dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 644 z 652
Pokaż wyniki od 12.861 do 12.880 z 13036
  1. #12861
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Kaizen.. czytaj ze zrozumieniem - pisałem już kilka razy, że kominek gazowy to tylko aspekt wizualny.
    Ogrzewanie to pompa gruntowa + 100% podłogówki, więc jednak możliwe.

    Co do zapachu - tez mogę postawić w koszyczku obok kominka gazowego normalne drewno, też będzie zapach

  2. #12862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Ogrzewanie to pompa gruntowa + 100% podłogówki, więc jednak możliwe.
    EP <40 przy gruntowej pompie ciepła w domu ocierającym się o pasywny jest możliwe. Współczynnik nakładu ma 3 a sprawność 4 - więc EP niewiele lepiej od gazu wychodzi. Tylko jaki sens ma gruntowa PC przy tak małym zapotrzebowaniu na ciepło?

    Ale robienie przyłącza gazu ziemnego a grzanie prądem to mistrzostwo rozrzutności.

  3. #12863
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    EP < 40 to jedno, a fakt, ze gaz bedzie drożał w ciagu najblizszych 2 lat to drugie. Wg mnie sie oplaca, ale kazdy inaczej odczuwa swoj prog oplacalnosci.

    Nie robie przylacza gazowego - mialem je zrobione juz kupujac dzialke, lacznie z zalozona docelowa skrzynka, stad koszt podlaczenia jest wart tego, by niwelowac kwestie zabaw i ryzyka z butla.

  4. #12864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Nie robie przylacza gazowego - mialem je zrobione juz kupujac dzialke, lacznie z zalozona docelowa skrzynka, stad koszt podlaczenia jest wart tego, by niwelowac kwestie zabaw i ryzyka z butla.
    Butla ma jakiś sens w mieszkaniu w którym instalacja elektryczna nie udźwignie kuchenki elektrycznej. Ale w nowym domu to kompletny bezsens. Rura z gazem w podobnej sytuacji ma sens - tam jeszcze koszty przeglądów ponosi zazwyczaj wspólnota/spółdzielnia więc rezygnując z gazu mniej oszczędzasz, niż w domu.

    Nawet, jak przyłącze masz za darmo to projekt i instalacja za darmo nie będą. A przy małym zużyciu przegląd i opłaty stałe spowodują, że kWh z gazu będzie znacznie droższa od kWh z prądu.




    Ani tanie, ani wygodne, ani bezpieczne.

  5. #12865
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Nie wiem, co ma Twoj post do mojego.
    W zaden sposob to co napisales nie jest adekwantne do sytuacji o ktorej piszę.

    Nie piszę, ze chce zrobic butle.
    Nie piszę, ze mam stare mieszkanie
    Nie piszę, że chce ogrzewać gazowym kominkiem, czy piecem na gaz, a dalej piszesz o oplacalnosci kwh gazu przy malym zuzyciu..

    Pisząc o tym ze mam przyłącze zwyczajnie odpowiedzialem, ze nie jest to tak ogromna inwestycja, skoro nie musze zabiegac o doprowadzenie gazu do dzialki.

  6. #12866
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Nie piszę, że chce ogrzewać gazowym kominkiem, czy piecem na gaz, a dalej piszesz o oplacalnosci kwh gazu przy malym zuzyciu..
    No właśnie. Gdybyś ogrzewał gazem, to miałbyś jakieś zużycie gazu (a będzie żadne przy PC) robienie instalacji gazowej miałoby jakiś sens.

  7. #12867
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No właśnie. Gdybyś ogrzewał gazem, to miałbyś jakieś zużycie gazu (a będzie żadne przy PC) robienie instalacji gazowej miałoby jakiś sens.

    Dla mnie ta oplacalnosc to jak juz pisalem brak zabawy i ryzyka zwiazanego z wymiana i taszczeniem butli gazowych.
    I tak jest w wielu miejscach - wychodze z założenia, ze wokol domu jest mnostwo rzeczy do roboty stad wole dolozyc pieniedzy i owa prace minimalizowac.

    Rozmowa o tym nie ma wiekszego sensu - juz raz na tym forum ktos mnie przekonywał, ze po co tak szeroki korytarz, ze to strata powierzchni itp. Ja wiem, ze mozna maksymalizowac efekt wzgledem nakladow finansowych, ale zawsze odbywa sie to jakims kosztem ( efektu). I tu nie porozmawiamy, bo kazdy ma inne potrzeby, gust i mozliwosci.

  8. #12868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Dla mnie ta oplacalnosc to jak juz pisalem brak zabawy i ryzyka zwiazanego z wymiana i taszczeniem butli gazowych.
    A jak porównasz z kominkiem i kuchenką elektryczną?
    Ani butla mała, ani w ogrodzie, ani rura nie ma sensu do kominka i/lub kuchenki gazowej w nowym domu.

  9. #12869
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jak porównasz z kominkiem i kuchenką elektryczną?
    Ani butla mała, ani w ogrodzie, ani rura nie ma sensu do kominka i/lub kuchenki gazowej w nowym domu.
    Twierdzisz, że do kuchenki gazowej w nowym domu zamiast poprowadzić gaz, który masz w skrzynce w granicy działki lepiej taszczyć butle i bawić się z ich wymianą i ryzykować, że któregoś razu po podłączeniu nie będzie szczelności?
    Skoro tak, to żyjemy w innych światach / mamy inne możliwości finansowe/preferncje/oczekiwania/gust/potrzeby

  10. #12870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ale mam ochotę sobie zapalić pierwszy raz w tym roku. A wczoraj klimę włączyłem na chłodzenie bo nie szło wyrobić
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #12871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Twierdzisz, że do kuchenki gazowej w nowym domu
    Twierdzę, że kuchenka gazowa i kominek gazowy nie ma sensu w domu ogrzewanym PC.

  12. #12872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Kuchenka gazowa nie ma nic wspólnego z PC a PC nie wyklucza kuchenki gazowej.
    Podobnie kominek gazowy czy tradycyjny (zwłaszcza typu koza) - służą do innych celów niż PC.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #12873
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tzw koza może nieć wiele funkcji o jakich PC może tylko pomarzyć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Lugo + piekarnik.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	457952  
    Darek B

  14. #12874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Można ugotować obiad
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #12875
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Piec - pieczenie - piekarnik - pieczywo.... ciasto.....drożdżówka ....pizza.....relaks... Dom...rodzina .... dzieci.....wnuki.... itd
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lugo_n_01_bf_ceramika_piece_kominkowe_romotop_detail3_big.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	457953  
    Darek B

  16. #12876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Nawet najlepszy kominek / koza / piec nie zrobi dzieci.
    Może pomóc zrobić ale nie zrobi
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #12877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tzw koza może nieć wiele funkcji o jakich PC może tylko pomarzyć
    100% zgoda!
    Kupowanie drewna, rąbanie drewna, skladowanie drewna , noszenie drewna, czyszczenie, wynoszenie popiołu, przeglądy kominiarskie/czszczyenie komina, smród, poparzone dzieci czy wnuki, przegrzane pomieszczenie więc wkurzona żona, niedogrzane pozostałe pomieszczenia, sąsiedzi wdzięczni za zasmradzanie okolicy. Całkiem sporo! A taka PC mizernie, tylko czysto, bezobsługowo, precyzyjnie i nie ma jak atawistycznych filozofii do uciążliwości podorabiać Dno!
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 12-10-2021 o 12:21

  18. #12878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ale mam ochotę sobie zapalić pierwszy raz w tym roku. A wczoraj klimę włączyłem na chłodzenie bo nie szło wyrobić
    U mnie w okolicy też się zaczeło wieczorne wędzenie po paru chłodniejszych dniach Znowu pół roku męczarni

  19. #12879

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Twierdzę, że kuchenka gazowa i kominek gazowy nie ma sensu w domu ogrzewanym PC.
    Czekam niecierpliwie na blackout którym już straszą na zachodzie Europy: życzy właściciel PC i kominka ( aktualnie palący komikiem z suchym drewnem)

  20. #12880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A taka PC mizernie, tylko czysto, bezobsługowo, precyzyjnie i nie ma jak atawistycznych filozofii do uciążliwości podorabiać Dno!
    Ale tak:



    ani tak:



    nie potrafi.

    Uprzedzając argument - nie, piekarnik elektryczny też tak nie potrafi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Chleb.jpg
Wyświetleń:	872
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	458203  

Strona 644 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony