dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 602 z 652
Pokaż wyniki od 12.021 do 12.040 z 13036
  1. #12021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Nie muszę czytać internetu, żeby wiedzieć jak mierzyć wilgotność.
    Na szybko: wystarczy rozłupać klocek i zmierzyć wilgotność w jego środku.

    Jeśli ci odpowiada 24C, to wolnoć Tomku.
    Osobiście mając w salonie powyżej 19, uciekam do sypialni, żeby się ochłodzić.
    Wolnoć Tomku.
    Wiem w sypialni masz 17C. Wolnoć Tomku. Ja tam wolę 23-24. Przy AZS to chodzenie w seterku niezbyt dla mnie komfortowe. Wolę krótki. Wiem ty gość jesteś na mutorze to wieś całą okrążałeś w krótkim przy -20C.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #12022
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superior Zobacz post
    Nie muszę czytać internetu, żeby wiedzieć jak mierzyć wilgotność.
    Na szybko: wystarczy rozłupać klocek i zmierzyć wilgotność w jego środku.

    Jeśli ci odpowiada 24C, to wolnoć Tomku.
    Osobiście mając w salonie powyżej 19, uciekam do sypialni, żeby się ochłodzić.
    Wolnoć Tomku.
    A ja mam 25-26 kto przebije?

  3. #12023

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A ja mam 25-26 kto przebije?
    Ciebie to nikt nie przebije. W niczym.
    W bloku to pewnie "jakom somsiadkę" chcesz wyrwać, bo przy takich temp. to wiesz, ciężko w seterku chodzić.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #12024
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ciebie to nikt nie przebije. W niczym.
    W bloku to pewnie "jakom somsiadkę" chcesz wyrwać, bo przy takich temp. to wiesz, ciężko w seterku chodzić.
    No a jaaak.
    Macie nowy opał do kominka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20191205_160154_compress84.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	437792

  5. #12025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Ja tam wolę 23-24. Przy AZS to chodzenie w seterku niezbyt dla mnie komfortowe. Wolę krótki.
    Pytałeś swojego lekarza jaka jest optymalna temperatura powietrza przy AZS?
    Zanieczyszczone środowisko i określone warunki klimatyczne sprzyjają atopowemu zapaleniu skóry.
    W wysokiej temperaturze i zwiększonej potliwości dolegliwości te często się nasilają.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #12026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    W dzień: 22°C (od 6-tej do 22-giej)
    W nocy: 20°C (od 22-giej do 6-tej)
    Przez cały rok ... tak zaprogramowany jest termostat (klimatyzacja nawiewowa z PC) bez względu na temperatury zewnętrzne.
    unde venis et quo tendis

  7. #12027

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Pytałeś swojego lekarza jaka jest optymalna temperatura powietrza przy AZS?
    No przecież już było. Ten od zdjęci już próbował stawiać diagnozy na podstawie wpisów w necie. Czekaj na ale tym tam też byłeś. No kuźwa skąd oni was biorą, bo na pewno nie sieją.

    No a co myślisz o takim ogrzewaniu nadmuchowym? Zdrowe to czy nie? Lepsze niż podłogówka?
    Ja mam klimę, ale używam tylko do chłodzenia. Przecież to żadna hameryka, teraz to standard.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #12028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Po co chłodzisz? Przecież wolisz 23-24.
    Do AZS przyczynia się też stres i szkodliwe substancje ze spalania drewna i pochodnych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #12029

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Po co chłodzisz? Przecież wolisz 23-24.
    Do AZS przyczynia się też stres i szkodliwe substancje ze spalania drewna i pochodnych.
    No to po chłodzę.
    Oj stresu to ja nie mam. Pochodnych gazu, ropy itp itd.

    No ale to ten nadmuch to szkodliwy czy nie?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #12030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Nadmuch powietrzem zewnętrznym czy wewnętrznym?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #12031

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nadmuch powietrzem zewnętrznym czy wewnętrznym?
    Nie wiesz jak działa klimatyzacja nawiewowa z PC? Żartujesz?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  12. #12032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No a co myślisz o takim ogrzewaniu nadmuchowym? Zdrowe to czy nie? Lepsze niż podłogówka?
    Ja mam klimę, ale używam tylko do chłodzenia. Przecież to żadna hameryka, teraz to standard.
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie wiesz jak działa klimatyzacja nawiewowa z PC? Żartujesz?
    Ogrzewanie nadmuchowe może być różne. Powinieneś wiedzieć. Twoje nie jest jedyne.
    http://www.instalacjebudowlane.pl/41...admuchowe.html

    Masz w domu wiele urządzeń
    - klimatyzacja do chłodzenia
    - klimatyzacja nawiewowa z PC
    - kocioł na pellet
    - kominek
    Brawo!!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #12033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.
    Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

    PS
    Odnośnie tematu, spalania to...
    Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.
    Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #12034
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.
    Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

    PS
    Odnośnie tematu, spalania to...
    Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.
    Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.
    Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.
    Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.

    "globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku" taką poważną chorobę porównujesz w kontekście gazu ziemnego.
    To Ty wciągnęłeś trąd do walki ze spalanie gazu.
    Strach .
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #12035

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.
    Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.
    To było przy tym, że mam 23-24C i wolę chodzić w krótkim. Rzucone ot tak. Normalne, chociaż dla ciebie i tego drugiego to było dziwne. Np. bluza drażni skóry. Załapiesz coś w końcu. Nasuwa mi się pewne określenie twojej osoby. Mam to praktycznie od urodzenia. Kumasz.

    @giman oczywiście masz rację, tylko jak to zostało tutaj napisane (spalacz gazu tak napisał) mamy patrzeć globalnie.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #12036

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Facet na publicznym forum podzielił się dolegliwością chorobową. Dobrze, że "tylko" AZS.
    Strach pomyśleć jaki oręż do ataku uczyniłby d7d z jakieś groźniejszej choroby.

    PS
    Odnośnie tematu, spalania to...
    Drewno lokalnie w kontekście pyłów jest gorsze od gazu.
    Ale globalnie w kontekście ekologii i planety gaz do drewna to jak trąd do trądziku.
    Bzdura!
    Odpowiedz sobie na proste pytanie, co stanie się z naszą planetą jak zabraknie drzew. A potem na drugie pytanie, co stanie się z planetą jak zabraknie gazu.

  17. #12037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Ludzie mają różne dolegliwości. Niekoniecznie piszą o tych dolegliwościach na FM. Kumasz.
    Masz od urodzenia czyli to raczej nie jest z powodu spalania gazu w kotłach gazowych. Kumasz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #12038

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ludzie mają różne dolegliwości. Niekoniecznie piszą o tych dolegliwościach na FM. Kumasz.
    Masz od urodzenia czyli to raczej nie jest z powodu spalania gazu w kotłach gazowych. Kumasz.
    Ja pierdziu. Pytek nie luzuj. Zdziwiony byłeś z tym drugim, że mam takie temp. w domu i że to nie jest zdrowe. Normalnie napisałem, dlaczego tak mam i mi odpowiada. O chorobach nie trzeba pisać. Widać.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #12039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Temat AZS pojawił się jako dolegliwość spowodowana być może spalanie gazu ziemnego w kotłach gazowych.
    Taką współprzyczynę swojej choroby sugerował vvvv.
    Jako zapalony czytacz i sporadyczny komentator tego wątku jestem bardzo ciekaw cytatu dowodzącego powyższe.

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Bzdura!
    Odpowiedz sobie na proste pytanie, co stanie się z naszą planetą jak zabraknie drzew. A potem na drugie pytanie, co stanie się z planetą jak zabraknie gazu.
    Przejście na brak drzew jest zgrabne, populistyczne, mijające się z logiką i minimalnym poziomem dyskusji.
    Wystarczy prześledzić ile zasobów, energii, itp trzeba włożyć w gaz (od odwiertu do twojego domu)
    Oraz ile analogicznie w przypadku drzewa od ścięcia do twojego domu.
    O brak drzew się nie martw ich liczba na świecie jest stała/rosnąca i tak cały czas.

    PS
    Ja rozumiem, że można nie lubić spalania drewna. Bo ktoś trafił na sąsiada co pali mokrym, nieumiejętnie, ma kiepski piec/kominek.
    Ale uważać, ze przemysł wydobycia, przetwórstwa i dystrybucji gazu jest cacy dla planety to trzeba mieć dużo złej woli lub złośliwości lub zwyczajnie ograniczone zdolności pojmowania rzeczywistości nas otaczającej.

    PPS
    Z tą rosnącą liczbą drzew na świecie się rozpędziłem. Ten ciągły wzrost to w Europie. Na świecie wartość stabilna lub lekka spadająca. Ale drzewa to nie jedyne rośliny na świecie
    Ostatnio edytowane przez giman ; 06-12-2019 o 21:12 Powód: PS & PPS
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #12040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jako zapalony czytacz i sporadyczny komentator tego wątku jestem bardzo ciekaw cytatu dowodzącego powyższe.
    Czytaj a znajdziesz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 602 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony