dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 565 z 652
Pokaż wyniki od 11.281 do 11.300 z 13036
  1. #11281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Może budowlany_laik uwierzy tobie, mnie nie chciał.
    Budowlany laik otwartym tekstem z podkreśleniem napisał, że u niego drewno syfi bardziej niż węgiel. Co zrozumiałe, jeśli domy nowe. Bo różnica w możliwości i zakresie niepoprawnego uzycia nowoczesnego pieca na węgiel i najlepszego wkładu kominkowego są przeogromne! Nie znam się na piecach węglowych, ale zakładam, żę w tych nowoczesnych nie przymkniesz dopływu powietrza, a skąd kupić mokry węgiel też nie mam pomysłu.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Czyli sprawdzamy tu i teraz, lokalnie "za płotem"?
    Ja bym wolał całościowo razem z wpływem na nasza umiłowana planetę, czyli to drewno, węgiel, gaz rozpatrywać w całym cyklu ich żywota.
    Nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wyłączenie pieców i kominków rozwiązuje w dużej mierze problem smogu. Do zrobienia w krótkim czasie. Przestawienie całej energetyki na taką z 0-emisyjną CO2 to dekady niestetety Mówisz, nie walczymy ze smogiem, skoro i tak produkujemy CO2.
    Po za tym drewno nie jest jakimkolwiek rozwiązaniem. Jakbyśmy całe potrzeby energetyczne zaspokoili drewnem w tym kraju, to wszystkich lasów by starczyło na rok.
    Maksymalizacja spalania drewna prawie nie tknie problemu C02. Rezygnacja w drewna (takoż i węgla) rozwiązuje w dużej mierze dramatycznie pilny problem smogu.
    NIE da się zrezygnować z węgla pozostawiąc pełną dowolność jarania w kominkach bo się naród błyskiem przestawi. Brawo Kraków.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    I tak będą robiły miasta, wsie będą luźniej podchodzić. Oby był wybór.
    OBy nie. Na mojej wsi zabudowa luźna, działki zrobiono po 2000m. Zakaz używania paliw stałych. WIeczorem nie da się na zewnątrz wyjść, bo wali wędzonką. Nie od węgla bo go tu nie ma.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    A tak ładnie pisałeś do tej pory.
    Po co to wchodzenie w buty ja wiem lepiej co chce i potrzebuje człowiek, którego nawet nie znam.
    Rozumiem, że jak miłośnik ognia, truje okolicę dla własnego atawistycznego popędu, mówiąc mi niejako jaki zapach wędzonki ma mi odpowiadać zamiast czsytego powietrza, to nie włazi w moje buty?

  2. #11282
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć. Wyłączenie pieców i kominków rozwiązuje w dużej mierze problem smogu. Do zrobienia w krótkim czasie. Przestawienie całej energetyki na taką z 0-emisyjną CO2 to dekady niestetety
    Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mówisz, nie walczymy ze smogiem, skoro i tak produkujemy CO2.
    Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.
    Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.
    Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Po za tym drewno nie jest jakimkolwiek rozwiązaniem. Jakbyśmy całe potrzeby energetyczne zaspokoili drewnem w tym kraju, to wszystkich lasów by starczyło na rok.
    Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).
    Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Rozumiem, że jak miłośnik ognia, truje okolicę dla własnego atawistycznego popędu, mówiąc mi niejako jaki zapach wędzonki ma mi odpowiadać zamiast czsytego powietrza, to nie włazi w moje buty?
    Za szeroko i poważnie podszedłeś.
    Ja się odnosiłem do innego zjawiska na które mam uczulenie - ludzie niepotrzebnie uważają, ze wiedzą lepiej co inni myślą, czuja i potrzebują. To była uwaga obok tematu.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Na mojej wsi zabudowa luźna, działki zrobiono po 2000m.
    Fajna przestrzeń
    Ostatnio edytowane przez giman ; 11-10-2019 o 16:30
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #11283
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.


    Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.
    Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.
    Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.


    Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).
    Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.


    Za szeroko i poważnie podszedłeś.
    Ja się odnosiłem do innego zjawiska na które mam uczulenie - ludzie niepotrzebnie uważają, ze wiedzą lepiej co inni myślą, czuja i potrzebują. To była uwaga obok tematu.


    Fajna przestrzeń
    Te kominki rekreacyjne to dobrze dają.
    Drewno do pełna i kiszonka do rana a jakie aromaty, nawet można kiełbase wędzić w salonie

  4. #11284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Te kominki rekreacyjne to dobrze dają.
    Drewno do pełna i kiszonka do rana a jakie aromaty, nawet można kiełbase wędzić w salonie
    Już widzę oczami wyobraźni jak rozpiera cię duma z pisania takich głupot i bzdur.
    Polecam korepetycje u Jastrzębia. On wie co to dyskusja i popisać można jak z człowiekiem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #11285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jest rozwiązanie, pozbywamy się kominków!

    Świece WoodWick mają naturalny, drewniany knot, zaprojektowany przez Virginia Candle Company, który w trakcie palenia skwierczy jak drewno palone w kominku. To niesamowite! Żadne inne świece nie dają takiego efektu. WoodWick będą idealnym dodatkiem do romantycznego wieczoru we dwoje, nastrojowym dodatkiem przy czytaniu książki czy w czasie spędzonym z przyjaciółmi przy kieliszku wina.

    http://czterykaty.pl/inspiracje/7,15...ym-knotem.html
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #11286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    A gdy zgaśnie światło i cywilizacja zacznie się chylić ku upadkowi to w tej świeczce spalę meble ??
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #11287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jak cywilizacja zacznie się chylić ku upadkowi to wbrew powszechnemu mniemaniu nie wystarczy poletko na uprawę i piec/kominek na drewno.
    Bez dobrej pozycji strzelecko obronnej niewiele zdziałasz.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #11288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Szczęściarz, cholera jasna... służbową bronią se poradzi...
    A my? Co z naszym dostępem do broni?
    Zresztą... mam to w...., no, tam!
    Kuszę sobie wystrugam, bo umiem.
    Lepsza od kałacha - bo cicha.

    Całe wieki niezle się ludzie zabijali. Bez kałacha.
    Coś się wymyśli.
    Dziś łatwiej trebusz zbudować bo jest z czego!
    Technologia materiałowa do przodu poszła ostro.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #11289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Szczęściarz, cholera jasna... służbową bronią se poradzi...
    A my? Co z naszym dostępem do broni?
    Zresztą... mam to w...., no, tam!
    Kuszę sobie wystrugam, bo umiem.
    Lepsza od kałacha - bo cicha.

    Całe wieki niezle się ludzie zabijali. Bez kałacha.
    Coś się wymyśli.
    Dziś łatwiej trebusz zbudować bo jest z czego!
    Technologia materiałowa do przodu poszła ostro.

    Adam M.
    Adaś, chyba dostoję Twemu "trebuszuwi" swoim Sako 30-06 i Glock'iem 9mm oraz Colt Delta 10mm

    ps - mam również "under and over" Weaterherby 12 ga
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 12-10-2019 o 20:34 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  10. #11290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Po godzinach w czasach ogólniaka i po zajęciach dodkowych na kóku chemicznym zrobiliśmy sobie trochę nitrogliceryny , z kumplami. Niewiele... z 0,5 litra...
    Reakcja nitrowania jest dość ciekawa i w warunkach "misyjnych" wymaga odrobiny wprawy.
    Ale się da!
    Z bawełną strzelniczą jest sporo łatwiej.
    Piorunian rtęci też, dla zabawy, się robiło...
    Śmierdziele typu saletra z cukrem to był banał...
    Chloran potasu z cukrem był lepszy...
    Ale jakbyś chciał naprawdę coś wysadzić to polej ciekłym tlenem zwykłą kostkę cukru.
    Lepsze jak dynamit!

    Nie mam Gloka, Colta...
    Lubiłem belgijke FN...
    Groch, ale jaka piękna...
    Z kałachem mnie zaznajomili w stanie wojennym.

    U nas teraz tylko nieliczni i tylko czasem moga sobie te cacka pomacać.
    Więc jak jest mus, to trzeba "tymi recami" sobie radzić.
    No, ja sobie radzę...no, umiem. Przetrenowałem w głupich latach młodosci, ale tego sie nie zapomina. Tak jak pływania.

    Kogo.co ostatnio ustrzeliłeś?
    Kogo wysadziłes?...
    Ops... sorki... Ty nie masz dynamitu, semtexsu czy C4...
    Masz tylko Colta i Gloka...
    Ale... nie martw się!
    Będzie trzeba to sie douczysz.

    I... Tak! Wiem!
    Ja tu na forum normany nie jestem...
    Cukier w kostkach w domu mam...
    Tlen też...

    I... nawet ciekłego mieć nie muszę aby....

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez adam_mk ; 12-10-2019 o 21:16
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #11291
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    J#bło.

  12. #11292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wiem jak wyglada i jak sie zachowuje świat przy temperaturach bliskich 0stK.
    "Pomacałem" go w tym stanie.
    Gazy w stanie ciekłym nie są dla mnie czymś dziwnym...
    To samo z zabawkami generujacymi temperatury plazmy zimnej, wyładowania niepełne czy podobne...
    Świat jest bardzo ciekawy i można go modyfikować, w tym wysadzać, na sto sposobów!

    No, jak ktoś WIE jak sobie radzić...

    Nie! Nie zadroszczę Tobie, że mozesz pójść do byle sklepu i kupić sobie jaką broń.
    Ja nie moge.
    No, nie mogę bez spełnienia bardzo wielu warunków.
    (mogę je spełnić, ale mi się nie chce)
    Nie mam też na razie zadnej potrzeby.
    (Ty chyba masz skoro masz tyle tego szmelcu)
    Ja i tak sobie poradzę, jakby co...
    Pozdrawiam!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #11293
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Dla czytaczy - WSZYSTKIE TE WIADOMOŚCI (co z czym i jak połaczyć żeby je#ło) zawarte sa w podręcznikach do chemii, fizyki dla klas średnich.
    Są też fora entuzjastów pirotechniki...

    Ja chyba miałem dobrych nauczycieli i... ciekawość swiata.
    Młode traz maja... srajfony.
    \
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #11294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Że też krótką notką katastroficzno-futurystyczno-filozoficzną wywołałem takie dysputy.

    Wracając do kominków ... jedni chcą zakazać węgla/drewna całkowicie inni wprost lub pośrednio przyznają, że tragedii nie będzie jak będzie wysokiej jakości paliwo i kocioł. Ja kończąc tu dyskusję podsumuję, ze mój ogląd sytuacji jest dość podobny do obecnej ustawy antysmogowej (w jej podstawowym ogólnopolskim ujęciu a nie krakowskim).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  15. #11295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Że też krótką notką katastroficzno-futurystyczno-filozoficzną wywołałem takie dysputy.

    .
    To ciekawsze od kominków.

    Trzeba oddać głos aby ci co są przeciw kominkom w niedalekiej przyszłości nie musieli ich cudować z beczki
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  16. #11296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Już pisałem, że jak dla mnie to węgiel w domach NIE, w przemyśle TAK.
    W domach ŻADNE paliwo stałe.

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ale skądże znowu. Poglądy mam zupełnie inne.
    Walczmy ze smogiem, wkurza mnie ten czarny, siarkowy dym z węgla w każdą jesień/zimę.
    Co do walki z CO2 to jest mi temat z grubsza obojętny w tym znaczeniu, że nie zajmuje mojego umysłu w sposób zauważalny.

    Nigdnie nie postulowałem zastępowania drewnem. Baa nawet pisałem, że moje własne potrzeby zaspokoję prądem (pewnie min w 95%).
    Jedyne o czym tu piszę to, że są ważniejsze walki w obszarze zdrowia/smogu/klimatu niż zakazywanie kominków rekreacyjnych.
    Mnie wkurza każdy smog. A ten z kominka jest tylko ciut mniejszy od tego z węgla.
    Nie da się walczyć w tym kraju o czyste powietrze bez zakazywania kominków rekreacyjnych, bo one z rekreacją mają g...o wspólnego. Te o których piszę, to regularne urządzenia grzewcze. Ja tam nie mam nic przeciwko sąsiadowi który se zapali kominek pare razy w sezon, gdy powietrze jest czyste. Ale jak kilku takich dzień dzień wali w komin, wraca z roboty i pierwsze co robi to bawi się w palacza, to niestety zasyfia całą okolicę. Ale mają czte rączki i sumienia bo kominki to rekreacja, a to śmieciuchy smrodzą.

  17. #11297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    inni wprost lub pośrednio przyznają, że tragedii nie będzie jak będzie wysokiej jakości paliwo i kocioł..
    Wyguglaj sobie słynną europejską mapę benzpopirenów.
    Potem wyguglaj sobie gęstość zaludnienia w skandynawi. Mapie się przyjrzyj. Zastanów czy szwedzów to nie stać na dobre wkłady oraz dobre paliwo.....
    Aha węglem Oni się nie ogrzewają. Tam taki pomysł nie jest znany. To wszystko co tam świeci to głęboko zakorzeniona tradycja kominków.

  18. #11298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jak cywilizacja zacznie się chylić ku upadkowi to wbrew powszechnemu mniemaniu nie wystarczy poletko na uprawę i piec/kominek na drewno.
    Bez dobrej pozycji strzelecko obronnej niewiele zdziałasz.
    Pierwsi padną Ci co sobie kranu wymienić nie umią A niesienie drewna to katorga

    Ludzie już pokazali swój intelekt w tych wyborach wiec lepiej wstaw kominek Bo Wenezuela coraz bliżej
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 14-10-2019 o 05:26
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #11299
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    W domach ŻADNE paliwo stałe.
    Tu się różnimy. Swoje zdania znamy.
    Ale jak już likwidujemy "fanaberię" posiadania kominka to należy też zlikwidować fanaberię posiadania samochodu osobowego z silnikiem większym niż te 2,5-3 litry. Quady też trzeba zlikwidować. Należałoby rozważyć likwidację grilla i ogniska.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mnie wkurza każdy smog. A ten z kominka jest tylko ciut mniejszy od tego z węgla.
    Nie da się walczyć w tym kraju o czyste powietrze bez zakazywania kominków rekreacyjnych, bo one z rekreacją mają g...o wspólnego. Te o których piszę, to regularne urządzenia grzewcze. Ja tam nie mam nic przeciwko sąsiadowi który se zapali kominek pare razy w sezon, gdy powietrze jest czyste. Ale jak kilku takich dzień dzień wali w komin, wraca z roboty i pierwsze co robi to bawi się w palacza, to niestety zasyfia całą okolicę. Ale mają czte rączki i sumienia bo kominki to rekreacja, a to śmieciuchy smrodzą.
    Czyli zakazać totalnie, bo rozwiązanie wymuszające jakość wkładów, paliwa, sposobów palenia jest trudniejszy.
    Czasem trzeba się napocić nad trudniejszym rozwiązaniem, ale warto.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Wygooglaj sobie słynną europejską mapę benzpopirenów.
    Potem wygooglaj sobie gęstość zaludnienia w Skandynawii. Mapie się przyjrzyj. Zastanów czy szwedów to nie stać na dobre wkłady oraz dobre paliwo.....
    Aha węglem Oni się nie ogrzewają. Tam taki pomysł nie jest znany. To wszystko co tam świeci to głęboko zakorzeniona tradycja kominków.
    Poważnie próbowałem wygooglać, ale nie znalazłem.
    Było coś takiego - https://www.semanticscholar.org/pape...6c89/figure/12

    Jest też mapa w czasie rzeczywistym - https://waqi.info/pl/#/c/51.361/14.107/5z
    Co prawda nie ma konkretnie beznoapirenu, ale jest np. PM2,5.
    Skandynawia czysta, brudna jest Polska, Czechy, Słowacja, północne Włochy, Francja też tak średnio.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #11300

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Należałoby rozważyć likwidację grilla i ogniska.
    Masz coś do grillów elektrycznych i gazowych?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 565 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony