od 13.021 do 13.036 z 13036
  1. #13021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To istnieją jeszcze jacyś przeciwnicy kominków?
    Jeżeli tak, to do wiosny wyginą jak dinozaury...

    Adam M.
    Jeżeli ktoś ma drewno "za darmo" to wygrał.
    jeżeli płaci np. 900 zł/mp to raczej nie wygrał.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #13022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Wygrał.
    Firmy śmieciowe płaczą, że nie mają czego wywozić...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #13023

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Kiedy będziesz odnawiał zapasy drewna?
    I w jakiej cenie?
    Zapasy odnawiam na bieżąco w cenie "drzewo za wycinkę z usunięciem".
    Sąsiad zajmuje sie tym zawodowo, czasem potrzebuję drugiego do pomocy. Mam pilarkę, samochód 4x4 z hakiem, a rok temu kupiłem przyczepkę. Jak ktoś grzeje gazem, prądem itp, to ścięte drzewo to problem, co ma z nim zrobić? Niby mógłby pociąc i sprzedać, ale ludzie są wygodni.

  4. #13024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Wygrał.
    Firmy śmieciowe płaczą, że nie mają czego wywozić...

    Adam M.
    Zmyślasz:
    1. Firmy wywozowe nie płaczą z powodu braku śmieci. Mogą się cieszyć z tego powodu.
    2. Śmieciami nie da się palić w kominku.
    3. Jest jeszcze lato i twierdzisz, że ludzie gromadzą śmieci na zapas na czas zimy ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #13025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Zapasy odnawiam na bieżąco w cenie "drzewo za wycinkę z usunięciem".
    To wygrałeś! Gratulacje !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #13026

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    3. Jest jeszcze lato i twierdzisz, że ludzie gromadzą śmieci na zapas na czas zimy ?
    Nawet latem trzeba na czymś rosół czy ziemniaki ugotować.

  7. #13027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Rosół lub ziemniaki gotowany na własnych śmieciach to jest hicior.
    Trzeba wrzucić pomysł do PMM aby stworzył odpowiednią prezentację w PowerPoint.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #13028

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    jeżeli płaci np. 900 zł/mp to raczej nie wygrał.
    W ubiegłym roku kupiłem grab po 200 i dąb po 190 , wszystkiego 12mp. Ale to był przypadek bo postawiłem wzdłuż płotu ( z tyłu domu) drewutnie bo żona chciała się wzrokowo oddzielić no i musiałem czymś to zapełnić , dzisiaj widzę że wygrałem życie
    W ubiegłą zimę zrobiłem test i nie włączałem do ogrzewania PC ( w sumie może z raz ją włączyłem do ogrzewania aby sprawdzić czy wszystko działa ) i ogrzewałem :
    A) w kominku
    B) w kozie którą mam podłączoną do instalacji grzejnej przez wymiennik
    C) mam wspomaganie ogrzewania solarami (do dzisiaj jeszcze ani nie grzeje w domu ani nie rozpalam kominka)
    Mój majster się pukał w głowę jak budowałem dom , po co mi tyle wszystkiego , dzisiaj moje łączne koszty (mam PV i wszystko na prąd) to 200 zł miesięcznie za cały dom ( 1200 zł za 6 miesięcy bo rozliczam się w takim okresie)
    P.S.
    Mam jeszcze sporo drewna po budowie , stemple i takie tam ...
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 01-10-2022 o 08:14
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  9. #13029

    Domyślnie

    ja mam spore zapasy po "porządkach" na działce. Ale konsekwentnie - tak jak od kilku lat - mam nadzieję, że nie będzie konieczności palenia w kominku. Ale nigdy nie mówię nigdy - wszystko zależy od tego jakie będą taryfy od nowego roku.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #13030
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    W ubiegłym roku kupiłem grab po 200 i dąb po 190 , wszystkiego 12mp.
    Teraz to my za 200-250 sprzedajemy mp drzewa na pniu - i to mieszanki sosny, brzozy, grabów - pozyskane głównie z zabiegów pielęgnacyjnych.

  11. #13031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateo300

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Boleslawiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kominek to klimat

  12. #13032

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Teraz to my za 200-250 sprzedajemy mp drzewa na pniu - i to mieszanki sosny, brzozy, grabów - pozyskane głównie z zabiegów pielęgnacyjnych.
    A gdzie można podjechać po odbiór ? bo mam jeszcze dwa przęsła wolne na drewno
    PS napisałem mp a powinno być m3
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  13. #13033
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    A gdzie można podjechać po odbiór ? bo mam jeszcze dwa przęsła wolne na drewno
    PS napisałem mp a powinno być m3
    Jak coś to zapraszam, teraz jest dobry czas żebym sobie dorobił do pensji . Z tym, że ja nie mam sprzętu ani czasu, więc jadę z zainteresowanym do lasu, pokazuję mu drzewa, on sam wycina, tnie na metry, mierzymy, płaci i zabiera. Nie jest to więc dla każdego, ale dzięki obecnej sytuacji na rynku paliw chętnych nie brakuje.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 09-10-2022 o 20:48

  14. #13034

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    więc jadę z zainteresowanym do lasu, pokazuję mu drzewa, on sam wycina, tnie na metry, mierzymy, płaci i zabiera. .
    Hehe to ja te 190 zł za dąb to miałem pocięte, przywiezione i ułożone więc jednak wygrałem życie
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #13035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Gdyby mój kominek miał takie "walory" to też byłbym sfrustrowany. Na szczęście nie każdy ma gówniane urządzenie, żeby potem wylewać swoje frustracje na forum. Mi codzienna obsługa zajmuje 15 minut.
    Mam kominek od lat i podzielam twoje zdanie. Zupełnie nie rozumiem pomysłu trzymania opału w garażu. Popiół jak popiół. Wiadomo trzeba wynosić a drewno przynosić. Jako że u mnie to nie jest główne źródło ciepła jak bardzo mi się nie chce to nie palę. Ale na ogół mi się chce bo mi to sprawia przyjemność.

  16. #13036
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mnie palenie w kominku rajcuje dopiero drugą zimę. W zasadzie kominek budowałem z myślą do paleniu rekreacyjnym, weekendowym, ale z racji pandemii i pracy zdalnej mam czas żeby to robić o wiele częściej.

Strona 652 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony