dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 558 z 652
Pokaż wyniki od 11.141 do 11.160 z 13036
  1. #11141
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zbiornik 120l, grzalka będzie 1,5kW
    Gotuję oczywiscie na indukcji, ale dlaczego zadajesz non stop off-topicowe pytania ?
    Widzisz jak to przeszkadza.Uwierz ,że mi bardzo jak w pewnym momencie zaciera się merytoryczny obraz.Walczyłem z tym ale niestety dostosować się do tego nie chcieliście , wiele razy o to prosiłem.Jak dla mnie mały zbiornik ,a grzałkę mam identyczną . Tylko widzisz ja mam tu 4W1 t/z ZCWU 350 l grzeje mi KG ,KZPŁW , kolektory słoneczne i grzałka elektryczna .Jestem dysponentem tego prostego układu.W zależności od potrzeb grzeje tym co w danym czasie jest odpowiednie.Od przeszło dwóch miesięcy kolektory radzą sobie wyśmienicie.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 08-08-2019 o 16:42

  2. #11142

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    . Dom dobrze izolowany 3-5 litrowy ,energooszczędny , z dodatkowymi źródłami odnawialnymi :
    czekaj,czekaj, ty piszesz o swoim domu ?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #11143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tylko widzisz ja mam tu 4W1 t/z ZCWU 350 l grzeje mi KG ,KZPŁW , kolektory słoneczne i grzałka elektryczna ..
    Bardzo ekonomiczne rozwiązanie
    Instalator śpiewal ze szczescia, jak montował
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 08-08-2019 o 19:39

  4. #11144

    Domyślnie

    fotohobby - dla mnie to klasyczny przykład braku myślenia podczas budowy domu. Już to chyba było w tym wątku wcześniej (stąd też pytałem czy to swój dom miał na myśli pisząc 3-5 litrów, bo nijak nie pasuje to do tego co pamietam) - w cenie takiego zestawu miałby PC gruntową, może by jeszcze zostało...i niższe rachunki....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  5. #11145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pewnie zostaloby jeszcze na kozę, dla zaspokojenia tej atawistycznej potrzeby posiadania ognia w domu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #11146
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    fotohobby - dla mnie to klasyczny przykład braku myślenia podczas budowy domu. Już to chyba było w tym wątku wcześniej (stąd też pytałem czy to swój dom miał na myśli pisząc 3-5 litrów, bo nijak nie pasuje to do tego co pamietam) - w cenie takiego zestawu miałby PC gruntową, może by jeszcze zostało...i niższe rachunki....
    Ile lat masz swoją chatę?

  7. #11147
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bardzo ekonomiczne rozwiązanie
    Instalator śpiewal ze szczescia, jak montował
    a ty ile mieszkasz w swojej chałupce?

  8. #11148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam DB, tam mozesz zapytac, ewentualnie przeczytać. Jesli zadasz pytanie zwiazane z tematem wątku, chętnie odpowiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #11149
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Trudno z wami o rzeczową dyskusję. Gówn..o macie przepraszam za gówn...o , a w krytyce nie macie sobie równych. Znacie powiedzenie "na przestrzeni lat". Myślę ,że chyba nie znacie .Chłopcy nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wy nic nie kumacie.Podstawcie do wspólnego mianownika "na przestrzeni lat" i 12 lat status domu. Wynik dla czytających ze zrozumieniem może być jeden. Widać interpretacja z dozą własnej ideologi znowu jest górą. Dużo postów pochłonęło FM gdy opisywałem moją walkę niekiedy z wiatrakami.Foto szczyci się ,że ma grzałkę , 120 l baniak i panele fotowoltaiczne ,które przyniosą mu wkrótce niezapomniana tu pokazaną oszczędność. Jak ten minimalistyczny proces zadziała wtedy chętnie wezmę go na spytki.

  10. #11150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    czekaj,czekaj, ty piszesz o swoim domu ?
    Teraz to już chyba każdy 5 litrów ma

    A co do ceny instalacji to nie przesadzaj ztym żebybyła gruntówka.
    Ja wywaliłem solara DIY i za 2500 (minus ulga) założyłem 5,2m2 płaskiego.


    A kominek zawsze się przyda po PISokalipsie.
    Chociaż tu uważam że raczej lepszy jest taki co kosztował w miarę tanio i jednocześnie trzyma przyzwoitą sprawność.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 09-08-2019 o 05:48
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #11151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Teraz to już chyba każdy 5 litrów ma
    Teraz, to może i tak, ale w 2007 to prawie na pewno nie. Nawet jak teoretycznie grubości ocieplenia się zgadzają, to chodzi o te szczegóły o których w tamtych latach mało kto myślał (pomijając jednostki jak np. j-j)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  12. #11152
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    czekaj,czekaj, ty piszesz o swoim domu ?
    Jednak się nie pomyliłem. Znasz to zagadnienie? Gdybyś znał zapewne łatwo byś wyliczył ile na 1 m2 powierzchni domu idzie na ogrzewanie kWh ,a tak głupkowato pytasz i chcesz udowodnić tu wszystkim ,że NS nie ma pasywniaka :
    .......dla mnie to klasyczny przykład braku myślenia podczas budowy domu............
    .Nie wiem co już mi opada jak takie wpisy czytam. .Pamiętaj gościu ,że na dom pasywny swój wkład ma także kominek ale nie ten rekreacyjny , tylko dla klimatu czy pudełeczko w salonie czyli jak to mówisz kotłownia z kotłem na drewno.Trzeba było znać możliwości NS jak budował swoje gniazdo to byś jak twój kolega głupot nie pisał.W jednym zdaniu określiłeś się na 100%. Jak więc ty u siebie klasycznie tych błędów nie popełniłeś i jaki układ energooszczędny , tani , masz w domu ?

  13. #11153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jednak się nie pomyliłem. Znasz to zagadnienie? Gdybyś znał zapewne łatwo byś wyliczył ile na 1 m2 powierzchni domu idzie na ogrzewanie kWh ,a tak głupkowato pytasz i chcesz udowodnić tu wszystkim ,że NS nie ma pasywniaka
    O pasywnych nikt tutaj nie pisze. Zreszta nikt o zdrowychb myslach nie montuje kominka z płaszczem wodnym w domu pasywnym

    Domy 3-5 litrowe to nie pasywniaki przecież
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #11154
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    O pasywnych nikt tutaj nie pisze. Zreszta nikt o zdrowychb myslach nie montuje kominka z płaszczem wodnym w domu pasywnym

    Domy 3-5 litrowe to nie pasywniaki przecież
    Chyba wyczerpałem chęć tłumaczenia zasadności zastosowania w moim domu KZPŁW. Dobrze ,że ty jesteś jeszcze przy zdrowych zmysłach i twoje doradztwo kominkowe jest właściwe. Chylę czoła. Czy odczytałeś gdzieś ,że mam dom pasywny? Czy znasz różnice miedzy domem pasywnym a energooszczędnym ? Jak posiądziesz tą wiedzę tajemną będziesz wiedział po co masz PV , a po co ja Kolektory.Po co masz KG , a po co ja KZPŁW. Po co mamy w ZCWU grzałki , Po co w naszych domach mamy podłogówkę i co ja zasila bo u mnie np. drewno i słońce u ciebie KG albo PV zasilające podłogówkę.

  15. #11155

    Domyślnie

    Kto odpalił kominek razem ze mną i tak samo przeżył czystą przyjemność z patrzenia na ogień ?

  16. #11156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Kto odpalił kominek razem ze mną i tak samo przeżył czystą przyjemność z patrzenia na ogień ?
    Nie wiem, kto był "razem" z Toba.
    Pewnie za kilka tygodni zapale w kominku - niespecjalnie mi się chce, ale zostało jeszcze trochę drewna, a za dwa lata w wRybniku zacznie obowiàzywać zakaz.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-10-2019 o 13:14

  17. #11157
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    dla zaspokojenia tej atawistycznej potrzeby posiadania ognia w domu.
    Ale dopuszczasz myśl, ze ludzie są różni i że ktoś ma inne życiowe potrzeby niż ty?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #11158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ale dopuszczasz myśl, ze ludzie są różni i że ktoś ma inne życiowe potrzeby niż ty?
    Moje potrzeby (wynikajace z chęci zapewnienia sobie przyjemnosci) nie zanieczyszczaąa powietrza, którym oddychaja inni.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #11159
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czyli proponujesz zakaz papierosów, likwidację samochodów, lokowanie fabryk, wielu usług minimum 40km od zabudowań mieszkalnych i z 20 innych rzeczy.
    Prościej będzie zlikwidować cywilizację lub przeprowadzić się na tundrę, tajgę czy Alaskę jakąś (ale daleko od innych bo tam też będą palić).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #11160
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Kto odpalił kominek razem ze mną i tak samo przeżył czystą przyjemność z patrzenia na ogień ?
    Ja odpaliłem i się zdziwiłem bo zapaliłem zakupionym drewnem( jesion). Nie dość że dużo wolniej się paliło to nie osmolilo szyby jak sosna która ma dużo zywicy. Temperatura wzrosła z 21,6 na 22,7 w salonie wrzuciłem dwie szczapy drewna . Temperatura na wylocie w kanałach 78-85st. podłogowa wzrosła o 0.2 st i tak jest zimna. Dodatkowo zrobiłem "rewizję" komina. Brawo JA. U mnie w okolicy od 18 września ludzie palą w piecach.

Strona 558 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony